Jump to content

LG nexus 5x 16GB VS XIAOMI Redmi Note 3 Pro 32GB


cochris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλημερα. Μιας και το κινητο μου ουσιαστικα παρεδωσε πνευμα...ειμαι αναμεσα στα 2 κινητα του τιτλου του θεματος. Χρειαζομαι μια συσκευη που

 

1) Να μην κολλαει

2) Να εχει καλη καμερα

3) Να τρεχει δαιμονισμενα :lol:

4) Να εχει καλη μπαταρια

5) Να εχει μεγαλουτσικη οθονη

6) out of the box ( Δεν γνωριζω να κανω ολες αυτες τις διαδικασιες :O )

 

Τι λετε?

 

ΥΓ. Με τα κινητα ασχολουμαι μονο οταν αγοραζω μια συσκευη

ΥΓ2. Μπορω να αγορασω το NEXUS με 180 ευρω καινουριο.

Edited by cochris
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε καλύτερα στο nexus. Εχει σχεδον ολα οσα θες και δε θα ασχοληθείς για να το στησεις.

Αλήθεια που το βρίσκεις μονο180;

Link to comment
Share on other sites

Nexus 5X για όλα εκτός της μπαταρίας. Όχι ότι υστερεί γενικότερα, αλλά το Xiaomi έχει μεγαλύτερα mAh.

 

Σε όλα τα υπόλοιπα όμως, ειδικά στα 180 ευρώ, το Nexus 5X είναι ό,τι πρέπει.

 

Επίσης, τα 16gb του Nexus σε φτάνουν; Δες μήπως μπορείς να βρεις το 32άρι σε καλή τιμή (υποθέτω μεταχειρισμένο ;) )

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και γω αναμεσα σε αυτα τα 2... Αποτι διάβασα στο forum το nexus 5χ έχει ορισμενα θεματάκια και γιαυτο το λόγο θα έλεγα RN3 PRO.. Δεν έχω αποφασισει ακόμα... Όσοι γνωρίζουν ας μας βοηθήσουν να αποφασίσουμε :)
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και γω αναμεσα σε αυτα τα 2... Αποτι διάβασα στο forum το nexus 5χ έχει ορισμενα θεματάκια και γιαυτο το λόγο θα έλεγα RN3 PRO.. Δεν έχω αποφασισει ακόμα... Όσοι γνωρίζουν ας μας βοηθήσουν να αποφασίσουμε :)

Κανένα απολύτως. Εντελώς απροβλημάτιστο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 GB RAM (3GB το RM3 PRO), ζεσταίνεται το κινητό και τα redraws του λένε ότι τα έχει, διάρκεια μπαταρίας χάλια, ηχεία όχι και τόσο καλά, κλπ... Όσοι το έχετε στην κατοχή σας πείτε μας εντυπώσεις...:confused:
Link to comment
Share on other sites

το nexus είναι ιδιαίτερη κατηγορία τηλεφώνου. θες να έχεις την τελευταία έκδοση android και μια απροβληματιστη εμπειρία? αν ναι πας στο nexus

 

το note 3 pro το θεωρώ προσωπικά καλύτερη συσκευή για έναν απλό χρήστη που δεν πεθαίνει να τρέχει την τελευταία έκδοση. η μπαταρία του δεν υπάρχει καθώς δίνει περίπου 7 ώρες sot με παιδιά να έχουν πιάσει 9ωρα και 10ωρα. η κάμερα του είναι απλά καλή (αλλά χειρότερη απ'του nexus). επίσης έχει μεγαλύτερη και πιο 'χορταστική' οθόνη και καλύτερο ηχείο.

 

από την άλλη το nexus όπως είπα και πριν παίρνει πρώτο τις αναβαθμίσεις ενώ είναι και ένα τσακ πιο γρήγορο στις λειτουργίες. έχει καλύτερη κάμερα και είναι πιο βολικό το μέγεθος του. πάντως να πω ότι τα 16gb για κινητό είναι υπερβολικά λίγα

 

εγώ προσωπικά πούλησα το note Και πήγα στο nexus

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενδιέφερε καθαρά η κάμερα, επομένως τα Xiaomi με τις good-enough δεν μου έκαναν αίσθηση (και πέρασα και από Xiaomi Mi Max, δεν είναι ότι βασίστηκα σε γνώμες τρίτων).

 

Έχοντας δε ξαναπεράσει από Nexus (είχα το 6), μου άρεσε η πληθώρα ROMs κτλ, που με το που βαριόμουν άλλαζα ROM και είχα καινούργιο τηλέφωνο.

 

Στο Nexus 5X δεν με ενοχλεί η μπαταρία (μια μέρα με 3 ώρες SOT είναι μια χαρά για τα λεφτά), το ηχείο είναι ικανοποιητικό (όχι πολύ δυνατό, όχι άθλιο σαν του Samsung S6). Δεν μου ζεσταίνεται, και δεν έχω παρατηρήσει redraws ούτε στην stock ROM, ούτε στην CyanogenMod 13.1 nightly που δοκιμάζω την τελευταία εβδομάδα.

 

Το μόνο που με φρενάρει είναι τα 16gb, εξ' ου και ο λόγος που πήγα σε (μεταχειρισμένο) 32gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...