Jump to content

Xiaomi Mi 5S Plus


kyrgeo1978
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο το νέο δυστυχώς με ξενέρωσε αρκετα θα ελεγα!!!!:mad: οποτε μαλλον το plus βγαινει απο την λιστα αγορας!!!κριμα παντως γιατι κανανε τετοια πατατα δεν μπορω να καταλαβω!!??

αναρωτιέμαι αν το plus θα εχει καλυτερα αποτελεσματα απο το mi5 ??αν κρίνω απο της επιδόσεις του redmi pro που ειναι χαλια στην καμερα!!!!αν θα ειναι ετσι και του plus :X

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε νομίζω να είναι και copy paste του Redmi Pro. Όπως λένε θα είναι μία κάμερα πιο κοντά στο P9. Θα το δούμε στην πράξη παιδιά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro International Version

 

μακαρι φιλε μου να ειναι τουλαχιστον σαν του p9 !!!:O που ειναι παλι πιο κατω απο τον ανταγωνισμό στην φωτογραφια!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 217
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως λεει κι ο φιλος, εχει -δυστυχως- τον ΙΜΧ258, ο οποιος -δεδομενου και του τραγικου software επεξεργασίας των κινεζων- δινει αποτελέσματα κατω του μετριου (ουσιαστικα copy paste η αποδοση του Redmi pro θα είναι). Δυστυχως ο ολοκαίνουριος 378 (που θα εχουν και τα νεα pixel phones, που θα παρουσιαστουν) μπηκε μονο στο "μικρο" αδελφακι....

Το μικρό όμως νομίζω ότι δεν έχει ois ή κάνω λάθος;

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Το μικρό όμως νομίζω ότι δεν έχει ois ή κάνω λάθος;

 

Δεν εχει, αλλα εχει PDAF και οι φωτο που παραγει παιζουν σε υψηλη κατηγορια. Όμως, για το mi5s, ας συνεχισουμε στο αντιστοιχο νημα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά εδώ τα τεχνικά χαρακτηριστικά της σειράς Mi

http://en.miui.com/thread-370874-1-1.html

 

Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το συγκεκριμένο άρθρο λέει οτι το plus φοράει το νέο φακό.

http://www.doctorandroid.gr/2016/09/xiaomi-mi-5s-plus.html?m=1

Ο imx258 είναι 13mp ενώ ο imx378 είναι 12.2mp. Δες εδώ https://en.m.wikipedia.org/wiki/Exmor. Στην τελευταία στήλη γράφει ποιά κινητά φοράνε τους συγκεκριμένους αισθητήρες. Ο φίλος που έγραψε το άρθρο δεν είναι και τόσο καλά πληροφορημένος. Θα το προσθέσω στο αρχικό ποστ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro International Version

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παρελαβες @Kyrgeo 1978?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα φίλε. Είχε και κινέζικες αργίες και πήγαμε λίγο πίσω. Όταν παραλάβω θα ενημερώσω. :)

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα φίλε. Είχε και κινέζικες αργίες και πήγαμε λίγο πίσω. Όταν παραλάβω θα ενημερώσω. :)

 

όταν παραλαβεις ετοιμασου για καταιγισμο ερωτήσεων...:lol::lol::lol:

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

όταν παραλαβεις ετοιμασου για καταιγισμο ερωτήσεων...:lol::lol::lol:

Ναι ότι θέλετε :) :)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro International Version

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε στο περιπου ποτε θα ειναι διαθεσιμα και τα υπολοιπα χρωματα? Ρωταω γιατι η xiaomi μας εχει συνηθισει σε κατι τετοιες αργοποριες.

Αυτο που με χαλαει ρε ****το στις καινουριες συσκευες τους, ειναι οτι δεν εχουν το mi logo επανω αριστερα απο την οθονη (οσο αστειο και αν ακουγεται) και δινουν την εντυπωση ανωνυμων συσκευων.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε στο περιπου ποτε θα ειναι διαθεσιμα και τα υπολοιπα χρωματα? Ρωταω γιατι η xiaomi μας εχει συνηθισει σε κατι τετοιες αργοποριες.

Αυτο που με χαλαει ρε ****το στις καινουριες συσκευες τους, ειναι οτι δεν εχουν το mi logo επανω αριστερα απο την οθονη (οσο αστειο και αν ακουγεται) και δινουν την εντυπωση ανωνυμων συσκευων.

Δεν άκουσα κάτι για τα υπόλοιπα χρώματα. Το Mi logo το έχει στην πλάτη. Τώρα θα μου πεις αν θα βάλω θήκη δεν θα φαίνεται.

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή πλησιάζει η μέρα της παραλαβής (είναι ήδη στο ΚΔ του αεροδρομίου) σας παραθέτω μερικά χρήσιμα λινκ: Ένα review και ένα unboxing.
Link to comment
Share on other sites

Και επειδή πλησιάζει η μέρα της παραλαβής (είναι ήδη στο ΚΔ του αεροδρομίου) σας παραθέτω μερικά χρήσιμα λινκ: Ένα review και ένα unboxing.

 

ωραια καλο αυτο θα εχουμε και ενα καλο review απο σενα!!!:D ποσο καιρο εκανε να ερθει??

Link to comment
Share on other sites

ωραια καλο αυτο θα εχουμε και ενα καλο review απο σενα!!!:D ποσο καιρο εκανε να ερθει??

Ναι ότι θέλετε. :) Η παραγγελία έγινε 29/9 αλλά έπεσα σε κινέζικες αργίες (4 ημέρες). Παρήγγειλα από Vickmall με Singapore Post. Να υπολογίζεις ότι θα παραλάβεις το δέμα στο δεκαήμερο περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Παντως τα μεχρι τωρα δειγματα της καμερας είναι λιγακι απογοητευτηκα..κ μιλαω όχι για φωτος μερας οπου εκει όλα τα κιν πλεον τραβανε πολύ καλες αλλα για τις βραδινες ληψεις..απαραδεκτο να τραβάει ιδιες φωτος πχ με το pro μου που εχει βγει 1.5 χρονο πισω.

τεσπα παρτο με το καλο φιλε κ περιμενουμε reviews καθως κ υπομονή στις ερωτήσεις μας!:D

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Οι κινεζοι συνεχιζουν να δινουν αστειες καμερες, δυστυχως. Στα ιδια επίπεδα βλεπω να κινουνται με το παλιο, πλεον, mi note pro.

Κατά τα αλλα, μια εξαιρετικη υλοποιηση από την xiaomi κι επιτελους, λογικα τιμολογημενη...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή εχω σκοπό στο μέλλον να το χτυπησω το plus η καμερα λογικά δεν θα γίνει καλυτερη με τα updates του miui γτ οπως εγραψε και ο φιλος πιο πανω τα πρωτα δείγματα ειναι οντως απογοητευτικά.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το θηρίο 6/128.. Είμαι δουλειά τώρα. Απόγευμα τα υπόλοιπα.:D:D
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το θηρίο 6/128.. Είμαι δουλειά τώρα. Απόγευμα τα υπόλοιπα.:D:D

 

καλοριζικο φιλε.καποιες ερωτήσεις από μενα κ αφου παρεις το χρονο σου κ κανεις τα τεστ σου τις απαντας..

 

1)αποκριση οθονης κατω από ηλιο

2)γωνιες θεασης

3)νυχτερινες ληψεις στο αυτοματο εννοείται

4)στις χειροκίνητες ρυθμισες καμερας μεχρι ποσα δευτερόλεπτα μπορεις να αφησεις ανοιχτο το κλειστρο (ποσο χρονο εκθεσης μπορει να φτασει δηλαδή)

5)ποσο ζεσταίνεται στην υπερβολικη χρηση

 

αυτά τα ολιγα για την ωρα..:lol::lol::lol:

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον αυτό το άρθρο Νίκο. Μένει να τεστάρουμε την κάμερα και στην πράξη. Παιδιά λίγα πράγματα για την ώρα. Το κινητό ήρθε με την κινέζικη stable από Vickmall. Είχαν ανοίξει το κουτί και αφαίρεσαν αρκετές κινέζικες εφαρμογές και φλάσαραν το playstore. Ανέλαβαν από μόνοι τους πρωτοβουλία. Δεν τους είχα ζητήσει κάτι τέτοιο. Η οθόνη είναι αρκετά φωτεινή (η φωτεινότητα στην μέση και στο αυτόματο) με αρκετά καλές γωνίες θέασης. Δεν την τσέκαρα στον ήλιο αλλά δεν νομίζω να έχει κάποιο θέμα. Η μπαταρία από 0% σε 50% φορτίζει σε 30 περίπου λεπτά. Με το 821 πάει σφαίρα. Θα περάσω την κινέζικη dev για να ξεκλειδώσω τον bootloader. Θα περάσω στην συνέχεια την ελληνική dev με το που βρεθεί συμβατό twrp. Αυτά για την ώρα. Δεν του έχω βγάλει ακόμα την ζελατίνα από την οθόνη γιατί περιμένω από μέρα σε μέρα το tempered glass και μία θήκη σιλικόνης. Το κουτί μέσα έχει μία θήκη όχι και τόσο ασφαλή για το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...