Jump to content

αγορα κινητου μεχρι 200 ευρω..


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα παιδια θελω ενα κινητο μεχρι 200 ευρω ,διαβασα λιγο και κλινω προς το xiaomi redmi note2 και huawei p8 lite τι αλλο προτεινετε?

Aγορα θα γινει απο Ελλαδα :)

Edited by thomasprevere
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια θελω ενα κινητο μεχρι 200 ευρω ,διαβασα λιγο και κλινω προς το xiaomi redmi note2 και huawei p8 lite τι αλλο προτεινετε?

Aγορα θα γινει απο Ελλαδα :)

Καλησπέρα, το xiaomi πολύ καλό, δες και το redmi note 3, θα το βρεις γύρω στα 200.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια θελω ενα κινητο μεχρι 200 ευρω ,διαβασα λιγο και κλινω προς το xiaomi redmi note2 και huawei p8 lite τι αλλο προτεινετε?

Aγορα θα γινει απο Ελλαδα :)

 

μαζεψε κανα 50-60αρι ακομα και παρε το μοτο χ ή το φλεξ 2 δες και το htc 820 και ασε τους κινεζους

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Αν το 50ρι & το 100ρι δεν περισσεύει όμως, παίρνεις το xiaomi redmi note 2 (16GB) στα 125 ευρώ και το βλέπουν και.....παθαίνουν ατύχημα....:lol: :p.....όχι μόνο με τη συσκευή, αλλά και με την τιμή....;)
Link to comment
Share on other sites

Αν το 50ρι & το 100ρι δεν περισσεύει όμως, παίρνεις το xiaomi redmi note 2 (16GB) στα 125 ευρώ και το βλέπουν και.....παθαίνουν ατύχημα....:lol: :p.....όχι μόνο με τη συσκευή, αλλά και με την τιμή....;)

 

 

απο ελλαδα στα 125 ή παραεισαγωγη απο κινα και το περιμενουν κανα μηνα με αρκετες πιθανοτητες να χαθει, να βγει ελαττωματικό με ζημια, να πληρωσουν τελωνειο κτλ λαχειο καταστασεις + δεν μηλαμε για καποια σοβαρη εγγυηση ουτε για μελλοντικες αναβαθμισεις εδω... αν ηταν απο δω σ αυτη την τιμη θα του λεγα 100 φορες να παει σε note 2 αλλα εδω ακομα και για το πρωτο note ζητανε 200αρια :blink:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Mπορω να το παρω απεξω,απλα σκεφτομαι ολα αυτα που ειπε και ο φιλος το redmi note 2 ενα μαγαζι το χει αποτι ειδα στο skroutz αλλα δινει ενα χρονο εγγυηση.

Δεν θελω να παω σε ακριβοτερο κινητο μεχρι δυο κατοσταρικα καλα ειναι,δεν ειναι οτι δεν τα χω αλλα δεν τα διαθετω για κινητο ;)

Το ξρω οτι ειναι ποιο φθηνα απεξω περιπου 50-70 για ενα κινητο των 200 ευρω,αλλα καλο ειναι να εχεις καποιον μπροστα σου να βρισεις αμα δεν δουλευει :lol:

Αν ειναι για κανα 80αρι απεξω μπορει και να τα δινα.

Απο Ελλαδα τελικα αξιζει να παρω το redmi η κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να πω ότι καταλαβα τι εγραψες (@ziaba), αλλά εννοουσα 125 ευρώ και αγορά από Κινα.

Τη συγκεκριμένη συσκευή την προτείνω γιατί την έχω στα χέρια μου και είναι εξαιρετικη και γιατι τη βλέπουν κάτοχοι LG G3 και βάλε και παθαίνουν ατύχημα, όχι μόνο με τη συσκευη, αλλά και με την τιμή...;)

Έχω κάνει πολλές αγορές (15+) από Κίνα και για μένα αλλά κ γνωστούς και φίλους.

Μια φορά χρειάστηκε επισκευή (οπως μπορει να χρειαστει κ για συσκευη αγορασμενη απο Ελλαδα) κ σε 2+ μήνες είχε επιστρέψει επισκευασμενη.

Το παίρνεις το ρίσκο για τέτοιες τιμές.

Αλλιώς 600, 700 κ 800 ευρω για ναυαρχίδες από Ελλάδα....όσοι έχουν δυνατή τσέπη, καλά κάνουν κ τις ψωνίζουν.

Οι υπόλοιποι, καλά κάνουν κ ψωνίζουν από Κίνα.

Απλά τα πράγματα....:)

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Mπορω να το παρω απεξω,απλα σκεφτομαι ολα αυτα που ειπε και ο φιλος το redmi note 2 ενα μαγαζι το χει αποτι ειδα στο skroutz αλλα δινει ενα χρονο εγγυηση.

Δεν θελω να παω σε ακριβοτερο κινητο μεχρι δυο κατοσταρικα καλα ειναι,δεν ειναι οτι δεν τα χω αλλα δεν τα διαθετω για κινητο ;)

Το ξρω οτι ειναι ποιο φθηνα απεξω περιπου 50-70 για ενα κινητο των 200 ευρω,αλλα καλο ειναι να εχεις καποιον μπροστα σου να βρισεις αμα δεν δουλευει :lol:

Αν ειναι για κανα 80αρι απεξω μπορει και να τα δινα.

Απο Ελλαδα τελικα αξιζει να παρω το redmi η κατι αλλο?

 

οχι βεβαια αφου εξω εχει 110 θα δωσεις 205 + μεταφορικα εδω :lol:

 

τοτε δες το p8 lite

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Δλδ για να καταλαβω, στα 200 ευρω απο Ελλαδα εχουν και τα δυο κινητα που αναφεραμε και επειδη το redmi note 2 εχει 110 η 125 απεξω δεν αξιζει τα 200 ευρω αγορα απο ελλαδα?

Δλδ αναμεσα σαυτα τα δυο το p8 lite ειναι καλυτερο?:worry:

110 ευρω απο ποιο καταστημα εξωτερικου εχει?

Edited by thomasprevere
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να πω ότι καταλαβα τι εγραψες (@ziaba), αλλά εννοουσα 125 ευρώ και αγορά από Κινα.

Τη συγκεκριμένη συσκευή την προτείνω γιατί την έχω στα χέρια μου και είναι εξαιρετικη και γιατι τη βλέπουν κάτοχοι LG G3 και βάλε και παθαίνουν ατύχημα, όχι μόνο με τη συσκευη, αλλά και με την τιμή...;)

Έχω κάνει πολλές αγορές (15+) από Κίνα και για μένα αλλά κ γνωστούς και φίλους.

Μια φορά χρειάστηκε επισκευή (οπως μπορει να χρειαστει κ για συσκευη αγορασμενη απο Ελλαδα) κ σε 2+ μήνες είχε επιστρέψει επισκευασμενη.

Το παίρνεις το ρίσκο για τέτοιες τιμές.

Αλλιώς 600, 700 κ 800 ευρω για ναυαρχίδες από Ελλάδα....όσοι έχουν δυνατή τσέπη, καλά κάνουν κ τις ψωνίζουν.

Οι υπόλοιποι, καλά κάνουν κ ψωνίζουν από Κίνα.

Απλά τα πράγματα....:)

 

απο τι παθαινουν ατυχημα οι κατοχοι των g3 με διαστασεις-bezels, απο καμερα χωρις ios, απο τον δυνατο ηχο, απο τα μηχανικα πληκτρα αφης :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δλδ για να καταλαβω, στα 200 ευρω απο Ελλαδα εχουν και τα δυο κινητα που αναφεραμε και επειδη το redmi note 2 εχει 110 η 125 απεξω δεν αξιζει τα 200 ευρω αγορα απο ελλαδα?

Δλδ αναμεσα σαυτα τα δυο το p8 lite ειναι καλυτερο?:worry:

110 ευρω απο ποιο καταστημα εξωτερικου εχει?

 

πανω κατω τα ιδια ειναι απλα το p8 ειναι αλλη κατηγορια 5" και ειναι ευρωπαικο και εχει κανονικη εγγηυση 2 χρονια εδω απο την huawei

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

+ το p8 lite τι εδω τι εξω ειναι στα ιδια χρηματα

 

το νοτε 2 εξω εχει 110-115 ευρω εδω στα 200+

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος κάτοχος g3 που αναφερω απλα γουρλωσε τα μάτια για την συσκευη που επιασε στα χερια του σε σχεση με την τιμή του κ εσύ πας να συγκρίνεις συσκευή των 120 ευρώ με συσκευή των 300.....οκ...

Τελειώνει εδώ το off topic...:)

Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος κάτοχος g3 που αναφερω απλα γουρλωσε τα μάτια για την συσκευη που επιασε στα χερια του σε σχεση με την τιμή του κ εσύ πας να συγκρίνεις συσκευή των 120 ευρώ με συσκευή των 300.....οκ...

Τελειώνει εδώ το off topic...:)

 

ενα τελευταιο και απο μενα ο κινεζος εχει 120 γιατι δεν εχει ουτε φπα, ουτε φορους τπτ, ουτε 2 χρονια εγγυηση-αντιπρωσωπια-service εδω αν τα προσθεσεις ολα αυτα θα πιασει ανετα την τιμη του g3-flex2:D

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα θέλω Χριστιανέ μου αυτά που γράφεις, πως να το κάνουμε? :lol:

 

Δε θέλω ούτε φόρους (που πάνε στη μαύρη τρύπα του χρέους).

Δε θέλω ούτε ΦΠΑ.

Δε θέλω ούτε 2 χρόνια εγγύηση.

Δε θέλω ούτε αντιπροσωπεία.

Δε θέλω ούτε service.

 

Μόλις χαλάσει το πρώτο κινέζικο θα το στείλω για επιστροφή/αντικατάσταση.

Αν ξανα-χαλάσει μετά τον χρόνο της εγγύησης θα πάρω άλλο κινέζικο τούμπανο που θα χει βγει τότε.

Αν είμαι τόσο γκαντέμης και χαλάσει και αυτό ξανά μανά τα ίδια...

 

Για τρία χρόνια λοιπόν θα χω με κάτι ν' ασχολούμαι (:lol:) και θα χω και καινούριο τηλέφωνο κάθε χρόνο -ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ- σχεδόν με την ίδια τιμή που θα παιρνα το G3 σήμερα (διότι 3*110=330)....:p :lol: :rotfl: :dance: :clap:

Link to comment
Share on other sites

Aπο αυτο το site εχετε ψωνισει ,http://www.everbuying.net/m-promotion-active-12.htm?utm_source=mail_sys&utm_medium=mail&utm_campaign=register.s

μηπως το παρω απο κει το redmi 2 note αν εχετε πληροφοριες για το που και πως και τι να προσεξω η οποιαδηποτε αλλη πληροφορια η αλλη επιλογη κινητου ,θα ηθελα να με ενημερωσετε.

Edited by thomasprevere
Link to comment
Share on other sites

Aπο αυτο το site εχετε ψωνισει ,http://www.everbuying.net/m-promotion-active-12.htm?utm_source=mail_sys&utm_medium=mail&utm_campaign=register.s

μηπως το παρω απο κει το redmi 2 note αν εχετε πληροφοριες για το που και πως και τι να προσεξω η οποιαδηποτε αλλη πληροφορια η αλλη επιλογη κινητου ,θα ηθελα να με ενημερωσετε.

 

Προσωπικα δεν εχω ψωνισει αλλα υπαρχει thread τους εδω στο φορουμ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=414440

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...