Jump to content

USB PORT OVERPOWER


krizkazu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας

Να με συγχωρειτε για το μεγαλο μηνυμα αλλα προσπαθω να πω ολες τις λεπτομερειες.

 

Εχω 4 εξωτερικους σκληρους

  1. 2 INTENSO
  2. 1 TOSHIBA
  3. 1 SEAGATE

Τους δουλευω εδω και περιπου 15 μηνες με 4 διαφορετικους υπολογιστες. Η μεταφορα αρχειων ειναι ασταματητη. Τα αρχεια ειναι μερικες φορες και 4 με 5 GB. Ενα απογευμα, στην θυρα usb του προσωπικου μου υπολογιστη ( εχει 6 θυρες, 4 πισω , 2 στο πλαι και αυτες ειναι που δουλευω συνεχεια) ειχα τον εναν Intenso, που για χαρη της κουβεντας θα ονομασω Α, και επεξεργαζομουν τα αρχεια του μεσω του windows explorer σε περιβαλλον win 10 32bit ,που ειναι αναβαθμιση μεσω διαδυκτιου απο τα win 7 ultimate αυθεντικα, και μολις τελειωσα τον αφαιρεσα και εβαλα στην ιδια θυρα τον αλλον Intenso ιδιας χωρητικοτητας, που θα ονομασω Β, αλλα οταν ανοιξα τον windows eplorer, μου εδειχνε τα περιεχομενα του Α. Προς στιγμην μπερδευτηκα και νομιζα οτι εβαλα τον Α, αλλα επειδη τους εχω κολησει αυτοκολητα για να τους ξεχωριζω καταλαβα οτι κατι δεν παει καλα. Εκλεισα και ξαν' ανοιξα τον windows elporer και παλι τα ιδια. Εκει αρχισα να ακουω ενα περιεργο μουγκρισμα του εξωτερικου και τα περιεχομενα του Β (που στην ουσια εβλεπα του Α) απο απλα ονοματα αρχισαν να εμφανιζονται με περιεργους ακαταλαβιστικους χαρακτηρες. Αυτο ηταν και το τελος. Σταματησε να δουλευει ο Β. Μολις ηρεμησα εκανα επανεκινηση του υπολογιστη και εβαλα παλι τον Α. Τα ιδια. Ενα κενο και ερωτηση αν θελω να κανω φορματ. Τοτε λοιπον εβαλα ακριβως στην διπλανη πλαινη θυρα και τον Γ (toshiba) και ειχε και αυτος την ιδια τυχη. Τους πηρα και τους 3 και τους συνδεσα στο λαπτοπ, εναν εναν, και διαπιστωσα οτι τα περιεχομενα τους ηταν απροσβασημα. Σε καμια περιπτωση δεν τολμησα να βαλω και τον Δ (seagate) μην τυχων εχει και αυτος την ιδια τυχη. Μετα απο ερωτησεις σε φιλους και γνωστους, μου ειπαν 2 πραγματα: 1ον οτι μαλλον η θυρα εδωσε παραπανω ρευμα και 2ον οτι μαλλον κολησα υιο. Πραγματικα δεν ξερω τι να πω. Αν ακομα διαβαζετε αυτο το μηνυμα, πειτε καμια ιδεα.

Σας ευχαριστω.

Ο Κυριος Προεδρος
Link to comment
Share on other sites

τρέξε ένα livecd ubuntu και δες αν κάνει τα ίδια.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

τρέξε ένα livecd ubuntu και δες αν κάνει τα ίδια.

 

θα το κοιταξω αμεσα. σε ευχαριστω

Ο Κυριος Προεδρος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...