Jump to content

Xiaomi Mi 5S


zakailiou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας υπάρχει το σωστό hardware και το software διορθώνεται με updates...

το θεμα ειναι να κανουνε κατι με το software ετσι!!αν και πιστευω οτι θα προσπαθήσει να κραταει την ποιοτητα ιδια με το μεγαλο plus που εχει μαπα σενσορα (για μπατσες ειναι η xiaomi imx 258 οτι ναναι!!δεν μπορουσε δηλαδη να το βαλει σε καμια mid range συσκευη!!:angry::rocket:)

αν το κανει αυτο θα χαντακώσει το mi5s!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 988
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον απο θέμα κάμερας πρεπει να είναι πολύ καλη συσκευή ,έχω δει αρκετά συγκριτικά και είναι πολύ ικανοποιητικά.

Π.χ. https://youtu.be/flMjjxa3Pdk

Αλλά με αυτό το μαύρο χρωμα που δεν μπορείς να το βρεις πουθενά τι γίνεται;

Μια ζωή τα ίδια όλες οι κινεζικές μάρκες , δυσεύρετα σε μαυρο χρώμα και με 10 - 20% πιο ακριβά πάντα!!!

 

Δείτε και αυτό μετά το 1:30

https://youtu.be/CLuxxtpJxJ0

Edited by VASKIR
Link to comment
Share on other sites

295.99 στο banggood με το κουπονι mi5s20 λεω να το παρω

 

Ναι αλλά το στείλει 31-10

 

Παιδια σημερα τωρα του εριξα μια ματια απο περιεργεια και μαζι με το κουπονι βγαινει στα 274 ευρω...!!! ;) Το θεμα ειναι αν καποιος το κανει τωρα προπαραγγελεια στην τιμη ταδε υπαρχει περιπτωσει μετα να πει το μαγαζι καποια δικαιολογια λογο στοκ η κατι αλλο ωστε να σου ανεβασει την τιμη και να σου ζητα ποιο πολλα λεφτα ??? ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα τωρα του εριξα μια ματια απο περιεργεια και μαζι με το κουπονι βγαινει στα 274 ευρω...!!! ;) Το θεμα ειναι αν καποιος το κανει τωρα προπαραγγελεια στην τιμη ταδε υπαρχει περιπτωσει μετα να πει το μαγαζι καποια δικαιολογια λογο στοκ η κατι αλλο ωστε να σου ανεβασει την τιμη και να σου ζητα ποιο πολλα λεφτα ??? ;)

 

το bangood δεν κανει τετοια

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

εχει καμια αλλη διαφορα απο το αδερφακι του που εχει 4/ 128 ή μονο οι μνημες ειναι ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

εχει καμια αλλη διαφορα απο το αδερφακι του που εχει 4/ 128 ή μονο οι μνημες ειναι ;

 

Οι αισθητηρες της καμερας. Το Mi5s φοραει τον πιο καινουριο Imx378 σε αντιθεση με τα Mi5s Plus και Mi5 pro.

Εχουμε καποια ενημερωση σχετικα με το ποτε θα κυκλοφορησει και στα υπολοιπα χρωματα? Αν και δε με χαλαει το λευκο, το μαυρο παντα ειναι καλυτερο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις ήρθε. Το ξεκλειδωσα όπως ήταν με την stable rom που ήρθε. Ξέρει κανείς πως περνάμε την ελληνική dev?

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι αισθητηρες της καμερας. Το Mi5s φοραει τον πιο καινουριο Imx378 σε αντιθεση με τα Mi5s Plus και Mi5 pro.

Εχουμε καποια ενημερωση σχετικα με το ποτε θα κυκλοφορησει και στα υπολοιπα χρωματα? Αν και δε με χαλαει το λευκο, το μαυρο παντα ειναι καλυτερο.

 

για το Mi5s μιλαω παντα οχι για το + ή το pro

 

τα αλλα 2 που εχουν 3/64 και 4/128 εκτος απο αυτο εχουν καμια αλλη διαφορα ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

για το Mi5s μιλαω παντα οχι για το + ή το pro

 

τα αλλα 2 που εχουν 3/64 και 4/128 εκτος απο αυτο εχουν καμια αλλη διαφορα ;

 

Πέραν του προφανούς το 4/128 έχει και κάτι αντίστοιχο του 3d touch, με ένα επίπεδο πίεσης μόνο όμως αν δεν κάνω λάθος. Αυτή είναι η μόνη διαφορά μεταξύ 3/64 και 4/128 (πέραν ram και rom)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις ήρθε. Το ξεκλειδωσα όπως ήταν με την stable rom που ήρθε. Ξέρει κανείς πως περνάμε την ελληνική dev?

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μολις σημερα παρελαβα κ εγω, 4/128 απο vickmall με stable rom, ξεκλειδωνουμε και περναμε την ελληνικη gtv (αν υπαρχει-δεν το εχω ψαξει ακομη) ειτε με twrp recovery ειτε με miflash βαζοντας το κινητο σε emergency download mode- reboot to edl με adb. Περισσοτερα αυριο ομως να μιλησω και με την selina μην brickarω το κινητο......

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις ήρθε. Το ξεκλειδωσα όπως ήταν με την stable rom που ήρθε. Ξέρει κανείς πως περνάμε την ελληνική dev?

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρη δώσε εντυπώσεις γιατί με ενδιαφέρει αρκετά! Βασικά φωτογραφική περιμένω ενημέρωση(το στοιχείο σου) αλλά και μπαταρία.

3/64 ή 4/128?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το 3d touch πλήρως αχρηστο, ένα απλο gimmick.

Ερχεται και το δικο μου 64αρι, πληρες με θηκη / ζελατινα , αλλα επειδή παρηγγειλα ένα 5s plus 6/128, το βλεπω να παιρνει την αγουσα για τις αγγελιες :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Μόλις ήρθε. Το ξεκλειδωσα όπως ήταν με την stable rom που ήρθε. Ξέρει κανείς πως περνάμε την ελληνική dev?

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλοριζικο!

Με τον ιδιο οδηγο που θα βρεις από τα παιδια του miui.gr και για το "απλο" 5αρι. Πανεύκολα δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει twrp ακόμα για αυτό

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πώς δεν έχει βγει; ήδη λίγο νωρίτερα φίλος φλασαρε το δικό του

Μόνο το 5s plus δε μπορεί να πάρει dev για την ωρα...

Link to comment
Share on other sites

η ελληνικη gtv ειναι fastboot rom σωστα? μπορει ανετα να περαστει με miflash. Αρκει να μην ειναι κλειδωμενο.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

η ελληνικη gtv ειναι fastboot rom σωστα? μπορει ανετα να περαστει με miflash. Αρκει να μην ειναι κλειδωμενο.

Όχι. Πρέπει να ξεκλειδώσεις πρώτα τον bootloader και μετά να περάσεις custom recovery (όπως είναι η twrp). Στην συνέχεια την φλασάρεις από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Πρέπει να ξεκλειδώσεις πρώτα τον bootloader και μετά να περάσεις custom recovery (όπως είναι η twrp). Στην συνέχεια την φλασάρεις από εκεί.

 

οκ, αρα η ιδια διαδικασια με το redmi note 4. αυριο λεω να ξεκινησω την προσπαθεια, για να δουμε.....

και ενα geekbench result εδω : http://picpaste.com/extpics/Screenshot_2016-10-19-04-56-11-270_com.primatelabs.geekbench-VQGSqCyD.png http://picpaste.com/extpics/Screenshot_2016-10-19-04-56-18-100_com.primatelabs.geekbench-YKRmSlRg.png http://picpaste.com/extpics/Screenshot_2016-10-19-04-56-27-302_com.primatelabs.geekbench-XtqCzcEC.png

Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

οθονη εχουν αλλαξει?εχουν βαλει κατι καλυτερο σε σχεση με την μετρια για μενα οθονη του Mi5?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε Λίνκ από το custom recovery ?

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://en.miui.com/thread-384668-1-1.html

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε Λίνκ από το custom recovery ?

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767101599

Link to comment
Share on other sites

πλησιαζει και το δικο μου 4/128 εχει φυγει απο Ολλανδια

ελληνικη ρομ ακομα δεν εχει βγει απο μια ματια που εριξα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι για αγορά μενω αλεξανδρούπολη και θέλω να ρωτήσω αν η έλλειψη της 800 θα επηρεάσει το κινητό ως προς χρήση του 3g δεν με ενδιαφέρει το 4g αρκει να εχω καλο σημα στο 3g οπου είναι εφικτο με αλλα λογια υπαρχει περιπτωση κάποιος με συσκευη 800αρα να πιάνει 3g καλύτερο απο εμένα που δεν θα υποστιριζει 800 παντα εννοείται στην ιδια τοποθεσια
Link to comment
Share on other sites

πλησιαζει και το δικο μου 4/128 εχει φυγει απο Ολλανδια

ελληνικη ρομ ακομα δεν εχει βγει απο μια ματια που εριξα

Εχει βγει η τελευταια GTV κανονικότατα και παιζει αψογα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...