Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδια.

όπως εγραψα και πιο πανω,ειμαι κατοχος του leeco max2 και δεν ξερω τι να κανω.

ζητω την βοηθεια σας γιατι απελπιστηκα.

ειχα βαλει μοτιβο για ασφαλεια αλλα ξεχασα το σχημα και το εκανα ενα reboot πατωντας

ενταση+ και το πληκτρο on-off για καποια sec.

απο τοτε και μετα,δεν μπορω να παρω τηλεφωνο ουτε να με παρουν ενώ πριν την επαναφορά δουλευε κανονικα.

βλεπει κανονικα και τις 2 sim ,εχω 4G στην σιμ 1 κανονικα αλλα όταν πατω το μπλε εικονδ για κληση δεν κανει τιποτε.

ότι ρυθμισεις ηξερα τις εκανα αλλα τιποτε. φορα την cuoco92 15s v30 stable.

exω πολύ στενοχωρια γιατι εδωσα 300ε και δεν εχω τηλεφωνο.

Στο Γερμανο που πηγα μου ειπαν τελειως απροσωπα ότι δεν ασχολουνται με κινεζιες ενώ στην wind μου ειπαν να παρω στο 1231 για να μην κανει κληση μεσω ιντερνετ,δηλαδη

αλαν νταλον.δεν εχω γνωσεις για root kai τέτοιες εργασιες και καποιον οδηγο στα ιταλικα δεν τον καταλαβαίνω λογω ελειψης γνωσεων.

τι κανω ρε παιδια? to πεταω?

ευχαριστω για την φιλοξενεια και περιμενω βοηθεια.

 

ε οχι και να το πεταξεις.. μηπως να βρεις καποιον απο το φορουμ κοντα σε εσενα να στο ξαναφλασαρει... ντου νοτ πανικ, μικρο κακο

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βρεις με ποιον τρόπο κάνει το τηλέφωνο boot σε recovery και να το κάνεις επαναφορά. Ασ ελπίσουμε να μην είναι στα κινέζικα. Όπως είπε και το παιδί ποιο πάνω δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς. Ρίξε μια ματιά και στο xda μήπως βρεις τίποτα.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αλλα εγω τα φοβαμαι αυτα... οταν λενε οτι δε μπορεις να βαλεις γνησια ρομ... Το ίδιο μου συνέβη και σε ip κάμερες οτι να μην κάνω update ... πάντως δε νομίζω να έχω θέμα, ποια rom να βάλω και ποιο οδηγό ακολουθώ?

 

κανε ενα τεστ στο antutu και δες εαν η εκδοση του antutu ειναι η τελευταια..

Η έκδοση είναι η 6.2.0 και μου βγάζει 123500,

μου εχει τυχει με clone τηλεφωνο με ψευτικα χαρακτηριστικα να μη μου γινεται εγκατασταση με τιποτα η τελευταια εκδοση antutu αλλα μια αλλη για να μου κρυβει τα αληθινα specs... και hardware . φυσικα πηρα refund..

απλα κατα τη ταπεινη μου γνωμη δεν δικαιολογειται να μη μπορεις να βαλεις γνησια ρομ σε γνησιο τηλεφωνο...

 

επισης μιλα του και ρωτα το λογο που δεν μπορει να περαστει official rom...Ποια είναι η official? multi έχω αν δεν κάνω λάθος...

αν δεν σε καλυψει η απαντηση τραβα ενα dispute να το θυμαται.. χαχα

 

την παρασκευη πληρωσα στο αλι για ενα x820 και εχω κανει ολοκληρη ιστορια με customer support και το κινεζο-πωλητη επειδη ενω εγραφε στη περιγραφη οτι μπορει να στειλει factory sealed box αν θελει καποιος , αυτος ηθελε με το ζορι να μου στειλει ανοιχτο κουτι με custom rom.. τελικα το δεχτηκε και ειπε οτι δεν το εχει σε κλειστο και θα το εχει αυριο ... αν δεν παραλαβω σφραγισμενο κουτι , θα χασει και το τηλεφωνο και τα λεφτα ο πονηριδης...

Απο αλι το πήρα κι εγώ, ήταν σφραγισμένο με διαφανή πλαστικό αλλα δε νομίζω να ηταν factory sealed

Αυτό που με ανησύχησε βέβαια ήταν το όνομα δηλ. ήρθε μην. απο google για νεα συνδεση κινητου απο ...LeEco Le 2 Pro!!! λέω άλλο πήρα??? αλλά στα χαρακτηριστικά του λέει Le X820 όπως και πίσω απο τη συσκευή δε λεει Le max x820 αλλά le x820, μάλλον το ίδιο είναι...

Επίσης παρατηρώ οτι ο ήχος ακούγεται μόνο απο την αριστερή κάτω μεριά του τηλ. , δεν είναι στερεοφωνικό?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το ενδιαφερον.

βγαινω σε μια οθονη με 8 κουτακια με κοκινο πλαισιο.

ιnstall-wipe

back up-restore

mount-settings

advanced-reboot.

τι παταω και μετα τι ακολουθει?

δηλ ότι λειτουργει κανονικα εκτος απο το να κανει κλησεις,δεν είναι θεμα καποιας ρυθμισης αλλα θελει

ξανα εγκατασταση το s/w ?

kαι αν ναι,ποια είναι τα βηματα?

όπως προανεφερα,δεν εχω γνωσεις με ορολογιες και λιγο δεν καταλαβαίνω τις συμωουλες σας.

εγω βρίσκομαι θεσσαλονικη.

υπαρχει καποιος που κατεχει και θα μπορουσα να το στειλω για να το φτιαξει?

επαγγελματιας η όχι?

Link to comment
Share on other sites

Πας install - wipe και μετά εάν έχει και άλλη επιλογή πας wipe σε όλα εκτός Internal memory. Δεν ξέρω εάν έχει τέτοια επιλογή. Εάν θες ξανά πες τι γράφει μόλις επιλέξεις install - wipe

 

Στάλθηκε από το HUAWEI M2-A01W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για ξαναπερνα τη rom απο πανω!(του cuoco)χωρις wipe...(φανταζομαι εχεις twrp ee?)

 

το twrp ee τι χρειαζεται και που το βρίσκεις?

παντως για να δουλευει μια χαρα όταν ηρθε, μπορει να ξαναγινει,

το θεμα είναι πως επανερχεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πας install - wipe και μετά εάν έχει και άλλη επιλογή πας wipe σε όλα εκτός Internal memory. Δεν ξέρω εάν έχει τέτοια επιλογή. Εάν θες ξανά πες τι γράφει μόλις επιλέξεις install - wipe

 

Στάλθηκε από το HUAWEI M2-A01W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τα κουτακια είναι ξεχωρα.μπορω να πατησω οποιο θελω.

αν πατησω install,με παει σε οθονη με ινσταλλ image kai select storage καI δεν προχωραει.

στο wipe εχω κατω αριστερα advanced wipe και δεξια format data

Link to comment
Share on other sites

Format data πάτα . To twrp ειναι custom recovery δεν το χριαζεσε.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI M2-A01W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

to τηλ. έχει ένα ηχείο ή κανω καποιο λάθος?

 

Έχει από την αριστερή μεριά το ηχείο και από την δεξιά είναι το μικρόφωνο.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις

1)Πόσες ώρες οθόνη σας βγάζει?

2)Πόσα ελεύθερα gb έχει από τα 32?

Edited by kostas123pao
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια το τηλεφωνο δεν ξεκιναει και μενει στο αρχικο λογοτυπο.

μπορω να μπω σε recovery όπως και σε fast mode,αλλα δεν εχω προσβαση στην εσωτερικη μνημη ώστε να περασω το αρχειο

zip ρομ των 1,5gb.

υπαρχει καποιος τροπος να εχω προσβαση στην εσωτερικη μνημη του τηλεφ ώστε να μπορεσω να αντιγραψω το αρχειο εκει?

(αν ειχε καρτα microsd ηταν ευκολο να κανω install με recovery mode .

κάθε βοηθεια δεκτη.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το τηλεφωνο δεν ξεκιναει και μενει στο αρχικο λογοτυπο.

μπορω να μπω σε recovery όπως και σε fast mode,αλλα δεν εχω προσβαση στην εσωτερικη μνημη ώστε να περασω το αρχειο

zip ρομ των 1,5gb.

υπαρχει καποιος τροπος να εχω προσβαση στην εσωτερικη μνημη του τηλεφ ώστε να μπορεσω να αντιγραψω το αρχειο εκει?

(αν ειχε καρτα microsd ηταν ευκολο να κανω install με recovery mode .

κάθε βοηθεια δεκτη.

ευχαριστω.

 

Έχεις το twrp? Η το στοκ recovery?

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Γειεα σας.

panos314 εχω το Le Max 2 του φιλου μου patras που τον βρηκε αυτη η "συμφορα"τα δυο που αναφερεις παραπανω τα εχουμε μα οπως γραφει και ο patras,

δεν εχουμε προσβαση στην εσωτερικη μνημη της συσκευης για να περασουμε αρχεια η οτιδηποτε αλλο γιατι κολλα στο ξεκινημα και μενει στο αρχικο λογοτυπο

σε παρακαλω αν γνωριζεις καποιον τροπο η αν εχεις καποιον οδηγο να βοηθησεις θα το εκτιμουααμε

ευχαριστουμε για τον χρονο σου.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετες φορες που παταω επαφές μου βγαζει μηνυμα οτι Δυστυχώς η εφαρμογη επαφες εχει σταματησει...

Σας εχει συμβει ποτε αυτό ή ν`αρχισω να τα παίρνω!

Link to comment
Share on other sites

Γειεα σας.

panos314 εχω το Le Max 2 του φιλου μου patras που τον βρηκε αυτη η "συμφορα"τα δυο που αναφερεις παραπανω τα εχουμε μα οπως γραφει και ο patras,

δεν εχουμε προσβαση στην εσωτερικη μνημη της συσκευης για να περασουμε αρχεια η οτιδηποτε αλλο γιατι κολλα στο ξεκινημα και μενει στο αρχικο λογοτυπο

σε παρακαλω αν γνωριζεις καποιον τροπο η αν εχεις καποιον οδηγο να βοηθησεις θα το εκτιμουααμε

ευχαριστουμε για τον χρονο σου.

 

http://blog.grossoshop.net/come-installare-rom-grossoshop-cuoco92-powered-su-leeco-x820-le-max-2/

 

Εδώ δείχνει πως περνάμε ξανά το recovery και την rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρκετες φορες που παταω επαφές μου βγαζει μηνυμα οτι Δυστυχώς η εφαρμογη επαφες εχει σταματησει...

Σας εχει συμβει ποτε αυτό ή ν`αρχισω να τα παίρνω!

 

Εμένα δεν μου έχει τύχει ποτέ. Κάνε μια επαναφορά τηλέφωνου.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

παιδια στις πανοραμα φωτογραφιες δεν εχει 21p αναλυση? Εβγαλα μια και παρολο που φαινεται πολυ ωραια στο κινητο, στον υπολογιστη ειναι ετσι και ετσι
Link to comment
Share on other sites

απο http://blog.grossoshop.net...x820-le-max-2/

-Copiamo firmware Le2_X820-MAX_ROW-5.8.015S_V29_CUOCO92.zip memoria principale del telefono

Που σημαίνει : Αντιγράψτε το firmware στην κύρια μνήμη του τηλεφώνου

δεν μπορω να το κανω αντιγραφη-επικοληση στην κυρια μνημη του τηλ. διοτι δεν εχω προσβαση σε αυτην .. οπως λεω αλλωστε και ανωθεν του κειμενου

Link to comment
Share on other sites

http://blog.grossoshop.net/come-installare-rom-grossoshop-cuoco92-powered-su-leeco-x820-le-max-2/

 

Εδώ δείχνει πως περνάμε ξανά το recovery και την rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εμένα δεν μου έχει τύχει ποτέ. Κάνε μια επαναφορά τηλέφωνου.

Αυτα δε γίνονται...εκανα και επαναφορά , και το κάνει μονο στην επαφή της γυναίκας , της αλλάζω ονομασία και πάλι τα ίδια....
Link to comment
Share on other sites

Αυτα δε γίνονται...εκανα και επαναφορά , και το κάνει μονο στην επαφή της γυναίκας , της αλλάζω ονομασία και πάλι τα ίδια....

 

Κάνε καινούργια επαφή και αποθήκευσης σε άλλο λογαριασμό

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

εισαι ασχετος..Μαλλον μιλαω Γιαπωνεζικα..

αν δεν εχεις κατι να πεις ..

η σιωπη ειναι πλουτος

αντε ..και καληνυχτα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι κρυπτογραφημενη η ρομ σου? Αν αναφέρεσε σε εμενα δεν μου δίνεις να καταλάβω. Ο μόνος λόγος που δεν έχεις πρόσβαση στην εσωτερικη μνημη είναι να είναι κρυπτογραφημενη. Όπως ήταν και η δική μου. Μπήκα σε recovery mode και έκανα wipe data μόνο μετά επανεκινηση το κινητο και ανοίγει το τηλέφωνό κανονικά και μετά μπορείς να ξαναμπεις σε Recovery mode και να βάλεις οποία ρομ θέλεις. Και δεν είμαι άσχετος.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

παιδια στις πανοραμα φωτογραφιες δεν εχει 21p αναλυση? Εβγαλα μια και παρολο που φαινεται πολυ ωραια στο κινητο, στον υπολογιστη ειναι ετσι και ετσι

 

(δεν ξερω για την αναλυση της καμερας γενικα, δεν εχω παραλαβει το τηλ ακομη)

το letv εχει 2κ οθονη, το pc σου εχει 2κ plus η ειναι hd οποτε δεν προκειται να δεις πολυ λεπτομερεια? λεω μηπως και παιζει αυτο.. εγω τσεκαρω τις φωτο σε tv uhd για να δω αν ειναι καλες ..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , το προβλημα με λίγες επαφές συνεχιζει να υπάρχει, δηλ. μου κρασαρει οταν τις ανοίγω(ουτε block εκανα τιποτε), στο antutu έχω πάντα κατω απο 122000, έχω 5.6 14s μαλλον multilanguage μιας που εχω Ελληνικά, αλλά δε βλέπω πουθενά επιλογή για αναβάθμιση, που είναι , δεν έχει???

τι ειναι το twrp recovery που λέτε??

Το root checker μου λεει οτι η συσκευή δεν ειναι root...

Δεν είμαι σχετικός με τις rom κλπ αλλά θέλω ένα λειτουργικό τηλέφωνο, τι μου προτείνετε εκτός απο το να πάρω άλλο :lol: ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...