Jump to content

Samsung Galaxy TabPro S Tablet PC


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φορτίζει λέμε.

Έχω του Axon 7 που είναι quick charge 3.0 USB C και φορτίζει άψογα.

 

ΥΓ:Μακρυά είμαι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και Φορτίζει κανονικά από όλα και με όλα τα powerbanks... Thanks

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και το έδωσα σε φίλο τελικά. Μόλις βάλεις το hub που δίνει η Samsung για αυτό το μοντέλο (το οποίο έχει είσοδο για usb c φόρτισης, ένα usb 3 και ένα hdmi), σταματάει να Φορτίζει από power bank και θέλει μόνο από πρίζα. Το οποίο μου το καθιστά άχρηστο.

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη το ήθελα για δουλειά έξω , εκτός πρίζας μέχρι και 12 ώρες ..οπότε τα powerbanks είναι μονόδρομος για εμένα ..και έχω αρκετά από αυτά και τα πιο πολλά είναι για λαπτοπς..τύπου 20000 mah και έξοδο ρεύματος μέχρι 20v..αλλά το μαμημενο type c για φόρτιση που βάζουν πια τα ακυρώνει όλα αυτά. επίσης ενώ όπως είπα φορτίζει κανονικά από. powerbank μόλις βάλεις το hub που δίνει η Samsung χωριστά αλλάζει τα volt που ζητάει και από 5 θέλει 12,5. οπότε τα powerbanks για κινητά με type c ακυρωνονται αυτόματα. και αυτά που έχω για τα λαπτοπς δεν βγάζουν για type c ακόμα. οπότε θα περιμένω μέχρι να βγάλει η Samsung το ίδιο αλλά με με 2 εξόδους usb c. μια να φορτίζει και την άλλη να έχω επάνω την κάμερα.

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως η μια μόνο USB C είναι καρκίνωμα και θες multi-port adaptor που δεν είναι καθόλου φθηνά για να κανεις τη δουλειά σου,τα αυτονόητα δηλαδή να φορτίζεις κα ταυτόχρονα σύνδεση περιφερειακών και σύνδεση πχ με οθόνη.

Η αλήθεια ότι ψάχνω κάτι generic που να κάνει αυτή τη δουλειά και για άλλες συσκευές εξίσου και έχω βρει μόνο αυτά τα 2.

https://www.amazon.com/dp/B01J4BO0X8/?tag=thewire06-20&linkCode=xm2&ascsubtag=WC95831

https://www.moshi.com/usb-c-multiport-adapter#silver

http://www.mobilefun.co.uk/moshi-usb-c-multiport-adapter-silver-p61752.htm#

 

Επιβάλλεται 2 να βαζουν minimum που να φορτίζουν και από τις 2 αλλά και για data/σύνδεση περιφερειακών.

 

Επίσης να είναι thunderbolt support για την μέγιστη αξιοποίηση της θύρας πχ να μπορείς να του βάλεις μια εξωτερική VGA Nvidia 1070 και να το μετατρέψεις και σε παιχνιδομηχανή:p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά το ξαναπήρα. Δουλεύει άψογα με το adapter και το battery bank 930 and 10000 type C fast charging Της Samsung.. Και αυτό γιατί θέλει και 12v και 2,1 amp και είναι το. Μόνο που βγάζει τόσο ρεύμα. Όλα τα άλλα βγάζουν 12 v αλλά 1,5 amp. Γι'αυτο και δεν δούλευε σωστά. Τώρα όλα καλά

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω οπως πηρα το Moshi multiport adaptor ετσι θα φυγει κλοτσιδων πισω και refund διοτι ουτε το βασικο επιτελει να φορτιζει τη συσκευη δηλαδη.

Την εκραξα αγρια τη Moshi σε email επικοινωνια μου προσφεραν replacement αλλα αρνηθηκα μιας και το mobile fun.uk προσφερει και refund που αποδεχτηκα.

Της Samsung δεν το αγοραζω διοτι φοβαμαι θα εχει ασυμβατοτητα με αλλες συσκευες που εχουν USB C και σε καμια περιπτωση δεν δινω 60-70 ευρω για μιας χρησης adaptor.

 

Αν εχεις μια δευτερη μη Samsung συσκευη που να ειναι συμβατο(και να το εχεις δοκιμασει στην πραξη εννοειται) με το adaptor της Samsung και να φορτιζει απο την USB C τοτε ισως προβω σε αγορα του.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy TabPro S Tablet PC

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...