Jump to content

Meizu PRO 6


Avadonmod
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θα πήγαινα στο Meizu pro 6 αν ήμουν στη θέση σου.

 

Όσον αφορά την επεξεργαστική δύναμη. ο Snapdragon 820 είναι σίγουρα πιο δυνατός από τον X25 του PRO 6, χωρίς αυτό να καθιστά το PRO 6 αδύναμο. Οθόνη ανέκαθεν είχε πολύ καλές η meizu και αυτή του PRO 6 είναι και Amoled πιστεύω θα είναι πολύ καλή. Το θεωρώ και από τα πιο κομψά κινητά της αγοράς. Η μπαταρία του όντως μπορεί εύκολα να θεωρηθεί αρνητικό. 2560mAh ? Τραγικό για ναυαρχίδα του 2016...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 67
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ θα πήγαινα στο Meizu pro 6 αν ήμουν στη θέση σου.

Η μπαταρία του όντως μπορεί εύκολα να θεωρηθεί αρνητικό. 2560mAh ? Τραγικό για ναυαρχίδα του 2016...

 

ενα επιχειρημα για το Meizu pro 6 στα 32gb ειναι η τιμη σε σχεση το Xiaomi Mi5 το κεραμικο που μου αρεσε ομως στην εκδοση των 64gb σε σχεση με το Xiaomi Mi5 το κεραμικο που ειναι 128gb ειναι σχεδον ιδια η τιμη.

 

ερωτηση η μπαταρια στο Meizu pro 6 μπωρει να αλαχτει με μεγαλυτερη; και ερωτηση για το Xiaomi Mi5 το κεραμικο ειναι "αυθαρτο"; ειδα ενα βιντεακι στο youtube.

 

ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...με ενδιαφερει το εν λογω κινητο , για πειτε εσεις που το ειχατε κ αν το εχετε ακομα....απο μπαταρια πως παει το θεμα? γενικα μια περιγραφη ,καιγομαι να δω πως ειναι...γιατι ειμαι αναμεσα σε meizu mx6 και σε meizu pro 6 ...προπαντων για μενα αρμοζει η μπαταρια....αν θελει δηλαδη 2 φορες τη μερα φορτιση με σχεδον φουλ χρηση...ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

προερχομενος απο iphone4s και lg g2 και εχοντας δουλεψει lg g3,g4 και meizu pro 5 τον πρωτο καιρο η φωτογραφιες δεν μου αρεσαν στο θεμα της εστιασης.τωρα μαλλον το εχω συνηθισει και μου φαινονται καλες.Αυτο που μου εκανε παντος την καλυτερη εντυπωση ειναι οτι παει σφαιρα δεν κολλαει ποτε και το flyme ειναι μακραν το πιο ευχρηστο os που εχω δουλεψει.
Link to comment
Share on other sites

προερχομενος απο iphone4s και lg g2 και εχοντας δουλεψει lg g3,g4 και meizu pro 5 τον πρωτο καιρο η φωτογραφιες δεν μου αρεσαν στο θεμα της εστιασης.τωρα μαλλον το εχω συνηθισει και μου φαινονται καλες.Αυτο που μου εκανε παντος την καλυτερη εντυπωση ειναι οτι παει σφαιρα δεν κολλαει ποτε και το flyme ειναι μακραν το πιο ευχρηστο os που εχω δουλεψει.

 

ισχυει το flyme ειναι απ τα πιο ευχρηστα λογισμικα κι εγω στο δικο μου το meizu mx4 εχω flyme 5.1.10.0A και παει σφαιρα....τωρα για το meizu PRO 6 σε θεμα εστιασης οκ δε με ενοχλει...πιο πολυ η καμερα μ αρεσει ν εχει καλη αναλυση εικονας στο τελικο αποτελεσμα ..και καλες φωτογραφιες το βραδυ

σε θεμα επεξεργαστη φανταζομαι οντως δε κολλαει πουθενα οπως λες....απλα αυτο ,ο μονος μου φοβος ηταν το πως θα ειναι η μπαταρια...μη θελει δηλαδη 3 φορες τη μερα φορτιση! πιστευω σε λιγο καιρο θα το εχω κι εγω στα χερια μου αν ολα πανε καλα...κατι ακομα..στο χερι στο κρατημα μηπως αισθανεσαι θα σου πεσει ευκολα? γιατι το design φερει σε iphone 6 και μετα και εχω πιασει στο χερι μ iphone 6,6s και το νεο iphone 7 κ νιωθω θα μ πεσει γρηγορα απ τα χερια με ή χωρις θηκη

Edited by Marik
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ήρθε στα χέρια μου χθες το βράδυ από ναυτικό ένα meizu pro 6 το οποίο θα πάρει η γυναίκα μου ( δεν κατάφερε τελικά και σε δεύτερη επισκεψη σε λιμάνι της Κίνας να μου βρει το Mi note 2 που ήθελα)

 

Πρώτη εντύπωση φοβερή ποιότητα κατασκευής και καταπληκτική οθόνη σε χρώματα !

Επίσης είναι πανεμορφο.

Έχει την 5.2.4.0 G (κάποιος άλλος έχει βάλει χέρι) κανένα απολύτως θέμα με notifications και άλλες ρυθμίσεις.

 

Ταχύτατο , σε Facebook,Twitter,Instagram ,browsing και YouTube είναι αισθητά πιο γρήγορο από τον 801 SD που φοράει το Mi note μου για να δώσω ένα μέτρο σύγκρισης.

 

Η κάμερα ενώ αρχικά σε χαμηλό φωτισμό με απογοήτευσε πολύ , μόλις μπήκα σε manual και έπαιξα με ISO , χρονοκαθυστέρηση, κλπ εντυπωσιακή διαφορά προς το καλύτερο.

 

Μπαταρία δεν έχω πρόλαβει να δω απόδοση αλλά νομίζω πως άνετα θα έχει 4:30 sot .

Εντυπωσιακή είναι και η ταχύτητα φόρτισης.

 

Άψογο fingerprint scanner.

 

Πολύ καλός ηχος με ακουστικά αλλά δεν κατάφερα να βρω κάποιες πιο προηγμένες ρυθμίσεις όπως στο MX4.

 

Υπέροχο το Flyme που το είχα ξεχάσει από τότε που είχα το MX4 , και φοβερή η λειτουργία του home button χωρίς αλλά buttons δεξιά αριστερά.Η λειτουργία αυτή έπρεπε να είναι default σε όλες τις συσκευές.

 

Γενικά κλασική συσκευή meizu ,που σε κερδίζει με την ποιότητα και το design , και με την λειτουργία της δημιουργεί μία αίσθηση αξιοπιστίας - ασφάλειας τύπου...iPhone ,χωρίς να ψάχνεις τι επεξεργαστη φοράει , πόση ram έχει κλπ αφού όλα λειτουργούν απροβληματιστα.

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία θέλω να δω αποτελέσματα σου, γιατί σαν χρήστης το "καίω" λιγάκι το κινητό...σκεφτόμουν για την αναβαθμισμένη έκδοση του, το pro 6s αλλά ειναι πολλά τα 400 ευρώ πιστεύω γιατί με 430 ευρώ παίρνεις το oneplus 3t που είναι κατά τη γνώμη μου ανώτερο ..γενικώς δεν ακούω τα καλύτερα για την διαχείριση μπαταρίας...αντέχει πολύ λίγο και είναι κρίμα γιατί είμαι μεγάλος fan της meizu και μου αρέσουν πολύ οι συσκευές της,η τωρινή μου ειναι η meizu mx4 με 5.1.12.1Α
Link to comment
Share on other sites

Ναι τελικά η μπαταρία του με data συνέχεια δεν είναι καλή, γενικά δύσκολα οι 4 με 4:30 sot , αλλά δεν αποτελεί πρόβλημα αφού με 20'-30' φόρτιση ενδιάμεσα στην μέρα είσαι οκ, φορτίζει αστραπιαία.

Πάντως δεν έχω δει σε τι τιμή έρχεται στα κινεζομαγαζα , πλέον έχει βγει το pro 6 s το οποίο είναι καλύτερο εκεί που έπασχε το 6 , αλλά λογικά θα είναι πάνω από 300 ευρώ άρα δεν υπάρχει λόγος εκτός εάν δίνεις τεράστια σημασία στο design όπου πραγματικά είναι κόσμημα.

 

Το OP3t είναι άλλο επίπεδο από επιδόσεις και VFM, και αξίζει τα χρήματα του μέχρι το τελευταίο σεντ. Για την δική μου χρήση ειναι η πρώτη επιλογή ,απλά από τη μία περιμένω να δω κάτι από την Xiaomi όπου το mi Note 2 δεν με ενθουσίασε και δίνω μία ευκαιρία στο Mi6 , από την άλλη είμαι τοσο ικανοποιημένος από το Mi note μου που δεν βιάζομαι. Επίσης θα μου άρεσε πολύ και το Meizu pro 6 plus αλλά ειναι πανάκριβο τώρα, αν βρεθεί κάποιος Κινα ξανά μεχρι τον Μάρτη θα το πάρω σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τελικά η μπαταρία του με data συνέχεια δεν είναι καλή, γενικά δύσκολα οι 4 με 4:30 sot , αλλά δεν αποτελεί πρόβλημα αφού με 20'-30' φόρτιση ενδιάμεσα στην μέρα είσαι οκ, φορτίζει αστραπιαία.

Πάντως δεν έχω δει σε τι τιμή έρχεται στα κινεζομαγαζα , πλέον έχει βγει το pro 6 s το οποίο είναι καλύτερο εκεί που έπασχε το 6 , αλλά λογικά θα είναι πάνω από 300 ευρώ άρα δεν υπάρχει λόγος εκτός εάν δίνεις τεράστια σημασία στο design όπου πραγματικά είναι κόσμημα.

 

Το OP3t είναι άλλο επίπεδο από επιδόσεις και VFM, και αξίζει τα χρήματα του μέχρι το τελευταίο σεντ. Για την δική μου χρήση ειναι η πρώτη επιλογή ,απλά από τη μία περιμένω να δω κάτι από την Xiaomi όπου το mi Note 2 δεν με ενθουσίασε και δίνω μία ευκαιρία στο Mi6 , από την άλλη είμαι τοσο ικανοποιημένος από το Mi note μου που δεν βιάζομαι. Επίσης θα μου άρεσε πολύ και το Meizu pro 6 plus αλλά ειναι πανάκριβο τώρα, αν βρεθεί κάποιος Κινα ξανά μεχρι τον Μάρτη θα το πάρω σιγουρα.

 

ισχύει δεν κρατάει πολύ σε μπαταρία...ελπίζω το 6s πάντως να έχει αισθητά καλύτερη μπαταρία από τον προκάτοχό του...Γενικώς είμαι ανάμεσα στο Meizu Pro 6s και στο OnePlus 3T...σίγουρα το δεύτερο είναι σαφώς ανώτερης κλάσης αλλά το meizu είναι κόσμημα και το έχω ερωτευτεί πραγματικά...ειδικά σε μαύρο χρώμα είναι οπτασία...στο flosmall.com κοστίζει 397 ευρώ και το OnePlus 3T απ το επίσημο σαιτ της OnePlus κοστίζει 439 ευρώ....το σκέφτομαι συνεχώς ποιό να πάρω..βέβαια σε βάθος αρκετού χρόνου...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ΚΑλημέρα, όποιος θέλει εχει βγεί η Flyme 6.7.3.3G beta το link εδω: http://forum.flymeos.com/thread-22658-1-1.html
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Yπαρχει καποιος που να εχει το Pro 6s (το S οχι το απλο) και να θελει ανταλλαγη με καινουργιο zuk z2 pro 6gb/128?

Δε μπορω να ξεκολλησω με τπτ απο το flyme τελικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ήρθε και με ΟΤΑ η πρώτη flyme 6 stable global , περάστηκε χωρίς προβλήματα και χωρίς κάποιο καθάρισμα η factory reset.

Ωράια αλλαγή εμφανισιακά και με την λειτουργία split screen ενσωματωμένη.

 

Και να μην πάρει Nougat , δεν του λείπει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το pro 6s. Το πήρε καποιος από εδώ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

με ηρθε την παρασκευη απο aliexpress το meizu 6 pro plus πολυ καλη συσκευη!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...