Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση.Πήγα χθες Public και το είδα και είχε 15gb δεσμευμένα για το σύστημα (όχι φωτό video κτλ).Φαντάζομαι είχε να κάνει με το γεγονός ότι ήταν demo?

 

Ε ναι λογικά τα demo έχουν πολύ υλικό γιατί και εγώ που τα είδα παίζουν συνέχεια βιντεακια που δείχνουν τις δυνατότητες τις συσκευής.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε σκοτάδι δεν εμφανίζει κάποιο νεκρό πιξελ. Το πρόβλημα υπάρχει μόνο όταν πέφτει απευθείας φως πάνω στην κάμερα. Πρέπει να έχει αστοχια υλικού το κρύσταλλο με τη διάθλαση του φωτός. Ξέρουμε τι παίζει με το DOA;

Συνήθως είναι 15 ημέρες αλλά δεν ξέρω τι παίζει από εταιρίες κινητής.

Πάντως κυνήγησε το να σου γίνει αντικατάσταση συσκευής.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

1. Αγορασα το S7 Edge και στην αρχη ηθελα να παρει τις ρυθμισεις μου με το Smart Switch και με το παλιο μου Sony Xperia Z3 δεν το εκανε. Κατεβασα το Smart Switch Samsung στο Z3, ανοιξα και το NFC

Μετα κατα λαθος πατησα κατι κουμπια στο S7, βγηκε ο χωρος αποθηκευση, και μου προτεινε να σβησω τα μη απαραιτητα με 320 ΚΒ. Φοβαμαι οτι μεσα ήταν και το Google play! Μαλλον εσβησε ετσι και το Smart swich! Ψαχνω να το βρω απο Play store στο S7 και δεν υπαρχει. Στην αναζητηση του Andoid παλι δεν υπαρχει!

Υπαρχει τροπος να το βαλω να ξανακανει την αρχικη λειτουργια (που κανει οταν το χρησιμοποιησεις για πρωτη φορα;) για να βγει το Smart switch στο S7. Αλλος τροπος;

 

2. Την καρτα μνημης, μου την βγαλει ως ειδοποιηση πανω. Ετσι ειναι το σωστο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελικα τα καταφερα για το Smart Switch και μεταφερει τα δεδομενα απο το ενα κινητο στο αλλο αυρματα με κωδικο και οχι αυτοματα. Πρεπει να εχουν και τα δυο android Smart Switch, ανοιχτο NFC

 

Παραμενει το προβλημα στις ειδοποιησεις με την καρτα μνημης! Τι να κανω;

Edited by antonn
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρέπει να έχω πρόβλημα με το φακό της κάμερας. Όταν πάω να τραβήξω φωτογραφία και βλέπω μια φωτιστικη πηγή π.χ. μια λάμπα εμφανίζονται στο κάδρο 2-3 μπλε πιξελς που μετακινουνται καθώς μετακινειται το τηλέφωνο. Όταν κάνω ζουμ μεγαλώνουν και αυτά. Θα το πάω τη Δευτέρα πίσω στη Cosmote για αλλαγη. Η πολιτική των DOA είναι 15 ημέρες; ημερολογιακές ή εργάσιμες; εγώ το πήρα την προπροηγουμενη Παρασκευή και την Δευτέρα που θα το πάω θα είναι η 18η μέρα αλλά υπάρχουν στο ενδιάμεσο και 2 αργίες. Τι παίζει τελικα;

 

Φίλε έχω και εγώ το ίδιο θέμα με 2 με 3 λευκές κόυκιδες όμως. Δεν πιστεύω όμως ότι είναι θέμα φακού. Θεωρώ πως σε όλους γίνεται αλλά δεν το έχουν πάρει χαμπαρι

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το λέτε βλέπω και εγώ μια λευκή κουκίδα κάτι σαν αντανάκλαση....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://imgur.com/74vuf9d

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το λέτε βλέπω και εγώ μια λευκή κουκίδα κάτι σαν αντανάκλαση....

Μιλάμε για νυχτερινή λήψη με πηγή φωτός από πίσω. Σε εμένα μάλιστα ήταν και σε μακρινό τοπίο με πολλά φώτα από πίσω. Όσες φορές προσπάθησα να τα κάνω σε συνθήκες δωματίου δεν τα κατάφερα. Εσύ που το δοκίμασες τώρα μεσημεριατικο?

Link to comment
Share on other sites

Στην λάμπα της κουζίνας...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό μάλλον άσχετο είναι μιας το S6 edge που έχω κάνει το ίδιο...

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λετε για την καμερα σαν πιξελ το παρατηρησα μονο στην μπροστινη καμερα σε ενα μαγαζι με πολυ εντονο φωτισμο και πολυ γυαλιαδα απο την τζαμαρια που ειχε διπλα... ειχε εντονο κιτρινο φως (αυτο το κλασικο θερμο) και εντονο λευκο και με την μπροστινη καμερα με εβγαζε σαν ενα η δυο χρυσα "πιξελ" κατι σαν μπιλιτσα που μετακινοταν αναλογως που πηγαινα την καμερα ! αλλα μονο σε εκεινο τον χωρο που το εκανε και μονο στην μπροστινη καμερα . με την πισω καμερα δεν εχω εντωπυσει τιποτα τετοιο ουτε με την μπροστινη σε αλλους χωρους !

 

Τωρα προβληματικες παρτιδες να εχουν βγει οι πρωτες παρτιδες ? η απλα ετυχε λογο περιεργου φωτισμου ?!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Χαχα φίλε σωστός το δοκίμασα και εγώ τώρα στην λάμπα της κουζίνας μου. Και έβγαινε στα μπαλκόνια βράδιατικα

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160325/28fd290f5432584a3cd44669f6684d58.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι παντως καμένα pixel.

Τα καμένα pixel δεν μετακινούνται.

Αρα όπως σωστά αναφέρθηκε είναι από την αντανάκλαση του φωτός.

 

Αρα δεν συντρέχει λογο ανησυχίας.

 

Και σε εμενα κανει απλα με 1 λευκο που μετακινιέται σε εντονο τεχνητο φως κοντρα καθως μετακινω την καμερα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χαχα φίλε σωστός το δοκίμασα και εγώ τώρα στην λάμπα της κουζίνας μου. Και έβγαινε στα μπαλκόνια βράδιατικα

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160325/28fd290f5432584a3cd44669f6684d58.jpg

Τελικά μάλλον λάθος συναγερμός. Μόλις το δοκίμασα και με το nexus 5 της γυναίκας μου και είχα ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι καμενο η καμενα pixel πχ σε μπροστινη καμερα του s6

http://www.techtimes.com/articles/51542/20150509/samsung-galaxy-s6-front-facing-camera-issue-purple-speck-might-be-camera-sensor-problem.htm

http://www.androidheadlines.com/2015/05/issue-samsung-galaxy-s6s-front-facing-camera.html

 

http://forums.androidcentral.com/attachments/samsung-galaxy-s6-edge/171458d1428998665t-front-camera-has-purple-spots-20150414_010134.jpg

 

http://i1.wp.com/www.techgrapple.com/wp-content/uploads/2015/05/Screen-Shot-2015-05-10-at-1.27.31-AM.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε ακόμα μεμβράνη προστασίας στη κάμερα παίδες;

Ειχα δοκιμάσει να βάλω μια καιβειχε αντίστοιχα θεματακια..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχω και εγώ το ίδιο θέμα με 2 με 3 λευκές κόυκιδες όμως. Δεν πιστεύω όμως ότι είναι θέμα φακού. Θεωρώ πως σε όλους γίνεται αλλά δεν το έχουν πάρει χαμπαρι

 

Μάλλον γίνεται σε όλους. Εγώ πήγα να βγάλω φώτο το βράδυ σε ένα πάρκο και είχε κάτι λάμπες και τότε μου έβγαζε αυτές τις τρεις κουκιδες

Link to comment
Share on other sites

Αντανακλασεις και flares είναι παιδιά, μην ανησυχείτε!

Ακόμα και σε ακριβους φακους σε dslr υπάρχουν αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε ακόμα μεμβράνη προστασίας στη κάμερα παίδες;

Ειχα δοκιμάσει να βάλω μια καιβειχε αντίστοιχα θεματακια..

 

Έχει μεμβράνη στην κάμερα; Δεν φαίνεται κάτι τέτοιο. Σε άλλα τηλέφωνα φαίνεται, και βγαίνει εύκολα. Σε αυτό δεν βλέπω κάτι να βγαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, μην ψάχνετε μαγισσες. Αντανακλάσεις από το φακο είναι. Μπορει να τυχει και σε dslr χιλιαδων ευρω.

Απολαυστε την κινηταρα σας και μην ασχολειστε.

Πλεον είμαι πεπεισμενος.

Το edge είναι το λεγομενο "αλανθαστο" κινητο.

Υπέρπληρες, αψογο σε ολους τους τομεις, στατιστικα κάθε 3-4 χρονια βγαινει συσκευή τοσο ολοκληρωμενη οσο αυτή. Χαρειτε τη...

Link to comment
Share on other sites

Πώς την παλέυετε χωρις root στο browsing? Adguard ή υπάρχει κάτι καλύτερο;

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Θελω να κανω μια ερωτηση.Σημερα ενω ημουν στο ιντερνετ ξαφνικα παγωσε η εικονα και δεν μπορουσα να κανω scrolling ουτε να γυρισω στην προηγουμενη σελιδα.το μονο που λειτουργουσε ηταν το κατω αριστερα πληκτρο που κλεινει τις εφαρμογες.Αφου την εκλεισα μετα δουλευε κανονικα.αυτο ειναι θεμα κινητου η συνδεσης ιντερνετ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Θελω να κανω μια ερωτηση.Σημερα ενω ημουν στο ιντερνετ ξαφνικα παγωσε η εικονα και δεν μπορουσα να κανω scrolling ουτε να γυρισω στην προηγουμενη σελιδα.το μονο που λειτουργουσε ηταν το κατω αριστερα πληκτρο που κλεινει τις εφαρμογες.Αφου την εκλεισα μετα δουλευε κανονικα.αυτο ειναι θεμα κινητου η συνδεσης ιντερνετ;

 

ΔΕΝ...συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες.

Μπορεί να μην του άρεσε η σελίδα που έβλεπες / Android τηλέφωνο είναι ok δεν έγινε και τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ...συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες.

Μπορεί να μην του άρεσε η σελίδα που έβλεπες / Android τηλέφωνο είναι ok δεν έγινε και τίποτα.

 

Δηλαδη ειναι θεμα τηλεφωνου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Εκτός από το τουρκικό Site, το οποίο ούτε τιμές έχει, ούτε απαντάνε σε ερωτήσεις, έχει εντοπίσει κανείς την έκδοση με τα 64GB; Ενδιαφέρομαι κυρίως για τη δίκαρτη έκδοση.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες, εχει ασχοληθη κανεις με timelapse βιντεο στο κινητο?

Απο την μαμα εφαρμογη καμερας, δοκιμασα σημερα και ειδα οτι δεν μπορεις να διαλεξεις την ταχυτητα που θα παιζει ουτε να το κοψεις οπως εκανες στο s6..Μηπως το εχουν βαλει καπου και δεν το βρισκω ή τελος η επιλογη?τραβαμε και ο,τι βγαλει?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...