Jump to content

Samsung SGH-E700 / 710 / 715


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος se7en ( 2 Μάρ. 2004 , 15:43)

 

Aderfia,

kserete an uparxei tropos/kwdikos gia na min emfanizetai stin

arxiki o8oni to diktuo alla mono i wra/imerominia.?????

auto to COSMOTE [1] me xalaei polu...

thanx

 

Όντως υπάρχει τίποτα γι αυτό;Στης γυναίκας μου που έχει voda,βγάζει και panafon και vodafone μαζί με ημερομηνία και ώρα.Αλλοι που εχετε voda το ίδιο σας παρουσιάζει;

Και ακόμα αυτο το καινούργιο λογότυπο της STET το έχει δει κανείς στην οθόνη του;Εννοώ το ΤΙΜ.Μήπως πρέπει να κάνουμε εμείς κάτι;Είχαν πει ότι από Μάρτιο θα το βλέπαμε :whistle:

I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Georg (19 Φεβ. 2004 ,12:13)

 

Loipon,den 3erw an exei anafer8ei kai nwritera alla egw sto E700 mou exw perasei epafes me 20 ellhnika grammata kai tonismena!

"Μήτσος Παπαναστασίου"

 

Kai na pws to ekana:

To Easy Studio exei epilogh Import Phonebook apo to Outlook,einai sto

"Tool" (Ginetai kai to anapodo alla den exei kai poly nohma afou 8a exei mono 8 xarakthres se ka8e onoma) Ekana Import ola ta Contacts apo ekei kai ta esteila sto kinhto xwris kanena apolytws problhma oso megala ki an htan!

 

Alla tips:

Mhn dokimasete na kanete epe3ergasia twn Contacts apo to Easy Studio giati 8a sas kopsei to onoma stous 8 xarakthres!

An sas leipoun ari8moi apo ta pedia tou Outlook prosarmoste tous sto parapanw mapping h' peraste ta xeirokinhta! An omws 8elete na perasete ena oloklhro Contact grapste to sto Outlook kai akolou8eiste 3ana thn

parapanw diadikasia! Dystyxws pane ki erxontai ola mazi ta Contacts

alla xalali tou,an einai na exoume ellhniko katalogo! :cool:

Epishs ayta ta Contacts borei na prokaloun reboot an ta pas na ta

sbhseis alla boreis xwris prob na tous kaneis epe3ergasia! Sto ypoloipo

xarakthrwn tou onomatos grafei -6,-8 ktl! Opote paw apo ekei sbhnw to

miso onoma wste na pesei katw apo tous 8 xarakthres kai meta sbhnw to contact xwris kanena prob!

 

Filika

 

 

Φίλε Georg πώς ακριβώς κατάφερες να περάσεις ονόματα με 20 ελλήνικούς χαρακτήρες? Έκανα και εγώ import τα contacts από το Outlook και μπόρεσα να περάσω ονόματα με ελληνικά με πάνω από 8 χαρακτήρες που παίρνει κανονικά, αλλά τα έκοβε όλα στους 9! :mad: Και όταν πήγαινα να κάνω επεξεργασία του ονόματος από το κινητό έδειχνε -1 και ποτέ -6 ή -8 πους λες εσύ! Στην καρτέλα pc του easy studio τα περνούσε κανονικά ολόκληρο το όνομα αλλά μετά τα έκοβε κατά την αντιγραφή ή μεταφορά προς το κινητό! :confused:

Μήπως έχει βρει κανείς άλλος λύση σε αυτό το θέμα, γιατί αν έχουμε ως γλώσσα μηνυμάτων την ελληνική (όπως πιστεύω οι πιο πολλοί), όταν πας να κάνεις αναζήτηση στον τηλ. κατάλογο βγάζει πρώτα τους ελληνικούς

χαρακτήρες και πατάς πολλές φορές τα πλήκτρα μέχρι να σου βγάλει τον

λατινικό που έχεις την καταχώρηση

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι,

 

Ενδιαφερουσες οι συγκρισεις NOKIA-SAMSUNG ... αλλα ανηκουν στην κατηγορια των ακινδυνων για την υγεια μας. Θα αναφερω σαν μετρο συγκρισης κατι πιο επικινδυνο την ...ακτινοβολια.Εχω και NOKIA (3310 3410 3510i) και SAMSUNG (M100 S500 E700).Οταν λοιπον κανω το λαθος και καποιο NOKIA πλησιασει τον ..ευαισθητο εγκεφαλο μου :rolleyes: αρχιζει μια ζαλαδα καθ ολη την διαρκεια της κλησης.Αυτο αντιθετα δεν συμβαινει με κανενα SAMSUNG.Αν καποιος εχει ασχοληθει με τετοιου ειδους μετρησεις ας αναφερει πιο εγκυρα πιο εκπεμπει χαμηλοτερη ακτινοβολια.Αυτος για μενα ειναι βασικος λογος απορριψης ενος κινητου.

Κατα τ αλλα το " κουνιστο " :p E700 τα παει μια χαρα και το θαυμαζουν ολοι οσοι το βλεπουν :)

Link to comment
Share on other sites

Paidia exw akousei oti to E700 vgainei se kokkino,leuko,mple kai asimi kai oti to E710 mono se asimi mhpws exei kaneis kamia photo;

kseretai pou mporw na vrw kalyma tou panw ekswterikou merous tou E710 se opoiodipote apo auta ta xromata;;;;

Link to comment
Share on other sites

Nai ontos den afinei na grapseis onoma me pano apo 9 ellinika grammata. Kai ego to antimetopisa otan protoagorasa to E700. Kai paratirisa to eksis. Epeidi eixa to Nokia6510 kai prokeimenou na ta ksanagrafo protimisa na ta steilo meso infrared apo to Nokia sto Samsung. Etsi mporesa kai esteila olon ton tilefoniko mou katalogo. To samsung ta blepei ola kanonika ellinika kai me 21 xaraktires. Fisika antimetopizo to idio problima tora pou prospatho na peraso kainourgies epafes:)
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το ΜΑ620 και το Ε710.

 

1] θέλεις WINDOWS XP

 

Αν εχεις XP τότε, κάνε την εγκατάσταση από την αρχή, αλλά πρώτα απεγκατάστησε τους drivers του ΜΑ620 και το easy gprs και το MA620 από τη USB θύρα.

 

Κάνε SHUT DOWN και ξανάνοιξε το PC.

 

1] Εγκατλεστησε τους drivers του ΜΑ620

 

2] Επανεκίνηση

 

3] ακολούθησε τα μυνήματα στην οθόνη

 

4] Δεν θυμάμε αν θέλει restart το PC αλλά καλού κακού κάνε ένα

 

5] Βάλε το MA620 στην USB θύρα

 

6] new hardware found...πρίμενε λίγο και ακολούθα τα μυνήματα στην

οθόνη.

 

7] Σε κάποιο στάδιο ρωτάει για modem. Επέλεξε την χειροκίνητη εύρεση

του modem. Αν υπάρχει από πριν στο SAMSUNG GPRS modem κάντου

remove και ξαναδήλωσέτο.

 

8] RESTART θέλει δεν θέλει (με το ζόρι)

(τα windows λατρεύουν το RESTART)

 

9] Εγκατλεστησε το EASYGPRS

 

10] πήγενε στο setup του GPRS και δήλωσε την Irda 57600 καθώς και στο setup του ΜΑ620 πάλια 57600.

 

11] Κλείσε το EASY GPRS

 

12] Ενεργοποίησς τις Irda στο Ε710

 

13] Βάλτο να "βλέπει" το ΜΑ620

 

14] Κάτω δεξιά (δίπλα στην ώρα) θα δεις το εικονίδιο των υπερύθρων και αν βάλεις πάνω το mouse (ΧΩΡΙΣ ΚΛΙΚ) θα σου πεί ότι "βλέπει" το E710.

 

15] Ανοιξε το EASY GPRS...την πρώτη φορά θέλει λίγο χρόνο (μη με ρωτήσεις γιατί, δεν ξέρω)

 

16] Αρχίζει και διαβάζει το τηλέφωνο

 

Από δω και πέρα είναι έτοιμο να κάνεις ό,τι θέλεις (πρίπου)

 

 

Καλή διασκέδαση

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Για να κατεβάσετε το firmware που φτιάχνω επισκευτείτε την παρακάτω διεύθυνση

ftp://myphone:myphone@81.86.136.8/myphone

 

διαβάστε και το README αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

ok euxaristw gmat. prepei na einai ayto to provlhma. exw valei windows 2003 etsi dokimastika giauto mallon den douleyei....

oso gia to kalwdio pou psaxneis ama exeis kapio allo stixeio πχ. meros tou kwdikou tou h sigekrimenh onomasia isws mporesw na voithisw. exw enan filo pou fernei kinhta kai antalaktika apo ekswteriko. na tou pw na koitaksei ama den yparxei ellada na to ferei ap'eksw...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα αγόρασα κι εγώ το εν λόγω κινητό.Πως το συνδέω με τον υπολογιστή; (Έχω υπέρυθρες στο φορητό) Πατάω send αλλά μου βγάζει σφάλμα..
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με την επισημη αντιπροσωπεια αυτο αποτελει χαρακτηριστικο του τηλεφωνου και δεν υπαρχει software που να το διορθωνει μεχρι τωρα. :mad: :mad:

Μια ενδιαφερουσα λυση υπαρχει στο θεμα για το Ε700 ( σελιδα 55 νομιζω η εκει κοντα) με χρηση του outlook. ;)

Βαγγέλης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre (10 Φεβ. 2004 , 16:19)

 

PS

Energy , τώρα αρχίζω να σε καταλαβαίνω καλύτερα με την πορωσή σου για τα Samsung.

 

 

tora to eida afto to minima! :D :p

 

ax, pote tha vgalei smartphone!!!! :whistle:

epestrepsa sto E700 meta apo katoxi 2 mines sx1 kai 1 mina t610...

tha mou lipsei to BT kai to moirasma photos... alla afto sinevene mia fora ti vdomada kai an... opote mikro to kako me afto pou tha exo sta xeria mou...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στην ερώτηση που έκανα παραπάνω;Ευχαριστώ!!
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Στη δεύτερη σελίδα ΄του forum υπάρχει ξεχωριστή ενότητα για τις υπέρυθρες. Πρέπει να έχεις κατεβάσει το easy studio της samsung προκειμένου να κάνεις τη σύνδεση. Αν θες το επίσημο manual ακολούθα το παρακάτω link http://www.samsung.com/support/productsupport/download/FileView.aspx?cttfileid=168495&type=Mobile+Phone&typecode=&subtype=GSM&subtypecode=&cmssubtypecode=&model=SGH-E700&filetype=SW&language=&LSSI=/module/SSI/left/LMenu_MobilePhone_GSM.sec&RSSI=/module/SSI/right/RMenu_MobilePhone.sec
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω το Ε-700 από τις 16 Ιανουαρίου και τις τελευταίες μέρες μου κάνει περίεργα πράγματα του στύλ, "εισάγετε κάρτα sim" και σβήνει μόνο του, έχει καποιος άλλος ίδια προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

kalhmera paidia,exw to kalodio me ton diakopth D/L alla den mporw na kanw anaba8mish sto firmware,to thlefonw htan klhdomeno kai to xeklhdosa alla palh tipota.den me afhnh na parw oute backup to menu poy exei.exete kamia idea ti na kanw.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος djpap ( 6 Μάρ. 2004 , 14:42)

 

Καλησπέρα

 

Έχω το Ε-700 από τις 16 Ιανουαρίου και τις τελευταίες μέρες μου κάνει περίεργα πράγματα του στύλ, "εισάγετε κάρτα sim" και σβήνει μόνο του, έχει καποιος άλλος ίδια προβλήματα;

 

Φίλε μου τόσο περίπου το έχω εγώ κι άλλα δυό μέλη της οικογένειάς μου, και κανένα απ τα τρία τηλεφωνάκια δεν το έχει παρουσιάσει αυτό.Για να δούμε τι θα πουν και τ' άλλα παιδιά.
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

vgale tin karta sim... des an exei kamia katastrofi/ragisma pouthena stis epafes... katharise tin mwe vamvakero pani... opos kai me mia "mpatoneta" tis epafes tou E700...

kai an sto ksanakanei... dokimase alli (oso pio nea ginete) sim...

kai an sto ksanakanei... pigene stin antiprosopia

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω εμπειρια από παρομοιο προβλημα. Το μόνο πυ μου έχει κάνει είναι δυο φορές κατα την συγγραφή MMS (πιο συγκεκριμενα και στις δυο φορες πήγαινα να αλλάξω τίτλο σε εικόνα) μου έκανε reboot...

 

Kάτι άλλο: Έχω ακούσει ότι ορισμένα usb infrared adptors δεν είναι συμβατά με το samsung. Ξέρετε ποια είναι αυτά προκειμένου να μην αγοράζουμε γουρούνι στι σακί?? :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατέβασα το PIMS and File Manager EasyStudio της Samsung.Μόλις το ανοίγω όμως μου βγάζει ένα μπλέ παραθυράκι μέσα στο πρόγραμμα και προσπαθόντας να ολοκληρώσει μια λειτουργία περίπου στα μισά της μου γράφει: Unable to InitializeDAO/Jet Engine και εκεί κολλάει το πρόγραμμα.Τι συμβαίνει;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε AS32

 

ποιό κινητό έχεις ?

τι windows ?

και το καλώδιο θα πρέπει να είναι

για την COM1 και ΟΧΙ για USB

 

και μια ερώτηση το καλώδιο

που το βρήκες ? To ψάχνω και εγώ.

Για να κατεβάσετε το firmware που φτιάχνω επισκευτείτε την παρακάτω διεύθυνση

ftp://myphone:myphone@81.86.136.8/myphone

 

διαβάστε και το README αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε DEVEL,

ελπίζω όντως να σε βοήθησα πριν, αν θέλεις κάτι άλλο ρώτα.

 

Οσο για το καλώδιο δεν ξέρω κωδικό, αλλά είναι αυτό που έχει μέσα στην συσκευασία το V2XX και το S3XX.

Για να κατεβάσετε το firmware που φτιάχνω επισκευτείτε την παρακάτω διεύθυνση

ftp://myphone:myphone@81.86.136.8/myphone

 

διαβάστε και το README αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

to kinhto pou exw einai to e710.

to kalodio einai apo to v200 kai douleuh.anagnorizh to thlefonw.(com1)

ta windows pou exw einai xp pro.

shmera brika mia allh ekdosh tou optiflash 3.6 kai elpizw na paixh.

Link to comment
Share on other sites

To Optiflash 3.6 είναι το τελευταίο, λογικά αυτό είναι που σου έλειπε.

 

Πριν δοκιμάσεις οτιδήποτε, πάρε BACKUP το firmware του Τηλεφώνου.

 

 

To καλώδιο που το βρήκες ???

Για να κατεβάσετε το firmware που φτιάχνω επισκευτείτε την παρακάτω διεύθυνση

ftp://myphone:myphone@81.86.136.8/myphone

 

διαβάστε και το README αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

Κύριοι μάλλον έκανα πατάτα...

Μέχρι τώρα είχα το v200 και δε χόρτενα να ανεβοκατεβάζω μουσικές και φωτογραφίες μέσω του καλωδίου του στον υπολογιστή μου. Έκανα τη βλακεία και αγόρασα το Ε715 και όλα τέλειωσαν. Εκτός από το ηλίθιο μενού της βόνταφον, δεν υπάρχει τίποτα άλλο. Ούτε φωτογραφίες δε παίρνει από τον υπολογιστή με το ιζι τζι πι αρ ες. Το εικονίδιο για κατέβασμα μελωδίας, δε δουλευει. Κι ενώ το εικονίδιο για φωτο δουλέυει, όταν επιλέγεις μια φωτογραφία, σου λέει ότι δεν υποστηρίζει μεγαλύτερη από 128Χ2, αν είναι δυνατόν?????

Μα πως είναι δυνατόν, το τηλέφωνο να είναι μεταγενέστερο από το v200 και να μη συνεργάζεται με το λογισμικό????

Η βόνταφον τις έκανε αυτές τις μ.....ίες????

Αν ΄ξέρει κάποιος πως θα του βάλω τους ήχους και τις εικόνες ας μου πει. Ευχαριστώ.-

Όχι άλλο κάρβουνο..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E700 / 710 / 715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...