Jump to content

Το πιο φθηνο με 3gb ram?


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το LG g3 με τα 3 gb ram είναι σε καλή τιμή και είναι αξιόλογο κινητό , αλλά μπορείς να βρεις και το g4 με λίγα λεφτά παραπάνω με καλύτερα χαρακτηριστικά.

 

Εννοείται βέβαια πως υπάρχουν και πιο φθηνά κινητά και ειδικά από Κίνα μεριά που μπορεί να είναι και κάτω από 150 ευρώ.

Edited by D_Angelos
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κοιτάω για ένα τηλέφωνο από Κίνα μεριά . Νομίζω ένα κάλο τηλ είναι το Meizu M3 Note 3 ραμ/ρομ . και η Xiaomi βγάζει καλά τηλ και με χαμηλή τιμή . Ακόμα δεν έχω αποφασίσει ποιο να πάρω
Link to comment
Share on other sites

Απο καμερα τι λεει?

 

Kρίνοντας από την ποιότητα της Oppo δεν νομίζω ότι θα βρεις κάποια καλύτερη κάμερα σε αυτά τα λεφτά. Για να βρει κάποιος de facto καλή κάμερα θα πρέπει να πάει σε G3.

 

Πάντως η αποστολή γίνεται από Ευρώπη και έχει κανονικότατη ευρωπαϊκή εγγύηση. Θεωρητικά το μόνο μειονέκτημα της συσκευής είναι η μπαταρία του στα 2300mha αλλά με 720p οθόνη και 5 ίντσες θα είναι σχετικά ικανοποιητική. Φθηνότερο κινητό επώνυμο κινέζικο με ευρωπαϊκή εγγύηση και 3gb ram δεν πρόκειται να βρεις. Επίσης θεωρητικά έχει πολύ καλή μπροστινή κάμερα για selfies-με αυτό το δυνατό σημείο προωθήθηκε. Δες στο youtube αν σε καλύπτει η κάμερα αλλά σίγουρα δεν θα βρεις κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το πιο φθηνο-ποιοτικο κινητο με 3 ραμ που αξιζει κανεις να παρει σημερα?

cubot dinosaur $120/€106 link

ειναι σαν pro εκδοση του cubot note s

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Kρίνοντας από την ποιότητα της Oppo δεν νομίζω ότι θα βρεις κάποια καλύτερη κάμερα σε αυτά τα λεφτά. Για να βρει κάποιος de facto καλή κάμερα θα πρέπει να πάει σε G3.

 

Πάντως η αποστολή γίνεται από Ευρώπη και έχει κανονικότατη ευρωπαϊκή εγγύηση. Θεωρητικά το μόνο μειονέκτημα της συσκευής είναι η μπαταρία του στα 2300mha αλλά με 720p οθόνη και 5 ίντσες θα είναι σχετικά ικανοποιητική. Φθηνότερο κινητό επώνυμο κινέζικο με ευρωπαϊκή εγγύηση και 3gb ram δεν πρόκειται να βρεις. Επίσης θεωρητικά έχει πολύ καλή μπροστινή κάμερα για selfies-με αυτό το δυνατό σημείο προωθήθηκε. Δες στο youtube αν σε καλύπτει η κάμερα αλλά σίγουρα δεν θα βρεις κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά.

 

Ακόμα δεν έχω καταλάβει αν η έκδοση από το ευρωπαϊκό σιτε υποστήριζει LTE 800mhz. Πληροφοριακά πάλι δεν είναι διαθέσιμο. Μάλλον γίνετε ανάρπαστο.

:)
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω βασει του τιτλου, μια καλη προταση ειναι και το vernee thor http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-vernee-thor

Μπορει να μην εχει τη μπαταρια του redmi 3, αλλα εχει καθαρο android 6 marshmallow.

Η vernee, καινουργια κινεζικη εταιρια, αλλα βλεπω καλα στοιχεια οπως το οτι δινει kernel source code και αλλα: http://forum.xda-developers.com/general/device-reviews-and-information/vernee-thor-5-hd-mt6753-android-6-3gb-t3357834/page2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...