Jump to content

Leagoo Shark 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν μου γράφει κάτι τέτοιο, τουλάχιστον όσες φορές το κοίταζα...Αυτό θα δοκιμάσω και θα πω...

Σε ευχαριστώ.

 

Δόξα τω Θεώ...Σε μία ώρα περίπου, με άλλο φορτιστή, μάλλον καλύτερα με άλλο καλώδιο, από 11% έχει πάει στο 80%, μέχρι τώρα....Τι περιμένεις κινέζικος φορτιστής :lol::lol::lol::lol::

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 654
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το πήρε η αδερφή μου και στην 2η μέρα της τρεμοπαιζει η οθόνη. Σκεφτείτε το φόντο στην αρχική πχ να πηγαίνει πάνω κάτω συνέχεια...

 

Καμία ιδέα; αν το ξανακάνει πάμε για επαναφορά

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το έχω περίπου 20 ημέρες .η μπαταρία επειδή μιλάω πολύ στο τηλέφωνο στο τέλος της ημερας πάει στο 50 % ,που σημαίνει ότι βγάζει δύο ημέρες.Το σαββατοκύριακο που μιλάω ελάχιστα και το χρησιμοποιώ επίσης λίγο γαι να μπω στο ίντερνετ κλπ.μου βγάζει την πρώτη μέρα στο 85% και τώρα που μιλάω είναι στο 73%(μεσημέρι 2μερας)..εχω ενεργοποιήσει το pawer saving mode (δεν ξέρω τι κάνει,εχει και άλλες δύο τρεις επιλογές εκεί για την μπαταρία).

Σε ότι αφορά την φόρτιση τις καθημερινές το φορτιζω κάθε βράδυ.δεν έχει νόημα αλλωστε να το αφήσω να τερματίσει μόνο και μόνο να δω αν μου βγάζει μιάμιση ή δύο μέρες.

Από την έως τώρα εμπειρία είμαι απόλυτα ευχαριστημένος,τηρουμενων των αναλογιών πάντα.

Η οθόνη του πολύ καλή ,μεγάλη για εμένα που έχω πρεσβυωπια με πολύ καλά χρώματα,αναλυση και πολύ φωτεινή.

Το blu tooth πολύ καλό.Γενικα είμαι ευχαριστημένος ,ιδιαιτέρως μετά τον φόβο που πήρα ,όσο ανέμενα την παραλαβή του,α πο τις εδώ εντυπώσεις.

Και το τζιμπιες κανένα πρόβλημα.Το έχω πάρει σε προσφορά 140 ευρώ από το tinydeal.

Το κακό είναι ότι άργησε να έρθει η θήκη και μου έπεσε δύο φορές σε πλακάκια με την γωνία και έσπασε ή οθόνη στην άκρη λίγο.Ευτυχως δεν επιρεασθηκε ή λειτουργία του τηλεφώνου.(κάτω αριστερά στο χρυσό )

Είχα για περίπου ένα χρόνο το elite 5 και είχα μείνει απολύτως ευχαριστημένος.Αλλα το έδωσα στον γιο μου που έφυγε εξωτερικό.

Εκείνο είχε το χαρακτηριστικό να έχει σε μεγάλα εικονίδια τις πιο συχνές κλήσεις.Ξερει κανεις αν υπάρχει ρύθμιση να το κάνω και στο shark;

Επίσης έστειλα mail στην leagoo και ρωτησα αν θα το αναβαθμίσουν σε android 6. Μου απάντησαν ότι όταν γίνει θα ενημερωθεις από την συσκευή.

Edited by Tasos7777
Ερώτηση
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έστειλα mail στην leagoo και ρωτησα αν θα το αναβαθμίσουν σε android 6. Μου απάντησαν ότι όταν γίνει θα ενημερωθεις από την συσκευή
.

Κακιστη απάντηση από εταιρεία που θέλει να ανέβει πιστεύω. Αν θα γίνει θα ενημερωθείς από την συσκευή... Έλα μεγάλε;; σοβαρά;; είναι σαν να μπαίνεις στο Internet να δεις αν θα βρέξει αύριο και να σου γράψει.

Θα ενημερωθεις αν βραχεις

Edited by TiAiNO
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

κ εγώ που τους είχα ρωτήσει γιατί έχουν αφαιρεσει απο το android που κουβαλά η συσκευή την tt engine για να παίζουν σε gps προγράμματα tts φωνές με παρέπεμψαν σε ένα υποτυπώδες μάνουαλ του κ@λου, κοινώς με γείωσαν και δεν απάντησαν
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μια απορεια με καλωδιο φωρτησης εχω 2 τριμετρα καλωδια φωρτησης, και οταν το βαζω να φωρτιζει κανει συνδεση αποσυνδεση ενω εχει κουμπωσει καλα. Με το μαμησιο φωρτιζει καλα. Με ενα αλλο καλωδιο τριμετρο καμια φορα φωρτιζει με 1,80 καλωδιο κανονικα. Τι μπορει να φταιει τα τριμετρα ειναι καλης ποιοτητας old shark1 απο το gearbest. Θελω μεγαλο καλωδιο να φωρτιζω και να τοχω κοντα μου να μιλαω και οτι χρειαστει κ παραληλα να φωρτιζει. Μεχρι τωρα σολα τα κινητα δεν ειχα θεμα με τα καλωδιο μονο στην συσκευη αυτη. Τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το τηλεφωνο 3 μέρες και από χθες έβαλα marshmallow. Το τηλέφωνο δουλεύει άψογα. Μετά από λίγο ψάξιμο στο 4pda κατάφερα και έβαλα twrp και root. Το xposed και το gravitybox δουλεύουν κανονικά. Όσον αφορά την μπαταρία μια χαρά, σχεδόν όλη μέρα ψάξιμο λίγα τηλέφωνα και είναι στο 50%.Επισης επιτέλους το gps δουλεύει κανονικά και έχει και φωνητικές οδηγίες. Το τηλέφωνο άξιζε τα λεφτά του. Τέλος άνοιξα σχεδόν 40 εφαρμογές και είχα 800mb ram ακόμα ελεύθερα.

 

Sent from my S600 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρεις την rom:https://yadi.sk/d/tPz_sgnRtyqdA. Πρέπει να την εξαγεις. Τα υπόλοιπα τα κατεβάζεις από'δω :https://drive.google.com/folderview?id=0B6AVPTcaartEUmZaTFpUS0hLTWs. Αν χρειαστείς κάτι πες μου. Φλασαρεις την rom με spflashtool.

 

Sent from my S600 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα την βάλω κ εγώ, βαρέθηκα με το ρημάδι το bluettoth, όλο αποσυνδέσεις κάνει και εξαιτίας του έχω παροπλίσει 2 ασύρματα ακουστικά και smartwatch που λειτουργούσαν υποδειγματικά μέχρι που πήρα το shark

είχα μια ελπίδα να δώσει την μαρσαλ ο κινέζος αλλά κάνει τον κινέζο, ελπίζω με την ρομ που λέει ο φίλος να φτιάχνει το bluettoth εκτός αν είναι hardware problem.

 

root πως γίνεται;

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Το Bluetooth δουλεύει κανονικά. Πρώτα την rom μετά recovery κι από το recovery φλασαρεις το supersu που θα βρεις στα αρχεία.

 

Sent from my S600 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Bluetooth δουλεύει κανονικά. Πρώτα την rom μετά recovery κι από το recovery φλασαρεις το supersu που θα βρεις στα αρχεία.

 

Sent from my S600 using Tapatalk

 

Και την ΡΟΜ και το recovery το φλασαρουμε με το spflashtool; κάποιον οδηγό πως γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Πρώτα την ρομ με spflashtool, μετά το Recovery και τέλος το supersu. Τα αρχεία που έχω βάλει πιο πάνω.

 

Sent from my S600 using Tapatalk

 

κανω ακριβως οπως τα ανωτερω αλλα μετα το φλασαρισμα του recovery τρεχω την συσκευη σε recovery και ειναι ενταξη..

Μολις κανω επανεκινηση κολαει στην αρχικη οθονη εκει που λεει 4G

την αφηνω περιπου 3-4 λεπτα αλλα δεν λεει να ανοιξη η συσκευη

μηπως υπαρχει καποιο προβλημα με το recavery ???????

Link to comment
Share on other sites

κανω ακριβως οπως τα ανωτερω αλλα μετα το φλασαρισμα του recovery τρεχω την συσκευη σε recovery και ειναι ενταξη..

Μολις κανω επανεκινηση κολαει στην αρχικη οθονη εκει που λεει 4G

την αφηνω περιπου 3-4 λεπτα αλλα δεν λεει να ανοιξη η συσκευη

μηπως υπαρχει καποιο προβλημα με το recavery ???????

Όταν το τρέχεις σε recovery φλασαρε κατευθείαν το supersu και όλα θα φτιάξουν.

 

Sent from my S600 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω κ εγώ ότι κολάει στην αρχική οθόνη έχοντας φλασάρει το supersu από το recovery,

αν κάνεις εξαγωγή το recovery image βγάζει λάθη

η ρομ πάντως εγκαθίσταται κανονικά και ειναι κλασικη marsal

 

εχετε κανένα θέμα και με την γραμματοσειρά; μου εμφανίζει γενικά τα μισά γράμματα πιο bold

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω παιδιά. Φλασαρα την ρομ. Το άφησα να ανοίξει, έκανα όλα τα βήματα για να ανοίξει κανονικά, μετά το έκλεισα και Φλασαρα με spflashtool το recovery. Το άνοιξα στο recovery και φλασαρα το supersu. Το άνοιξα πάλι περίμενα λίγο γιατί άργησε και μετά ξανά recovery και έβαλα και το xposed. Με την γραμματοσειρά κανένα πρόβλημα.

 

Sent from my S600 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ξανανεβάσεις το recovery image μήπως έγινε καμια πατατιά στο ανέβασμα; Η να μας πεις από που το κατέβασες; Αυτό που κατέβασα αρχικά μου γράφει corrupted file, φλασάρεται κανονικά αλλά κολλάει στο logo.

Θα ξαναφλασάρω την ρομ πάντως για την γραμματοσειρά.

Το καλό ειναι ότι μέχρι ώρας τέρμα οι αποσυνδέσεις του bluettoth..και από ταχύτητα σφαιράτο

thanks για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

τελικα εκανα το εξης και δουλεψε

κανω με την σειρα οτι αναφερη ποιο πανω ο φιλος και μετα οταν ειμαι μεσα σε recovery αφου τρεξω το supersu χωρις να κλεισω το recovery τρεχω και το παρακατω αρχειο και μετα κανω επανεκινηση

το εκανα 2 φορες και πετυχε

SR2-SuperSU-v2.78-SR2-20161029143931

το κατεβαζουμε απο εδω......http://forum.xda-developers.com/apps/supersu/2014-09-02-supersu-v2-05-t2868133

τωρα την δοκιμαζω .....

Edited by sopyster
Link to comment
Share on other sites

τελικα εκανα το εξης και δουλεψε

κανω με την σειρα οτι αναφερη ποιο πανω ο φιλος και μετα οταν ειμαι μεσα σε recovery αφου τρεξω το supersu χωρις να κλεισω το recovery τρεχω και το παρακατω αρχειο και μετα κανω επανεκινηση

το εκανα 2 φορες και πετυχε

SR2-SuperSU-v2.78-SR2-20161029143931

το κατεβαζουμε απο εδω......http://forum.xda-developers.com/apps/supersu/2014-09-02-supersu-v2-05-t2868133

τωρα την δοκιμαζω .....

 

Δηλαδή τρεχεις καπακι 2 supersu μαζί;

Link to comment
Share on other sites

με τον τρόπο που μου πρότεινες ξεκόλλησε αλλά root δεν έγινε, ξανα στο recovery ξαναφλάσαρα το supersu και όλα καλά!:)

τώρα σειρά έχουν xposed και μπλοκάρισμα διαφημισεων για να φέρουμε το εργαλειο στα επιθυμητά επίπεδα

ειπα να μην πειράξω γενικά καθόλου το κινητο αυτό όταν το αγόρασα αλλά δεν παλευόταν με τα bug που μου παρουσίασε, τώρα 2 μερες που δοκίμασα την ρομ όλα είναι καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...