Jump to content

Leagoo Shark 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 654
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια να ξερετε οτι το Γκικ τα κανει αυτα!

Λεει ιν στοκ αλλα δεν τα εχει.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια να ξερετε οτι το Γκικ τα κανει αυτα!

Λεει ιν στοκ αλλα δεν τα εχει.

Γιατί το λες αυτο :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Έβγαλε το Homtom HT7 Pro In stock, το παρήγγειλα και μετά από 1 βδομάδα μου έγραψαν ότι είναι Presale και μου έκαναν refund μονο όταν έκανα claim στο Paypal. Περίμενε και έρχεται και ΝΑΤΟ ξεπροπβαλει και οπου να ναι θα παραλάβουμε και μόλις παραλάβουμε θα σας το στείλουμε και ...... ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ !!!!!!!

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτο :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Έβγαλε το Homtom HT7 Pro In stock, το παρήγγειλα και μετά από 1 βδομάδα μου έγραψαν ότι είναι Presale και μου έκαναν refund μονο όταν έκανα claim στο Paypal. Περίμενε και έρχεται και ΝΑΤΟ ξεπροπβαλει και οπου να ναι θα παραλάβουμε και μόλις παραλάβουμε θα σας το στείλουμε και ...... ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ !!!!!!!

 

Να πω κατι τελευταιο αν και εκτος θεματος.

Κατα τα αλλα το θεωρω απο τα καλα μαγαζια. Αλλα σε αυτο , ναι πασχει και καλο ειναι να ενημερωνουμε τους αλλους φιλους!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Να πω κατι τελευταιο αν και εκτος θεματος.

Κατα τα αλλα το θεωρω απο τα καλα μαγαζια. Αλλα σε αυτο , ναι πασχει και καλο ειναι να ενημερωνουμε τους αλλους φιλους!

 

 

 

i want to buy the phone

 

do you have it IN STOCK?

 

Why your live chat dowsnt work

 

Nick Geekbuying

12:12 μ.μ. (Πριν από 8 ώρες)

 

προς Εμένα

which color do you want?

 

 

προς Geek

Black

 

 

Nick Geekbuying

1:24 μ.μ. (Πριν από 7 ώρες)

 

προς Εμένα

yes, it is available now.

 

If I order today when will it leave for greece

1:39 μ.μ. (Πριν από 7 ώρες)

 

Nick Geekbuying

1:40 μ.μ. (Πριν από 7 ώρες)

 

προς Εμένα

Hi sir,

 

we usually takes 2~7 business days to ready well a package.after it is ready, we will ship it.

and registered airmail takes 15~30 business days to arrive, DHL takes 3~5 business days to arrive.

 

sincerely

Lily

 

2:02 μ.μ. (Πριν από 7 ώρες)

 

προς Geek

7 days means no stock-

 

I want the order to leave China in 3 days

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Και το 7 μπορεί να γινει και 20, μια και κανένας πιστεύω δεν το έχει σε στοκ.

Μιλάω ως παθών με το HomTom HT7 Pro που ήταν σε προπαραγγελια και οι εξυπνοβλακες του Γκικ το παρουσιαζαν σαν σε στοκ για να τσιμπήσουν παραγγελιες και χρήματα φυσικά ........ :mad:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Και το 7 μπορεί να γινει και 20, μια και κανένας πιστεύω δεν το έχει σε στοκ.

Μιλάω ως παθών με το HomTom HT7 Pro που ήταν σε προπαραγγελια και οι εξυπνοβλακες του Γκικ το παρουσιαζαν σαν σε στοκ για να τσιμπήσουν παραγγελιες και χρήματα φυσικά ........ :mad:

 

Λοιπόν φίλε μου πρέπει να σε ευχαριστήσω

 

Όπως είχες μου απάντησε στο Gmail μου ότι το έχουν

 

ΟΜΩΣ Ο ΤΥΠΟΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΓΙΑ ΤΟ gekbuying ΕΔΩ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΣΤΟΚ

 

Μηνύματα: 502

Εγγραφή: Ιούλ. 2003

Hi Dear,

 

Sorry, we have no stock right now.

 

Regards, Elsa

ΠΑΠΑΤΖΗΔΕΣ ΤΩΝ ΟΠΙΣΘΙΩΝ

Edited by satiros
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Επαμε, η γνωστη τακτική τους. Μαζεύουμε παραγγελιες, μαζεύουμε χρήματα και μετά τους έχουμε σε αναμονή. Από αυτούς που παρήγγειλαν, οι μισοί να μην κάνουν claim / dispute στο Paypal, κερδισμένο είναι το Γκικ. Άσε δε που και αυτοί που θα κάνουν, 3-4 μερούλες να καθυστερήσουν το refund, πάλι κερδισμένο είναι το Γκικ ...... Λίγοι είναι αυτοί που είναι συνεπείς σαυτα που γραφουν. Γιαυτο επιμένω από την αρχή vickmall, έστω και ακριβότερο (και ας γίνομαι εκνευριστικός) !!!!!!!!! :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό πουλάνε φτηνότερα διότι ο αέρας δεν έχει κόστος και ΦΠΑ

 

Αρα είναι χρηματοοικονομικο παιχνίδι και μάζευε ας είναι και ρωγες

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα.Ουτε μεταξύ δε μπορούν να συννενοηθούν :p

Προσωπικά πλέον ψωνίζω μόνο απο vickmall και banggood που είναι το μόνο που μέχρι να φύγει η παραγγελία,σου δίνει την δυνατότητα για refund χωρίς παρατράγουδα απευθείας μέσα απο το λογαριασμό σου ακόμη και αν απλά το μετάνιωσες.Το έκανα 3 φορές μέχρι τώρα αυτό (2 επειδή τελικά δεν είχαν στοκ και 1 επειδή άλλαξα γνώμη και δεν ήθελα πλέον το προϊόν) και άμεσα πήρα πίσω τα χρηματα μου

Link to comment
Share on other sites

εχω ψηθει πολυ να το παρω........

τι λενε γενικα τα leagoo?

 

Προχωρα αφοβα! Απο τις αξιοπιστες εταιριες με απροβληματισα κινητα!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

εχω ψηθει πολυ να το παρω........

τι λενε γενικα τα leagoo?

Βρε καλα είναι. Κάτσε να κυκλοφορήσει πρώτα, γιατί δεν βλέπω φως πουθενά ......

Καλα λέει ο Χρηστος, vickmall και banggood. Όλοι οι άλλοι .......... δυστυχώς ΓΤΜπεο :p

Ορίστε για αυτούς που ενδιαφέρονται http://www.vickmall.com/leagoo-shark-1-6-0-inch-4g-phablet-mtk6753-64bit-octa-core-3gb-ram-16gb-rom-otg-black.html. Λενε οτι ειναι In Stock :)

Έστειλα μήνυμα και περιμένω να μου επιβεβαιώσουν αν είναι όντως σε στοκ και αν παίρνει κάρτα microSD ξεχωριστά, η στη θεση μιας microSIM :confused:

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Βρε καλα είναι. Κάτσε να κυκλοφορήσει πρώτα, γιατί δεν βλέπω φως πουθενά ......

Καλα λέει ο Χρηστος, vickmall και banggood. Όλοι οι άλλοι .......... δυστυχώς ΓΤΜπεο :p

Ορίστε για αυτούς που ενδιαφέρονται http://www.vickmall.com/leagoo-shark-1-6-0-inch-4g-phablet-mtk6753-64bit-octa-core-3gb-ram-16gb-rom-otg-black.html. Λενε οτι ειναι In Stock :)

Έστειλα μήνυμα και περιμένω να μου επιβεβαιώσουν αν είναι όντως σε στοκ και αν παίρνει κάρτα microSD ξεχωριστά, η στη θεση μιας microSIM :confused:

 

Μίλησα με την selina μου είπε ότι είναι στο HK warehouse -----σημείωση ότι και το geek το ίδιο γραφει----οτι δεν έχει δει το τηλέφωνο και δεν ξέρει πως είναι καλό ή κακό.

 

Οπότε κάποιο παλληκάρι πρέπει να ρίξει τα 180 δολλάρια για να μάθουμε τι γινετε

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δευτέρα 8α είναι αεροδρομιο…. Δυστυχως ομως έρχεται μέσω dhl. Οποτε θα πληρώσω και το κάτι τις μου… . τέλως πάντων… για κάποιους που λένε ότι δεν υπάρχει το τηλ κλπ από βδομάδα θα έχω νέα….. Παντως οντως το geardest αποτι διαβαζω γενικώς είναι να το αποφεύγουμε…
Link to comment
Share on other sites

Βρε καλα είναι. Κάτσε να κυκλοφορήσει πρώτα, γιατί δεν βλέπω φως πουθενά ......

Καλα λέει ο Χρηστος, vickmall και banggood. Όλοι οι άλλοι .......... δυστυχώς ΓΤΜπεο :p

Ορίστε για αυτούς που ενδιαφέρονται http://www.vickmall.com/leagoo-shark-1-6-0-inch-4g-phablet-mtk6753-64bit-octa-core-3gb-ram-16gb-rom-otg-black.html. Λενε οτι ειναι In Stock :)

Έστειλα μήνυμα και περιμένω να μου επιβεβαιώσουν αν είναι όντως σε στοκ και αν παίρνει κάρτα microSD ξεχωριστά, η στη θεση μιας microSIM :confused:

 

Τελικά τι σου απάντησαν; Γιατί είναι σημαντικό αν όντως υπάρχει σε στοκ και αν παίρνει κάρτα microSD ξεχωριστά, η στη θέση μιας microSIM..

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το παραγγείλω από vickmall με usd ή euro, η μετατροπή είναι ότι να ναι. Το έχει 179,99usd ή 170,90€. Ενώ σε μετατροπέα νομίσματος η αντιστοιχία είναι 179,99usd=159,50€, 170,90€=192,85usd
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δευτέρα 8α είναι αεροδρομιο…. Δυστυχως ομως έρχεται μέσω dhl. Οποτε θα πληρώσω και το κάτι τις μου… . τέλως πάντων… για κάποιους που λένε ότι δεν υπάρχει το τηλ κλπ από βδομάδα θα έχω νέα….. Παντως οντως το geardest αποτι διαβαζω γενικώς είναι να το αποφεύγουμε…

Αναμένουμε εξονυχιστικά review και μπράβο σου παίρνεις την πρωτιά

Εγώ θα σε περιμένω για αγοράσω αυτό και ένα thlt t7

 

Επίσης πιστεύω ότι καλοπροαίρετα γραφονται για βοηθήσουν και μονο και κυρίως να προλάβουν στεναχώριες.

 

Παίρνει η 2 σιμ η μία σιμ και μία μνημη

Αυτό είναι τελειωμένο

 

Παρουσιάστηκε όμως πρόβλημα με to fingerprint sensor που έκανε fc (needrom) ελπιζω να το διορθώσει

 

Επίσης έχουν βγει θήκες όμορφες γιατί 240 γρ από 2μ με την επιτάχυνση της βαρύτητας είναι θέμα.

 

Δεν έχει tempered ακόμα

Edited by satiros
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το παραγγείλω από vickmall με usd ή euro, η μετατροπή είναι ότι να ναι. Το έχει 179,99usd ή 170,90€. Ενώ σε μετατροπέα νομίσματος η αντιστοιχία είναι 179,99usd=159,50€, 170,90€=192,85usd
Γιαυτο παραγγέλνουμε πάντα σε USD και αφήνουμε την τραπεζα μας να κάνει τη μετατροπή και όχι τους Κινέζους. Βασική αρχή αγορων από Κινα ........ ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα δευτέρα 8α είναι αεροδρομιο…. Δυστυχως ομως έρχεται μέσω dhl. Οποτε θα πληρώσω και το κάτι τις μου… . τέλως πάντων… για κάποιους που λένε ότι δεν υπάρχει το τηλ κλπ από βδομάδα θα έχω νέα….. Πάντως όντως το geardest αποτι διαβάζω γενικώς είναι να το αποφεύγουμε…
Αν αναφέρεσαι και σε μένα, νομίζω ότι έγραψα ότι δεν έχουμε δει φως σε κάνανε site. Και στη συνεχεια είδες φαντάζομαι ότι ποσταρα για διαθεσιμότητα στο vickmall. Και αυτό το έκανα γιατί έχω εμπειρία κακή από sites τέτοιου είδους. Και εδώ ενημερώνουμε και τους υπολοιπους χρηστες για να μην την " παθουν " κι αυτοί. Αν νομίζεις ότι γίνεται επί σκοπώ αυτό, κανεις λάθος ..... :cool:

Αποτι συμπεραίνω :worry:, μάλλον δεν έχεις ασχοληθεί με τις αγορές από Κινα αρκετά (και δεν το λέω με ειρωνια η κακια), γιατί :

1. Θα ήξερες ότι το φαινόμενο της παραπλάνησης των πελατών (λέγε με In Stock σε κάποια site, ενώ δεν το έχουν ούτε σε ζωγραφια) είναι πλέον συχνή διαπίστωση.

2. Θα παράγγελνες με ταχυδρομείο και όχι με courier για να αποφύγεις το κάτι τις, που μπορεί και να φτάσει στην αξια της συσκευής.

Γιαυτο συμβουλή, διαβάζουμε η ψάχνουμε στα διαφορα νήματα πριν κάνουμε οποιαδήποτε αγορα, τα θέματα σχεδόν όλα έχουν καλυφθεί διεξοδικά.

Αυτά εκ μερους μου. Καλή παραλαβή και υπομονή μέχρι να καθαρίσεις με τον εκτελωνισμό ...... γιατί θα σου χρειαστεί :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο παραγγέλνουμε πάντα σε USD και αφήνουμε την τραπεζα μας να κάνει τη μετατροπή και όχι τους Κινέζους. Βασική αρχή αγορων από Κινα ........ ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν αναφέρεσαι και σε μένα, νομίζω ότι έγραψα ότι δεν έχουμε δει φως σε κάνανε site. Και στη συνεχεια είδες φαντάζομαι ότι ποσταρα για διαθεσιμότητα στο vickmall. Και αυτό το έκανα γιατί έχω εμπειρία κακή από sites τέτοιου είδους. Και εδώ ενημερώνουμε και τους υπολοιπους χρηστες για να μην την " παθουν " κι αυτοί. Αν νομίζεις ότι γίνεται επί σκοπώ αυτό, κανεις λάθος ..... :cool:

Αποτι συμπεραίνω :worry:, μάλλον δεν έχεις ασχοληθεί με τις αγορές από Κινα αρκετά (και δεν το λέω με ειρωνια η κακια), γιατί :

1. Θα ήξερες ότι το φαινόμενο της παραπλάνησης των πελατών (λέγε με In Stock σε κάποια site, ενώ δεν το έχουν ούτε σε ζωγραφια) είναι πλέον συχνή διαπίστωση.

2. Θα παράγγελνες με ταχυδρομείο και όχι με courier για να αποφύγεις το κάτι τις, που μπορεί και να φτάσει στην αξια της συσκευής.

Γιαυτο συμβουλή, διαβάζουμε η ψάχνουμε στα διαφορα νήματα πριν κάνουμε οποιαδήποτε αγορα, τα θέματα σχεδόν όλα έχουν καλυφθεί διεξοδικά.

Αυτά εκ μερους μου. Καλή παραλαβή και υπομονή μέχρι να καθαρίσεις με τον εκτελωνισμό ...... γιατί θα σου χρειαστεί :)

 

Διάθεση ειρωνιας δεν υπάρχει από κανέναν εδώ είμαστε για να ενημερωνόμαστε και να ενημερώνουμε… όπως εσύ εγραψες ότι δεν υπάρχει το τηλ κλπ έτσι και εγώ έπρεπε να ενημερωσω οτι το περιμένω…εμπειρια εχω απο κινα σε πολλά αντικείμενα όχι μόνο κινητά… και συμφωνω μαζι σου οτι πολλα μαγαζια παραπλανουν με διαφορους τροπους… το τηλ το παράγγειλα με dhl γιατί απλά εκείνη την περίοδο το gear… δεν είχε επιλογή απλού ταχυδρομείου… .. στο αεροδρομιο δεν νομίζω ταλαιπωρηθω γιατί έχω εκτελωνιστή που έχει βαρεθεί με βλέπει…. Τα υπόλοιπα εν καιρώ…. Με πολυ φιλική διάθεση μιας και εδώ μεσα μου ανοίξατε τα μάτια….

Link to comment
Share on other sites

Διάθεση ειρωνιας δεν υπάρχει από κανέναν εδώ είμαστε για να ενημερωνόμαστε και να ενημερώνουμε… όπως εσύ εγραψες ότι δεν υπάρχει το τηλ κλπ έτσι και εγώ έπρεπε να ενημερωσω οτι το περιμένω…εμπειρια εχω απο κινα σε πολλά αντικείμενα όχι μόνο κινητά… και συμφωνω μαζι σου οτι πολλα μαγαζια παραπλανουν με διαφορους τροπους… το τηλ το παράγγειλα με dhl γιατί απλά εκείνη την περίοδο το gear… δεν είχε επιλογή απλού ταχυδρομείου… .. στο αεροδρομιο δεν νομίζω ταλαιπωρηθω γιατί έχω εκτελωνιστή που έχει βαρεθεί με βλέπει…. Τα υπόλοιπα εν καιρώ…. Με πολυ φιλική διάθεση μιας και εδώ μεσα μου ανοίξατε τα μάτια….
OK κανένα πρόβλημα. Σχετικά με την ταλαιπωρια του τελωνείου εννοούσα τη χρηματική .......

Με το καλο να το δεχτείς και περιμένουμε λοιπόν εντυπωσεις :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ ειναι στα χερια μου… προσπάθησα να στειλω φωτο αλλα εδώ το φόρουμ τις θέλει συμπιεσμένες κλπ και δεν έχω χρόνο… .. ομως σαν τηλ και πρώτη επαφή είναι πολύ καλό ποιοτικά….. Η αίσθηση είναι βελούδινη ομως λίγο βαρύ…. Δικαιολογημένα για αυτή τη μπαταρία και σαν 6" που είναι…. Πολύ ωραία οθόνη, είναι μια κάρτα σιμ και μια μνήμης ή δύο σιμ… όμως είναι πολύ νωρίς για να πω περισσότερα…. Προσωπικά σαν πρώτη επαφή είναι εξαιρετικό…. Τα άλλα μου τηλ που είχα ως τώρα είναι lenovo thl jiahu κλπ αυτό το τηλ της leagoo είναι άλλης ποιοτητας…
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...