Jump to content

Πρώτο Xiaomi


dolcegusto
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα

Όπως λέει ο τίτλος θα προβώ σε αγορά απο Κίνα και έχω καταλήξει στην μάρκα Xiaomi.

Aπο εσάς θέλω την βοήθεια σας επειδή υπάρχουν πάρα πολλά μοντέλα να μου πείτε ποιο να διαλέξω.

Θέλω να δώσω μεχρι 180 ευρώ και είμαι ενας απλός χρήστης (viber,facebook,skype και camera) και εαν ειναι κάτω απο 5,5 θα ειναι τέλεια!

Ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Κάτω από 5,5' δεν είναι , αλλά είναι από τα Best Value for Money αυτή την στιγμή: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 5.5

Το παρήγγειλα από Geekbuying 29/9 και 06/10 ήταν σπίτι μου. Πρώτη φορά τόσο γρήγορα!

Και η τιμή λίγο πάνω από τα 150 ευρώ. Μην σε τρομάζει το μέγεθος. Είναι απ αυτά τα πράγματα που συνηθίζεις.

Link to comment
Share on other sites

5 ιντσες: το redmi 3s που αναφερθηκε και πιο πανω (λινκ)

5.5 ιντσες: redmi note 4 (λινκ)

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

σε 5.5 θεωρω το νοτε 3 προ 3γβ καλυτερη επιλογη σε σχεση με το νοτε 4

 

σε 5.5 θεωρω το νοτε 4 ξεκαθαρα καλυτερη επιλογη σε σχεση με το νοτε 3 προ :happy:

 

και μονο ο διπλασιος χωρος (64gb αντι 32gb) για μενα δικαιολογει την προτιμηση

 

γιατι mol προτιμας το note 3 pro? δε θεωρω σημαντικη τη διαφορα στην καμερα

Link to comment
Share on other sites

καθαρα λογω επεξεργαστη(οχι οτι του νοτε 4 ειναι κακός) + την υποστήριξη!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καθαρα λογω επεξεργαστη(οχι οτι του νοτε 4 ειναι κακός) + την υποστήριξη!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Σε συγκριτικο review παντως (στο gsmarena νομιζω) διαβασα οτι ο επεξεργαστής του 4 είναι καλύτερος και οι καρτες γραφικων στα ιδια επίπεδα. Ισως μονο εχει λιγο παραπάνω κατανάλωση σε ενεργεια. Τωρα η υποστήριξη....μιλάμε για xiaomi(ελληνική κοινότητα κλπ)

Link to comment
Share on other sites

θεωρω τον sd καλύτερο του mtk παντως... μιλαω για υποστήριξη (γενικα, οχι μονο απο ελληνικη κοινοτητα)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας,ειλικρινά με βοηθήσατε και καταλήγω στο redmi 3s 3gb.Παντως τα έβαλα διπλα σε compare αυτο και το note 3 pro και το pro εχει hexa core ενω το 3s 8core.Πως και ειναι καλυτερο το note 3 pro? Mου εκανε εντύπωση κιολας που ειναι ακριβότερο.Συγγνωμη εαν η απαντηση ειναι αυτονοητη εγω δεν την ξερω :)
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας,ειλικρινά με βοηθήσατε και καταλήγω στο redmi 3s 3gb.Παντως τα έβαλα διπλα σε compare αυτο και το note 3 pro και το pro εχει hexa core ενω το 3s 8core.Πως και ειναι καλυτερο το note 3 pro? Mου εκανε εντύπωση κιολας που ειναι ακριβότερο.Συγγνωμη εαν η απαντηση ειναι αυτονοητη εγω δεν την ξερω :)

το note 3 pro 3/32 και το note 4 3/64 ειναι ξεκαθαρα καλυτερες συσκευες απο το redmi 3s 3/32 αλλα μην ανησυχεις, το 3s δε θα σε απογοητευσει. δεν υπαρχει ουτε ενα σημειο που να υπερτερει το 3s εναντι αυτων των note, εκτος απο τη φορητοτητα και την τιμη. τα note εχουν ισχυροτερους επεξεργαστες, καλυτερες καμερες, φωτιζομενα κουμπια, φωτεινοτερη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...