Jump to content

Nexus 5x vs Galaxy j7 vs P9 lite 3Gb


jden
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, μετά απο 3 χρόνια το Lg g2 μας άφησε χρόνους. Από το G2 είχα μείνει απολυτά ικανοποιημένος απο την απόδοση του σε σχέση με το κόστος που το είχα αγοράσει. Τώρα θέλω ενα κινητό για τουλάχιστον 2-3 χρόνια με όσο καλύτερες επιδόσεις γίνεται. Αν μπορεί να πάρει και android 7 δεν θα έλεγα όχι και όλα αυτά με κόστος τα περίπου 250€ . Μέτα απο λίγο ψάξιμο κατέληξα στα κινητά που έχει ο τίτλος.

Εσείς τι μου προτείνεται να πάρω ?

Δεν κοιτάω για xiaomi γιατί χρησιμοποιώ Nova go και OteTv go και δεν παίζουν αν είναι rooted η συσκευή και επίσης δεν θέλω να έχω εγγύηση απο αντιπροσωπία εδώ στην Ελλάδα.

Ευχαριστώ για όποια βοήθεια μπορέσετε να δώσετε.

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου η σειρά προτίμησης έχει ως εξής:

Nexus 5x

P9 lite

J7

 

Έχω ένα 5x και παρά τη λίγη ram, πάει σφαίρα. Είμαι υπερ-ευχαριστημένος. Από κει και πέρα, η Samsung έχει την κακιά συνήθεια να "γονατίζει" τις συσκευές της με το βαρύ ui αλλά και το bloatware. Άρα την αφήνω τελευταία, θεωρώντας πιο αξιόλογη επιλογή το P9 lite.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα παει φιλε bootloop δεν εχει ακουστει να εχει καποιος παθει απο ελλαδα ισως να ειναι και μια φημη απλα η καποιο αλλο προβλημα που το μετεγρασαν ως bootloop μερικοι
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

 

Επειδη ιδιο προβληματισμο εχω και εγω, εχω ειχα προσθεσει στην λιστα και το LG G3.

 

Εχοντας μεινει και εγω ευχαριστημενος απο το G2, σκεφτομουν το αμεσως επομενο μοντελο.

Link to comment
Share on other sites

Να μην εχω στο μυαλο μου bootloop που κανουν καποια 5x με την Nougat? Καποιος που εχει βαλει Νougat πως τα παει το κινητο?

Κανενα bootloop αν δεν έχει πρόβλημα η συσκευή σου η δε την έχεις φορτωμένη πριν το update με 100000 άγνωστες εφαρμογές. Οτι κάποιοι ειχαν θέμα δε λέει κάτι. Οσοι δεν είχαν απλα δεν έγραψαν πουθενα τίποτα.

Συμφωνώ ακριβώς με τον KostasSTi

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κάτοχος του nexus5x.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλορίζικο..πολύ καλή επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κάτοχος του nexus5x.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

να το χαρεις φιλαρακι,απο που το πηρες και ποσο? 32αρι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...