Jump to content

[Επίσημο] Qtek 2020i


fnwokke
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

aaaaa ti uliko !! gia pes kai se mas !!:) ego den exo para polla programmata mesa sto kinito !! tora teleutaia arxisa na pernao games mesa !! oxi oti ta paizo alla etsi gia na vriskontai !!:)

 

έλεγα για το προηγούμενο κατεβατό :) από τον Σπύρο

κάτι που πιστεύω το γνωρίζεται είναι αυτή η διεύθυνση

http://www.pocketpcfreeware.com/en/index.php

 

αλλά ακόμη ψάχνω που γίνεται copy past η συντόμευση για το destinator να βγαίνει στα προγράμματα όταν πατάω έναρξη!!

Στράτος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό κάνω και εγώ αλλά όταν πάω στην έναρξη δέν υπάρχει, το βρήσκω μόνο μπένοντας στα προγράμματα.

Τελικά έκανα restart και τό έβγαλε το εικονίδιο αλλά δέν ανοίγει :wacko: όταν πάω από το πρόγραμμα μέσα με το ίδιο εικονίδιο μου ανοίγει το έκανα ξανά restart αλλά πάλι τίποτα κάτι μου διαφεύγει

by the way τελικά μου αρέσει το spbκαι για τον καιρό ιδιαίτερα

το wifi που έχει το σύνδεσα με τον υπολογιστή (mac mini) που έχω αλλά ενώ λέει ασύρματο δίκτυο συνδέθηκε όταν ανοίγω τον IE βγάζει η ιστοσελίδα που ψάχνετε δεν μπορεί να βρεθεί.

Link to comment
Share on other sites

to destinator na sou po thn alitheia oute emena mou etrexe me shortcut !! alla to evala meso tou spb sthn epifaneia ergasias kai to trexo ap ekei !!oso gia to wi-fi den xero den to exo sundesei em to pc !!
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα τρέχει με copy past διότι υποχρεόνομε σε ένα συνάδελφο που δέν ξέρει τι είναι το psb:lol: και εγώ με το psb το δουλεύω όπως μου είπες :)

Τώρα για το wlan δέν ξέρω τι να πώ αναγνωρίζει τον υπολογιστή που έχω δίνει σήμα αλλά τίποτα ,θα ρωτήσω και στο αντίστοιχο θέμα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

οταν συνδεθει ασυρματα τοτε δειχνει το ππσ στο wifi αν εχει σημα δυνατο και εχει και την mac address, εσενα στα δειχνει αυτα?

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατάσταση δύνδεση στο ασύρματο δίκτυο

ssid esykasBEtmCom tx rate automatic

type ad hoc ghanel 11

BSSID 90-0B-EE-F9-1E-61

MAC 00-09-2D-1F-EB-E1

IP 169.254.82.176

 

ΠΟΙΌΤΗΤΑ ΣΉΜΑΤΟΣ δυνατό

 

 

μέχρι και με τον όπερα δοκίμασα αλλά τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

κοιτα και εγω αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα με ενα αλλο ππσ εψαξα λιγο αλλα λυση δεν βρηκα,και τελικα μετα απο hard reset το προβλημα διορθωθηκε, βεβαια το προβλημα εμφανιζοταν σε μερικες σελιδες και οχι σε ολες, πχ δεν εμπαινε με τιποτα hotmail.com

εγω μεχρι προτινος ειχα πανω wifi router αλλα τελικα τον εβγαλα και εβαλα εναν αλλον οποτε δεν μπορω να σε βοηθησω αρκετα

παντως αν εχεις προβλημα σε ολες τις σελιδες τοτε μπορει να μην εχεις σεταρει σωστα τον ρουτερ, οποτε για να ξεχωρισεις σε πρωτη φαση τι φταιει κανε το εξης:

περνα μια βολτα απο συνταγμα και προσπαθησε να συνδεθεις στο athenswifi

αν συνδεεσαι κανονικα τοτε ειναι καθαρα θεμα ρυθμισεων ρουτερ και το ππσ σου ειναι ενταξει

τωρα αν και εκει εχεις το ιδιο προβλημα τοτε.....σκουρα τα πραγματα γιατι σιγουρα κατι ειναι λαθος στο ππσ, χωρια οτι μετα εχεις να ρυθμισεις και τον ρουτερ

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

με το athens wifi η ακόμη καλύτερα λόγο δουλειάς μου και στο Αεροδρόμιο,απλά το βάζεις στην ανίχνευση του τηλεφώνου και συνδέεται αυτόματα;

συγνώμη εάν είναι κάτι το αυτονόητο αλλά όπως κατάλαβες ακόμη προσπαθώ :)

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ναι καπως ετσι

σε ρωταει σε ποιο δικτυο θες να συνδεθεις και επιλεγεις athenswifi , σε ρωταει αν θες να συνδεθεις work or internet και αν θυμαμαι καλα πατας internet

μετα ανοιγεις τον internet explorer και πας να ανοιξεις μια σελιδα, τοτε σου ανοιγει η σελιδα του athenswifi που σε καλοσοριζει και σου λεει οτι για να συνδεθεις πληκτρολογησε κατι νουμερα που σου δινει μεσα σε ενα πλαισιο ακριβως παραδιπλα , το κανεις πατας οκ και συνδεεσαι, απο κεινη την στιγμη και μετα μπορεις να μπεις στην οποιαδηποτε σελιδα θες

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους. Δεν μπορώ να βρώ τρόπο να γράφω sms με 160 χαρακτήρες. Υπάρχει κάποιος τρόπος;

Ευχαριστώ.:)

 

 

εναρξη-ρυθμισεις-συστημα-γλωσσα και τσεκαρεις τις δυο επιλογες δηλ. για 160 χαρακτηρες και για μονιμη αναφορα παραδοσης, μετα κανεις σοφτ ρεσετ και μπορεις να γραφεις μεχρι 160 χαρακτηρες με κεφαλαια ελληνικα

Sudamerica Grace-Tchen Tchen

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ελληνικο ειναι το 2020;αν γραφεις με κεφαλαια;δεν σε πηρα τηλ.γιατι το εχασα:O βρηκες λυση σε αυτο που ηθελες;

 

Ελληνικό είναι.Είτε με κεφαλαία είτε με μικρά το ίδιο κάνει. Δεν βρήκα λύση σου στέλνω με pm το τηλέφωνό μου. Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

εναρξη-ρυθμισεις-συστημα-γλωσσα και τσεκαρεις τις δυο επιλογες δηλ. για 160 χαρακτηρες και για μονιμη αναφορα παραδοσης, μετα κανεις σοφτ ρεσετ και μπορεις να γραφεις μεχρι 160 χαρακτηρες με κεφαλαια ελληνικα

 

Φίλε Σπύρο σε ευχαριστώ πολύ, να είσαι καλά!:)

Link to comment
Share on other sites

εγώ αγόρασα αναγκαστικά το pocketmac για τον συγχρονισμό με το mac os

και εντάξει ψιλό βολεύτηκα οσπού να κάνει καμιά κίνηση η μαμά ms :O

Link to comment
Share on other sites

loipon arxika tha sou grapso ego !! to proto tou pleonekthma einai oti den einai plastiko guro guro !! alla alouminenio kai fenetai polu pio oraio sxedon apo ola ta nea montela !!

deuteron: exei enan taxutato epexergasth sta 520mhz pou den to exei kanena apo ta kainouria

triton: exei mia terastia othoni 3.5 inchon kai vlepeis antea video kai oti allo thes tetarton: den pisteuo oti usterei se kati apo ta kainouria ektos apo thn kamera kai to gps !! alla edo oi perissoteroi exoume ena bluetouth gps kai kanoume thn douleia mas !!

 

ego prosopika kai allo kinito na eperna mallon to 9000 tha eperna h to 3600 !! nomizo oti mono auta axizoun !!:)

 

 

Σε σχεση με το mio A701? Γιατι μολις εδωσα το 2020i για να παρω το mio A701. Kοτσάνα εκανα?

 

Αλλα δεν αντεχα τα εξης:

1)Αν ξεχασεις να φορτισεις την μπαταρια χανει και τα προγραμματα.

2) Δεν ανοιγει πολλα sites με τον ανσωματωμενο browser και δεν μπορεσα να βαλω τον opera γιατι λεει δεν εχει java.Δεν ξερω αν μπορουσα τελικα. Πολλες σελιδες τις ανοιγε το nokia 9500 ενω αυτο δεν ανοιγε.

3).Ο Destinator κολαγε και μια μιλαγε και μια οχι.

4) Το gps bluetooth που ειχα εκανε καμια ωρα να βρει σημα. Σου εσπαγε τα νευρα μεχρι να βρει σημα.(Ενω του αδερφου μου το mio 550 αμεσως εβρισκε σημα). Αυτα και αλλα ακομα με εκαναν να το μισησω. Και να το δωσω οπως οπως

5) Και τελευταιο η μπαταρια του τα ειχε παξει ολιγον τι. Οποτε το εδωσα καλα στα 400 ευρω και με 399 θα παρω το mio A701 να εχω μια πιο μικρη συσκευη με ολα πανω και να μπαινω και στο ιντερνετ απεριοριστα μεσω tim plus.

Tι λετε για ολα τα παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

3 εάν δέν ξεχνάς να ανοίξεις πρώτα το ΒΤ όπως εγώ:) τότε δέν έχω κανένα πρόβλημα.

4 κανένα πρόβλημα από την πρώτη ανίχνευση με το hollux GPSslim 236.

Link to comment
Share on other sites

ένα δωρεάν πρόγραμμα που δοκιμάζω για τον καιρό είναι αυτό http://www.singerscreations.com/AboutWeatherWatcherMobile.asp

το οποίο το έχω βάλει σαν εικονίδιο στο επίσης δωρεάν http://pachome1.pacific.net.sg/~welic/claunch.html και μπορώ να πώ ότι μπορεί να μην έχουν την ευχρηστία των επί πληρωμής προγραμμάτων,δεν παύουν όμως να κάνουν πολύ καλά την δουλειά τους:)

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία της συσκευής μου (QTEK 2020i) παρέδωσε το πνεύμα της…. :)

1. Γνωρίζει κάποιος φίλος που θα βρω την γνήσια μπαταρία του (PH17C , 3,7vdc 1.300 mAh , Li-ion) ?

2. Επίσης , που μπορώ να βρω <ενισχυμένη> μπαταρία 2.400 mAh (ή παραπλήσιας ισχύος)..

3. Αν υπάρχουν γνήσιες ενισχυμένες μπαταρίες , ή αυτές είναι άλλων ανεξάρτητων κατασκευαστών …

4. Αν οι ενισχυμένες μπαταρίες απαιτούν άλλο καπάκι (λόγω αυξημένου όγκου).

5. Αν οι κανονικοί φορτιστές (220 &12 V) έχουν την δυνατότητα να φορτίζουν τις ενισχυμένες μπαταρίες , ή αυτές απαιτούν άλλους φορτιστές.

6. Και τέλος , ποιών ανεξάρτητων κατασκευαστών οι μπαταρίες είναι οι πλέον αξιόπιστες.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας. :D

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία της συσκευής μου (QTEK 2020i) παρέδωσε το πνεύμα της…. :)

1. Γνωρίζει κάποιος φίλος που θα βρω την γνήσια μπαταρία του (PH17C , 3,7vdc 1.300 mAh , Li-ion) ?

2. Επίσης , που μπορώ να βρω <ενισχυμένη> μπαταρία 2.400 mAh (ή παραπλήσιας ισχύος)..

3. Αν υπάρχουν γνήσιες ενισχυμένες μπαταρίες , ή αυτές είναι άλλων ανεξάρτητων κατασκευαστών …

4. Αν οι ενισχυμένες μπαταρίες απαιτούν άλλο καπάκι (λόγω αυξημένου όγκου).

5. Αν οι κανονικοί φορτιστές (220 &12 V) έχουν την δυνατότητα να φορτίζουν τις ενισχυμένες μπαταρίες , ή αυτές απαιτούν άλλους φορτιστές.

6. Και τέλος , ποιών ανεξάρτητων κατασκευαστών οι μπαταρίες είναι οι πλέον αξιόπιστες.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας. :D

 

 

Αγόρασα δεύτερη μπαταρία από το play247.gr πριν από ένα χρόνο περίπου. Αν θυμάμαι καλά είχε και την αυθεντική, και από άλλη μάρκα (πιο οικονομική και 100mA μεγαλύτερη χωρητικότητα) και καλύτερη τιμή.

Είχε και μεγαλύτερης χωρητικότητας και μαζί ήταν και το μεγαλύτερο καπάκι που ανάφερες.

Οι φορτιστές δεν έχουν πρόβλημα, αλλάζει η χωρητικότητα, όχι η τάση.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα δεύτερη μπαταρία από το play247.gr πριν από ένα χρόνο περίπου. Αν θυμάμαι καλά είχε και την αυθεντική, και από άλλη μάρκα (πιο οικονομική και 100mA μεγαλύτερη χωρητικότητα) και καλύτερη τιμή.

Είχε και μεγαλύτερης χωρητικότητας και μαζί ήταν και το μεγαλύτερο καπάκι που ανάφερες.

Οι φορτιστές δεν έχουν πρόβλημα, αλλάζει η χωρητικότητα, όχι η τάση.

 

εχω κανει παρaγελλια 2400mah apo net 35 euro και την περιμενω

θα σας πω μολις την παρω θα σας ενημερωσω

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

 

http://www.batteryupgrade.com/store_information.php

ayth einai eixe kai 3600mah alla tin fobi8ika oti 8a einai mpaoylo :lol:

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...