Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι υπάρχει και στην εσωτερική και στην εξωτερική. Εγώ τον διέγραψα από την εξωτερική κάρτα μνήμης.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

]

 

 

Πάντως παρατηρώ εχεις αυξημένη κατανάλωση του Adguard(παρεπιπτόντως απο τις καλύτερες αγορές εφαρμογη που εχω κάνει both σε Windows/Android ever)

Μπορείς να μου πεις τι ακριβώς χρήση εχεις κάνει σε αυτο το διάστημα που αφορα κατανάλωση Ίντερνετ;

 

Εγώ που τον εχω εδω και 2-3 εβδομάδες ουδέποτε το βλέπω στα στατιστικά της κατανάλωσης μπαταρίας(προφανώς πιο ελαφριά χρήση κανω απο εσένα)

 

Ίδια έκδοση λογισμικού εχω με εσένα την c8 δηλαδη.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεύτερο αδικαιολογητο drain χτες κατά την διάρκεια της νυχτας..περίπου 15% !! Το περίεργο είναι οτι δεν έχω εγκαταστήσει καμια καινούργια εφαρμογή, δεν άλλαξα κάποια από τις συνήθειες μου, δεν ξέχασα κατι ανοιχτό, δεν άλλαξα rom, ούτε έκανα κάποιο update. Με το ίδιο στήσιμο το τηλέφωνο έχανε 2% στο 8ωρο όλες τις προηγούμενες ημέρες.

Κάτι τέτοια αρχίζουν και μου την σπάνε ξανα και βλέπω να επιστρεφω σε iPhone πολύ συντομότερο από ότι πίστευα (εστω και με αυτο το απαρχαιομενο ios).

Ειναι δυνατόν όλη μέρα να ασχολείσαι με το τι σου τρωει την μπαταρία, γιατί σου την τρωει....άντε flashare rom άλλης χώρας , αντε ξαναστησε κ.ο.κ.Την πρώτη και την δεύτερη φορά έχει κάποιο ενδιαφέρον αλλα μετά μάλλον καταντάει βαρετό.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο data τα ανοιγοκλείνω μιας και περισσότερες ώρες με wifi ειμαι.

 

Απο τι στιγμη που συνδεεται σε wifi δεν αγνοει αυτοματα τα data η συσκευη ? Ποιο το οφελος τα τα κλεινεις ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και όμως ειδικά για το βράδυ που μπαίνει και σε doze η κατανάλωση που βλέπω είναι από 0,7% έως 0,9% ανά ώρα με τα πάντα ανοιχτά και χάλια σήμα. Αυτά τα νουμερα με το σύστημα Android συνήθως πάνω από 20%.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω παντως δε ξερω τι παιζει με doze (και package disabler), αλλα οταν τα χρησιμοποιουσα ειχα τρελλο drain.. :(

Με το που τα απενεργοποιησα η μπαταρια επανηλθε στα κανονικα της.

Μηπως να το δοκιμασεις ?

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Έτσι εχω συνηθίσω τόσα χρόνια με όλα τα κινητά.

Όσον αφορα το package disable σε εμένα άψογα συμπεριφορά εχει χωρίς καθολου battery drain.

Απλα θέλει μεγάλη προσοχή τι απενεργοποιείς ειδικά σε Samsung/Google services να μην καταλήξεις με μπρικαρισμενη συσκευη.

 

Δεν μπορώ να πω οτι κερδίσω κατι ουσιαστικό σε μπαταρια(που ήδη και χωρίς αυτη ειναι σε υψηλά επίπεδα και πολυ ικανοποιητικά) απλα μου δίνει μέσω μιας εφαρμογής εύκολα,απλα,ομαδοποιημένα και οργανωμένα να τα βλέπω όλα.

 

Και κυρίως διότι μόνο μέσω package disable εχω καταφέρει να απενεργοποιήσω να μην μου πετάγονται ενοχλητικές ειδοποιήσεις για αναβαθμίσεις λογισμικού μιας και στην c8 του Μαρτιου ειμαι και δεν γουσταρω να μπλέξω με τις επόμενες αναβαθμίσεις.

 

Εννοείται εχω απενεργοποιήσει μπόλικη σαβούρα και blot aware απο Google/Samsung/MS που μου ειναι άχρηστα εντελως.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

αυτή εδώ ??

 

 

ModelSM-G935F

Model nameGalaxy S7 edge

CountryPoland

VersionAndroid 6.0.1

Changelist110166628

Build dateMon, 14 Mar 2016 15:03:53 +0000

Security Patch LevelN/A

Product codeXEO

PDAG935FXXU1APC8

CSCG935FOXX1APB1

Ναι αυτήν είναι. Η 3η στη σειρά είναι.

Πάντως παρατηρώ εχεις αυξημένη κατανάλωση του Adguard(παρεπιπτόντως απο τις καλύτερες αγορές εφαρμογη που εχω κάνει both σε Windows/Android ever)

Μπορείς να μου πεις τι ακριβώς χρήση εχεις κάνει σε αυτο το διάστημα που αφορα κατανάλωση Ίντερνετ;

 

Εγώ που τον εχω εδω και 2-3 εβδομάδες ουδέποτε το βλέπω στα στατιστικά της κατανάλωσης μπαταρίας(προφανώς πιο ελαφριά χρήση κανω απο εσένα)

 

Ίδια έκδοση λογισμικού εχω με εσένα την c8 δηλαδη.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Ναι έχω αυξημένη χρήση και παρατηρώ ότι όταν είμαι με Data ανεβαίνει. Αυτές τις μέρες δούλεψα πολύ με τα Data είναι η αλήθεια. Με WiFi τα νούμερα είναι πιο κάτω ακριβώς δεν θυμάμαι. Πάντως έχω παρατηρήσει ότι με τα Data αυξάνεται πολύ. Ναι είναι φοβερή εφαρμογή και αγόρασα Lifetime πρόσφατα με 30 ευρώ και για κινητό και για pc.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το δικο μου ειναι απο επιδοτιση vodafone κατα συνεπεια branded Voda.

Κατα διαστηματα ενω ανοιγω νεα καρτελα chrome μου πεταει λινκ για ******** της voda κ ειναι ακρως σπαστικο.

Πως μπορω αυτο να το απενεργοποιησω; ξερει κανεις;

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς άλλος άτυχος το κόστος επισκευής σπασμένης οθονης? Μου ζήτησαν από το service 260 €.

Στο skroutz πουλάνε ανταλλακτικά στα 360€. Και μου φαίνεται λίγο παράξενο. Δεν πιστεύω να υπάρχουν ανακατασκευασμενες.

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς άλλος άτυχος το κόστος επισκευής σπασμένης οθονης? Μου ζήτησαν από το service 260 €.

Στο skroutz πουλάνε ανταλλακτικά στα 360€. Και μου φαίνεται λίγο παράξενο. Δεν πιστεύω να υπάρχουν ανακατασκευασμενες.

Τόσο είναι φίλε. Και αμα είναι να το κάνεις να πας σε samsung ώστε να έχεις εγγύηση αλλά και να είσαι σίγουρος για την αδιαβροχοποίηση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η τελευταια G935FXXU1APF2 για Ελλαδα.

Περισσοτερα εδω: https://samsung-firmware.org/download/Galaxy%20S7%20edge/9s90/EUR/G935FXXU1APF2/G935FEUR1APD1/

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε η τελευταια G935FXXU1APF2 για Ελλαδα.

Περισσοτερα εδω: https://samsung-firmware.org/download/Galaxy%20S7%20edge/9s90/EUR/G935FXXU1APF2/G935FEUR1APD1/

 

Από το Σάββατο έχει έρθει OTA αν κ μένα βγάζει ότι είναι η APEQ......μάλλον οι ίδιες θα ειναι..

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο αδικαιολογητο drain χτες κατά την διάρκεια της νυχτας..περίπου 15% !! Το περίεργο είναι οτι δεν έχω εγκαταστήσει καμια καινούργια εφαρμογή, δεν άλλαξα κάποια από τις συνήθειες μου, δεν ξέχασα κατι ανοιχτό, δεν άλλαξα rom, ούτε έκανα κάποιο update. Με το ίδιο στήσιμο το τηλέφωνο έχανε 2% στο 8ωρο όλες τις προηγούμενες ημέρες.

Κάτι τέτοια αρχίζουν και μου την σπάνε ξανα και βλέπω να επιστρεφω σε iPhone πολύ συντομότερο από ότι πίστευα (εστω και με αυτο το απαρχαιομενο ios).

Ειναι δυνατόν όλη μέρα να ασχολείσαι με το τι σου τρωει την μπαταρία, γιατί σου την τρωει....άντε flashare rom άλλης χώρας , αντε ξαναστησε κ.ο.κ.Την πρώτη και την δεύτερη φορά έχει κάποιο ενδιαφέρον αλλα μετά μάλλον καταντάει βαρετό.

Το μεγαλύτερο σπάσιμο είναι να μην σε αφήνει να χαρείς το τηλ σου... απαράδεκτη η Samsung και μην ακούσω ότι φταίει η Google γιατί με Sony Ζ3 ποτέ δεν είχα drain problems, με Προβληματιζει πολύ ενώ είναι εξαιρετική σαν συσκευή, όμορφη δυνατή αλλά αυτό που πρέπει να ελέγχεις κάθε τρεις και λίγο για drain καταντάει σπαστικό, να έχεις τέτοια μπαταριάρα και να μην μπορείς να την εκμετάλλευτεις...

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο αδικαιολογητο drain χτες κατά την διάρκεια της νυχτας..περίπου 15% !! Το περίεργο είναι οτι δεν έχω εγκαταστήσει καμια καινούργια εφαρμογή, δεν άλλαξα κάποια από τις συνήθειες μου, δεν ξέχασα κατι ανοιχτό, δεν άλλαξα rom, ούτε έκανα κάποιο update. Με το ίδιο στήσιμο το τηλέφωνο έχανε 2% στο 8ωρο όλες τις προηγούμενες ημέρες.

 

Κάτι τέτοια αρχίζουν και μου την σπάνε ξανα και βλέπω να επιστρεφω σε iPhone πολύ συντομότερο από ότι πίστευα (εστω και με αυτο το απαρχαιομενο ios).

 

Ειναι δυνατόν όλη μέρα να ασχολείσαι με το τι σου τρωει την μπαταρία, γιατί σου την τρωει....άντε flashare rom άλλης χώρας , αντε ξαναστησε κ.ο.κ.Την πρώτη και την δεύτερη φορά έχει κάποιο ενδιαφέρον αλλα μετά μάλλον καταντάει βαρετό.

 

 

 

Πάρε ενα iPad mini 4 να ησυχάσεις :)

Καταπληκτική αυτονομία.

Εγώ πάντως δεν έχω τέτοια ξαφνικά. Μάλιστα χθες βράδυ έκλεισα τα δεδομένα και άφησα μόνο το wifi και η κατανάλωση μειώθηκε στο μισό.

Συνεπώς το ότι με κλειστά δεδομένα γύρισε σε 2g βοήθησε. Μπορεί όταν έχεις wifi να μην χρησιμοποιεί δεδομένα κινητής, όμως δεν παύει να καταναλώνει αν το σήμα δεν είναι πολύ καλό.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο σπάσιμο είναι να μην σε αφήνει να χαρείς το τηλ σου... απαράδεκτη η Samsung και μην ακούσω ότι φταίει η Google γιατί με Sony Ζ3 ποτέ δεν είχα drain problems, με Προβληματιζει πολύ ενώ είναι εξαιρετική σαν συσκευή, όμορφη δυνατή αλλά αυτό που πρέπει να ελέγχεις κάθε τρεις και λίγο για drain καταντάει σπαστικό, να έχεις τέτοια μπαταριάρα και να μην μπορείς να την εκμετάλλευτεις...

Το τελευταίο διάστημα εχουν αναφερθεί drain και σε one plus και σε LG στην Marshmallow.

 

Η πλειοψηφία παντως δεν αντιμετωπίζει σοβαρα drains και ευχαριστιεται την μπαταρία που βγαζει ανετα μια μερα εντατικής χρησης.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα εχουν αναφερθεί drain και σε one plus και σε LG στην Marshmallow.

 

Η πλειοψηφία παντως δεν αντιμετωπίζει σοβαρα drains και ευχαριστιεται την μπαταρία που βγαζει ανετα μια μερα εντατικής χρησης.

Και σε sony εχει αναφερθεί, αλλα το κυριοτερο σε nexus.

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς άλλος άτυχος το κόστος επισκευής σπασμένης οθονης? Μου ζήτησαν από το service 260 €.

Στο skroutz πουλάνε ανταλλακτικά στα 360€. Και μου φαίνεται λίγο παράξενο. Δεν πιστεύω να υπάρχουν ανακατασκευασμενες.

 

Στην smartec φιλε μου εκανα επισκευη οθονης στα 278 απολυτα ικανοποιημενος απο ολα ......... Στο προτεινω ανεπιφυλακτα......

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ενα iPad mini 4 να ησυχάσεις :)

Καταπληκτική αυτονομία.

Εγώ πάντως δεν έχω τέτοια ξαφνικά. Μάλιστα χθες βράδυ έκλεισα τα δεδομένα και άφησα μόνο το wifi και η κατανάλωση μειώθηκε στο μισό.

Συνεπώς το ότι με κλειστά δεδομένα γύρισε σε 2g βοήθησε. Μπορεί όταν έχεις wifi να μην χρησιμοποιεί δεδομένα κινητής, όμως δεν παύει να καταναλώνει αν το σήμα δεν είναι πολύ καλό.

Sent from my iPad using Tapatalk

Το είχα το ipad mini 4 , αλλα επειδή το tablet το χρησιμοποιώ σαν πολύσυσκευή - laptop replacement κατέληξα στο tab s2 8" LTE οπου μπορώ και κάνω τα ΠΑΝΤΑ!! Ειναι το αγαπημενο μου gadget και με ακολουθει παντου.Απίστευτα συμμαζεμενο μεγεθος, επιτελους 4:3 ratio , κορυφαια οθονη , υπερπληρες σε specs (μέχρι και λειτουργια τηλεφωνου ) και από τις λίγες συσκευες Samsung με απροβληματιστη αυτονομία. Κορυφαία και τα ipad αλλά αν δεν αλλάξει ροτα το ios δεν ξαναμπαίνουν στο workflow μου. Ίσως το ios είναι καλό για τηλέφωνο αλλά για tablet χρήση δεν μου αρκεί.

 

Με το s7 edge θα δοκιμάσω κάποια άλλη ROM και βλέπουμε.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο σπάσιμο είναι να μην σε αφήνει να χαρείς το τηλ σου... απαράδεκτη η Samsung και μην ακούσω ότι φταίει η Google γιατί με Sony Ζ3 ποτέ δεν είχα drain problems, με Προβληματιζει πολύ ενώ είναι εξαιρετική σαν συσκευή, όμορφη δυνατή αλλά αυτό που πρέπει να ελέγχεις κάθε τρεις και λίγο για drain καταντάει σπαστικό, να έχεις τέτοια μπαταριάρα και να μην μπορείς να την εκμετάλλευτεις...

 

Για ενα πραγμα να είσαι σίγουρος.

Αν θες αυτονομία επιπέδου z3 σε android χωρίς να ξεφύγεις σε διαστάσεις πχ Matte 8 εδω είσαι,πέρα απο γεγονός οτι παίρνεις top of the top υλοποίηση σε όλα τα αλλα επίπεδα.

 

Δεν ειναι το battery drain ο κανόνας σε καμία περίπτωση.

 

Αν θες πες μου τι χρήση έκανες στο z3 να σου πω αναλυτικά τι ψάρια θα πιάνεις εδω μιας και κάτοχος της ήμουν επι ενα 8-9 μήνες περίπου.

 

Για να με βλέπεις εδω σημαινει οτι με καλύπτει πολυ ικανοποιητικά σε αυτονομία μιας και βασικό κριτηριο επιλογής ειναι για εμένα.

 

Πέρα που πλεον εχει και την αδιάβροχοποίηση και την micro sd που δεν είχε το s6 edge άρα μιλάμε για την πλεον ολοκληρωμένη πρόταση στην αγορά σε όλα τα επίπεδα.

 

Βάλε και το ξεχωριστό και όμορφο ντιζάιν.

 

Οπουδήποτε αλλου να πας θα κανεις περισσότερο και μεγαλύτερους συμβιβασμούς.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο αδικαιολογητο drain χτες κατά την διάρκεια της νυχτας..περίπου 15% !! Το περίεργο είναι οτι δεν έχω εγκαταστήσει καμια καινούργια εφαρμογή, δεν άλλαξα κάποια από τις συνήθειες μου, δεν ξέχασα κατι ανοιχτό, δεν άλλαξα rom, ούτε έκανα κάποιο update. Με το ίδιο στήσιμο το τηλέφωνο έχανε 2% στο 8ωρο όλες τις προηγούμενες ημέρες.

Κάτι τέτοια αρχίζουν και μου την σπάνε ξανα και βλέπω να επιστρεφω σε iPhone πολύ συντομότερο από ότι πίστευα (εστω και με αυτο το απαρχαιομενο ios).

Ειναι δυνατόν όλη μέρα να ασχολείσαι με το τι σου τρωει την μπαταρία, γιατί σου την τρωει....άντε flashare rom άλλης χώρας , αντε ξαναστησε κ.ο.κ.Την πρώτη και την δεύτερη φορά έχει κάποιο ενδιαφέρον αλλα μετά μάλλον καταντάει βαρετό.

 

Το μεγαλύτερο σπάσιμο είναι να μην σε αφήνει να χαρείς το τηλ σου... απαράδεκτη η Samsung και μην ακούσω ότι φταίει η Google γιατί με Sony Ζ3 ποτέ δεν είχα drain problems, με Προβληματιζει πολύ ενώ είναι εξαιρετική σαν συσκευή, όμορφη δυνατή αλλά αυτό που πρέπει να ελέγχεις κάθε τρεις και λίγο για drain καταντάει σπαστικό, να έχεις τέτοια μπαταριάρα και να μην μπορείς να την εκμετάλλευτεις...

Δυστυχώς αυτη ειναι η samsung και γι αυτο εφυγα απο αυτη μεχρι να βαλει μυαλό,δεν μπορει ενα καλο hardware να το καταστρέφει το software καθε φορα και ειδικά μετα απο καποια updates.

Κουράστηκα να ασχολούμαι με την ιδια τη συσκευή για να λειτουργεί ρολόι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Για ενα πραγμα να είσαι σίγουρος.

Αν θες αυτονομία επιπέδου z3 σε android χωρίς να ξεφύγεις σε διαστάσεις πχ Matte 8 εδω είσαι,πέρα απο γεγονός οτι παίρνεις top of the top υλοποίηση σε όλα τα αλλα επίπεδα.

 

Δεν ειναι το battery drain ο κανόνας σε καμία περίπτωση.

 

Αν θες πες μου τι χρήση έκανες στο z3 να σου πω αναλυτικά τι ψάρια θα πιάνεις εδω μιας και κάτοχος της ήμουν επι ενα 8-9 μήνες περίπου.

 

Για να με βλέπεις εδω σημαινει οτι με καλύπτει πολυ ικανοποιητικά σε αυτονομία μιας και βασικό κριτηριο επιλογής ειναι για εμένα.

 

Πέρα που πλεον εχει και την αδιάβροχοποίηση και την micro sd που δεν είχε το s6 edge άρα μιλάμε για την πλεον ολοκληρωμένη πρόταση στην αγορά σε όλα τα επίπεδα.

 

Βάλε και το ξεχωριστό και όμορφο ντιζάιν.

 

Οπουδήποτε αλλου να πας θα κανεις περισσότερο και μεγαλύτερους συμβιβασμούς.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Συμφωνώ σε όλα που λες και το πιστεύω απλά φοβάμαι μη μου κάτσει το drain και μου σπάσει τα νεύρα, στο να αλλάζω ρομ και παλαιότερες εκδόσεις δεν το έχω, δεν ασχολούμαι γι αυτό και το φοβάμαι. Έχω βολευτεί με το Ζ3 στην σταθερότητα που έχει, και η 6 είχε κάποια θέματα στην αρχή αλλά αμέσως βγήκε αναβάθμιση από Σόνυ, εδω βλέπω ότι ακόμα ταλαιπωριουνται... Θέλω να μου βγάζει 2 μέρες όπως το Ζ3 δεν είμαι τοπ χρήστης πιο πολύ WiFi σπίτι γραφείο και ομιλία. Έχω δει μέχρι και 8 ώρες οθόνη στο Ζ3. Από 5:30 το λιγότερο

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα θα δωσουν updates για το battery drain!μιλαμε για την top συσκευη που υπαρχει.δοκιμαστε flashing με odin περασμα της rom παλι και μετα hard reset!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτη ειναι η samsung και γι αυτο εφυγα απο αυτη μεχρι να βαλει μυαλό,δεν μπορει ενα καλο hardware να το καταστρέφει το software καθε φορα και ειδικά μετα απο καποια updates.

Κουράστηκα να ασχολούμαι με την ιδια τη συσκευή για να λειτουργεί ρολόι.

Όταν έχεις μάθει έτσι δύσκολο να φύγεις αυτό φοβάμαι... Σταθερότητα και μπαταριάρα το Ζ3

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160620/357154176bdfe4956cc54d23d88ea53b.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160620/d2ed29f1f2fd4809c006c34f860716ca.jpg

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα που λες και το πιστεύω απλά φοβάμαι μη μου κάτσει το drain και μου σπάσει τα νεύρα, στο να αλλάζω ρομ και παλαιότερες εκδόσεις δεν το έχω, δεν ασχολούμαι γι αυτό και το φοβάμαι. Έχω βολευτεί με το Ζ3 στην σταθερότητα που έχει, και η 6 είχε κάποια θέματα στην αρχή αλλά αμέσως βγήκε αναβάθμιση από Σόνυ, εδω βλέπω ότι ακόμα ταλαιπωριουνται... Θέλω να μου βγάζει 2 μέρες όπως το Ζ3 δεν είμαι τοπ χρήστης πιο πολύ WiFi σπίτι γραφείο και ομιλία. Έχω δει μέχρι και 8 ώρες οθόνη στο Ζ3. Από 5:30 το λιγότερο

 

 

100% θα σου βγάλει 2-2.5 ημέρες για τη χρήση που θα κανεις.

Εγώ battery drain δεν είχα με καμία έκδοση λογισμικού απλα με την C8 του Μαρτιου εχει καλύτερη διαχείρηση αυτονομία με καλύτερα νούμερα που και πάλι σε υψηλά νούμερα ειναι εξίσου.

 

Και επειδή θέλω το maximum για αυτο μένω με του Μαρτιου την έκδοση.

 

Στη χειρότερη μια φορά θα φλασαρεις οπως εκανα εγώ και τέλος αν σου έρθει με μεταγενέστερη έκδοση και δεν είσαι ευχαριστημένος.

Ενα τρίμηνο με την ίδια έκδοση ειμαι και δεν εχω το παραμικρό.

 

Μην νομίζεις οτι ασχολούμε με φλασαρισματα all time.

 

Απλα οπως όλες οι εταιρίας πρέπει να βρεις το κουμπί του να απολαμβάνεις το μέγιστο.

 

Οπως είπα αλλου χειρότερα τα πράγματα που θα σε προβληματίζουν να είσαι σίγουρος για αυτο.(να παίζεις ζαριά αν θα σου κάτσει σωστή οθόνη,κοφτές φωτεινότητας,κατω του μετριου αυτονομία,αδιάφορο ντιζάιν στην καλύτερη κ.α)

 

Και για την νεα έκδοση του Ιουνίου γράφονται θετικές εντυπώσεις απο χρήστες άρα δεν εχεις κατι να φοβάσαι.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πάντως πως η τελευταία ρομ που κυκλοφόρησε έχει απλά bug στην μέτρηση του συστήματος Android. Μου βγάζει καλύτερους χρόνους απ ότι η apc8, το σύστημα Android όμως είναι σταθερά στο 20% +... Τσεκάρετε και στο τόπικ για την μπαταρία τα stats που ανέβασα...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα.....καλό το 7 αλλά εχθρός του καλού είναι το καλύτερο....μόλις απέκτησα και γω το edge....!!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή πολύ θέμα γίνεται για την αυτονομία. Εγώ τόσο καιρό με την apd1 είχα μια χαρά αυτονομία. Όμως η apc8 μοιάζει να είναι ένα κλικ καλύτερη αυτό είναι το μόνο που μπορούμε να πούμε με σιγουριά. Τώρα για drains με το τελευταίο play Services που έχω μάλιστα δεν εχει ούτε 1%!! Με κλειστά όλα το βράδυ δεν πέφτει. Με ανοιχτά χάνει ελάχιστα. Τέλος όλα είναι θέμα στησιματος και χρήσης. Για να σου κάνει drain σημαίνει ότι κάτι φταίει και πιθανόν εξωτερικά. Πχ εφαρμογή. Κάντε και καμιά επανεκκίνηση. Εγώ τα βράδια το κλείνω γιατί δε θέλω να τρώω ακτινοβολία. Αλλά αν θέλω να το αφήσω ανοιχτό του κάνω ένα κλείσιμο κι άνοιγμα.

 

Το κινητό είναι άριστο σε όλα και πραγματικά αξίζει η μετάβαση από Ζ3.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...