Jump to content

Vernee Apollo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο πολυ κοπο και πονο και 38 μερες ταλαιπωρια εμφανιστηκε στο 17track οτι ειναι ελλαδα. Επιτελους. :D:D:D

αντε απο βδομαδα θα το χεις!!! περιμενουμε εντυπωσεις

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αντε απο βδομαδα θα το χεις!!! περιμενουμε εντυπωσεις

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημερα..:)

Την τελευταια ota rom που εβγαλαν την εχεις δοκιμασει?

Λλενε εχει καλυτερη διαχειριση μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα οχι δεν την εχω δοκιμασει ,το προβλημα ειναι οτι τρωει πολυ μπαταρια οταν η οθονη μενει off ,τρεχουν πολλα προγραμματα απο πισω αν εχεις και wifi ανοιχτο ειναι χειροτερο ,ανεβαινει και η μνημη ram στα 2.5 giga,με μετρια χρηση μου βγαζει απο 8 το πρωι μεχρι 12 το βραδυ με 4 ωρες ανοιχτη οθονη αλλα χωρις πολλες κλισεις η πολλη ωρα παιχνιδια ,εδω μπαινω αρκετα στο 17track και σερφαρισμα ,φοβαμαι να την βαλω την ρομ μηπως γινει κατι ,δεν εχω εμπιστοσυνη ακομα ουτε θα εχει καλη recovery ,θα περιμενω κανα ota update αυτοματο ,τσεκαρω καθε βδομαδα,ποια η δικη σου γνωμη για το τηλεφωνο πως σου φανηκε;

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα οχι δεν την εχω δοκιμασει ,το προβλημα ειναι οτι τρωει πολυ μπαταρια οταν η οθονη μενει off ,τρεχουν πολλα προγραμματα απο πισω αν εχεις και wifi ανοιχτο ειναι χειροτερο ,ανεβαινει και η μνημη ram στα 2.5 giga,με μετρια χρηση μου βγαζει απο 8 το πρωι μεχρι 12 το βραδυ με 4 ωρες ανοιχτη οθονη αλλα χωρις πολλες κλισεις η πολλη ωρα παιχνιδια ,εδω μπαινω αρκετα στο 17track και σερφαρισμα ,φοβαμαι να την βαλω την ρομ μηπως γινει κατι ,δεν εχω εμπιστοσυνη ακομα ουτε θα εχει καλη recovery ,θα περιμενω κανα ota update αυτοματο ,τσεκαρω καθε βδομαδα,ποια η δικη σου γνωμη για το τηλεφωνο πως σου φανηκε;

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εφοσον ειναι η original ota update και η αναβαθμιση γινεται με τροπο εργοστασιακο,

ετσι με αυτον τον τροπο την εγγύηση δεν την χανεις και το τηλεφωνο καλυτερο μπορει να γινει χειροτερο οχι.

Οποτε δεν εχεις να φοβασαι κατι.:)

Διαβασα οτι βγηκε κι αλλο update 16 Γεναρη που διορθωνει καποια πραγματα, το εχεις δει?

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω βαλει αυτο δεν ειδα καμια διαφορα ομως σε τιποτα ,περιμενω μεγαλο update ελπιζω να δωσουν

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω βαλει αυτο δεν ειδα καμια διαφορα ομως σε τιποτα ,περιμενω μεγαλο update ελπιζω να δωσουν

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παντος παντου διαβαζω οτι ολη εχουν βαλει την τελευταια OTA ROM (201701)

και απ' οτι καταλαβα ολα χτιζονται πανω σε αυτη.

Link to comment
Share on other sites

αν την βαλω θα χασω ολα τα δεδομενα και τις εφαρμογες; ειναι σαν να κανω factory reset;εσυ θα το βαλεις ;δεν εχω μπει και στο recovery να δω πως ειναι ,στο rn2 εχω twrp και κανω back up ολη την ρομ ,και βαζω διαφορες ρομ ,εδω δεν νομιζω να μπορω να κανω back up την ρομ

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παληκάρια. Καλορίζικο όσοι το πήρατε και με το καλό και οι υπόλοιποι. Εγώ του πέρασα και την γνήσια θήκη αυτή με την μπλέ πλάτη. Πολύ καλή ποιότητα όντος μόνο που δεν σφίγγει καλά το κινητό και κρατώντας το από τα πλάγια κάνει μπόσικα νομίζεις ότι θα ξεκουμπωση. Μετά από 3 μήνες χρήσης το μεγάλο πρόβλημα τελικά είναι η απώλεια σήματος. Στην wind ήταν τραγική η κατάσταση μίλαγα και σχεδόν τις περισσότερες φορές κοβόταν το σήμα. Έφυγα πήγα cosmote. Βελτιώθηκε η κατάσταση πολύ, όμως το πρόβλημα παραμένει. Και πολλές φορές ενώ είμαι internet με 4G και φουλ σήμα αυτό κόβετε εντελώς όμως. Τραγικό. Ελπίζω να λύσουν σύντομα. Κατά τά άλλα η μπαταρία μετά το τελευταίο update νομίζω βελτιώθηκε λίγο. Την βγάζω οριακά την ημέρα. Η κάμερα θέλει update οποιαδήποτε. Οθόνη και γραφικά είναι πολύ καλά. Άντε να φτιάξουν την 7 μπας και διορθωθεί λίγο η κατάσταση.
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παληκάρια. Καλορίζικο όσοι το πήρατε και με το καλό και οι υπόλοιποι. Εγώ του πέρασα και την γνήσια θήκη αυτή με την μπλέ πλάτη. Πολύ καλή ποιότητα όντος μόνο που δεν σφίγγει καλά το κινητό και κρατώντας το από τα πλάγια κάνει μπόσικα νομίζεις ότι θα ξεκουμπωση. Μετά από 3 μήνες χρήσης το μεγάλο πρόβλημα τελικά είναι η απώλεια σήματος. Στην wind ήταν τραγική η κατάσταση μίλαγα και σχεδόν τις περισσότερες φορές κοβόταν το σήμα. Έφυγα πήγα cosmote. Βελτιώθηκε η κατάσταση πολύ, όμως το πρόβλημα παραμένει. Και πολλές φορές ενώ είμαι internet με 4G και φουλ σήμα αυτό κόβετε εντελώς όμως. Τραγικό. Ελπίζω να λύσουν σύντομα. Κατά τά άλλα η μπαταρία μετά το τελευταίο update νομίζω βελτιώθηκε λίγο. Την βγάζω οριακά την ημέρα. Η κάμερα θέλει update οποιαδήποτε. Οθόνη και γραφικά είναι πολύ καλά. Άντε να φτιάξουν την 7 μπας και διορθωθεί λίγο η κατάσταση.

εβαλες την ρομ απο την σελιδα της vernee ;η το μικρο ota update που ειχε βγαλει τον γεναρη;εγω εχω στην sim2 cosmote και στην sim 1 wind προβλημα με σημα δεν εχω ,απλα τις διαβαζει αναποδα τις sim και ετσι εβαλα στην sim 2 την cosmote και την δειχνει τωρα ως sim1

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν την βαλω θα χασω ολα τα δεδομενα και τις εφαρμογες; ειναι σαν να κανω factory reset;εσυ θα το βαλεις ;δεν εχω μπει και στο recovery να δω πως ειναι ,στο rn2 εχω twrp και κανω back up ολη την ρομ ,και βαζω διαφορες ρομ ,εδω δεν νομιζω να μπορω να κανω back up την ρομ

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μπαινεις καθολου recovery, μπαινεις μεσα στο κινητο στο update και εκει δινεις εντολη

να κανει ενημερωση μεσα απο την καρτα μνημης η την μνημη του κινητου εκει που εχεις το αρχειο.

Τα κανει ολα μονο του μετα.

Καπως ετσι λενε η οδηγιες με μια ματια που εριξα.

Νομιζω οτι τα διαγραφει ολα, απ οτι λενε.

Εγω κατεφτιαν θα του τα περασω ολα να τελειωνω.:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαινεις καθολου recovery, μπαινεις μεσα στο κινητο στο update και εκει δινεις εντολη

να κανει ενημερωση μεσα απο την καρτα μνημης η την μνημη του κινητου εκει που εχεις το αρχειο.

Τα κανει ολα μονο του μετα.

Καπως ετσι λενε η οδηγιες με μια ματια που εριξα.

Νομιζω οτι τα διαγραφει ολα, απ οτι λενε.

Εγω κατεφτιαν θα του τα περασω ολα να τελειωνω.:)

δηλαδη ψηνεσαι να της βαλεις απο οτι καταλαβα,ειδα και γω στο σαιτ οτι τα διαγραφει ολα απο την αρχη ,τι να πω μπορει νατην βαλω ,αν και θα πρεπει να το στεισω παλι απο την αρχη το τηλεφωνο ,εχω 50 εφαρμογες απο playstore θα θελουν ενωμερωσεις κ.π.λ

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ψηνεσαι να της βαλεις απο οτι καταλαβα,ειδα και γω στο σαιτ οτι τα διαγραφει ολα απο την αρχη ,τι να πω μπορει νατην βαλω ,αν και θα πρεπει να το στεισω παλι απο την αρχη το τηλεφωνο ,εχω 50 εφαρμογες απο playstore θα θελουν ενωμερωσεις κ.π.λ

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

:eek: έχεις τόσες εφαρμογές!!!

Έχω ψηθεί κιόλας, πριν ακόμα φτάσει.:p

Εν τω μεταξύ το κινητό το εμφάνισε και στα ΕΛΤΑ.

Καλά πάμε.

Edited by petros2211
Link to comment
Share on other sites

:eek: έχεις τόσες εφαρμογές!!!

Έχω ψηθεί κιόλας, πριν ακόμα φτάσει.:p

Εν τω μεταξύ το κινητό το εμφάνισε και στα ΕΛΤΑ.

Καλά πάμε.

αντε με το καλο να ερθει,το android που εχει ειναι πολυ φτωχο ειναι stock μπορει να μην εχει κινεζιες αλλα με το xiaomi ειχα πολλα extra εμφανιση ποσοστου μπαταριας εμφανιση ταχυτητας δικτυου ,διπλες εφαρμογες και πολλα αλλα ,τωρα αναγκαστικα να τα κατεβασω απο το playstore ,παρολο που τρεχουν τοσες εφαρμογες το τηλεφωνο απο ταχυτητα πεταει οκ το παραδεχομαι παει σφαιρα ,οσες εφαρμογες και να ανοιξεις δεν κολαει ,η οθονη ειναι τελεια τα γραφικα εξισου πολυ καλα ,βαρια παιχνιδια τα παιζει τελεια ,4k βιντεο παιζει τελεια απο utube ,το μονο που σε προετοιμαζω οτι θα ξενερωσεις ειναι η προστασια οθονης που πηραμε απο το gb εγω την πεταξα ,δεν ειναι διαφανη ειναι μπλε το χρωμα ειδικα τα πρωινα στον δρομο δεν εβλεπα καλα,πηρα αλλη και ησυχασα

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

df542f61e458a800fac4cb0e5502d6ca.jpg21f40bf96db2532e32910ed125a95dfa.jpgαπο θεμα μπαταριας αρχιζει και στρωνει

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλο να ερθει,το android που εχει ειναι πολυ φτωχο ειναι stock μπορει να μην εχει κινεζιες αλλα με το xiaomi ειχα πολλα extra εμφανιση ποσοστου μπαταριας εμφανιση ταχυτητας δικτυου ,διπλες εφαρμογες και πολλα αλλα ,τωρα αναγκαστικα να τα κατεβασω απο το playstore ,παρολο που τρεχουν τοσες εφαρμογες το τηλεφωνο απο ταχυτητα πεταει οκ το παραδεχομαι παει σφαιρα ,οσες εφαρμογες και να ανοιξεις δεν κολαει ,η οθονη ειναι τελεια τα γραφικα εξισου πολυ καλα ,βαρια παιχνιδια τα παιζει τελεια ,4k βιντεο παιζει τελεια απο utube ,το μονο που σε προετοιμαζω οτι θα ξενερωσεις ειναι η προστασια οθονης που πηραμε απο το gb εγω την πεταξα ,δεν ειναι διαφανη ειναι μπλε το χρωμα ειδικα τα πρωινα στον δρομο δεν εβλεπα καλα,πηρα αλλη και ησυχασα

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

H προστασια οθονης που πηρες ηταν σε κουτι της vernee γνησια?

Γιατι εγω τετοια εχω παρει.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν τα 2 update ειναι ιδια δηλαδη αυτο που κανεις μεσα απο το κινητο ota και το αλλο που κατεβαζεις απο την σελιδα της vernee που ειναι περιπου 1 gb?
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτη σε μαυρο κουτι ,ανοιξε τη βαλτη σε φως ημερας και θα δεις ,ειναι μπλε......,πηρα αλλη απο ebay μου ηρθε απο Γερμανια σε 5 μερες και ειναι τζαμι!

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν τα 2 update ειναι ιδια δηλαδη αυτο που κανεις μεσα απο το κινητο ota και το αλλο που κατεβαζεις απο την σελιδα της vernee που ειναι περιπου 1 gb?

 

καλημερα. οχι δεν ειναι ιδια.

Απο το σαιτ ειναι ολοκληρη Ota Rom

ενω απο το update του κινητου ειναι διορθωσεις για την Rom.

 

ναι αυτη σε μαυρο κουτι ,ανοιξε τη βαλτη σε φως ημερας και θα δεις ,ειναι μπλε......,πηρα αλλη απο ebay μου ηρθε απο Γερμανια σε 5 μερες και ειναι τζαμι!

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μαλιστα καταλαβα, παω και εγω για μια απο τα ιδια.

Δεν μου στελνεις το σαιτ να την παραγγειλω και εγω.

Αυτη σου βγηκε μια χαρα?

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά είναι, όταν σου ερθει το κινητό θα έχει μια ζελατίνα και απο κάτω μια προστασία οθόνης αλλά είναι μάπα και αυτή στην υφή

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.ebay.co.uk/itm/192071579755

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως και η vernee ακολουθει τα χναρια της xiaomi ,βγαζει το APOLLO x και το APOLLO 2 και πριν 2 μηνες εβγαλε το APOLLO, android 7 στο lite ακομα να δωσει οπως ειχε υποσχεθει ,καταλαβενεται οτι ετσι θα μεινουμε εμεις με τα "παλιά" APOLLO, τα περισσοτερα σχολια στην σελιδα της στο fb ειναι αρνητικα,και χανει πελατες

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειδα ενα βιντεο στο utube και ειδα μια επιλογη στις ρυθμισεις που δεν εχει στο δικο μου 59215b0dd7041ef5b134f8abf0527416.jpg μετα απο το about phone εχει μια αλλη επιλογη ,την εχει καποιος αλλος οσοι το εχουν;εστειλα μνμ στον τυπο πως την ενεργοποιησε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό απέκτησα επιτέλους και εγώ αυτό το κινητό. :yahoo:

Τα δικά μου συμπεράσματα είναι ότι το κινητό είναι άψογο μέχρι στιγμής. Με το που το πήρα του πέρασα την τελευταία OTA ROM.

Το ταλαιπωρώ από χθες το απόγευμα μέχρι και σήμερα το απόγευμα με τηλέφωνα, ίντερνετ, μία ώρα gps, αναβαθμίσεις κ.α.

Η μπαταρία του έχει φτάσει τώρα στο 40%, σαν κινητό παει σφαιρα.

Τι να πω, μέχρι τώρα απόλυτα ικανοποιημένος. :D

 

ΑΑΑ ξέχασα να πω, έχει κάποιος θέμα με το φακό? τον ανάβω ανάβει για λίγο και σβήνει.

Edited by petros2211
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό απέκτησα επιτέλους και εγώ αυτό το κινητό. :yahoo:

Τα δικά μου συμπεράσματα είναι ότι το κινητό είναι άψογο μέχρι στιγμής. Με το που το πήρα του πέρασα την τελευταία OTA ROM.

Το ταλαιπωρώ από χθες το απόγευμα μέχρι και σήμερα το απόγευμα με τηλέφωνα, ίντερνετ, μία ώρα gps, αναβαθμίσεις κ.α.

Η μπαταρία του έχει φτάσει τώρα στο 40%, σαν κινητό παει σφαιρα.

Τι να πω, μέχρι τώρα απόλυτα ικανοποιημένος. :D

 

ΑΑΑ ξέχασα να πω, έχει κάποιος θέμα με το φακό? τον ανάβω ανάβει για λίγο και σβήνει.

Καλησπέρα petros2211...καλορίζικο...Επιτέλους το πήρες...Αγανάκτησαμε όλοι με το πότε θα έρθουν...Το δοκίμασα τώρα στα δύο με τρία λεπτά δεν έκλεισε ο φακός!!!

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο Πέτρο, τελικα τπυ περασες την ρομ απο το site της vernee;καλη αυτονομια βλεπω να εχει με αυτα που λες ,ο φακος μου κανει και μενα κολπα και εβαλα αλλη εφαρμογη και απο τοτε δουλευει καλα,δειτε το προηγουμενο ποστ μου ,υπαρχει μια κρυφη ρυθμιση στη μπαρα ειδοποιησεων πατας παρατεταμενα τις ρυθμισεις και εφμανιζει ενα νεο μενου μετα το about phone

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...