Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το HTC 10


nek46
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά επειδή είμαι 1η φορά σε htc και διαβάζω διάφορα για s off κλπ, μπορεί κάποιος να μου πει τι παίζει;; Για να κάνω ρουτ και να βάλω twrp θέλω ξεκλειδωμα bootloader μεσω htc, οπότε χάνω εγγύηση..

Με sunshine και μαμα ρομ και κλείδωμα bootloader από εγγύηση είμαι οκ; Βασικά τι κάνει ακριβώς αυτο το sunshine;

Εχω μπερδευτεί λίγο με αυτή την htc!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα :) προτεινα την αγορα του sunshine s off επειδη οπως ειπες δεν το χεις με την γραμμη εντολων για να ξεκλειδωσεις

τον bootloader μεσω του ht dev .

Αν δεν εχει αλλαξει κατι κατεβαζεις το superuser απο την σελιδα του sunshine το τρεχεις δινεις δικαιωματα root στην συσκευη

πληρωνεις το ποσο μεσω paypal νομιζω 25 ευρω, και σου ξεκλειδωνει τον boot και κανει την συσκευη s off .

 

Γιατι να κανω s off .... γιατι θελεις να αναβαθμισεις το firmware της συσκευης , γιατι θελεις να βαλεις μια ρομ απο αλλη χωρα

αμερικη ας πουμε. Γιατι θελεις να λεει ο bootloader σου locked και οχι relocked αν αποφασισεις να ξανα κανεις official την συσκευη σου βεβαια για να κανεις ολες αυτες τις αλλαγες χρειαζεσαι γραμμη εντολων και αλλα που δεν ειναι της παρουσης αυτη την στιγμη :)

Βεβαια αν χρειαστεις την εγγυηση η htc δεχετε την συσκευη με stock rom stock recovery και relocked boot.

Oσο για το ερωτημα σου με unlock bootloader και με custom recovery+ root η συσκευη τιθεται εκτος εγγυησης .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια.. Οπότε με sunshine αγορασμενο μπορώ να ρουταρω,να βαλω οτι ρομ θελω με twrp και αν χρειαστώ εγγύηση να το κάνω μαμά και να το στείλω χωρίς πρόβλημα.Σωστα;;

(Μια χαρά το'χω και με εντολές :) )

Link to comment
Share on other sites

Σωστός έτσι ακριβώς

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το sunshine κάνει και για επόμενες htc συσκευές;; Σε ευχαριστώ αγορίνα! Δεν είμαι εγω για συσκευή χωρίς root πανω από βδομάδα :eek: :eek:
Link to comment
Share on other sites

Το sunshine κάνει και για επόμενες htc συσκευές;; Σε ευχαριστώ αγορίνα! Δεν είμαι εγω για συσκευή χωρίς root πανω από βδομάδα :eek: :eek:

 

Δικος μου εισαι εσυ :):lol: οχι δυστυχως ειναι για μια συσκευη αλλα αν χρειαστει να κανεις την συσκευη s onn

ξανα κανεις s off χωρις να πληρωσεις .

Ριξε και μια ματια για το s off https://forum.xda-developers.com/htc-10/how-to/psa-htc-10-s-off-s-lock-unlock-t3371264

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αυτή τη στιγμή μπορείς να κάνεις s-off, να περάσεις twrp και custom Rom χωρίς χρήση υπολογιστή!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...