Jump to content

Vernee Apollo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλοριζικο Πέτρο, τελικα τπυ περασες την ρομ απο το site της vernee;καλη αυτονομια βλεπω να εχει με αυτα που λες ,ο φακος μου κανει και μενα κολπα και εβαλα αλλη εφαρμογη και απο τοτε δουλευει καλα,δειτε το προηγουμενο ποστ μου ,υπαρχει μια κρυφη ρυθμιση στη μπαρα ειδοποιησεων πατας παρατεταμενα τις ρυθμισεις και εφμανιζει ενα νεο μενου μετα το about phone

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα spdiv1972...

Εννοείς με αυτό ρυθμίζεις μπάρα ειδοποιήσεων και βάζεις ποσοστό μπαταρίας;Με την ΟΤΑ αυτή που λέει ο petros2211 έχει και άλλο μενού(ρυθμίσεις)?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι αυτο ενοουσα τυχαια το ειδα σημερα σε βιντεακι ,τωρα για την ρομ δεν ξερω αν εχει αλλες ρυθμισεις ,αλλα ψηνομαι να την βαλω αν εχει καλυτερη αυτονομια ,παρολου που θα γινει factory reset στο τηλεφωνο,ασε που ειμαι απαισιοδοξος οτι δεν θα παρουμε καποια αλλη αναβαθμιση με τα 2 νεα μοντελα που παρουσιαζει η vernee και αισθανομαι οτι με κοροιδεψαν

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ενοουσα τυχαια το ειδα σημερα σε βιντεακι ,τωρα για την ρομ δεν ξερω αν εχει αλλες ρυθμισεις ,αλλα ψηνομαι να την βαλω αν εχει καλυτερη αυτονομια ,παρολου που θα γινει factory reset στο τηλεφωνο,ασε που ειμαι απαισιοδοξος οτι δεν θα παρουμε καποια αλλη αναβαθμιση με τα 2 νεα μοντελα που παρουσιαζει η vernee και αισθανομαι οτι με κοροιδεψαν

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δίκιο έχεις spdiv1972... Περιμένουμε μήπως και βγάλουν κανένα update μεγάλο...

Να μας πει και ο petros2211 τι λέει και αυτή η OTA rom που έβαλε,,,και διάφορες με αυτή που είχε....

Link to comment
Share on other sites

αυτοι με το apollo lite να δεις τι αγανακτηση εχουν που τους εχει υποσχεθει android 7 απο τον δεκεμβρη και ακομα τιποτα ,εδωσαν στο mars μπας και ξεπουλησουν ,το lite απο οτι βλεπω εχει πουλησει πολυ ,οποτε μαλλον δεν τους νοιαζει,οτι αρπαξουν ειναι μου φαινεται η vernee,δεν λεω καλο σε γενικες γραμμες το apollo αλλα αλλο vernee δεν παιρνω ,ουτε και αλλο κινητο με mtk επεξεργαστη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις spdiv1972... Περιμένουμε μήπως και βγάλουν κανένα update μεγάλο...

Να μας πει και ο petros2211 τι λέει και αυτή η OTA rom που έβαλε,,,και διάφορες με αυτή που είχε....

 

Καλημερα. Διαφορες δεν μπορω να πω γιατι δεν κρατησα καθολου την προηγουμενη, αλλα η OTA rom ειναι σχεδον τελεια.

Εκτος τον φακο δεν εχω δει κατι σαν προβλημα.

Ειναι πολυ ευκολο για να την βαλεις, πας (Ρυθμισεις/ Σχετικα με το τηλεφωνο/ Ενημερωσεις συστηματος/ πανω δεξια εχει κατι τελιτσες/

local updates/ βρισκεις την rom.zip που εβαλες στην μνημη και εγκατασταση.

Πριν την περασω ειχα βαλει τα ελληνικα για γλωσσα και οταν την περασα δεν εχει αλλαξει τιποτα.

Τωρα εχει μπαταρια ακομα 38% και ειχα αφησει το wifi ανοιχτο ολο το βραδυ.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι αυτο ενοουσα τυχαια το ειδα σημερα σε βιντεακι ,τωρα για την ρομ δεν ξερω αν εχει αλλες ρυθμισεις ,αλλα ψηνομαι να την βαλω αν εχει καλυτερη αυτονομια ,παρολου που θα γινει factory reset στο τηλεφωνο,ασε που ειμαι απαισιοδοξος οτι δεν θα παρουμε καποια αλλη αναβαθμιση με τα 2 νεα μοντελα που παρουσιαζει η vernee και αισθανομαι οτι με κοροιδεψαν

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημερα.

Tο εκανα και μου εβγαλε στις ρυθμίσεις (system UI tuner) ειναι η ρυθμισεις του μενου της μπαρα πανω. Καλοοο... :p

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Πετρο τσεκαρε στο γραφημα της μπαταριας ,αν το τηλεφωνο παραμενει σε deep sleep, δηλ. να μην λειτουργεί συνεχεια οταν η οθονη ειναι off ,εμενα ειναι σχεδιν παντα ανοιχτο δες φωτο a2b9e4753cab850c08ac483d3a0bd9e1.jpg

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Πετρο τσεκαρε στο γραφημα της μπαταριας ,αν το τηλεφωνο παραμενει σε deep sleep, δηλ. να μην λειτουργεί συνεχεια οταν η οθονη ειναι off ,εμενα ειναι σχεδιν παντα ανοιχτο δες φωτο a2b9e4753cab850c08ac483d3a0bd9e1.jpg

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα spdiv1972....Έχει επιλογή screenshot;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ναι εχει ,volume down συν power off ταυτοχρονα και τραβαει φωτο,εμενα παντως την μπαταρια την τρωει σαν νερο ειτε το λειτουργω ειτε το εχω κλειστο

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ναι εχει ,volume down συν power off ταυτοχρονα και τραβαει φωτο,εμενα παντως την μπαταρια την τρωει σαν νερο ειτε το λειτουργω ειτε το εχω κλειστο

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και μένα μισή μέρα με βγάζει η μπαταρία...

Προσπαθώ να βάλω φωτο να δεις και μένα το ιστορικό αλλά δε βρίσκω άκρη...Χαχαχα

Είδα στη φώτο που έβαλες ότι δείχνει κ με τη ταχύτητα κατεβάζει από ιντερνέτ(μπλε γράμματα),αυτό πως γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μισή μέρα με βγάζει η μπαταρία...

Προσπαθώ να βάλω φωτο να δεις και μένα το ιστορικό αλλά δε βρίσκω άκρη...Χαχαχα

Είδα στη φώτο που έβαλες ότι δείχνει κ με τη ταχύτητα κατεβάζει από ιντερνέτ(μπλε γράμματα),αυτό πως γίνεται;

internet speed meter εφαρμογη απο play store ,στο χιαομι το εχει στοκ αυτο και πολλα αλλα που δεν εχει το απολλο,βαζω φωτο να δειτε διαφορα στο deep sleep του χιαομι που δεν φημίζεται για καλη αυτονομια ,αλλα με ολα ανοιχτα wifi συνχρονισμο ,οταν σβυνει η οθονη το τηλεφωνο μπαινει σε deep sleep 0bd1aaf316737172736eb5148825eab0.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

internet speed meter εφαρμογη απο play store ,στο χιαομι το εχει στοκ αυτο και πολλα αλλα που δεν εχει το απολλο,βαζω φωτο να δειτε διαφορα στο deep sleep του χιαομι που δεν φημίζεται για καλη αυτονομια ,αλλα με ολα ανοιχτα wifi συνχρονισμο ,οταν σβυνει η οθονη το τηλεφωνο μπαινει σε deep sleep 0bd1aaf316737172736eb5148825eab0.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ααα οκ νόμιζα μην το έχει επιλογή από μόνο του!!!Κι εγώ που είχα πριν lenovo k3 note πολύ περισσότερες ρυθμίσεις είχε...Από το απολλο λείπουν παρά πολλά...

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο και γω μολις το ανοιξα και ειδα τοσο φτωχο android και launcher ξενερωσα,του περασα τον nova prime και εστρωσε λιγο απο εμφανιση,τωρα περιμενω τον Πετρο αν μας πει απο το γραφημα της μπαταριας του οτι μπαινει για ωρες σε deep sleep θατην περασω και γω την ρομ ,γιατι απο οτι διαβασα στο fb η mediatek δεν εχει βγαλει drivers για android 7 στους x20 και x25 οποτε δεν φταίει η vernee που δεν βγαζει αναβαθμισεις,τωρα κατα ποσο ειναι αληθεια αυτο δρν ξερω θα δειξει....

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο και γω μολις το ανοιξα και ειδα τοσο φτωχο android και launcher ξενερωσα,του περασα τον nova prime και εστρωσε λιγο απο εμφανιση,τωρα περιμενω τον Πετρο αν μας πει απο το γραφημα της μπαταριας του οτι μπαινει για ωρες σε deep sleep θατην περασω και γω την ρομ ,γιατι απο οτι διαβασα στο fb η mediatek δεν εχει βγαλει drivers για android 7 στους x20 και x25 οποτε δεν φταίει η vernee που δεν βγαζει αναβαθμισεις,τωρα κατα ποσο ειναι αληθεια αυτο δρν ξερω θα δειξει....

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Spdiv1972 k petros2211 μου στέλνεται το link να κατεβάσω κι εγώ την ΟΤΑ ROM

Link to comment
Share on other sites

http://www.vernee.cc/downloads-apollo.html μπες εδω και πατας στην δεξια ρομ του 2017 αυτη ειναι

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://www.vernee.cc/downloads-apollo.html μπες εδω και πατας στην δεξια ρομ του 2017 αυτη ειναι

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ ευχαριστώ...Ξέρεις αν θα διαγραφούν φωτο,ήχοι,κ.α;

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ειναι factory reset ,το λεει να σωσεις τα δεδομενα σου πριν την βαλεις ,κανε backup φωτο βιντεο τις εφαρμογες μπορεις να τις βρεις παλι απο τον λογαριασμο σου στο google ,αυτο σκεφτομαι και γω οτι πρεπει να το στησω απο την αρχη

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Πετρο τσεκαρε στο γραφημα της μπαταριας ,αν το τηλεφωνο παραμενει σε deep sleep, δηλ. να μην λειτουργεί συνεχεια οταν η οθονη ειναι off ,εμενα ειναι σχεδιν παντα ανοιχτο δες φωτο

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Που βρισκεται αυτο "λεπτομερειες ιστορικου"?

 

Πάντως η απλή χρήση έτσι όπως το βλέπω δύο μέρες της αντέχει άνετα.

πάει προς απόγευμα και έχω ακόμα 23%.

Edited by petros2211
Link to comment
Share on other sites

νομιζω ειναι factory reset ,το λεει να σωσεις τα δεδομενα σου πριν την βαλεις ,κανε backup φωτο βιντεο τις εφαρμογες μπορεις να τις βρεις παλι απο τον λογαριασμο σου στο google ,αυτο σκεφτομαι και γω οτι πρεπει να το στησω απο την αρχη

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω κατι ρυθμίσεις που εκανα πριν την ενημερωση δεν μου της αλλαξε.

Οποτε μπορει να μην σβηνει τιποτα. Με επιφυλαξη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω κατι ρυθμίσεις που εκανα πριν την ενημερωση δεν μου της αλλαξε.

Οποτε μπορει να μην σβηνει τιποτα. Με επιφυλαξη.

 

Petros2211 κ spdiv1972 ξέρετε με αυτή τη rom ota θα κάνεις update μόνο του ή θα πρέπει εμείς κάθε φορά να το βάζουμε κ να κάνουμε εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

Petros2211 κ spdiv1972 ξέρετε με αυτή τη rom ota θα κάνεις update μόνο του ή θα πρέπει εμείς κάθε φορά να το βάζουμε κ να κάνουμε εγκατασταση

 

Εφοσον ειναι γνησια ROM και τιν περνας οπως λεει η vernee, τοτε και update κανει μονο του και εγγυηση δεν χανεις.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Πετρο τσεκαρε στο γραφημα της μπαταριας ,αν το τηλεφωνο παραμενει σε deep sleep, δηλ. να μην λειτουργεί συνεχεια οταν η οθονη ειναι off ,εμενα ειναι σχεδιν παντα ανοιχτο δες φωτο

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://i63.tinypic.com/jb5rfn.jpg

 

αυτο πρεπει να εννοεις.

Link to comment
Share on other sites

http://i63.tinypic.com/jb5rfn.jpg

 

αυτο πρεπει να εννοεις.

 

Petros2211 εκανα εγκατασταση όπως λέει και από τη σελίδα...Έκλεισε η συσκευή και άνοιξε κ έγραφε ότι κάνει εγκατάσταση...Άνοιξε μετά κ δεν έχει διαγράψει τίποτα είναι όλα όπως είναι πριν,ούτε στο μενου βλέπω διάφορες τα ίδια ακριβώς....

Την έκανε εγκατάσταση δεν την έκανε δε μπορώ να καταλάβω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Petros2211 εκανα εγκατασταση όπως λέει και από τη σελίδα...Έκλεισε η συσκευή και άνοιξε κ έγραφε ότι κάνει εγκατάσταση...Άνοιξε μετά κ δεν έχει διαγράψει τίποτα είναι όλα όπως είναι πριν,ούτε στο μενου βλέπω διάφορες τα ίδια ακριβώς....

Την έκανε εγκατάσταση δεν την έκανε δε μπορώ να καταλάβω!!!!

 

Ναι πρέπει να έχει περαστεί, πήγαινε ρυθμίσεις/ σχετικά με το τηλέφωνο/ στο τέλος λέει

"Προσαρμοσμένη έκδοση build" και έχει την ημερομηνία, android 20170116.

Link to comment
Share on other sites

αν πατησεις πανω στο γραφημα θα σου βγαλει αλλη μια οθονη αυτη672d21ec41821e423efbb6bbaf044c81.jpgεδω κοιτα πως δουλευει συνεχεια με οθονη off

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω εχω 2 καρτες και εχω 3g στην πρωτη,απο το 3g που διαβασα στα χαρακτηριστικα λειπει η μπαντα 900,μηπως μου τρωει πιο πολυ μπαταρια ετσι που το εχω γιατι στις ρυθμισεις προτηνομενο εχει το 4 g

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να έχει περαστεί, πήγαινε ρυθμίσεις/ σχετικά με το τηλέφωνο/ στο τέλος λέει

"Προσαρμοσμένη έκδοση build" και έχει την ημερομηνία, android 20170116.

 

Spdiv1972 μπορείς να κοιταξεις εσύ να δεις τι γράφει που δεν την έχεις κάνει εγκατάσταση!!!

Petros2211 μου φαίνεται ότι το ίδιο έγραφε και πριν!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...