Jump to content

Sony Ericsson K300i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ το εύχομαι να βγεις ψεύτης φίλε :confused:

 

Αλλιώς μόνο με θύρα υπέρυθρων,ε?? Αυτές πάνε γύρω στα 45-50 ευρώ??

 

Βασικά(αν και ξέρω ότι μάλλον δε θα γίνεται), έχω ασύρματο ποντίκι και πληκτρολόγιο (βέβαια μάρκα-μ'εκαψες-typhoon).. Μήηηηηηπως υπάρχει κανένα κολπάκι να χρησιμοποιήσω αυτό το πομπό για το irda με το κινητό??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 260
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ το εύχομαι να βγεις ψεύτης φίλε :confused:

 

Αλλιώς μόνο με θύρα υπέρυθρων,ε?? Αυτές πάνε γύρω στα 45-50 ευρώ??

 

Βασικά(αν και ξέρω ότι μάλλον δε θα γίνεται), έχω ασύρματο ποντίκι και πληκτρολόγιο (βέβαια μάρκα-μ'εκαψες-typhoon).. Μήηηηηηπως υπάρχει κανένα κολπάκι να χρησιμοποιήσω αυτό το πομπό για το irda με το κινητό??

 

Καλησπερα.οχι δεν γινεται κατι τετοιο.επισης οπως παει το πραγμα θα αποκτησεις συσκευη infared,καλο ειναι να μην αγορασεις της mobile action:protest:

μια καλη λυση ειναι εδω ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το κινητο αυτο δεν βγαινει vodafone live,επισης σε ολα τα sony ericsson οι υπερυθρες και τα bluetooth ειναι χωρις περιορισμους.

στα μηνυματα ηχο κλησης μπορεις να επιλεξεις απο τους προεγκατεστημενους.

δεν μπορεις να βαλεις ηχο κλησης mp3 στα μηνυματα,αλλα μπορεις να βαλεις οταν δεχεσαι κληση.

 

Το κινητο αυτο βγαινει vodafone γιατι το εχω εγω.Δεν μπορω να βαλω mp3 σαν ηχο κλησης γιατι μου λεει κατι για Dmr packager.Καμια ιδεα πως μπορουμε να βαλουμε ηχους.Καπου ειχα διαβασει οτι γινεται...:O

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο αυτο βγαινει vodafone γιατι το εχω εγω.Δεν μπορω να βαλω mp3 σαν ηχο κλησης γιατι μου λεει κατι για Dmr packager.Καμια ιδεα πως μπορουμε να βαλουμε ηχους.Καπου ειχα διαβασει οτι γινεται...:O

δεν ξερω εαν το φερνουν τωρα.τον μαρτιο που ειχαμε παρει αυτο το κινητο απο την vodafone δεν ισχυε!

τωρα τα mp3 οπως λες δεν μπορεις να τα παιξεις και χρειαζεσαι http://combu.free.fr/drmpackager.exe

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστωωωω!:D Πως το κανουμε setup αυτο ?????:rolleyes:

εγκαθιστεις το προγραμμα στο pc και επιλεγεις τι mp3 θελεις απο τον υπολογιστη σου και μετα το μετατρεπει.δεν ξερω περισσοτερες λεπτομερειες γιατι εχω μη vodafone live κινητο.με ενα search εδω μεσα θα μαθεις περισσοτερα.

 

αντιγραφω post του Aris_21

drm

ekei pou leei add bazeis to tragoudi meta patas create/kati tetoio den thumamai to leei dipla.kai dimiourgei ena fakelo pou legetai drm mesa sto fakelo pou eixes to tragoudi,px.ama eixes to tragoudi sthn epifaneia ergasias tha ebgaze ena fakelo drm pou ekei mesa exei metatreksei to tragoudi,kai to pairnas meta sto kinhto.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.

Υπαρχει διαφορα μεταξυ k300 και k300i?

οχι καμια,απλα μπορει να το εχεις δει και συνηθως το γραφουν ετσι για συντομογραφια.το κανονικο ειναι sony ericsson K300i

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδια...

Μια ερωτηση;

Αγόρασα κι εγω το Κ300 (καλό δε λέω..) αλλα μου βγάζει κατι περίεργα που δεν ξέρω αν φταίει η συγκεκριμένη συσκευή ή συμβαίνει σε ολα τα Κ300:

 

1) Πολλές φορές όταν με καλεί κάποιος δεν εμφανίζει τις δυο επιλογές (ναι και όχι) για να απαντήσω με τα δυο πάνω πλήκτρα, αλλά εμφανίζει μια λίστα με τρεις επιλογές (απάντηση, απάντηση & συνέχεια, απόρριψη)

Ξέρει κανεί γιατι συμβαίνει?

 

2)κάποιες φορές που με καλεί κάποιος δεν ανάβει η οθόνη :blink: :blink:

 

3) κάπιες φορές δεν βλέπει μια επαφή, και όταν με καλούνε εμφανίζεται μονο το νούμερο (σαν να μην το έχω δηλαδή στις επαφές) και μετά ζητάει να το αποθηκεύσω... (ενώ το έχω...)

 

μήπως αν έκαν καποια αναβάθμιση μπορεί να διορθωθεί τιποτα?

μπορώ να το αναβαθμίσω σε κάποιο κατάστημα (δωρεάν ή όχι)....

 

αυτά τα λίγα ...για αρχή...:X :X :X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.αυτα που αναφερεις ειναι συμπτωματα αρρωστου κινητου.γι αυτο θα πας με την αποδειξη αγορας σε ενα sony ericsson service και θα τους πεις να σου περασουν μια αναβαθμιση.επισης δεν θα πληρωσεις τιποτα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.αυτα που αναφερεις ειναι συμπτωματα αρρωστου κινητου.γι αυτο θα πας με την αποδειξη αγορας σε ενα sony ericsson service και θα τους πεις να σου περασουν μια αναβαθμιση.επισης δεν θα πληρωσεις τιποτα!

 

Ευχαριστώ ρε συ. Να είσαι καλά. Θα πάω σήμερα κι όλας... :wacko: ;) :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
geia sas eimai sxetika neos sto site kai exw psilomperdeutei(asxeto omws).exw kai egw ena k300 alla opws katalaba argotera ekana to tragiko lathos kai peira vodafone live logo tis sindesis mou itane me epidwtisi.twra prospathw na brw nan tropo na xeklidwsw to mp3 dioti den mporw na to balw san ixw klisis, xereis kaneis kapio tropo i katastima pou na to kanei?
Link to comment
Share on other sites

geia sas eimai sxetika neos sto site kai exw psilomperdeutei(asxeto omws).exw kai egw ena k300 alla opws katalaba argotera ekana to tragiko lathos kai peira vodafone live logo tis sindesis mou itane me epidwtisi.twra prospathw na brw nan tropo na xeklidwsw to mp3 dioti den mporw na to balw san ixw klisis, xereis kaneis kapio tropo i katastima pou na to kanei?

 

:rolleyes: Καλησπερα.μπορεις να βγαλεις το vadafone menou απο εδω.επισης εαν δεν θελεις να προβεις σε τετοια ενεργεια,μπορεις να κατεβασεις το DRMpackager ( ΜΡ3 σε VF live ).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε συ. Να είσαι καλά. Θα πάω σήμερα κι όλας... :wacko: ;) :wacko:

 

:rolleyes: παρακαλω πολυ.επισης φιλε;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω ένα mini review για το Κ300, το οποίω χρησιμοποιώ εδώ και 20 μέρες περίπου ως δεύτερο κινητό, για όσους σκέφτονται να το αγοράσουν.

Πρόκειται για ένα πολύ καλό και "τίμιο" τηλέφωνο, που προσφέρει σχεδόν τα πάντα σε πολύ ανταγωνιστική τιμή.

Πιο αναλυτικά. Για να κρατηθεί χαμηλά η τιμή θυσιάστηκε κάποια καλύτερης ευκρίνειας οθόνη με CSTN, 128X128 Pixel, και το Bluetooth.Υπάρχει όμως θύρα υπερύθρων για επικοινωνία με το PC. H camera του είναι απλή VGA. Γράφει video. Παίζει mp3 για ήχους κλήσης, όχι όμως για τα sms που δεν μπορείς να ορίσεις άλλον ήχο από τους προεγκατεστημένους που έχει. Επίσης έχει ανοιχτή ακρόαση!

Aπό αυτονομία το κινητό τα πάει πολύ καλά, με μέτρια χρήση εμένα μου κρατάει 4-5 μέρες (κλειστό τα βράδια).

Το θετικό για μένα ήταν ότι το βισματάκι του είναι προ Κ750, σημαίνει δηλαδή ότι μπορώ να χρησιμοποήσω το handsfree-Radio και το απλό handsfree που είχα από το Τ630!

Δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα με κολλήματα, ή restart μέχρι στιγμής. Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ικανοποιημένη από αυτό το κινητό! Να σημειώσω πως δεν είναι το live.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Paidia gnwrizei kaneis pws mporw na parw back up to phonebook? exw to usb kalwdio..

 

Φίλε μου, θα πας στο site που μου πρότεινε ο φίλος ο RAVER, το

http://www.myk300.lasyk.net/

Και θα κατεβάσεις το My Phone Explorer:

http://www.lasyk.net/download/51409/10/-25418512/MyPhoneExplorer1.3.351409.exe

 

Θα εντυπωσιαστείς πιστεύω με το τι μπορεί να κάνει(εγώ τουλάχιστον εντυπωσιάστηκα).. Θα δεις Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ έχεις στο κινητό σου, μέσα στο pc.. Και με γραφικές αναπαραστάσεις για τη μνήμη, και όλα..

 

Εγώ ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο. Επειδή τελικά αγόρασα θυρα υπερύθρων.. Πειράζει σε τίποτα να τις έχω συνέχεια συνδεδεμένες πάνω στο pc (εκτός απο το ίσως ενοχλητικό φωτάκι που έχει)?? Ή καλύτερα είναι να το βγάζω το βύσμα και να το βάζω μόνο όποτε θέλω να το χρησιμοποιήσω??

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν υπαρχει κανενα προβλημα.εγω εχω τον bluetooth adaptor συνεχεια συνδεδεμενο εδω και 2 χρονια περιπου και δεν εχει παθει απολυτως τιποτα.

φανταζομαι το ιδιο θα ισχυει και για τις υπερυθρες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, δεν εννοούσα μόνο αν πειράζει για τις υπέρυθρες, αλλά μη τυχόν πειράζει σε μένα που θα τις λαμβάνω συνέχεια.. Μήπως παίζει κανένα θέμα με ακτινοβολίες και τέτοια.. Γιατί έχει ένα μπλε φωτάκι που καίει συνέχεια..

 

Και κάτι άλλο. Σε φωτογραφίες που περνάω απο το pc στο κινητό είναι καλύτερα να τις κάνω πρώτα resize αν είναι μεγαλύτερες απο την ανάλυση της οθόνης (αν δεν κάνω λάθος 640x480)?? Εκτός απο το προφανές (μέγεθος αρχείου) μήπως κερδίζω και σε "ευκρίνεια" με την έννοια ότι το shrink to fit image που κάνει το κινητό ίσως δεν είναι τόσο καλής ποιότητας??

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, δεν εννοούσα μόνο αν πειράζει για τις υπέρυθρες, αλλά μη τυχόν πειράζει σε μένα που θα τις λαμβάνω συνέχεια.. Μήπως παίζει κανένα θέμα με ακτινοβολίες και τέτοια.. Γιατί έχει ένα μπλε φωτάκι που καίει συνέχεια..

 

Και κάτι άλλο. Σε φωτογραφίες που περνάω απο το pc στο κινητό είναι καλύτερα να τις κάνω πρώτα resize αν είναι μεγαλύτερες απο την ανάλυση της οθόνης (αν δεν κάνω λάθος 640x480)?? Εκτός απο το προφανές (μέγεθος αρχείου) μήπως κερδίζω και σε "ευκρίνεια" με την έννοια ότι το shrink to fit image που κάνει το κινητό ίσως δεν είναι τόσο καλής ποιότητας??

Κανενα προβλημα.

τωρα για τις φωτογραφιες καλο ειναι να τις κανεις resize γιατι υπαρχει περιπτωση να μην τις ανοιγει το ιδιο το κινητο.τωρα τι ευκρινεια να κερδιζεις στο k300i που εχει οθονη STN 65.536 χρωμάτων

128x128 pixel

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.. Thanks..

Και κάτι τελευταίο, όσον αφορά τις java εφαρμογές και παιχνίδια..

Επειδή πρώτη φορά έρχομαι σε επαφή με τέτοια σε κινητά, και χτες που δοκίμασα, σε μερικά είχα κάποια προβλήματα. Σε κάποια παιχνίδια, υποθέτω λόγω μικρότερης ανάλυσης, έβλεπα στο κινητό μόνο το πάνω αριστερά μέρος της οθόνης.. Αυτό να υποθέσω ότι δεν υπάρχει τρόπος να το αλλάξω για να βλέπω κανονικά με κάτι σαν (fit screen) όλη την οθόνη, έτσι? Επειδή έχω κατεβάσει ένα pack με java games, κάπου 1000 (βέβαια το torrent έλεγε ότι "έχουν δοκιμαστεί σε motorola, αλλά λογικά πρέπει να δουλέψουν σε οποιοδήποτε κινητό έχει java"), υπάρχει περίπτωση να τσεκάρω με κάποιον τρόπο ποια δουλεύουν σωστά στο κινητό μου? Ή πρέπει να τα βάζω ένα-ένα να τα δοκιμάζω?? Γιατί σε μια περίπτωση μάλιστα, φορτώνω ένα παιχνίδι, με βγάζει στην κεντρική οθόνη, εγώ έβλεπα την επιλογή play, πατώντας προς τα κάτω πήγαινε σε μια άλλη επιλογή που εγώ δεν έβλεπα, αλλά ο,τιδήποτε και να πατούσα, ούτε προχωρούσε στο παιχνίδι, αλλά ούτε έβγαινε. Αφού αναγκάστηκα να βγάλω και να ξαναβάλω τη μπαταρία, που ξέρω ότι δεν είναι και ό,τι καλύτερο. Υπάρχει μήπως και περίπτωση να πάθει βλάβη το κινητό αν του βάλω ασύμβατη εφαρμογή/παιχνίδι??

 

Γενικά αξίζει να δοκιμάζω java εφαρμογές/παιχνίδια που λέει ότι είναι για άλλα κινητά (πχ στο forum για τα k700 ή W800)? Ή τσάμπα κόπος??

 

EDIT: Και κάτι άλλο όποιος ξέρει. Ρε παιδιά, στα sony ericsson δεν υπάρχει τρόπος για να αποθηκεύεις τα γεννέθλια κάποιου? Ψιλοαπογοητεύτηκα που δεν βρήκα κάτι τέτοιο, που το είχα βρει σε παλαιότερα κινητά, και βοηθάει πάρα πολύ, ειδικά κάτι ξεχασιάρηδες σαν κι εμένα.. Μήπως υπάρχει κανένας πλάγιος τρόπος γι'αυτό??

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,κάποιος ανέφερε παραπάνω ότι το Κ300 έχει ανοιχτή ακρόαση??? που την έχουν κρυμμένη τότε?

το ίδιο λέγαν και για το Κ500.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,κάποιος ανέφερε παραπάνω ότι το Κ300 έχει ανοιχτή ακρόαση??? που την έχουν κρυμμένη τότε?

το ίδιο λέγαν και για το Κ500.

ανοιχτη ακροαση δεν εχει.ηχογραφηση κατα την ομιλια εχει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.. Thanks..

Και κάτι τελευταίο, όσον αφορά τις java εφαρμογές και παιχνίδια..

Επειδή πρώτη φορά έρχομαι σε επαφή με τέτοια σε κινητά, και χτες που δοκίμασα, σε μερικά είχα κάποια προβλήματα. Σε κάποια παιχνίδια, υποθέτω λόγω μικρότερης ανάλυσης, έβλεπα στο κινητό μόνο το πάνω αριστερά μέρος της οθόνης.. Αυτό να υποθέσω ότι δεν υπάρχει τρόπος να το αλλάξω για να βλέπω κανονικά με κάτι σαν (fit screen) όλη την οθόνη, έτσι? Επειδή έχω κατεβάσει ένα pack με java games, κάπου 1000 (βέβαια το torrent έλεγε ότι "έχουν δοκιμαστεί σε motorola, αλλά λογικά πρέπει να δουλέψουν σε οποιοδήποτε κινητό έχει java"), υπάρχει περίπτωση να τσεκάρω με κάποιον τρόπο ποια δουλεύουν σωστά στο κινητό μου? Ή πρέπει να τα βάζω ένα-ένα να τα δοκιμάζω?? Γιατί σε μια περίπτωση μάλιστα, φορτώνω ένα παιχνίδι, με βγάζει στην κεντρική οθόνη, εγώ έβλεπα την επιλογή play, πατώντας προς τα κάτω πήγαινε σε μια άλλη επιλογή που εγώ δεν έβλεπα, αλλά ο,τιδήποτε και να πατούσα, ούτε προχωρούσε στο παιχνίδι, αλλά ούτε έβγαινε. Αφού αναγκάστηκα να βγάλω και να ξαναβάλω τη μπαταρία, που ξέρω ότι δεν είναι και ό,τι καλύτερο. Υπάρχει μήπως και περίπτωση να πάθει βλάβη το κινητό αν του βάλω ασύμβατη εφαρμογή/παιχνίδι??

 

Γενικά αξίζει να δοκιμάζω java εφαρμογές/παιχνίδια που λέει ότι είναι για άλλα κινητά (πχ στο forum για τα k700 ή W800)? Ή τσάμπα κόπος??

 

EDIT: Και κάτι άλλο όποιος ξέρει. Ρε παιδιά, στα sony ericsson δεν υπάρχει τρόπος για να αποθηκεύεις τα γεννέθλια κάποιου? Ψιλοαπογοητεύτηκα που δεν βρήκα κάτι τέτοιο, που το είχα βρει σε παλαιότερα κινητά, και βοηθάει πάρα πολύ, ειδικά κάτι ξεχασιάρηδες σαν κι εμένα.. Μήπως υπάρχει κανένας πλάγιος τρόπος γι'αυτό??

 

 

 

εγω στο k700i εχω περασει παιχνιδια που κανονικα ειναι για αλλο κινητο.εως τωρα ορισμενα παιζουν κανονικα και αλλα σε μιση οθονη με αποτελεσμα μερικες φορες το κινητο να κολλαει.

εσυ τωρα περασε ορισμενα games και αν τα παιξει εισαι τυχερος,εαν οχι τοτε μπες εδω και κατεβασε games συμβατα με την αναλυση του κινητου σου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,αγορασα την συσκευη υπερυθρων απο τα multirama που προταθηκε πιο πανω την βαζω στο pc λεει `εντπιστηκε νεο υλικο` που λεει και την ονομασια του.Μετα λεει αυτοματη εγκατασταση νεου υλικου-παταω ναι.Ψαχνει και λεει δεν βρεθηκε προγραμμα εγκαταστασης.Ξερει κανεις τι προγραμμα χρειαζομαι και απο που να το καταιβασω;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K300i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...