Jump to content

Επισκευή galaxy s5 g900 (200€) ή αγορά νέου π.χ.samsung A5 ?


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση

Να επισκευάσω το galaxy s5 με κόστος 200 ή να αγοράσω καινούργιο ?

 

Στα 200 ευρώ θα αλλάξω ( οθόνη, dock φόρτισης ,μεσαίο πλαίσιο μπαταρία) στην ουσία κρατάω μόνο motherboard , κάμερες και πίσω καπάκι μπιραρίας .

Να πω ότι ήμουνα αρκετά ικανοποιημένος από το κινητό όποτε το σκέφτομαι .

 

Τι λέτε αξίζει τα χρήματα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση

Να επισκευάσω το galaxy s5 με κόστος 200 ή να αγοράσω καινούργιο ?

 

Στα 200 ευρώ θα αλλάξω ( οθόνη, dock φόρτισης ,μεσαίο πλαίσιο μπαταρία) στην ουσία κρατάω μόνο motherboard , κάμερες και πίσω καπάκι μπιραρίας .

Να πω ότι ήμουνα αρκετά ικανοποιημένος από το κινητό όποτε το σκέφτομαι .

 

Τι λέτε αξίζει τα χρήματα ?

 

εννοείται πας σε καινούρια συσκευή άλλα όχι Α5

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου με το αυτοκινητο το πατησες?Πουλησε το για το motherboard και παρε το s5+.Η μερα με την νυχτα ειναι σε ταχυτητα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι με το αυτοκίνητο ..!!!

Κάνω καλή δουλειά πάντα δεν παίζω ......χαχαχαα

Το motherboard ποσά να πιάνει ?

Για το s5+ δεν έχω ακούσει και τα καλλίτερα νόμιζα ότι τελικά ήταν χειρότερο από το s5

Τι προτείνεται για συσκευή ?

Για να έχω κάτι αντίστοιχο του s5 μέχρι 270 ευρώ σε καινούργιο ,αλλιώς γιατί να μην φτιάξω το s5 με 200€ .(Android , 6 Marshmallow, ip 67,sd)

Link to comment
Share on other sites

Δες το ΜΟΤΟ Χ2 μεχρι 200 ευρώ , και με λίγα παραπάνω χτυπας Ζ2, M8 αν τα πάρεις καινούρια θα χεις 2 χρόνια εγγύηση και θα ναι εργοστασιακές συσκευές κ ότι με αυτό συνεπάγεται ενώ με το επισκευασμένο s5 δεν θα χεις τπτ ούτε ότι θα ναι αδιάβροχο δεν θα σαι σίγουρος μετά από τέτοια επισκευή

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

ωραίο το Z3 αλλά δεν θα αγόραζα κινητό sony .

θελω κάτι που θα αντέχει και τις πτώσεις κακουχίες .....

Το s5 αφου το πάτησα με το αυτοκίνητο άντεξε 2-3 εβδομάδες ακόμα και παρέδωσε το πνεύμα με μια επόμενη πτώση στην οθόνη .....μπορεί να καιγόταν έτσι κι αλλιώς μετά από λίγες μέρες αλλά ότι άντεξε το πάτημα με το αυτοκίνητο έχει να πει!!!!!

s5+ ή s5 neo ?

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω πολυ κακη αγορα το s5 neo οπως επισης κ το s5+

An ειχα 320 θα τα εδινα για το nexus 32 gb η για το Ζ3+ / η καποιο nexus 5x 16gb-Ζ3-Μ8 κλασεις ανωτερα απο το s5 neo

Tωρα το ποιο αντεχει η οχι το πατημα μιας ροδας,δεν το ξερω

Edited by mikele123
Link to comment
Share on other sites

Αν τωρα ειχα 320 € για να αγορασω καινουρια συσκευη,δεν θα επελεγα το S5 αν και αυτη τη στιγμη ειναι το κινητο που εχω...Το μεγαλυτερο + ειναι η αδιαβροχοποιηση....Ακομα στεκετε μια χαρα αλλα....

Σε αυτα τα λεφτα παιρνεις καλυτερη συσκευη και πιο προσφατη,τωρα αν θες το S5 οποσδηππτε θα σου προτεινα να το παρεις μεταχειρησμενο μιας και το βρισκεις σε πολυ καλες τιμες...

Και οχι το neo....το S5+ ειναι λιγο καλυτερο απο το απλο αλλα ως εκει...

Link to comment
Share on other sites

ωραίο το Z3 αλλά δεν θα αγόραζα κινητό sony .

θελω κάτι που θα αντέχει και τις πτώσεις κακουχίες .....

Το s5 αφου το πάτησα με το αυτοκίνητο άντεξε 2-3 εβδομάδες ακόμα και παρέδωσε το πνεύμα με μια επόμενη πτώση στην οθόνη .....μπορεί να καιγόταν έτσι κι αλλιώς μετά από λίγες μέρες αλλά ότι άντεξε το πάτημα με το αυτοκίνητο έχει να πει!!!!!

s5+ ή s5 neo ?

 

Φίλος είχε ένα Nokia 5210. Είχε φάει πόσες πτώσεις και δεν είχε καταλάβει τπτ αλλά μια φορά έπεσαν κάτι κλειδιά και έσπασε η οθόνη.

 

Κοινώς άλλες 10 φορές να πατήσεις με αμάξι 10 διαφορετικά s5, το πιθανότερο είναι να τα αποχαιρετήσεις.

 

Από κει και πέρα κρίνεις όπως νομίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν τωρα ειχα 320 € για να αγορασω καινουρια συσκευη,δεν θα επελεγα το S5 αν και αυτη τη στιγμη ειναι το κινητο που εχω...Το μεγαλυτερο + ειναι η αδιαβροχοποιηση....Ακομα στεκετε μια χαρα αλλα....

Σε αυτα τα λεφτα παιρνεις καλυτερη συσκευη και πιο προσφατη,τωρα αν θες το S5 οποσδηππτε θα σου προτεινα να το παρεις μεταχειρησμενο μιας και το βρισκεις σε πολυ καλες τιμες...

Και οχι το neo....το S5+ ειναι λιγο καλυτερο απο το απλο αλλα ως εκει...

 

Για μεταχειρισμένα που μπορώ να κοιτάξω ?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει σπασει η οθονη εδω και ενα χρονο και δεν το ξαναφτιαξα.. Δεν αξιζει να δωσεις 200ε, εγω δεν εδωσα λιγοτερα.. Με 200ε και λιγοτερα το ξανα παίρνεις μεταχ
Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει σπασει η οθονη εδω και ενα χρονο και δεν το ξαναφτιαξα.. Δεν αξιζει να δωσεις 200ε, εγω δεν εδωσα λιγοτερα.. Με 200ε και λιγοτερα το ξανα παίρνεις μεταχ

 

 

Για μεταχειρισμένα αξιόπιστες αγγελίες που να ψάξω ?

Link to comment
Share on other sites

Για μεταχειρισμένα αξιόπιστες αγγελίες που να ψάξω ?

 

Και στις αγγελιες του myphone και σε αλλα sites θα βρεις πολλα,σε πολυ καλη κατασταση και με διαφορα extras...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...