Jump to content

[Επίσημο] Qtek 2020i


fnwokke
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
σπυρο την διαφορα ισως την δεις αν το σημα ειναι στις 2 γραμμες,εκει με την αλουμινενια ισως πεσει στην 1 γραμμη,αν ειναι δυνατο το σημα δεν μασαει με τιποτα,φυσικα ειναι εκ του πονηρου οι σχετικες δηλωσεις:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σπυρο την διαφορα ισως την δεις αν το σημα ειναι στις 2 γραμμες,εκει με την αλουμινενια ισως πεσει στην 1 γραμμη,αν ειναι δυνατο το σημα δεν μασαει με τιποτα,φυσικα ειναι εκ του πονηρου οι σχετικες δηλωσεις:p

 

και εσυ τεκνον βρουτε γιαννη:lol:

 

ο σπυρος εσπειρε ανεμους θα θερισει θύελλες με τις δηλωσεις του:!:

 

τασο αποφασισε στρατοπεδο:ninja:

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχοντας στην διαθεση μου και σημερα τα 2 2020ι ειδα οτι εχουν και σημερα το ιδιο ακριβως σημα, ειτε αυτο ειναι φουλ ειτε αυτο ειναι μονο μια γραμμη οποτε γιαννη η υποψια σου δεν επιβεβαιωθηκε

τωρα 2020 με σ200 δεν μπορω να ξερω γιατι ειναι δυο διαφορετικα τηλεφωνα κατοπιν αυτων των συμπερασματων καλο ειναι να φρεναρουν οι δερματοφορουντες κυριοι, :down:

λυπαμαι παντως που τους το χαλασα:tease:

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
αφου το τσεκαρες με τετοιο τροπο οκ.οποτε τωρα μενει να διαγραψουμε τους θαναση-τασο.οι κυριοι αυτοι απο σημερα ειναι εκτος παραταξης:lol: θα ενημερωθουν απο την κεντρικη επιτροπη για τα υπολοιπα:p
Link to comment
Share on other sites

ti egine? den akousa? mallon exasa epeisodia !! :) ego pantos sunexizo na uposthrizo thn dermatinh thiki mou !!:) spyro parathreseto otan einai kleisto kai apo mprosta me thn alouminenia kai meta to anoigeis !! ekei kapou ap oti eida kai stou thanasi xanei !!
Link to comment
Share on other sites

εγω κανω ανταρτικο τασο παρε θεση σε πιο στρατοπεδο ανηκεις?

ego mazi sou !!afou to eida apo konta oti otan einai mesa sthn thiki kleisto peftei to shma tou !!:)

Link to comment
Share on other sites

ΤΑΣΟ ΜΗΝ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙΣ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΜΑΣ ΔΗΜΟΣΙΑ

προδίδεις την θέση μας υπάρχουν και αλουμ.ι κατάσκοποι εδω μέσα που μας επιβουλευονται

λοιπον με κλειστη την αλ. θηκη εχει μικρότερο σημα με ανοικτη καπως καλυτερο

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοοοον...να μαι και εγωωωωω!!!

 

Εχθες πηρα ενα Bluetooth GPS το (Hama)--->http://www.amazon.de/Hama-Bluetooth-GPS-Receiver-Empf%C3%A4nger/dp/B000E9O5JY !!!

 

Λοιπον συνδεεται κανονικα με το Destinator 6 και με αλλα προγραμματα GPS αλλα δεν δειχνει ενδειξεις, ας πουμε οτι κινειται το στιγμα...το ξερω βεβαια οτι για να κινηθει το στιγμα πρεπει να πιασει πολλους δορυφορους...εμενα μεχρι στιγμης πιανει 2 αντε 3 στο μπαλκονι του σπιτιου μου!!!Δεν εχω προλαβει να το δω περισσοτερο αλλα θελω να μαθω αν εχει προβλημα στο να εντοπιζει τους δορυφορους...

 

Υ.Γ 1 : Το Destinator 6 παρεπιπτοντως ειναι σπασμενο ωστοσο ανοιγει μια χαρα...

Υ.Γ 2 : Το οτι δεν πιανει πολλους δορυφορους μπορει να φταιει το σημα και αναλογως την περιοχη που εισαι!!!Σωστα???Ετσι εχω ακουσει!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοοοον...να μαι και εγωωωωω!!!

 

Εχθες πηρα ενα Bluetooth GPS το (Hama)--->http://www.amazon.de/Hama-Bluetooth-GPS-Receiver-Empf%C3%A4nger/dp/B000E9O5JY !!!

 

Λοιπον συνδεεται κανονικα με το Destinator 6 και με αλλα προγραμματα GPS αλλα δεν δειχνει ενδειξεις, ας πουμε οτι κινειται το στιγμα...το ξερω βεβαια οτι για να κινηθει το στιγμα πρεπει να πιασει πολλους δορυφορους...εμενα μεχρι στιγμης πιανει 2 αντε 3 στο μπαλκονι του σπιτιου μου!!!Δεν εχω προλαβει να το δω περισσοτερο αλλα θελω να μαθω αν εχει προβλημα στο να εντοπιζει τους δορυφορους...

 

Υ.Γ 1 : Το Destinator 6 παρεπιπτοντως ειναι σπασμενο ωστοσο ανοιγει μια χαρα...

Υ.Γ 2 : Το οτι δεν πιανει πολλους δορυφορους μπορει να φταιει το σημα και αναλογως την περιοχη που εισαι!!!Σωστα???Ετσι εχω ακουσει!

 

kai me 2 pantos paizei kanonika

to gps paizei xoris keraia ?

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

@lagoudakis βγαζει και παραπανω...στην μια ακρη του μπαλκονιου μου βγαζει 2 και στην αλλη ακρη μπορει να βγαλει και 4!

 

@exoristos ναι φυσικα εχει και κεραια αλιμονο...

 

Εγω εχω δει μεχρι 4 δορυφορους αλλα το Destinator 6 παλι μου λεει οτι ''το σημα του GPS ειναι πολυ χαμηλο, ελεγξτε την κεραια''...ενω μου βγαζει τους δορυφορους...

 

Υ.Γ: Δεν το χω δοκιμασει σε αυτοκινητο ουτε σε ανοιχτο χωρο αλλα λογικα ρε παιδια αν δεν πιανει και δεν δινει το στιγμα μου οταν ειμαι στο μπαλκονι πως θα το δωσει οταν θα ειμαι μεσα στο αυτοκινητο και θα κινουμαι:cry: !!!

 

Επισης θα ηθελα να μου πειτε καποιο site με GPS freeware software για να δω αν ειναι προβλημα προγραμματος η ελειψη εμβελειας λογω περιοχης η θεσεως!!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
βασικα δοκιμασε το και αλλου,εγω μενω τελευταιο οροφο και βλεπω στο μπαλκονι μου 7-8 αν κατεβω στην εισοδο τις πολυκατοικιας εχω 3-4παντως σε ανοιχτους χωρους και επαρχια εχω δει και 10!!!!την πρωτη φορα που το ανοιγω κανει 1-2 λεπτα να βρει φουλ δορυφορους,εχω το fortuna slim
Link to comment
Share on other sites

βασικα δοκιμασε το και αλλου,εγω μενω τελευταιο οροφο και βλεπω στο μπαλκονι μου 7-8 αν κατεβω στην εισοδο τις πολυκατοικιας εχω 3-4παντως σε ανοιχτους χωρους και επαρχια εχω δει και 10!!!!την πρωτη φορα που το ανοιγω κανει 1-2 λεπτα να βρει φουλ δορυφορους,εχω το fortuna slim

 

Δηλαδη δεν ειναι αξιοπιστο το στιγμα...???!!!Μπηκα στο αυτοκινητο αλλα τα ιδια παλι...το μεσημερι βγηκα σε ανοιχτο χωρο βρηκα 3 δορυφορους και εκανα μια αποσταση των 150 μετρων με τα ποδια με την επιλογη ''κατασταση πεζου''...και παλι τα ιδια, μου λεει σημα GPS ειναι χαμηλο,ελεγξτε την κεραια!!!Λογικα με 3 δορυφορους μπορει να δειξει το στιγμα που προχωρα,σωστα???

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Βγες σε εντελώς ανοιχτό χώρο (κανένα κτίριο γύρω σου, π.χ. ρετζίκι ή παραλία) και περίμενε αρκετή ώρα με ακίνητο το BT GPS (15-20 λεπτά) μέχρι να σου δείξει τουλάχιστον 6-7 δορυφόρους. Αυτό πρέπει να το κάνεις μόνο μία φορά. Kάθε φορά που ανάβει πρέπει να κατεβάσει περίπου 50KB δεδομένων (ephemeris) από τους δορυφόρους, μια διαδικασία η οποία σε εξαιρετικές περιπτώσεις μπορεί να διαρκέσει και μέχρι 20 λεπτά και απαιτεί πολύ (πάρα πολύ) καλό σήμα και αργεί πάρα πολύ την πρώτη φορά που γίνεται. Ύστερα από την πρώτη φορά θα είναι πιο γρήγορο στο να βρίσκει δορυφόρους ακόμη και σε χειρότερες συνθήκες (ανάλογα βέβαια και με το chipset που έχει η συσκευή σου, δεν είναι όλα εξίσου καλά). Σημείωσε ότι για να έχεις καλό στίγμα χρειάζονται τουλάχιστον 4 δορυφόροι με καλό σήμα... με κακό σήμα χρειάζονται περισσότεροι.

 

Όσον αφορά την ένδειξη κίνησης κατά την πεζοπορεία είναι κάτι που δεν το κάνουν όλα τα BT GPS... μερικά έχουν ενεργοποιημένο το λεγόμενο static navigation με το οποίο μικρές διαφορές θέσεως με μικρή ταχύτητα θεωρούνται σφάλμα και αγνοούνται οπότε δεν είναι κατάλληλα για πεζοπορεία...

 

Διάβασε λίγο στο αντίστοιχο θέμα και θα σου απαντηθούν πολλές ερωτήσεις.

 

Εσένα τι chipset έχει η συσκευή σου;

Link to comment
Share on other sites

Βγες σε εντελώς ανοιχτό χώρο (κανένα κτίριο γύρω σου, π.χ. ρετζίκι ή παραλία) και περίμενε αρκετή ώρα με ακίνητο το BT GPS (15-20 λεπτά) μέχρι να σου δείξει τουλάχιστον 6-7 δορυφόρους. Αυτό πρέπει να το κάνεις μόνο μία φορά. Kάθε φορά που ανάβει πρέπει να κατεβάσει περίπου 50KB δεδομένων (ephemeris) από τους δορυφόρους, μια διαδικασία η οποία σε εξαιρετικές περιπτώσεις μπορεί να διαρκέσει και μέχρι 20 λεπτά και απαιτεί πολύ (πάρα πολύ) καλό σήμα και αργεί πάρα πολύ την πρώτη φορά που γίνεται. Ύστερα από την πρώτη φορά θα είναι πιο γρήγορο στο να βρίσκει δορυφόρους ακόμη και σε χειρότερες συνθήκες (ανάλογα βέβαια και με το chipset που έχει η συσκευή σου, δεν είναι όλα εξίσου καλά). Σημείωσε ότι για να έχεις καλό στίγμα χρειάζονται τουλάχιστον 4 δορυφόροι με καλό σήμα... με κακό σήμα χρειάζονται περισσότεροι.

 

Όσον αφορά την ένδειξη κίνησης κατά την πεζοπορεία είναι κάτι που δεν το κάνουν όλα τα BT GPS... μερικά έχουν ενεργοποιημένο το λεγόμενο static navigation με το οποίο μικρές διαφορές θέσεως με μικρή ταχύτητα θεωρούνται σφάλμα και αγνοούνται οπότε δεν είναι κατάλληλα για πεζοπορεία...

 

Διάβασε λίγο στο αντίστοιχο θέμα και θα σου απαντηθούν πολλές ερωτήσεις.

 

Εσένα τι chipset έχει η συσκευή σου;

 

15-20 λεπτα???:blink: :blink: :blink: Εγω ουτε 5 λεπτα δεν περιμενα...:lol: φαντασου...

 

Μενω στην Πυλαια προς Πανοραμα...θα παω σε ενα ανοικτο μερος και θα δω...

 

Ναι να σου πω την αληθεια αυτο με την πεζοπορεια το ειχα ακουσει οτι μπορει να μην μου βγαλει αξιοπιστο σημα οποτε δεν το δωσα και σημασια...

 

Να ρωτησω τι ειναι το chipset???:happy:

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

To Chipset είναι το τσιπ που ελέγχει τη λειτουργία και υπολογίζει τα αποτελέσματα από τα δεδομένα των δορυφόρων. Υπάρχουν μερικοί τύποι όπως: SirfStarII, SirfStarIII, Nemerix, MTB, Fujitsu RFMD. Πρέπει να το γράφει στις οδηγίες (Specifications) ή στο κουτί του.
Link to comment
Share on other sites

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

 

Ωραια βρηκα σημα...σημερα το απογευμα πηγα στο COSMOS και εκει εχει άπλα!!!

Μολις το ανοιξα επιασε αμεσως 8 δορυφορους και ο καθε δορυφορος ειχε απο το μισο και πανω σημα!!!Τους εδειξε κατευθειαν...τσακ μπαμ!!!Εκανα και εγγραφη της αποστασης απο το COSMOS μεχρι το σπιτι μου...:lol: !!!Ωραια μου εφυγαν ολες οι αμφιβολιες σχετικα με την κεραια οτι μπορει να ειναι προβληματικη...!!!

 

@zoo δεν εχω βρει που γραφει για το chipset...αλλα ειναι η μαρκα του ειναι hama ειναι γερμανικο προιον...http://www.hama.de/portal/articleId*125124/action*2563/searchMode*1/bySearch*hama+gps+bluetooth

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

 

Ωραια βρηκα σημα...σημερα το απογευμα πηγα στο COSMOS και εκει εχει άπλα!!!

Μολις το ανοιξα επιασε αμεσως 8 δορυφορους και ο καθε δορυφορος ειχε απο το μισο και πανω σημα!!!Τους εδειξε κατευθειαν...τσακ μπαμ!!!Εκανα και εγγραφη της αποστασης απο το COSMOS μεχρι το σπιτι μου...:lol: !!!Ωραια μου εφυγαν ολες οι αμφιβολιες σχετικα με την κεραια οτι μπορει να ειναι προβληματικη...!!!

 

@zoo δεν εχω βρει που γραφει για το chipset...αλλα ειναι η μαρκα του ειναι hama ειναι γερμανικο προιον...http://www.hama.de/portal/articleId*125124/action*2563/searchMode*1/bySearch*hama+gps+bluetooth

 

για να προσδιορίσεις σωστα το στιγμα πρεπει με 2 συσκευες Gps να μετρησεις

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω gps navizlock bt338

http://www.navilock.de/produkte/gruppen/15/Bluetooth_Empfaenger/61367_BT-338.html

με ενσωματωμένη antenna αψογο μικρο χαμηλη καταναλωση sirf starr iii chipset 20 channels

το εχω 6 μηνες πολυ ευχαριστημενος

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω gps navizlock bt338

http://www.navilock.de/produkte/gruppen/15/Bluetooth_Empfaenger/61367_BT-338.html

με ενσωματωμένη antenna αψογο μικρο χαμηλη καταναλωση sirf starr iii chipset 20 channels

το εχω 6 μηνες πολυ ευχαριστημενος

oraio einai !! posa to eixes parei?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...