Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το δικό μου το S7 θα το πουλήσω, μετά από ένα μήνα που το έχω στην κατοχή μου, ενημερώνω όποιον ενδιαφέρεται ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα θα πουλήσω αρκετά φτηνά τις θήκες που έχω. Είναι και οι δύο σε άριστη κατάσταση και συνοδεύονται από κουτάκια και αποδείξεις αγοράς. Τις έχω λιγότερο από 20 ημέρες.

1. Samsung Galaxy s7 clear cover αγορασμένη από Κοτσόβολο 29,9 €

2. Spigen® [Neo Hybrid] Shock-absorbing Protective Case for Samsung Galaxy S7 από τον επίσημο πωλητή στο e-bay 29,50 €

 

Είναι σε άριστη κατάσταση στέλνω και foto αν θέλετε...... παιδιά θα τις δώσω και τις δύο μαζί στην μισή τιμή 30 € (συζητίσιμη ;) )

 

Όποιος θέλει ας μου πεί..... (Δημήτρης)

Edited by mimis82
-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά από χθες κι εγώ πλέον κάτοχος s7 Black onyx. Πούλησα το G5 και πήρα το s7.

Το κινητό έχει πορτογαλική ρομ.

Πρώτες εντυπώσεις, παρά πολύ καλές. Πιο όμορφο από το s6 που είχα πέρσι, είναι πολύ γρήγορο, εντυπωσιακή οθόνη, και καταπληκτική κάμερα!

Η μπαταρία είναι καλύτερη από του s6, και τις επόμενες μέρες θα την συγκρίνω και με του g5 που είχα πριν.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε γενικές γραμμές σε σχέση με το G5 πως το βλέπεις;;;

Και εγώ θα το έχω απο αύριο πάλι,μιας και σήμερα δεν πέρασε καράβι το πρωί λόγο απαγορευτικου.

Πριν ενα μημα το έδωσα,πηρα το one plus 3 και το έκανα ανταλλαγή με ένα S7 πάλι....

Καλό το one plus αλλά s7 δεν είναι

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές σε σχέση με το G5 πως το βλέπεις;;;

Και εγώ θα το έχω απο αύριο πάλι,μιας και σήμερα δεν πέρασε καράβι το πρωί λόγο απαγορευτικου.

Πριν ενα μημα το έδωσα,πηρα το one plus 3 και το έκανα ανταλλαγή με ένα S7 πάλι....

Καλό το one plus αλλά s7 δεν είναι

Και το G5 είναι αρκετά καλό. Δεν μου άρεσε η φωτεινότητα της οθόνης, στον ήλιο, δεν έβλεπες τίποτα, γρήγορο κι αυτό όμως και πολύ καλή κάμερα. Από θέμα εμφάνισης το s7 είναι πιο ωραίο. Με χαλούσε αρκετά στο g5 ο ενοχλητικός θόρυβος που έκανε το συρταρακι, επίσης είχε κενά και κουνιοταν. Το s7 είναι πιο στιβαρό, κάθετε καλύτερα στο χέρι.

Είπα να αλλάξω και να πάω σε LG, αλλά τελικά το s7 δεν συγκρίνεται!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και το G5 είναι αρκετά καλό. Δεν μου άρεσε η φωτεινότητα της οθόνης, στον ήλιο, δεν έβλεπες τίποτα, γρήγορο κι αυτό όμως και πολύ καλή κάμερα. Από θέμα εμφάνισης το s7 είναι πιο ωραίο. Με χαλούσε αρκετά στο g5 ο ενοχλητικός θόρυβος που έκανε το συρταρακι, επίσης είχε κενά και κουνιοταν. Το s7 είναι πιο στιβαρό, κάθετε καλύτερα στο χέρι.

Είπα να αλλάξω και να πάω σε LG, αλλά τελικά το s7 δεν συγκρίνεται!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ να σου πω κοιταγα το G5 αλλά δεν το πήρα ποτέ...πάντα κάτι με χαλαγε στην LG...εκτός φυσικά το Nexus 5x που έχω...αρκετές φορές το δουλεψα το G5 μιας και έχουν δύο φίλοι εδώ αλλά ως εκεί...ή κάμερα του όμως είναι καλύτερη του S7..

Στο μονo που δεν μου άρεσε το S7 ήταν ή αίσθηση στο χέρι μιας και το ένιωθα να φεύγει...αλλά σαν κατασκευή είναι πολύ καλύτερο και από το G5 και από το one plus 3....και φυσικά ή αδιάβροχοποιιση που για.μενα είναι must...Αυτή την φορά σίγουρα θα το κρατήσω μιας και ή κάψα για το one plus 3 πεεασε,το G5 ,δεν με τρέλανε,και το μόνο που δεν έχω πιάσει είναι το HTC 10 αλλά δεν μολεκω με αλλαγές πάλι...

Για το μόνο που θα άλλαζαν το S7 θα ήταν για το Duos μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ να σου πω κοιταγα το G5 αλλά δεν το πήρα ποτέ...πάντα κάτι με χαλαγε στην LG...εκτός φυσικά το Nexus 5x που έχω...αρκετές φορές το δουλεψα το G5 μιας και έχουν δύο φίλοι εδώ αλλά ως εκεί...ή κάμερα του όμως είναι καλύτερη του S7..

Στο μονo που δεν μου άρεσε το S7 ήταν ή αίσθηση στο χέρι μιας και το ένιωθα να φεύγει...αλλά σαν κατασκευή είναι πολύ καλύτερο και από το G5 και από το one plus 3....και φυσικά ή αδιάβροχοποιιση που για.μενα είναι must...Αυτή την φορά σίγουρα θα το κρατήσω μιας και ή κάψα για το one plus 3 πεεασε,το G5 ,δεν με τρέλανε,και το μόνο που δεν έχω πιάσει είναι το HTC 10 αλλά δεν μολεκω με αλλαγές πάλι...

Για το μόνο που θα άλλαζαν το S7 θα ήταν για το Duos μόνο...

 

Συμφωνώ σε αυτό ναι, έχει την αίσθηση ότι φεύγει απ το χέρι. Με την θήκη που έβαλα όμως, λύθηκε το πρόβλημα!

Κοίτα, για την κάμερα δεν θα συμφωνήσω. Μπορεί να το έχω λίγες ώρες, αλλά μιας και λατρεύω τις φωτογραφίες το έχω τρελάνε, δεν νομίζω πως η κάμερα του LG είναι καλύτερη. Θα έλεγα ότι είναι εντυπωσιακές οι φωτογραφίες που τραβάει με την διπλή κάμερα, αλλά μέχρι εκεί. Μου αρέσει το απίστευτα γρήγορο φόκους, στην κάμερα του s7 και γενικά μου αρέσει περισσότερο η κάμερα του s7.

Ξέχασα να πω, ένα από τα πιο δυνατά χαρακτηριστικά του s7, την αδιαβροχοποιηση.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε Ιταλικά s7 βλέπω παίρνετε πολύ γρήγορα αναβαθμίσεις...

Εμένα είναι Γερμανικό (unbrabded) και δεν έχω πάρει καμιά ως τώρα. (το έχω μια εβδομάδα)

Έχω την G930FXXU1BPHB / G930FDDX1BPHK / G930FXXU1BPH1

 

Και κάτι άλλο και θέλω μια γνώμη.

Πρόσεξα πως η φωτογραφίες σε 4:3 (12M) είναι σχεδόν ίδιες με τις 16:9(9.1M)

Έκανα τρελό ζουμ και στο κινητό, αλλά και σε περασμένες στο PC και δεν είδα τραγικές διαφορές!

Με λίγα λόγια γιατί να μην το έχουμε στα 16:9 που πιάνει μεγαλύτερο εύρος στο πλάνο, αλλά έχει και μικρότερο μέγεθος. ;)

 

Είναι λάθος η τελευταία πρότασή σου - το 16:9 δεν πιάνει μεγαλύτερο εύρος! τουναντίον πιάνει μικρότερο ύψος - εξ' ου και το μικρότερο μέγεθος! Με άλλα λόγια το μεγαλύτερο κάδρο το έχεις με το 4:3.

Επίσης δεν έχει καμία λογική να κάνεις ζουμ με το κινητό διότι αυτό είναι ψηφιακό! Το σωστό είναι να πλησιάσεις (αν γίνεται) κοντύτερα στο αντικείμενο της φωτογράφησης. Αλλιώς, πάρε την φωτογραφία χωρίς ζουμ και στην συνέχεια με την ησυχία σου, κάνε crop.

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

ένα παλικάρι από την Κρήτη έχει ανεβάσει στο xda (εδώ) την beta nougat που θα/έχει δώσει η Samsung στην Αγγλία. Έκδοση G930FXXU1ZPK4.

 

Όσοι την έχουν βάλει αναφέρουν το νέο UX, δυνατότητα αλλαγής ανάλυσης οθόνης (σε 1080p και σε 720p), νέο AOD με ειδοποιήσεις από τρίτες εφαρμογές, νέα transitions, νέα γραμματοσειρά και πολύ smooth λειτουργία.

 

Αναμένουμε τη σειρά μας ή βουτάμε και φλασάρουμε.

 

Και ένα βίντεο (

). Είναι στα Ιταλικά. Edited by Lakerdas
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

ένα παλικάρι από την Κρήτη έχει ανεβάσει στο xda (εδώ) την beta nougat που θα/έχει δώσει η Samsung στην Αγγλία. Έκδοση G930FXXU1ZPK4.

 

Όσοι την έχουν βάλει αναφέρουν το νέο UX, δυνατότητα αλλαγής ανάλυσης οθόνης (σε 1080p και σε 720p), νέο AOD με ειδοποιήσεις από τρίτες εφαρμογές, νέα transitions, νέα γραμματοσειρά και πολύ smooth λειτουργία.

 

Αναμένουμε τη σειρά μας ή βουτάμε και φλασάρουμε.

Απλά αν φλασαρεις θα χάσεις εγγύηση.....

Link to comment
Share on other sites

Απλά αν φλασαρεις θα χάσεις εγγύηση.....

Ποιος το λέει αυτό;;; :/

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Απλά αν φλασαρεις θα χάσεις εγγύηση.....

Δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο

 

Από το XDA που διάβασα λίγο δεν αναφέρουν κάτι τέτοιο,ειδικά για την έκδοση για UK

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τη πέρασα...Πολύ διαφορετική και ένα από τα πιο σημαντικά χαρακτηριστικά είναι η επιλογή για μείωση της ανάλυσης της οθόνης (1080,720) που θα κάνει λογικά τη μπαταρία να πετάει.

 

Πάντως και με 1080 οθοναρα είναι.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ναι τελικά πολύ καλό εμφανισιακά...

Περισσότερα σε λίγο...

Εγώ το έκανα με OTA update, δεν το φλασαρα κατευθείαν με Odin.

Όσοι το κάνετε με Odin να φροντισετε, πιο πριν να έχετε περάσει και τα συμβατά baseband και modem, γιατί αλλιώς θα κολλήσει το κινητό σας στο boot (bootloop)

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Btu αγγλική είναι μόνο προς το παρόν.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είχα flashαρει από εχτές την τελευταία btu (United Kingdom) έκανα την αίτηση για Beta testing μέσα από την εφαρμογή, και σήμερα μου ήρθε update.

 

Μπορεί κάποιος φίλος να μου πει ΜΟΝΟ αν είναι σίγουρος, αν το κάνω root θα μπορώ να περάσω μετά το επόμενο ΟΤΑ, μόνο ροοτ χωρίς να περάσω custom recovery (TWRP).

Ξέρω ότι αν βάλεις twrp δεν κάνεις update μετά στα σίγουρα.

 

Ευχαριστώ πολύ.

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161110/1541b07fce0872d8d3016f46b4ae1047.jpg

 

εμενα μου βγαζει αυτο γτ;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι απόλαυση, μετά από g4, z5c έπιασα επιτέλους κινητό που αξίζει.

Το μόνο κακό είναι ότι είναι ευαίσθητο. Μου έπεσε σε πλαστικό πάτωμα από μισό μέτρο ύψος και έκανε μια γραμμή 4χιλ στην γωνία.

Αυτά τα gorilla glass μόνο gorilla δεν είναι τελικά. Μου φαίνεται αδιανόητο να μην μπορούν να βγάλουν ένα τζάμι που να μη σπάει τόσο εύκολα.

Τέλος πάντων μικρό το κακό θα το ξεπεράσω.

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Τη πέρασα...Πολύ διαφορετική και ένα από τα πιο σημαντικά χαρακτηριστικά είναι η επιλογή για μείωση της ανάλυσης της οθόνης (1080,720) που θα κάνει λογικά τη μπαταρία να πετάει.

 

Πάντως και με 1080 οθοναρα είναι.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι σίγουρο αυτό; Νομίζω πως άπλα θα μπορείς μόνο να αλλάξεις το μέγεθος των εικονιδίων κτλ. https://www.thurrott.com/mobile/android/77447/android-7-0-nougat-tip-customize-display-font-sizes

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό; Νομίζω πως άπλα θα μπορείς μόνο να αλλάξεις το μέγεθος των εικονιδίων κτλ. https://www.thurrott.com/mobile/android/77447/android-7-0-nougat-tip-customize-display-font-sizes

Όχι φίλε μου, μπορείς πλέον να αλλάξεις και την ανάλυση οθόνης.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161110/67deef81ed55a5f9de05c02f5e00d477.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, μπορείς πλέον να αλλάξεις και την ανάλυση οθόνης.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161110/67deef81ed55a5f9de05c02f5e00d477.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου κάνει εντύπωση που δεν το αναφέρουν γενικά. Για μένα ίσως είναι το πιο βασικό. Αν είναι να κερδίσω +20% μπαταρία εννοείται θα πάω σε 1080p. Έχεις δει διαφορά στην κατανάλωση με 1080p;

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο θα φανεί μιας και μέχρι τώρα το στήνω.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή για πολλούς (όπως και για μενα) κάποια πράγματα είναι ακαταλαβιστικα, μπορεί κάποιος να γράψει έναν οδηγό για το πως βάζουμε την αγγλική ρομ έτσι ώστε να μπορέσουμε να πάρουμε την αναβάθμιση σε 7;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή για πολλούς (όπως και για μενα) κάποια πράγματα είναι ακαταλαβιστικα, μπορεί κάποιος να γράψει έναν οδηγό για το πως βάζουμε την αγγλική ρομ έτσι ώστε να μπορέσουμε να πάρουμε την αναβάθμιση σε 7;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατεβάζεις το zip με τα 4 αρχεία που έχει μέσα τη nugat και θα βρεις το σύνδεσμο στα πρωινά post, και με τον παρακάτω οδηγό τα περνάς μέσω odin.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412759

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...