Jump to content

Vernee Apollo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην cosmote πρεπει να στειλεις μυνημα 4G στο 1333, περιμενεις λιγη ωρα να γινει ενεργοποιηση της υπηρεσιας και κανεις μια επανεκινηση το κινητο. Μετα εχεις μονιμα 4G σημα και δεδομενα 4G, και το καλυτερο απο ολα ειναι οτι οταν και ο αλλος εχει 4G ακους HD ηχο. Το προβλημα το ειχα και εγω οταν το παρελαβα το κινητο.

 

Εχει μια εβδομαδα το εχω ξεσκισει, με gps και sygic για διαδρομη 1000 χλμ, με εφαρμογες, με wifi, με βιντεο, δειχνει οτι ειναι εκπληκτικο κινητο σε σχεση κοστους αποδοσης και με φοβερη τεχνολογια......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

whitemen μια ερωτηση ,ο φορτιστης σου δουλευει κανονικα;δηλαδη ειναι fast charge? εβαλα τωρα για φορτιση και αργει παρα πολυ ,ουτε καν ζεσταινεται ο φορτιστης,μολις εβαλα της xiaomi ,το φορτισε σε 1,5 ωρα ,τους εστειλα εμαιλ να δω τι θα μου πουν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες τα χαρακτηριστικα του καθε φορτιστη ποσα αμπερ ειναι και θα δεις την διαφορα (output 5.0v ?a).

Link to comment
Share on other sites

αρα εχει προβλημα ο φορτιστης ,εβαλα και το xiaomi power bank στο Apollo και φορτιζει τζαμι ,ο εργοστασιακος φορτιστης της vernee ειναι χαλια,μου ηρθε και ενα update πριν λιγο ,οσοι το εχετε καντε ενημερωση συστηματος ,παντως στη σελιδα της vernee στο fb βλεπω τα "χωνουν "πολλοι ,αν ειναι αυτη η καμερα Sony 21map εγω ειμαι ο θεος απολλωνας

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

της xiaomi λεει 5v 2000ma,της vernee 5v/7v/9v 2.0a 12v 1.5a μαλλον ειναι ελλαττωματικος,τα ιδια αμπερ βγαζουν και της xiaomi σκοτωνει οταν φορτιζει ,η κουμουτσα της vernee σερνεται...

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά η κάμερα είναι τραγική.

μπορει να φταιει το software, ειναι πολυ αδειο ,δοκιμασα αλλες εφαρμογες αλλα δεν ειδα μεγαλες διαφορες τι να πω ,δεν ειπα να εχει την καμερα του s7 αλλα να ειναι καπως πιο υποφερτη ,αυτη ειναι χαλια εντελως

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο one plus 3 με 16mp μου φαινότανε χάλια σε σχέση με αυτή του V10 που έσπερνε. Τώρα Στου vernee την ημέρα είναι απλά οκ όπως τα περισσότερα, το απόγευμα όμως και σε συνθήκες φωτισμού είναι τάφος.
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

αστα να πανε ,η γνωμη μου σε οσα κινητα εχω δει σε φιλους την καλυτερη καμερα την εχει το s7 ,σε καφετερια με χαμηλο φωτισμο τραβηξε φωτο ,την εστειλε στο δικο μου xiaomi με Bluetooth την ζουμαρα και δεν εχανε καθολου! τελεια καμερα για βραδυ ,μπορει να υπαρχουν και αλλα κινητα με αναλογες καμερες του s7 βεβαια που δεν εχω δει οπως LG, htc

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα, μετά από πέντε μέρες χρήσης του κινητού, το πιο σοβαρό πρόβλημα που εντόπισα είναι το σήμα, πολύ συχνά κατά την ομιλία αλλάζει από 3G σε Ε, κάνοντας διακοπές στη φωνή, ενώ έχω παρατηρήσει ότι χάνει και κλήσεις, δηλαδή σου έρχεται μετά μήνυμα SMS για την κλήση. Από εκεί και πέρα η κάμερα είναι τραγική για κάποιον που την θεωρεί σημαντική, προσωπικά δεν με ενοχλεί, ενώ η μπαταρία μετά βίας βγάζει μία μέρα. Αντίθετα, τα θετικά του τηλεφώνου είναι ότι δεν έχει σημαντικά bugs, ενώ σαν συσκευή έρχεται περίπου ως stock android.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα, μετά από πέντε μέρες χρήσης του κινητού, το πιο σοβαρό πρόβλημα που εντόπισα είναι το σήμα, πολύ συχνά κατά την ομιλία αλλάζει από 3G σε Ε, κάνοντας διακοπές στη φωνή, ενώ έχω παρατηρήσει ότι χάνει και κλήσεις, δηλαδή σου έρχεται μετά μήνυμα SMS για την κλήση. Από εκεί και πέρα η κάμερα είναι τραγική για κάποιον που την θεωρεί σημαντική, προσωπικά δεν με ενοχλεί, ενώ η μπαταρία μετά βίας βγάζει μία μέρα. Αντίθετα, τα θετικά του τηλεφώνου είναι ότι δεν έχει σημαντικά bugs, ενώ σαν συσκευή έρχεται περίπου ως stock android.

 

Eiναι καθαρα θεμα ρομ, τουλαχιστον οτι αφορα τις κλησεις, και ισως την καμερα. Με το greenify και αν το κανεις ρουτ θα δεις σημαντικες διαφορες.

oldpaul

Link to comment
Share on other sites

χάνεις την εγγύηση αν το ρουταρεις,ελπίζω να βγάλει κάνα σημαντικό update η vernee ,το τηλεφωνο εχει πολλες δυνατοτητες αλλα το software ειναι χαλια,εν συγκριση με την xiaomi μπορει να μην εχει δωσει update στο rn2 που εχω ,αλλα εστω και με το android 5 ειχε χιλιες δυο ρυθμισεις

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χάνεις την εγγύηση αν το ρουταρεις,ελπίζω να βγάλει κάνα σημαντικό update η vernee ,το τηλεφωνο εχει πολλες δυνατοτητες αλλα το software ειναι χαλια,εν συγκριση με την xiaomi μπορει να μην εχει δωσει update στο rn2 που εχω ,αλλα εστω και με το android 5 ειχε χιλιες δυο ρυθμισεις

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σιγα τα ωα.

Το ρουταρεις και αν δεις τα δυσκολα το ξερουταρεις. Και ουτε γατα ουτε ζημια

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4-5 μέρες έχουμε και λέμε

Τεράστειο μα τεράστειο πρόβλημα είναι η μπαταρία όπου θέλει σχεδόν κάθε μέρα φόρτιση χωρίς ιδιαίτερη χρήση.

Η αλλαγή απο 3G σε Ε όσο ανφορά το σήμα είναι συνεχής, και πάνω σε αυτή την αλλαγή δεν ξέρω αν χάνει κλήσεις, ή αν αυτό όλο τρώει μπαταρία

Αυτά είναι τα βασικά ως τώρα

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα μια εφαρμογη μπαταριας και εστρωσε η μπαταρια,το θεμα παραμενει με την καμερα οσες εφαρμογες και να βαζω τα ιδια χαλια ειναι ,εκανα αναζητηση για τον τυπο της καμερας και λεει οτι ειναι αρκετα καλη αρα μαλλον παιζει ρολο το software της vernee,σε xperia z5 της Sony παιζει πολυ καλα ,σε letv τα ιδια ,στο forum της vernee πολλοι κανουν παραπονα ελπιζω να κανει κατι και στην καμερα και στην μπαταρια

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα μια εφαρμογη μπαταριας και εστρωσε η μπαταρια,το θεμα παραμενει με την καμερα οσες εφαρμογες και να βαζω τα ιδια χαλια ειναι ,εκανα αναζητηση για τον τυπο της καμερας και λεει οτι ειναι αρκετα καλη αρα μαλλον παιζει ρολο το software της vernee,σε xperia z5 της Sony παιζει πολυ καλα ,σε letv τα ιδια ,στο forum της vernee πολλοι κανουν παραπονα ελπιζω να κανει κατι και στην καμερα και στην μπαταρια

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ποια εφαρμογή για τη μπαταρία έβαλες?

Link to comment
Share on other sites

ds battery saver ,αλλα την κατεβασα απο σελιδα να ειναι pro και οχι απο το playstore ,εβαλα τωρα ενα προφιλ ,που τα κλεινει σχεδον ολα μολις κλεισει η οθονη και δεν τρωει μπαταρια

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγείλει το κινητό και το έστειλαν από το εξωτερικό (ΟΛΛΑΝΔΙΑ) 3-01-2017 και ακόμα να έρθει.

Παρήγγειλα θήκη και προστασία οθόνης από aliexpress και τα έστειλαν από το εξωτερικό (ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ) 11-01-2017 και ήρθαν σήμερα. :shock:

Δηλαδή θα έχω θήκη και προστασία οθόνης χωρίς κινητό. :lol: :lol: :lol:

 

ds battery saver ,αλλα την κατεβασα απο σελιδα να ειναι pro και οχι απο το playstore ,εβαλα τωρα ενα προφιλ ,που τα κλεινει σχεδον ολα μολις κλεισει η οθονη και δεν τρωει μπαταρια

 

Τέτοιο πρόγραμμα μπαταρίας διάβασα και αλλού και όντως κάνει δουλειά. :up:

Link to comment
Share on other sites

ασε η nl post ειναι χειροτερη και απο τα ελτα εμενα απο 31/12 δεμα ακομα πεταει λεει ,παλι καλα που ηρθε το κινητο ,ποτε ξανα nl post καλυτερα ασυνοδευτο

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγείλει το κινητό και το έστειλαν από το εξωτερικό (ΟΛΛΑΝΔΙΑ) 3-01-2017 και ακόμα να έρθει.

Παρήγγειλα θήκη και προστασία οθόνης από aliexpress και τα έστειλαν από το εξωτερικό (ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ) 11-01-2017 και ήρθαν σήμερα. :shock:

Δηλαδή θα έχω θήκη και προστασία οθόνης χωρίς κινητό. :lol: :lol: :lol:

 

 

 

Τέτοιο πρόγραμμα μπαταρίας διάβασα και αλλού και όντως κάνει δουλειά. :up:

Καλησπερα petros2211 κι εγώ το ίδιο πρόβλημα από 3/1/2017 είναι ολλανδια...Δε μπορώ να καταλάβω τι παίζει!!!

Θήκη από πιο site παρειγγειλες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα petros2211 κι εγώ το ίδιο πρόβλημα από 3/1/2017 είναι ολλανδια...Δε μπορώ να καταλάβω τι παίζει!!!

Θήκη από πιο site παρειγγειλες?

 

Καλησπερα, απο εδω τα πηρα..

https://www.aliexpress.com/item/Original-Vernee-Apollo-Jean-Case-Hard-Protective-Case-for-Vernee-Apollo/32780083444.html?spm=2114.13010608.0.0.7JFCAi

 

Υπαρχει και αυτη αλλα δεν μου κανει γιατι το κινητο μπαινει με αυτοκολλητο στην θηκη.

https://www.aliexpress.com/item/Hot-2016-Vernee-Apollo-Case-6-Colors-High-Quality-Leather-Exclusive-Cover-For-Vernee-Apollo-tracking/32636079695.html?spm=2114.13010608.0.0.q7nlRS

 

Τι να πω, απο ολλανδια πρωτη φορα μου ερχονται πραγματα και εχουν καθυστερηση αρκετα θελω να πιστευω.

Υπομονη και ελπιζω να πανε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, απο εδω τα πηρα..

https://www.aliexpress.com/item/Original-Vernee-Apollo-Jean-Case-Hard-Protective-Case-for-Vernee-Apollo/32780083444.html?spm=2114.13010608.0.0.7JFCAi

 

Υπαρχει και αυτη αλλα δεν μου κανει γιατι το κινητο μπαινει με αυτοκολλητο στην θηκη.

https://www.aliexpress.com/item/Hot-2016-Vernee-Apollo-Case-6-Colors-High-Quality-Leather-Exclusive-Cover-For-Vernee-Apollo-tracking/32636079695.html?spm=2114.13010608.0.0.q7nlRS

 

Τι να πω, απο ολλανδια πρωτη φορα μου ερχονται πραγματα και εχουν καθυστερηση αρκετα θελω να πιστευω.

Υπομονη και ελπιζω να πανε ολα καλα.

 

Στις δέκα παραγγελίες που έχουμε κάνει με ένα φίλο οι 3 ήρθαν φυσιολογικά και οι υπόλοιπες τρομερή καθυστέρηση...Έστειλα email για το κινητό που φαίνεται ολανδια(3-1-2017) και μου απάντησαν ότι μεχρι 22-2-2017 είναι η ημερομηνία παράδοσης...τι να πω!!!

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα την προστασια οθονης απο gearbest,μονο διαφανη δεν ειναι !96% μπλε και 4% διαφανη ,χαλια ,μονο η nillkin βγαζει καλες μεμβρανες ,εχω στο rn2 ,και δεν φαινεται καθολου

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.co.uk/itm/192081488572

 

http://www.ebay.co.uk/itm/351951094932

 

http://www.ebay.co.uk/itm/192071579755

βρηκα στο ebay απο Γερμανια

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πληρωμή του προϊόντος 8.12.2016 (gearbest). Αποστολή με nl post 30.12.2016. Παραλαβή 24.1.2017. Οι Ολλανδοί πάνω στην ετικέτα των Κινέζων επικόλησαν δική τους, με αποτέλεσμα το πακέτο να φαίνεται πως προέρχεται από Ολλανδία. Στις 30.12.2016 από το ίδιο κατάστημα αγόρασα τη θήκη και το τζαμάκι, τα οποία και παρέλαβα αρκετές μέρες νωρίτερα-δεν θυμάμαι πότε. Για την ιστορία η θήκη καλή, το τζαμάκι το πέταξα. Η συσκευή, επίσης, καλή φαίνεται. Την χρησιμοποιώ κυρίως ως τηλεφωνική συσκευή και για ίντερνετ. Καλή απεικόνιση, δεν κολάει, συνδέεται αμέσως στο δίκτυο χωρίς αποσυνδέσεις και είναι ταχύτατη. Όσο είμαι στην παραμετροποίηση και στο στήσιμο των εφαρμογών ανεβάζει θερμοκρασία, αλλά όχι σε βαθμό προβληματισμού και βεβαίως όχι περισσότερο από άλλες συσκευές που είχα. Για τη φωτογραφική μηχανή δεν έχω διαμορφώσει άποψη, αλλά στο κάτω-κάτω φωτογραφική κινητού είναι και ως εκ τούτου νομίζω πως δεν μπορούμε να έχουμε απαιτήσεις επαγγελματικής μηχανής. Ελπίζω να βγάζει "αξιοπρεπείς" φωτογραφίες. Το μεγάλο μου πρόβλημα: εντοπίζει άλλες συσκευές bluetooth (tv, pc, άλλα κινητά κλπ), αλλά δεν μπορεί να δει μια φωνητική πύλη (soundgate: συσκευή που μου επιτρέπει να πραγματοποιώ και να λαμβάνω τις τηλεφωνικές κλήσεις κατευθείαν στα ακουστικά βαρηκοϊας μου-έχω κι αυτό το βάσανο!). Πάω να σκάσω από το κακό μου. Στην προηγούμενη συσκευή (ulefone power-εξαιρετική) δούλευε κανονικά. Έστειλα ερώτημα στη Vernee, αλλά με την κινέζικη πρωτοχρονιά, ζήσε Μάη μου... Θα επανέλθω εάν έχω νεώτερες εκτιμήσεις. Ως τότε να είστε καλά.
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο ,δοκιμασες να επανεκκινησεις το ακουστικο;τσεκαρε τι ειδους bluetooth εχει το ulefone (4.0 4.1 4.2)και το apollo ,καποια ρυθμιση πρεπει να ναι ,μπες και στο forum της vernee εκει θα σου απαντησουν πιο γρηγορα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...