Jump to content

Samsung SGH-E700 / 710 / 715


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος marion ( 7 Ιαν. 2004 , 09:13)

 

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους!

το 2004 με βρισκει με το Ε700 επιτελους!!

Ειναι πολυ ομορφο κινητο με φωτεινη οθονη και αρκετα λειτουργικο.

Το μονο που με χαλασε καπως [αλλα οχι και σε σημειο να μην το αγοραζα] ειναι οτι δεν σε αφηνει να επιλεξεις τους ηχους που εσυ κατεβαζεις για να τους αντιστοιχισεις στις ομαδες ή σε καθε επαφη. Μονο απο τις προεπιλογες μπορεις να κανεις παιχνιδι. :(

Μακαρι να βρεθει καποιο κολπακι να το προσπερασουμε αυτο.....

Εχω και μια ερωτηση: αν θελω να ανεβασω μια φωτογραφια στο κινητο, αυτο πως γινεται; γιατι επιχειρησα να το κανω απο τον file manager του easy studio αλλα μου λεει οτι δεν υποστηριζεται ο τυπος αρχειου της φωτογραφιας ομως ο τυπος αρχειου ειναι jpeg και φυσικα υποστηριζεται. κατι αλλο ειναι....αν ξερει καποιος... ;)

 

Καλή Χρονιά και καλορίζικο marion.
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος marion ( 7 Ιαν. 2004 , 09:13)

 

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους!

το 2004 με βρισκει με το Ε700 επιτελους!!

Ειναι πολυ ομορφο κινητο με φωτεινη οθονη και αρκετα λειτουργικο.

Το μονο που με χαλασε καπως [αλλα οχι και σε σημειο να μην το αγοραζα] ειναι οτι δεν σε αφηνει να επιλεξεις τους ηχους που εσυ κατεβαζεις για να τους αντιστοιχισεις στις ομαδες ή σε καθε επαφη. Μονο απο τις προεπιλογες μπορεις να κανεις παιχνιδι. :(

Μακαρι να βρεθει καποιο κολπακι να το προσπερασουμε αυτο.....

Εχω και μια ερωτηση: αν θελω να ανεβασω μια φωτογραφια στο κινητο, αυτο πως γινεται; γιατι επιχειρησα να το κανω απο τον file manager του easy studio αλλα μου λεει οτι δεν υποστηριζεται ο τυπος αρχειου της φωτογραφιας ομως ο τυπος αρχειου ειναι jpeg και φυσικα υποστηριζεται. κατι αλλο ειναι....αν ξερει καποιος... ;)

 

Kali xronia marion apo pou to pires; :)

http://www.thedeltaproject.eu/img/logo_detect.png
Link to comment
Share on other sites

Xairetai kai Kalh Xronia!!

Mipws xerete na mou dieukrinisete kati?Einai sigouro oti to 710 to vodafone live tha einai petsokomeno kai oti tha bgei "katharo" 710 meta apo ligo kairo??

Isxuei oti to 710 vodafone live exei 4MB mnimi mono????

Kai kati teleutaio,na parw twra kapoio apo ta 700 h 710 vodafone live(kai an nai poio?) h na perimenw to "katharo" 710??

Sorry an sas eprixa!!Pros pliroforisi to 710 vodafone live to parelave ena katastima vodafone xthes!!!(dhladh 7 genari)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pininfarina ( 7 Ιαν. 2004 , 23:25)

 

Kali xronia marion apo pou to pires; :)

 

 

καλημερα, :) :lol:

το πηρα απο τα oneway 463€ με ΦΠΑ.

[εχεις mail στο yahoo για το schiller]

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.το καλωδιο που εχω απο το Τ100 θα κανει για την μεταφορα εικονων απο και προς το PC στο Ε700?Αν ξερει καποις please ας απαντησει!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος marion ( 8 Ιαν. 2004 , 09:20)

 

καλημερα, :) :lol:

το πηρα απο τα oneway 463€ με ΦΠΑ.

[εχεις mail στο yahoo για το schiller]

 

na se kala :)

http://www.thedeltaproject.eu/img/logo_detect.png
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dark ( 8 Ιαν. 2004 , 09:38)

 

Παιδια καλημερα.το καλωδιο που εχω απο το Τ100 θα κανει για την μεταφορα εικονων απο και προς το PC στο Ε700?Αν ξερει καποις please ας απαντησει!!!

 

Den nomizo na doulevei dioti den douleuei kan me to v200 :)

http://www.thedeltaproject.eu/img/logo_detect.png
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dark ( 8 Ιαν. 2004 , 09:38)

 

Παιδια καλημερα.το καλωδιο που εχω απο το Τ100 θα κανει για την μεταφορα εικονων απο και προς το PC στο Ε700?Αν ξερει καποις please ας απαντησει!!!

 

ΔΕΝ κάνει....

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος drgeo07 ( 8 Ιαν. 2004 , 00:32)

 

Xairetai kai Kalh Xronia!!

Mipws xerete na mou dieukrinisete kati?Einai sigouro oti to 710 to vodafone live tha einai petsokomeno kai oti tha bgei "katharo" 710 meta apo ligo kairo??

Isxuei oti to 710 vodafone live exei 4MB mnimi mono????

Kai kati teleutaio,na parw twra kapoio apo ta 700 h 710 vodafone live(kai an nai poio?) h na perimenw to "katharo" 710??

Sorry an sas eprixa!!Pros pliroforisi to 710 vodafone live to parelave ena katastima vodafone xthes!!!(dhladh 7 genari)

a!!kai kati allo.einai pithano otan bgei to "katharo" 710 na to vrw se katastima vodafone h tha exei mono to 710 vodafone live???

thanks!!

 

Δεν χρειάζεται να ζητάς επιβεβαίωση σε πράγματα γνωστά που έχουν ειπωθεί και τα γνωρίζεις..... :whistle:

 

Κρίνοντας από την ιστορία, όταν η βόνταφον διαθέτει μιά συσκευή live! δεν την διαθέτει και σαν απλή, αλλά πρέπει να την αναζητήσεις αλλού....

Τα πράγματα φυσικά περιπλέκονται πλέον με τα μενου view ths cosmote kai imagine (osonoypo) ths telestet (σύντομα ΤΙΜ HELLAS) :!:

(νεο που πρώτη φορά ακούγεται στο myphone!!!)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος marion ( 8 Ιαν. 2004 , 09:20)

 

καλημερα, :) :lol:

το πηρα απο τα oneway 463€ με ΦΠΑ.

[εχεις mail στο yahoo για το schiller]

 

Kαλή χρονιά και μεγιά και από εμένα, αν και θα μπορούσες να το έχεις πάρει γύρω στα 15 Ευρώ (5 χιλ.δρχ) φθηνότερα....από αλλού!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Koulou® ( 8 Ιαν. 2004 , 15:15)

 

Πολύ μπέρδεμα αυτό το κινητό ρε γμτ... :wacko:

Τελικά η irda είναι κλειδωμένες για συγχρονισμό με το pc ή όχι;;; :worry:

Η μπαταρία πόσο κρατάει τελικά με normal χρήση (5-10 λεπτά ομιλία, καναδυό μηνύματα και light παίξιμο...; :blink: Θα τρελαθούμε... :confused:

 

Mόνο τον τηλεφ.κατάλογο μπορείς να στείλεις,κατά τα άλλα είναι κλειδωμένη.Κρατάει με μεγαλύτερη χρήση από αυτή που αναφέρεις 2,5 μέρες χωρίς να το σβήσεις την νύχτα. :)

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kinitoneidimonas ( 8 Ιαν. 2004 , 15:46)

 

Mόνο τον τηλεφ.κατάλογο μπορείς να στείλεις,κατά τα άλλα είναι κλειδωμένη.Κρατάει με μεγαλύτερη χρήση από αυτή που αναφέρεις 2,5 μέρες χωρίς να το σβήσεις την νύχτα. :)

 

 

μια διευκρινιση: ειναι κλειδωμενη η IrDA για τα αλλα κινητα οχι ομως για τον υπολογιστη. Εγω δεν εχω κανενα προβλημα επικοινωνιας και ανταλλαγης δεδομενων με το laptop παντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος demstav ( 8 Ιαν. 2004 , 20:34)

 

paidia xerete an iparxei radiofonaki gia ta Samsung opos kai gia ta SE?

thanks

 

Aρνητικό, δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο από σάμσουγκ, εκτός ενδεχομένως από κάποια handsfree που έχουν κυκλοφορήσει με ράδιο....Δεν γνωρίζω γι αυτά περισσότερες πληροφορίες....παλιά τα θυμάμαι στα μιλένιουμ....!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος skourkos2000 ( 8 Ιαν. 2004 , 18:21)

 

poy mporoume na vroyme kanena programma oste na pername ixous re paidia....

 

 

μπορεις να γινεις λιγο πιο σαφης; :D

τι εννοεις "να περναμε ηχους";;; Μηπως να μετατρεπουμε δικους μας ηχους σε μορφη που την δεχεται το Ε700;; :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Giorgosk80 ( 9 Ιαν. 2004 , 01:52)

 

Pote lete na vgei to sketo e710?kai poso lete na kanei se sxesh me tora?

Eida kai thn proth difhmish ths voda gia to kinhto!

 

Φίλε Γιώργο πιστεύω (και απ' ότι έχω ακούσει...) μέχρι τέλη του μήνα να κυκλοφορήσει (το σκέτο), με αναμενόμενη τιμή περίπου 30 ευρώ ακριβότερο από το live!...αλλά τα αξίζει!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Koulou® ( 9 Ιαν. 2004 , 14:21)

 

Tι γίνεται τελικά;;; Μπερδευτήκαμε λίγο... :confused:

Εσύ marion, όταν λες ότι το συγχρονίζεις κανονικά, εννοείς ότι μπορείς να μεταφέρεις και φωτογραφίες, ήχους κλπ...; Ο kinitoeidimonas λίγο πιο πάνω ισχυρίζεται ότι συγχρονίζεται μόνο όσον αφορά τον τηλεφωνικό κατάλογο! :worry:

Σε περίπτωση που δεν μπορείς να στείλεις φετογραφίες, ήχους, εφαρμογές κλπ μέσω irda από και προς το pc, θα μπορείς να το κάνεις μέσω κάποιου καλωδίου, ή αναγκαστικά θα πρέπει να τα στέλνεις σε email κλπ...; :wacko:

 

Φίλε μου, το τηλέφωνο μπορεί να στείλει επαφές ή Vcard μέσω υπερύθρων σε άλλο συμβατό τηλέφωνο ή φωτό, ήχους και αρχεία αμφίδρομα σε pc μέσω του βοηθητικού προγράμματος με χρήση των υπέρυθρων ή data cable....Πιστεύω να έγινα σαφής.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Koulou® ( 9 Ιαν. 2004 , 14:21)

 

Tι γίνεται τελικά;;; Μπερδευτήκαμε λίγο... :confused:

Εσύ marion, όταν λες ότι το συγχρονίζεις κανονικά, εννοείς ότι μπορείς να μεταφέρεις και φωτογραφίες, ήχους κλπ...; Ο kinitoeidimonas λίγο πιο πάνω ισχυρίζεται ότι συγχρονίζεται μόνο όσον αφορά τον τηλεφωνικό κατάλογο! :worry:

Σε περίπτωση που δεν μπορείς να στείλεις φετογραφίες, ήχους, εφαρμογές κλπ μέσω irda από και προς το pc, θα μπορείς να το κάνεις μέσω κάποιου καλωδίου, ή αναγκαστικά θα πρέπει να τα στέλνεις σε email κλπ...; :wacko:

 

 

με υπερυθρες συγχρονιζεται μια χαρα με τον υπολογιστη με την βοηθεια του easy studio. μπορεις να φορτωνεις εικονες και ηχους απο και προς το κινητο. για επικοινωνια με τα αλλα κινητα ισχυει ο,τι σου εγραψε ο christ-k. μονο τις επαφες μπορεις να στειλεις. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω να κανω μια παρατηρηση για τον καταλογο διευθυνσεων του Ε700. Δεν ξερω αν ειναι λαθακι ή συμβαινει μονο σε μενα. Στον καταλογο με τα ονοματα και συγκεκριμενα στο καπα αγγλικο [τα εχω γραψει με αγγλικα γιατι αλλιως δεν χωραει τιποτα] οταν κανω ευρεση μου εμφανιζει μια καταχωρηση 2 φορες και οταν την ανοιξω και μετα γυρισω πισω στον καταλογο υπαρχει μια φορα οπως ειναι και το σωστο...τι ειναι αυτο παλι; το ονομα ειναι Katerina. Δηλ. κανω ευρεση με k και το ονομα αυτο ειναι στο κατω μερος της οθονης οταν εμφανιζονται τα αποτελεσματα της ευρεσης και οταν προχωρησω προς τα κατω το βλεπω διπλο. :eek: :confused: :blink:

ισως να οφειλεται σε καποιο refresh της λιστας που δεν γινεται γρηγορα με το που μετακινουμαστε προς τα κατω...πιθανον. αλλα δεν ειναι και τραγικο :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E700 / 710 / 715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...