Jump to content

Γνώμη για xiaomi redmi note 4


Giannis_95
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

 

Τι γνώμη έχετε για αυτό το κινητο είναι καλό για την έκδοση από το skroutz με τα 64gb; δεν είναι για μένα το κινητο..

Έχετε να προτείνετε κάποιο καλύτερο σε αυτά τα λεφτα; επίσης το redmi note 3 pro ειναι το κατώτερο ετσι;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

απο κινα βγαινει 185€. απ οσο βλεπω σκρουτζ κανει 240.

μεγαλη διαφορα.

 

θεωρω το νοτε 3 προ την καλυτερη προταση της αγορας στα ευρω του!

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη επιλογη το 4 (εκδοση 3/64) αλλα με τιμη $200 απο κινα.

το 3 pro ειναι προηγουμενο μοντελο αλλα επισης πολυ καλο.

και τα 2 ειναι vfm αλλα προτιμω το 4 κυριως λογω 64ρας ρομ

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Από το κατάστημα vick....... (καταλάβατε) χρειάζεται πιστωτική κάτι που εγώ δεν έχω και θέλω με αντικαταβολή

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Από το κατάστημα vick....... (καταλάβατε) χρειάζεται πιστωτική κάτι που εγώ δεν έχω και θέλω με αντικαταβολή

 

δε γνωριζω κινεζικο καταστημα τηλεφωνων που δεχεται αντικαταβολη απο ελλαδα.

σου προτεινω να πληρωσεις με paypal και οχι κατευθειαν με την καρτα σου.

βρες καποιον που εχει paypal και δωσε του τα χρηματα να σου κανει την αγορα.

και διαλεξε απλο-δωρεαν ταχυδρομειο, οχι κουριερ. οχι κουριερ. οχι κουριερ.

Link to comment
Share on other sites

Παντως σε αυτά τα χρήματα μπορεος να δεις και αλλες συσκευες.

Βεβαια καμια σχέση με το rn3/4

Πχ nexus 5x

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά!!! Από περιεργεια γιατί οχι κουριερ;

 

Δεν νομίζω ότι συγκρίνεται το nexus 5x με το rn4... λες να είναι καλύτερο το nexus 5x;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Κουριερ θα επιλεξεις μονο αν είναι αποστολη απο ευρωπη.

Αλλιως ταχυδρομείο.

 

Είναι διαφορετικής φιλοσοφιας αρχικά.

Δε μπορω να τα συγκρινω.

Θα ημουν σε δυσκολη θέση αν ηταν να επαιρνα ενα απ τα 2(60% νεξους-40% νοτε 4)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα φίλε μου.. Κάτι άλλο διαβάζω τώρα στο φόρουμ του (δεν είχα ποτέ xiaomi για την κοπέλα μου ειναι) ότι θέλει ξεκλειδωμα για να έχω ελληνικά... πρέπει να κάνω ροοτ και να περνάω ρομ;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το ζητησεις με ελληνικά.

Αν οχι, κάνεις μια διαδικασία και παίρνας ελληνιμη ρομ.

Απλα, ομορφα καί κατανοητά

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα φίλε μου.. Κάτι άλλο διαβάζω τώρα στο φόρουμ του (δεν είχα ποτέ xiaomi για την κοπέλα μου ειναι) ότι θέλει ξεκλειδωμα για να έχω ελληνικά... πρέπει να κάνω ροοτ και να περνάω ρομ;

 

- η official global dev εχει ελληνικα και παιρνει update απο xiaomi αλλα μπορει να σου εμφανιστουν

ενοχλητικα bugs μεχρι και που να μην ανοιγει το κινητο ή να μη δουλευεουν οι sim.

- η rom του ελληνικου miui forum εχει ελληνικα αλλα δεν παιρνει αυτοματα update.

πρεπει να περασεις πρωτα developer rom και μετα την ελληνικη.

- σου προτεινω να βαλεις global stable rom ωστε να κανει update απο την εταιρια μεσω wifi

και να μην "κινδυνευεις" απο δοκιμες-bugs οπως στην developer.

δε θα χρειαστει ξεκλειδωμα ο bootloader ουτε root.

με την global stable θα εχει αγγλικα μενου αλλα θα μπορει να διαβαζει και να γραφει ελληνικα.

και σε λιγο καιρο θα αποκτησει τα ελληνικα μενου μεσω update,

η xiaomi ειναι κοντα στην ολοκληρωση των ελληνικων (σχετικο link).

δεν ειναι δυσκολη διαδικασια. να περασεις την ελληνικη ειναι πιο μεγαλη διαδικασια.

αρα γνωμη μου: global stable, διαβαζεις-γραφεις ελληνικα και αναμενεις ελληνικα μενου μεσω update

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά το πήραμε το redmi note 4... Μας έβγαλε update σε V8.0.4.0.MBFMIDG.. Λέτε να ήρθαν τα Ελληνικά;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

απο κινα βγαινει 185€. απ οσο βλεπω σκρουτζ κανει 240.

μεγαλη διαφορα.

QUOTE]

 

μια χαρα είναι η ελληνικη τιμη αφου ο εισαγωγεας πληρωνει δασμους και φπα και εχει υποστηριξη. Το 10αρικο κερδος για τον κινεζο λογω ογκου πωλήσεων είναι αρκετο, ο ελληνας τι να πρωτοπληρωσει?...Δεν θα επεκταθώ αλλα πολλες φορες είναι εις οφελος μας να αγοράζουμε από ελληνικα μαγαζια....

Αν βεβαια υπαρχει αισχροκερδεια από πλευρας πωλητου τοτε οκ.

Link to comment
Share on other sites

- η official global dev εχει ελληνικα και παιρνει update απο xiaomi αλλα μπορει να σου εμφανιστουν

ενοχλητικα bugs μεχρι και που να μην ανοιγει το κινητο ή να μη δουλευεουν οι sim.

- η rom του ελληνικου miui forum εχει ελληνικα αλλα δεν παιρνει αυτοματα update.

πρεπει να περασεις πρωτα developer rom και μετα την ελληνικη.

- σου προτεινω να βαλεις global stable rom ωστε να κανει update απο την εταιρια μεσω wifi

και να μην "κινδυνευεις" απο δοκιμες-bugs οπως στην developer.

δε θα χρειαστει ξεκλειδωμα ο bootloader ουτε root.

με την global stable θα εχει αγγλικα μενου αλλα θα μπορει να διαβαζει και να γραφει ελληνικα.

και σε λιγο καιρο θα αποκτησει τα ελληνικα μενου μεσω update,

η xiaomi ειναι κοντα στην ολοκληρωση των ελληνικων (σχετικο link).

δεν ειναι δυσκολη διαδικασια. να περασεις την ελληνικη ειναι πιο μεγαλη διαδικασια.

αρα γνωμη μου: global stable, διαβαζεις-γραφεις ελληνικα και αναμενεις ελληνικα μενου μεσω update

 

πολύ καλά νέα τώρα που ψήθηκα να πάρω ΧΙΑΟΜΙ! αν και ξέρω αγγλικά menu δεν με χαλάνε. ευχαριστούμε για την πολύτιμη βοήθεια! νέος στη κατηγορια....σε διαβάζω όλα πολύ εύστοχα που γράφεις ΜΠΡΑΒΟ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά το πήραμε το redmi note 4... Μας έβγαλε update σε V8.0.4.0.MBFMIDG.. Λέτε να ήρθαν τα Ελληνικά;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πείτε μου ότι ήρθαν τα ελληνικά κι φύγαμε :superman::superman: για ΧΙΑΟΜΙ!!! :D:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήραμε το redmi note 4... Μας έβγαλε update σε V8.0.4.0.MBFMIDG.. Λέτε να ήρθαν τα Ελληνικά;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από πιο μαγαζί;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...