Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, απενεργοποίησα τη χρήση PIN / Fingerprint μέσω της ιστοσελίδας, και δούλεψε!

 

Υπόψιν πως εκτός από το να επιλέξεις το magisk hide στις ρυθμίζεις του magisk manager, πρέπει να κρύψεις και την εφαρμογή της Alpha Bank.

 

Κάτι που -νομίζω- δεν θα δουλεύει εκτός αν έχεις ROM με Magisk και MagiskSU (όχι SuperSU ή άλλο superuser) όπως π.χ. η Viper10 που έχω εγώ.

 

Αρχικά, καλού κακού κάνεις εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή Alpha Bank. Μετά ανοίγεις το Magisk Manager, πατάς το μενού πάνω αριστερά, και επιλέγεις Magisk Hide. Σου ανοίγει λίστα με όλες τις εφαρμογές, και απλά τικάρεις το checkbox δίπλα στην Alpha Bank. Σιγουρεύεσαι πως έχεις ενεργοποιήσει και το Magisk Hide στις ρυθμίσεις, και κάνεις επανεκκίνηση.

 

Μετά μπαίνεις στο web banking (https://www.alpha.gr/e-banking) χρησιμοποιώντας τους κωδικούς σου. Πας Προφίλ (πάνω δεξιά), Ρυθμίσεις Ασφαλείας, και Απενεργοποίηση PIN & Fingerprint. Αυτό σε περίπτωση που σου βγάλει πάλι το μύνημα που έβγαλε σε εμένα. Πατάς «εκτέλεση» και το PIN / Fingerprint απενεργοποιείται από όλες τις συσκευές σου.

 

Ανοίγεις πάλι το Alpha Bank από το κινητό, θα σου βγάλει αυτόματα να μπεις με αποτύπωμα ή πιν, το ρυθμίζεις και (αν όλα πάνε καλά) είσαι έτοιμος ;)

 

http://image.prntscr.com/image/31f88ae367a2470aa1580f0baa80e7da.png

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εκανα debrand περασα cid 001 και ησυχασα

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Εκανα debrand περασα cid 001 και ησυχασα

 

Χρειαστηκες και s-off?

Εχεις καποιο link να με κατατοπισεις?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Χρειαστηκες και s-off?

Εχεις καποιο link να με κατατοπισεις?

 

Θέλει απαραίτητα S-OFF για να γίνει η αλλαγή του CID ή/και του MID

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σορυ αν έχει ξαναερωτηθεί, αλλά αξίζει να κάνω μετάβαση από one plus 3 ???ο λόγος είναι απλά για αλλαγή...τπτ σπουδαίο δλδ.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρειαστηκες και s-off?

Εχεις καποιο link να με κατατοπισεις?

 

Υπάρχει τοπικ στο xda debrand to wwe cid

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κάτοχος του htc 10 η αδελφή μου η οποια αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα από τότε που έκανε την ενημέρωση nougat σε θέμα συνδεσιμότητας όπως wifi πολύ αδύναμο σήμα σε οποιοδήποτε όχι μονο στο σπίτι αλλα και έξω.. και επίσης στο σήμα 4g πολύ αδύναμο σήμα k καμια φορα κόβετε κιόλας εντελώς καλά από σήμα πιο χαλια μέσα στο σπίτι καθόλου..κάποιος που να αντιμετωπίζει το ίδιο? η κάποια λύση?
Link to comment
Share on other sites

Έκανε factory reset μετά την αναβάθμιση?

 

Greetings from my awesome Matte Black HTC 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, απενεργοποίησα τη χρήση PIN / Fingerprint μέσω της ιστοσελίδας, και δούλεψε!

 

Υπόψιν πως εκτός από το να επιλέξεις το magisk hide στις ρυθμίζεις του magisk manager, πρέπει να κρύψεις και την εφαρμογή της Alpha Bank.

 

Κάτι που -νομίζω- δεν θα δουλεύει εκτός αν έχεις ROM με Magisk και MagiskSU (όχι SuperSU ή άλλο superuser) όπως π.χ. η Viper10 που έχω εγώ.

 

Αρχικά, καλού κακού κάνεις εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή Alpha Bank. Μετά ανοίγεις το Magisk Manager, πατάς το μενού πάνω αριστερά, και επιλέγεις Magisk Hide. Σου ανοίγει λίστα με όλες τις εφαρμογές, και απλά τικάρεις το checkbox δίπλα στην Alpha Bank. Σιγουρεύεσαι πως έχεις ενεργοποιήσει και το Magisk Hide στις ρυθμίσεις, και κάνεις επανεκκίνηση.

 

Μετά μπαίνεις στο web banking (https://www.alpha.gr/e-banking) χρησιμοποιώντας τους κωδικούς σου. Πας Προφίλ (πάνω δεξιά), Ρυθμίσεις Ασφαλείας, και Απενεργοποίηση PIN & Fingerprint. Αυτό σε περίπτωση που σου βγάλει πάλι το μύνημα που έβγαλε σε εμένα. Πατάς «εκτέλεση» και το PIN / Fingerprint απενεργοποιείται από όλες τις συσκευές σου.

 

Ανοίγεις πάλι το Alpha Bank από το κινητό, θα σου βγάλει αυτόματα να μπεις με αποτύπωμα ή πιν, το ρυθμίζεις και (αν όλα πάνε καλά) είσαι έτοιμος ;)

 

http://image.prntscr.com/image/31f88ae367a2470aa1580f0baa80e7da.png

Δούλεψε!!!!!Ευχαριστώ πολύ! ;) ;) ;) ;) ;) ;)

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Ένα μέρος της αφής στο digitiser μου δεν λειτουργεί και θέλω να το στείλω για επισκευή. Η εγγύηση πιστεύω δεν θα με καλυψει διότι έχω ανοίξει το κινητο για να αλλάξω το πίσω μέρος που είχε μία φθορά. Έχει κάποιος γνώση του πόσο θα κοστίσει να μου αλλάξει οθόνη και digitiser η HTC?
Link to comment
Share on other sites

Ρε θηρίο μπήκες σε όλη αυτή την διαδικασία ενώ ήσουν εντός εγγύησης να αλλάξεις το πίσω καπάκι?

Ανταλλακτικο από πήρες? Κολλα για την οθόνη?

 

Greetings from my awesome Matte Black HTC 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Ένα μέρος της αφής στο digitiser μου δεν λειτουργεί και θέλω να το στείλω για επισκευή. Η εγγύηση πιστεύω δεν θα με καλυψει διότι έχω ανοίξει το κινητο για να αλλάξω το πίσω μέρος που είχε μία φθορά. Έχει κάποιος γνώση του πόσο θα κοστίσει να μου αλλάξει οθόνη και digitiser η HTC?

 

Εμπειρικα και μονο ,το 2010 μου ειχε ζητηση η ace για αλλαγη οθονης digitizer 250 ευρω, πανε πακετο αυτα .

Για το htc mini μεγεθος 3,2.Πιστευω πως θα ειναι πολυ παραπανω για το 10.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε θηρίο μπήκες σε όλη αυτή την διαδικασία ενώ ήσουν εντός εγγύησης να αλλάξεις το πίσω καπάκι?

Ανταλλακτικο από πήρες? Κολλα για την οθόνη?

 

Greetings from my awesome Matte Black HTC 10

 

Ήθελα να έχω μαύρο εμπρός μέρος με ασημί πλάτη όπως το αμερικάνικο. Οπότε με το που εκανα ένα σημάδι από χτύπημα στη γωνία παραγγειλα κατ ευθείαν καινουρια ασημί πλάτη. Έβαλα adhesive κολα 3Μ ενός χιλιοστού.

Τώρα όπως καταλαβαίνεις κλαίω. Το κινητό θα λείψει 3 εβδομάδες εάν το στείλω οπότε λέω να παραγγείλω οθόνη digitiser που το βρίσκω 65 ευρώ. Λέει ότι είναι της HTC και όχι απλά για HTC αυτό που βρήκα.

Την πλάτη την αγόρασα από το SSTparts.com. Η μόνη που βρήκα να έχει το λογότυπο της HTC πίσω.

Αλλά το θέμα είναι μήπως μάθω το κόστος επισκευής από την HTC για να δω εάν αξίζει να το στείλω.

Link to comment
Share on other sites

Μια που βρήκα στο ebay και λέει ότι είναι γνήσια βγαίνει περίπου κάνα 70αρι.

 

Greetings from my awesome Matte Black HTC 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να έχω μαύρο εμπρός μέρος με ασημί πλάτη όπως το αμερικάνικο. Οπότε με το που εκανα ένα σημάδι από χτύπημα στη γωνία παραγγειλα κατ ευθείαν καινουρια ασημί πλάτη. Έβαλα adhesive κολα 3Μ ενός χιλιοστού.

Τώρα όπως καταλαβαίνεις κλαίω. Το κινητό θα λείψει 3 εβδομάδες εάν το στείλω οπότε λέω να παραγγείλω οθόνη digitiser που το βρίσκω 65 ευρώ. Λέει ότι είναι της HTC και όχι απλά για HTC αυτό που βρήκα.

Την πλάτη την αγόρασα από το SSTparts.com. Η μόνη που βρήκα να έχει το λογότυπο της HTC πίσω.

Αλλά το θέμα είναι μήπως μάθω το κόστος επισκευής από την HTC για να δω εάν αξίζει να το στείλω.

Είναι γνήσιο το Cover φίλε μου? Την 3m την αγόρασες από το ίδιο site?

 

Greetings from my awesome Matte Black HTC 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνήσιο το Cover φίλε μου? Την 3m την αγόρασες από το ίδιο site?

 

Greetings from my awesome Matte Black HTC 10

Δεν ξέρω εάν είναι γνήσια. Όσον αφορά το υλικό, την κατασκευη και το σήμα της HTC στην πλάτη είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Και τα πάντα στη θέση τους. Το εσωτερικό σασί κούμπωσε μέσα του με τον ίδιο τρόπο και την ίδια πίεση που χρειάζεται και η εργοστασιακή. Όμως η κατεργασία από CNC στην εσωτερική μεριά δεν έχει γίνει ακριβώς ίδια, έχει κάποιες διαφορές. Δεν γνωρίζω εάν αυτό συμβαίνει επειδή είναι η αμερικάνικη πλάτη ή επειδή δεν είναι γνήσια.

Την 3Μ από eBay.

Εάν υπάρχει ενδιαφέρον και επιτρέπεται, μπορώ να ανεβάσω φωτογραφία από την ασημί πλατη, μιας και τώρα το έχω να φοράει πάλι τη σκούρα μήπως το στείλω στην HTC.

Edited by backframe
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολυ για τις πληροφορίες. Δώσε φώτος στον λαό. :)

Απλα ρώτησα για πλάτη γιατί είδα περιλαμβάνει και το γυαλί της κάμερας το οποίο στην γνήσια είναι το saphirre glass

 

Greetings from my awesome Matte Black HTC 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολυ για τις πληροφορίες. Δώσε φώτος στον λαό. :)

Απλα ρώτησα για πλάτη γιατί είδα περιλαμβάνει και το γυαλί της κάμερας το οποίο στην γνήσια είναι το saphirre glass

 

Greetings from my awesome Matte Black HTC 10[/quoteγια να είμαι σίγουρος, έβαλα το γυαλί του φακού από την παλιά στην νέα. Αφαιρείται πολύ εύκολα εάν ζεστανεις την κόλα του.

Μόλις πάω σπίτι θα ανεβάσω και φωτό της πλατης

Link to comment
Share on other sites

Έκανε factory reset μετά την αναβάθμιση?

 

Greetings from my awesome Matte Black HTC 10

 

Οχι φιλε μου δεν νομιζω να ξερει καν πως γινεται αμα της το κανω λες να διορθώθει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν είναι γνήσια. Όσον αφορά το υλικό, την κατασκευη και το σήμα της HTC στην πλάτη είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Και τα πάντα στη θέση τους. Το εσωτερικό σασί κούμπωσε μέσα του με τον ίδιο τρόπο και την ίδια πίεση που χρειάζεται και η εργοστασιακή. Όμως η κατεργασία από CNC στην εσωτερική μεριά δεν έχει γίνει ακριβώς ίδια, έχει κάποιες διαφορές. Δεν γνωρίζω εάν αυτό συμβαίνει επειδή είναι η αμερικάνικη πλάτη ή επειδή δεν είναι γνήσια.

Την 3Μ από eBay.

Εάν υπάρχει ενδιαφέρον και επιτρέπεται, μπορώ να ανεβάσω φωτογραφία από την ασημί πλατη, μιας και τώρα το έχω να φοράει πάλι τη σκούρα μήπως το στείλω στην HTC.

Όταν έβαλες adhesive για την οθόνη ήταν πάλι όπως εργοστασιακα; Δεν ξεκόλλησε μετά από μέρες; Θέλω κι εγώ να κάνω την ίδια επέμβαση αλλά το ότι θέλει κόλλα για την οθόνη με αποθαρρύνει, δε θέλω να δημιουργήσω κοσμετικες ατέλειες χωρίς λόγο

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έβαλες adhesive για την οθόνη ήταν πάλι όπως εργοστασιακα; Δεν ξεκόλλησε μετά από μέρες; Θέλω κι εγώ να κάνω την ίδια επέμβαση αλλά το ότι θέλει κόλλα για την οθόνη με αποθαρρύνει, δε θέλω να δημιουργήσω κοσμετικες ατέλειες χωρίς λόγο

 

Όχι, δεν είχε κανένα θέμα. Ήταν σαν να το αγόρασα έτσι. Θέλει όμως προσοχη να βγει όλη η κόλα και να βάλεις προσεχτικά την καινούρια. Εάν η υπάρχουσα δεν κάνει γρόμπους όταν αποκολλήσεις την οθόνη (δύσκολο), δε χρειάζεται να την αλλάξεις με νέα.

Link to comment
Share on other sites

Αμα μπορείς βάλε το λινκ από την κόλλα στο ebay!! Ααα Και μην ξεχάσεις τις φώτος! :)

 

Greetings from my awesome Matte Black HTC 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αμα μπορείς βάλε το λινκ από την κόλλα στο ebay!! Ααα Και μην ξεχάσεις τις φώτος! :)

 

Greetings from my awesome Matte Black HTC 10

Προσπαθώ εδώ και αρκετή ώρα να ανεβάσω τις φωτογραφίες αλλά η επιλογή για upload εδώ απλά δεν μου λειτουργεί.

Edited by backframe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...