Jump to content

vfm 100 euro κινητο


redmanftw
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εχετε να προτινετε απο ελληνικο καταστημα στην αθηνα ως vfm για τα 100 ευρω που διαθετω?

 

επισης ειδα οτι μερικα κινητα παιρνουν μονο μικρη sim εγω που εχω μεγαλη τι πρεπει να κανω? πληρωνων κατι?

 

ps εχω cosmote:)

Link to comment
Share on other sites

Δες με ελάχιστα παραπάνω το Lumia 550. Δεν υπάρχει καλύτερο σ αυτά τα λεφτά, μάλλον ούτε και σε παραπανω εκεί κοντά. Την κάρτα σου την κόβουν η σου την αντικαθιστούν. Κρατώντας το ίδιο προφανώς
Link to comment
Share on other sites

DOOGEE GALICIA X5 PRO 16GB

 

Τύπος SIM Dual

 

Οθόνη

Μέγεθος Οθόνης 5 "

Ανάλυση Οθόνης 1280 x 720 pixels

Τύπος Οθόνης IPS LCD capasitive screen. 160K colors

Τρόπος Χειρισμού Οθόνη αφής (Touch screen)

 

Επεξεργαστής

Ισχύς Βασικού Επεξεργαστή 1000 MHz

Πυρήνες Επεξεργαστή 4

 

Μνήμη

Εσωτερική Μνήμη RAM 2048 MB

Εσωτερική Μνήμη Αποθήκευσης 16 GB

Card Slot Ναι

 

Κάμερα

Βασική Κάμερα 5 MP

Δευτερεύουσα Κάμερα 2 MP

Ενσωματωμένο Flash Ναι

 

Λειτουργικό

Λειτουργικό Σύστημα Android

 

Δίκτυο & Συνδεσιμότητα

Δίκτυο Σύνδεσης 3.5G, 3G, 4G

Δείκτης SAR (Head) -

WiFi Ναι

Τύπος Διασύνδεσης usb

 

Μέγεθος & Βάρος

Διαστάσεις 143 x 72.2 x 8.8 mm

Βάρος 130 gr

 

Απο εμενα στα 100 ευρο και απο ελλαδα η προταση μου ειναι αυτη dual sim 4g sd card ,2gram , 16g μνημη

 

Καρτα 5 ευρο κανει η micro παςψστην cosmote 5 λεπτα υποθεση.

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Meizu m2 στα 105 απο γνωστο καταστημα

 

http://www.gsmarena.com/meizu_m2-7455.php

 

 

Σε ποιο καταστημα εχει 105 ευρο Ελλαδα ενδιαφερει εμενα.

Edited by GDoakos
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν αξιζουν ιδιαιτερα... :worry:

wp δεν θελεις; γιατι μονο αυτο θα σου προτεινα σε αυτη την τιμη

Αν θες οποσδηποτε android το φθηνοτερο που θα μπορουσα να σου προτεινω ειανι μοτο ε 2, αλλα στα 120 αν θες να κανεις υπερβαση.

Στα 100 πας μονο για windows, αλλιως προετοιμασου για πολυ λαγκ

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξιζουν ιδιαιτερα... :worry:

wp δεν θελεις; γιατι μονο αυτο θα σου προτεινα σε αυτη την τιμη

Αν θες οποσδηποτε android το φθηνοτερο που θα μπορουσα να σου προτεινω ειανι μοτο ε 2, αλλα στα 120 αν θες να κανεις υπερβαση.

Στα 100 πας μονο για windows, αλλιως προετοιμασου για πολυ λαγκ

 

Γιατι να μην προτιμισει το dooge x5 pro στα 100? Ασε που σε αυτα τα λεφτα τα window phonecεχουν πολυ smooth επεξεργαστη και παιχνιδια δεν θα μπορει να παιξει για κανενα λογο ...(αν παιζει παιχνιδια )αν και γενικα κατα κανονα για εμενα προσωπικα κινητα απο 100 ευρο και κατω ειναι για πεταμα ισως τα windows phone ειναι ποιο φρεε λαγκ συσκευες σε αυτα τα χρηματα αλλα οθονη και καμερα σε αυτα τα χρηματα μην περινενεις. Εγω γιαυτο προτεινα στα 100 ευρο το x5 pro fhd οθονη 16giga μνημη 2giga ραμ 5 ιντσες οθονη dual sim micro και 4g . Μην γελιομαστε στα 100 ευρο δεν υπαρχει αλλο.αν παμε στα 140 150 το ξανα συζηταμε...

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην προτιμισει το dooge x5 pro στα 100? Ασε που σε αυτα τα λεφτα τα window phonecεχουν πολυ smooth επεξεργαστη και παιχνιδια δεν θα μπορει να παιξει για κανενα λογο ...(αν παιζει παιχνιδια )αν και γενικα κατα κανονα για εμενα προσωπικα κινητα απο 100 ευρο και κατω ειναι για πεταμα ισως τα windows phone ειναι ποιο φρεε λαγκ συσκευες σε αυτα τα χρηματα αλλα οθονη και καμερα σε αυτα τα χρηματα μην περινενεις. Εγω γιαυτο προτεινα στα 100 ευρο το x5 pro fhd οθονη 16giga μνημη 2giga ραμ 5 ιντσες οθονη dual sim micro και 4g . Μην γελιομαστε στα 100 ευρο δεν υπαρχει αλλο.αν παμε στα 140 150 το ξανα συζηταμε...

 

Βασικά το lumia 550 έχει καλύτερη οθόνη AMOLED, μεγαλύτερο pixel per inch, καλύτερη κάμερα, καλύτερο επεξεργαστή, είναι επώνυμο, έχει εγγύηση σε οποιοδήποτε nokia care, η ποιότητα κατασκευής σε σχέση με την κινεζιά είναι ασύγκριτη, νομίζω είναι αυτονόητο, είναι όχι απλά πιο smooth, αλλά πετάει σε σχέση με οποιοδήποτε android μέχρι και διπλάσιας τιμής, προσφέρει ενοποιημένο οικοσύστημα με τα win 10 του pc κτλ κτλ. Να γράψω κι άλλα;

 

Πάντα ένα wp θα είναι καλύτερο στην εμπειρία χρήσης κυρίως λόγο του ανώτερου λειτουργικου που φοράει. Αλλά εδώ μιλάμε ότι υπάρχει και ανωτερότητα στα σπεκς... Ποιό ντούγκι...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην προτιμισει το dooge x5 pro στα 100? Ασε που σε αυτα τα λεφτα τα window phonecεχουν πολυ smooth επεξεργαστη και παιχνιδια δεν θα μπορει να παιξει για κανενα λογο ...(αν παιζει παιχνιδια )αν και γενικα κατα κανονα για εμενα προσωπικα κινητα απο 100 ευρο και κατω ειναι για πεταμα ισως τα windows phone ειναι ποιο φρεε λαγκ συσκευες σε αυτα τα χρηματα αλλα οθονη και καμερα σε αυτα τα χρηματα μην περινενεις. Εγω γιαυτο προτεινα στα 100 ευρο το x5 pro fhd οθονη 16giga μνημη 2giga ραμ 5 ιντσες οθονη dual sim micro και 4g . Μην γελιομαστε στα 100 ευρο δεν υπαρχει αλλο.αν παμε στα 140 150 το ξανα συζηταμε...

Φυσικά το x5 pro φενεται καλό, προσωπικά δεν θα εμπιστευομουν ακομα τη dooge. Στο παρελθον δεν εφτιαχνε ποιοτικα τηλεφωνα, αυτό βέβαια μπορεί να έχει αλλάξει αλλά εγω προσωπικά θα αφηνα λίγο καιρό ακόμα πριν δώσω τα λεφτά μου. Αυτό είναι στο χέρι του ts, εγώ λέω τη γνώμη μου, μπορεί να είναι και λαθος, και αποφασίζει αυτός τι θα προτιμησει.

 

Πάντα ένα wp θα είναι καλύτερο στην εμπειρία χρήσης κυρίως λόγο του ανώτερου λειτουργικου που φοράει. Αλλά εδώ μιλάμε ότι υπάρχει και ανωτερότητα στα σπεκς... Ποιό ντούγκι...

Καλα το αν τα wp ξεπερνανε τα android παντα μη το λες, στις χαμηλες τιμες μια χαρα ειναι, αλλα αμα δεινεις απο 150 και πανω παιρνεις πολυ καλα ανδροιδ, και με ενα ολοκληρωμενο λογισμικο, οχι με πετσοκομενο στορε

Edited by BACK12345
Link to comment
Share on other sites

 

Καλα το αν τα wp ξεπερνανε τα android παντα μη το λες, στις χαμηλες τιμες μια χαρα ειναι, αλλα αμα δεινεις απο 150 και πανω παιρνεις πολυ καλα ανδροιδ, και με ενα ολοκληρωμενο λογισμικο, οχι με πετσοκομενο στορε

 

Για εμπειρία χρήσης μίλησα, όχι γενικά. Προφανώς τα wp υπολείπονται σε παραμετροποίηση και store. Υπερέχουν αλλού. Τίποτα δεν είναι τέλειο, όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων.

Link to comment
Share on other sites

H εμπειρία χρήσης στο doogee x5 pro είναι άριστη.Μοναδικο μειονέκτημα η κάμερα του.Στα υπόλοιπα είναι εξαιρετικό για τα χρήματα που κοστίζει
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το lumia 550 έχει καλύτερη οθόνη AMOLED, μεγαλύτερο pixel per inch, καλύτερη κάμερα, καλύτερο επεξεργαστή, είναι επώνυμο, έχει εγγύηση σε οποιοδήποτε nokia care, η ποιότητα κατασκευής σε σχέση με την κινεζιά είναι ασύγκριτη, νομίζω είναι αυτονόητο, είναι όχι απλά πιο smooth, αλλά πετάει σε σχέση με οποιοδήποτε android μέχρι και διπλάσιας τιμής, προσφέρει ενοποιημένο οικοσύστημα με τα win 10 του pc κτλ κτλ. Να γράψω κι άλλα;

 

Πάντα ένα wp θα είναι καλύτερο στην εμπειρία χρήσης κυρίως λόγο του ανώτερου λειτουργικου που φοράει. Αλλά εδώ μιλάμε ότι υπάρχει και ανωτερότητα στα σπεκς... Ποιό ντούγκι...

 

Smooth ειναι μονο λογο λογισμικου τα wp το συγκεκριμενο μοντελο που μιλας εσυ ειναι ενα απο τα χειροτερα wp που κυκλοφορουν προσωπικη εμπειρια δεν εχω αλλα δοξα το θεο υπαρχει κοσμος που φωναζει για την απαισια μπαταρια του οτι κολλαει συνεχεια και οτι δεν σηκωνει παιχνιδια... γενικα με τα wp ειναι πολυ αξιολογες συσκευες το συγκεκριμενο οχι ομως σε θεμα αξιοπιστιας και σερβις θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου αλλο κινεζικο αλλο μια καταξιωμενη εταιρια οπως με το lumia...

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

αλλα δοξα το θεο υπαρχει κοσμος που φωναζει για την απαισια μπαταρια του οτι κολλαει συνεχεια και οτι δεν σηκωνει παιχνιδια...

 

Κάτοχος είμαι, δεν υπάρχουν αυτά. Συγκρίνουμε όμοια πράγματα πάντα. Τα ντούγκι με τα ουκιτελ, λετβ, ελεφον, ουλεφον και ότι άλλο βάλει ο νους σου και τα lumia με τα samsung, lg κτλ κτλ. Ένα τηλέφωνο είναι πολύπλοκη ηλεκτρονική συσκευή, δεν πετάμε specs στη χύτρα για να μετρηθούν με το κιλό.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος είμαι, δεν υπάρχουν αυτά. Συγκρίνουμε όμοια πράγματα πάντα. Τα ντούγκι με τα ουκιτελ, λετβ, ελεφον, ουλεφον και ότι άλλο βάλει ο νους σου και τα lumia με τα samsung, lg κτλ κτλ. Ένα τηλέφωνο είναι πολύπλοκη ηλεκτρονική συσκευή, δεν πετάμε specs στη χύτρα για να μετρηθούν με το κιλό.

 

Σου ειπα προσωπικη χρηση δεν εχω αλλα τοσος κοσμος και σε αυτο το φορουμ και σε αλλο μιλαει για μια συσκευη πολυ κατω του μετριου με πολλα κολληματα και γενικα ειναι για απλη χρηση τηλεφωνου ως εκει...Αυτα λενε δεν ξερω τι διαφορετικο βλεπεις εσυ απο τους υπολοιπους γιατι ο καθενας μας προφανως εχει διαφορετικα κριτηρια.

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα δεν είναι αν θα σηκώνει παιχνίδια αλλά αν θα βρίσκει παιχνίδια ή θα είναι φτηνές απομιμήσεις παιχνιδιών του android και του ios.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...