Jump to content

Vernee Apollo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα petros2211...

Μόλις εμφανίστηκε στα ΕΛΤΑ εμένα...ελπίζω κι εσενα...☺☺☺

 

Μπα, σε μενα τιποτα ακομα.

Αντε με το καλο να το παρεις.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

xarts περιμενουμε review μολις παραλαβεις ,σου προτεινω να τραβηξεις βιντεο οταν το ανοιγεις για να εισαι σιγουρος ,η συσκευασια εμενα ηταν χαλια μονο ενα ναυλον μαυρο ειχε ουτε φουσκες ουτε τιποτα και τσεκαρε και τον φορτιστη ,εμενα φορτιζει σαν χελωνα

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

xarts περιμενουμε review μολις παραλαβεις ,σου προτεινω να τραβηξεις βιντεο οταν το ανοιγεις για να εισαι σιγουρος ,η συσκευασια εμενα ηταν χαλια μονο ενα ναυλον μαυρο ειχε ουτε φουσκες ουτε τιποτα και τσεκαρε και τον φορτιστη ,εμενα φορτιζει σαν χελωνα

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ spdiv1972....καλα που μου το είπες για το βίντεο!!!Έχω φρικαρει εχω μείνει από κινητό από 9/12 και περίμενω πως κ πως να ρθει,,,και από ότι βλέπω από δευτέρα με τρίτη θα το έχω στα χέρια μου....

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι κεντρο διαλογης αττιξης και μενεις αθηνα μπορει και παρασκευη να το εχεις ,αλλιως δευτερα με τριτη

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε αυτό το πρόβλημα στο Apollo?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7066932#post7066932

ειδα το ποστ σου στο νημα του apollo lite ,3 βδομαδες που εχω το κινητο δεν εχω αυτο το προβλημα,οτι χανει σημα εχω προβλημα γενικα δεν εχδι καλο μο τεμ,στο rn2 που εχω καμια φορα με cosmote ακουγεται διπλη η φωνη του αλλου μου εχει τυχει,αυτο εχει να κανει με την ενταση του σηματος πιστευω και την ποιοτητα ,δεν ειναι προβλημα hardware, δεν εχει χαλασει το μοντεμ σου απλα νομιζω ειναι ασθενες ,ελπιζω να μας δωδει καποιο update στα κινητα μας ,επισης εμενα το κουμπι του power ειναι χαρχαλο οπως ειδα και σε μερικα apollo lite

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειδα το ποστ σου στο νημα του apollo lite ,3 βδομαδες που εχω το κινητο δεν εχω αυτο το προβλημα,οτι χανει σημα εχω προβλημα γενικα δεν εχδι καλο μο τεμ,στο rn2 που εχω καμια φορα με cosmote ακουγεται διπλη η φωνη του αλλου μου εχει τυχει,αυτο εχει να κανει με την ενταση του σηματος πιστευω και την ποιοτητα ,δεν ειναι προβλημα hardware, δεν εχει χαλασει το μοντεμ σου απλα νομιζω ειναι ασθενες ,ελπιζω να μας δωδει καποιο update στα κινητα μας ,επισης εμενα το κουμπι του power ειναι χαρχαλο οπως ειδα και σε μερικα apollo lite

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το τηλέφωνο ήρθε πριν λίγες μέρες και παέι σφαίρα...όμως αυτό με το echo είναι σοβαρό πρόβλημα.

Τα δικά μου πλήκτρα είναι σταθερά ίσως γιατί είναι καινούργιο ακόμα.

Η κεραία της Vodafone είναι απέναντί μου στο 4G επίσης σφαίρα.

Ηχώ υπάρχει ακόμα και αυτούς που καλούν από σταθερό.

Ακόμα και με ακουστικά το πρόβλημα υπάρχει το ίδιο. Η μόνη διαφορά που ο άλλος δεν ακούει τη φωνή του, εγώ ακούω πάντα πολύ καλά, είναι όταν χαμηλώσω την ένταση της φωνής του ηχείου μου ακόμα και με ακουστικά, που σημαίνει ότι μάλλον είναι θεμα hardware.

Για βάλε την ένταση του ήχου σου στο mαx όταν μιλάς και ρώτησε αυτόν που σε ακούει αν ακούει τη φωνή του ειδικά αν μιλάει δυνατά και μετά ξαναρώτα τον τι ακούει όταν την βάλεις στο min?

Θα έχουμε έτσι ένα μετρο σύγκρισης.

Περιμένω νεώτερά σου.

Edited by amnis
Smile for ever.
Link to comment
Share on other sites

οκ θα το τσεκαρω και θα σου πω,δοκιμασες να μιλησεις με ανοιχτη συνομιλια να δεις πως ακουγεται,κανε και μια εγγραφη ομιλιας στο μικροφωνο και ακουσε το μετα ,η καρτα σιμ ειναι νεα η παλια;δεν νομιζω να ειναι θεμα hardware, λες δηλαδη να εχει προβλημα το μικροφωνο σου;η το πανω μεγαφωνο ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δοκιμασε να κανεις εγγραφη κλησης ,θα εχει και σενα αυτη την επιλογη μολις σε παρει καποιος και απαντησεις εχει επιλογη να κανεις εγγραφη και ακου μετα τι εγγραψε πως ακουγεται

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οκ θα το τσεκαρω και θα σου πω,δοκιμασες να μιλησεις με ανοιχτη συνομιλια να δεις πως ακουγεται,κανε και μια εγγραφη ομιλιας στο μικροφωνο και ακουσε το μετα ,η καρτα σιμ ειναι νεα η παλια;δεν νομιζω να ειναι θεμα hardware, λες δηλαδη να εχει προβλημα το μικροφωνο σου;η το πανω μεγαφωνο ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δοκιμασε να κανεις εγγραφη κλησης ,θα εχει και σενα αυτη την επιλογη μολις σε παρει καποιος και απαντησεις εχει επιλογη να κανεις εγγραφη και ακου μετα τι εγγραψε πως ακουγεται

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχω εγώ το πρόβλημα με την ηχώ αλλά ο άλλος που με πέρνει...ακούει τη φωνή του διπλή!

Εγώ ακούω τέλεια.

Αν κλείσω το μικρόφωνό μου mute τότε δεν έχουν ηχώ στα αυτιά τους.

Με την εγγραφή δεν καταφέρνω κάτι...κατάλαβες?

Με την ανοικτή ακρόαση το ίδιο.

Smile for ever.
Link to comment
Share on other sites

Μέσω Bluetooth δοκίμασες να μιλήσεις ή με ακουστικά?

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εγώ το πρόβλημα με την ηχώ αλλά ο άλλος που με πέρνει...ακούει τη φωνή του διπλή!

Εγώ ακούω τέλεια.

Αν κλείσω το μικρόφωνό μου mute τότε δεν έχουν ηχώ στα αυτιά τους.

Με την εγγραφή δεν καταφέρνω κάτι...κατάλαβες?

Με την ανοικτή ακρόαση το ίδιο.

μολις εκανα τσεκ και με ακουνε κανονικα ουτε ακουνε διπλη την φωνη τους και με wind και με cosmote ,μιλα απο κει που το πηρες μηπως ειναι θεμα μικροφωνου ,αν και σου ειπα καμια φορα με το αλλο κινητο μου οταν μιλαω ακουω παλι την φωνη μου κανει επιστροφη ,οντως ειναι σπαστικο αλλα δεν το κανει παντα ,πιστευω οτι ειναι θεμα δικτυου παντως

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρηκαν λυση για το θεμα της μπαταριας με αυτο το update. :)

http://www.vernee.cc/downloads-apollo.html

 

Εδω ειναι ο τυπος που το δοκιμασε.

http://bbs.vernee.cc/forum.php?mod=redirect&goto=findpost&ptid=1693&pid=12038&fromuid=37528

Link to comment
Share on other sites

Βρηκαν λυση για το θεμα της μπαταριας με αυτο το update. :)

http://www.vernee.cc/downloads-apollo.html

 

Εδω ειναι ο τυπος που το δοκιμασε.

http://bbs.vernee.cc/forum.php?mod=redirect&goto=findpost&ptid=1693&pid=12038&fromuid=37528

το εχω κατεβασει αυτο το update στο PC, λες να το δοκιμασω ;Πετρο τσεκαρε και το δεμα σου ,εμενα μου εβγαλε στο 17 track οτι εφτασε χτες το απογευμα Ελλάδα ,στα ελτα ακομα τιποτα ,η nl post αλλαξε status

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρηκαν λυση για το θεμα της μπαταριας με αυτο το update. :)

http://www.vernee.cc/downloads-apollo.html

 

Εδω ειναι ο τυπος που το δοκιμασε.

http://bbs.vernee.cc/forum.php?mod=redirect&goto=findpost&ptid=1693&pid=12038&fromuid=37528

 

Αυτό το update, δεν είναι το ίδιο με αυτό που εγκατέστησε συσκευή, μέσω της αυτόματης ενημέρωσης, στα μέσα γενάρη? (16/01/2017)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το update, δεν είναι το ίδιο με αυτό που εγκατέστησε συσκευή, μέσω της αυτόματης ενημέρωσης, στα μέσα γενάρη? (16/01/2017)

μαλλον το περιεχει γιατι αυτο το αρχειο ειναι 900MB οποτε ειναι ολη η room πιστευω ,το εχω κατεβασει αλλα δεν το βαζω ακομα να δω πως θα παει το τηλεφωνο,παντως αν δεν το σκαλιζεις κραταει η μπαταρια ,ειμαι απο χτες 8 το πρωι και τωρα εφτασε στο 9% η μπαταρια με μιση ωρα ομιλια και 3.30 ωρες οθονη ανοιχτη,το προβλημα ειναι στο σημα αν χανει σημα τραβαει πολυ ενεργεια η μπαταρια και το πιο σημαντικο δεν μπαινει σε deep sleep, δουλευουν πολλα οταν σβυνει η οθονη φαινεται αυτο στα στατιστικα της μπαταριας

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το εχω κατεβασει αυτο το update στο PC, λες να το δοκιμασω ;Πετρο τσεκαρε και το δεμα σου ,εμενα μου εβγαλε στο 17 track οτι εφτασε χτες το απογευμα Ελλάδα ,στα ελτα ακομα τιποτα ,η nl post αλλαξε status

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπα, τιποτα ακομα σε κανενα site.

Τι να πω με εβαλαν στο ματι μαλλον. :)

Link to comment
Share on other sites

Βγαλανε το πρωτο TWRP Recovery 3.0.2. Σιγα σιγα βελτιωνονται τα πραγματα. :)

http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-TWRP-and-ROOT-for-vernee-APOLLO-non-lite?pid=60602#pid60602

Link to comment
Share on other sites

Βγαλανε το πρωτο TWRP Recovery 3.0.2. Σιγα σιγα βελτιωνονται τα πραγματα. :)

http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-TWRP-and-ROOT-for-vernee-APOLLO-non-lite?pid=60602#pid60602

ενημερωμενο σε βλεπω !!!καλο αυτο ελπιζω να βγαλουν και καμια custom rom, με android 7 ,γιατι απο την vernee δεν το βλεπω ακομα να βγαλουν για το lite

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ενημερωμενο σε βλεπω !!!καλο αυτο ελπιζω να βγαλουν και καμια custom rom, με android 7 ,γιατι απο την vernee δεν το βλεπω ακομα να βγαλουν για το lite

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχουμε ακομα πολυ δρομο μεχρι το v7.0.

Κατσε να δουμε πρωτα τι θα γινει με το v6.0. :p

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε ακομα πολυ δρομο μεχρι το v7.0.

Κατσε να δουμε πρωτα τι θα γινει με το v6.0. :p

τους απαντησα εκει στο νημα που εβαλες αν καταφερουν να κοιμησουν το κινητο ,καθε λεπτο με κλειστη την οθονη το κινητο δουλευει καταναλωνοντας μπαταρια

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μολις ελαβα την προστασια οθονης απο Γερμανια ,εκανε 5 μερες να ερθει ,ειναι τελεια σε ποιοτητα ,καμια σχεση με αυτη του gearbest που ειναι μπλε

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μολις ελαβα την προστασια οθονης απο Γερμανια ,εκανε 5 μερες να ερθει ,ειναι τελεια σε ποιοτητα ,καμια σχεση με αυτη του gearbest που ειναι μπλε

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα spdiv1972...Το πήρα σήμερα στα χέρια μου...επιτελους... χαχαχα

Ακριβώς αυτά που είχες αναφέρει κι εσυ,πρόσεξα κι εγώ....Ένα update θα μας σώσει...

Petros2211 εμφανίστηκε στα ΕΛΤΑ εσένα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα spdiv1972...Το πήρα σήμερα στα χέρια μου...επιτελους... χαχαχα

Ακριβώς αυτά που είχες αναφέρει κι εσυ,πρόσεξα κι εγώ....Ένα update θα μας σώσει...

Petros2211 εμφανίστηκε στα ΕΛΤΑ εσένα;

καλοριζικο !!!ελπιζω να δωσουν καποιο update να στρωσει ,τσεκαρε τα ολα φορτιστη,καμερα, gps,εγγραφη ηχου

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα spdiv1972...Το πήρα σήμερα στα χέρια μου...επιτελους... χαχαχα

Ακριβώς αυτά που είχες αναφέρει κι εσυ,πρόσεξα κι εγώ....Ένα update θα μας σώσει...

Petros2211 εμφανίστηκε στα ΕΛΤΑ εσένα;

 

Καλημερα & Καλοριζικο.

Μπα, ακομα τιποτα.

Ολα καλα θα πανε με το κινητο, ηδη εχουν βγαλη την τελευταια πιο βελτιωμενη full OTA(012017).

Και τα καλυτερα ερχονται, αν και οταν ερθει και το δικο μου κινητο. :)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ κοπο και πονο και 38 μερες ταλαιπωρια εμφανιστηκε στο 17track οτι ειναι ελλαδα. Επιτελους. :D:D:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...