Jump to content

LG Zero (H650)


kongeorge
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το zero αγοράστηκε από εμένα για δώρο προς τη σύζυγο! Σε χρυσό χρωματακι

http://m.lg.com/gr/mobile-phones/lg-H650-zero

http://m.lg.com/gr/images/mobile-phones/h650/gallery/medium01.jpg

Πως σας φαίνεται η προσπάθεια της lg στο μέταλλο;

Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Συνονοματε γιωργο το ειδα απο κοντα και μου αρεσε παρα πολυ !! Το μεγεθος της οθονης του ειναι αυτο που πρεπει συν

οτι ολο το κινητο ειναι πολυ λεπτο και ωραιο. Μακαρι να βγαλει το lg g5 σε τετοια διασταση max 5.3" και μεταλλικο εννοητε

μπας και αλλαξω το lg g2 μου.Ειχα μεγαλο πειρασμο να το πουλησω και να παρω αυτο παντως αλλα εκτος απο το 1.5gb ram

που ειναι ενα αρνητικο ειναι και η μπαταρια που ειναι πολυ μικρη.Για πες μας ποσο κραταει σε εσας τιο κινητο??βγαζει 2ερη

μερα η καθε βραδυ θελει γεμισμα η μπαταρια ?? Και ποσες ωρες οθονης εχετε ?? ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

απο ότι εχω δει το τηλεφωνο βγαζει ανετα δυο μέρες στα χερια της συζηγου βέβαια!
Γιώργος...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Κύριοι συνοπτικά μια αξιολόγηση της συσκευής θα μπορούσαμε να έχουμε;;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι συνοπτικά μια αξιολόγηση της συσκευής θα μπορούσαμε να έχουμε;;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε βλεπω τιποτα εχει αλλο θεμα μηπως ;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δε βλεπω τιποτα εχει αλλο θεμα μηπως ;

Τι Θέμα να έχει;;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω Zero στα χέρια μου 3 μέρες τώρα και απλά το τηλέφωνο είναι όχι μόνο καλό αλλά SUPER!!!!!

 

Θεωρώ ότι αν έριχνε λίγη διαφήμιση η LG σίγουρα θα είχε κερδίσει χαμένο έδαφος από το G5 (δεν το συγκρίνω, άλλο το ένα άλλο το άλλο, απλά από θεμα πωλήσεων)

 

Και εξηγώ...

Η συσκευή έχει μέσω όρο 150€ στα διάφορα κατάστηματα, όμως, αν θα το πάρετε στα χέρια σας και δείτε ότι είναι μεταλλική κατασκευή, προσεγμένο στο φινίρισμα, λεπτότατη (7.4mm) με πολύ καλό βάρος για το πλαίσιο που διαθέτει (150gr) θα νομίζετε ότι είναι premium συσκευή αξίας 400+ ευρώ.... (την πατησαν κάποιοι που το είδαν :) )

 

Στο "ζουμί",

Συσκευασία με φορτιστή, usb καλώδιο και Hands free (αποκοπής ήχου!), και το καρφακι για την υποδοχή sim και sd.

 

Πλούσια οθόνη ,2D, με αυτόματη φωτεινότητα. (294ppi)

 

Έκδοση Android, 6 (μεταφέρονται οι εφαρμογές στην κάρτα sd, και απο την εκκίνηση μπορείς να ορίσεις κύρια μνήμη την εξωτερική)

 

13mpixel κύρια, 8mpixel 2η (θα τραβήξω κάποιες και θα ανεβάσω)

 

Led ειδοποιήσεων (μόνο κόκκινο αλλά από το καθόλου, πολύ χρήσιμο)

 

Ο ήχος στο ακουστικό είναι εξαιρετικός, μικρόφωνο κανένα παράπονο από συνομιλητές αντιθέτως μου λένε, δυνατός και πεντακάθαρα, στο ηχείο καλός (θα μπορούσε και καλύτερα αλλά αν το έχεις στο τραπέζι κάνει "αντιλαλο" και είναι μια χαρά, χάνει τα μπάσα)

 

Δόνηση "δυνατή" (πάνω στη μότο το καταλαβαίνεις άνετα στη τσέπη)

 

Έχει λειτουργία "αποκλεισμού" (χρήσιμο για μερικούς που δεν έχουν αίσθηση της ώρας και παίρνουν ότι Ώρα να ναι τηλέφωνο :D )

 

Προσωπικά μου αρέσει που η υποδοχή usb είναι από τη κάτω μεριά μαζί με την υποδοχή του βυσματος (το θεωρώ πολύ πρακτικό όταν πχ το φορτιζεις από κάποιο power bank και συγχρόνως έχεις και τα ακουστικά συνδεδεμένα)

 

Παρόλο που είναι μεταλλικό "κουμπώνει" πολύ ωραία στο χέρι και από μια ματιά που έριξα το πάνω και το κάτω μέρος (πιάνουν με βιδακια, όπως το άξιο Ν8 αν θυμάστε) υπάρχουν σαν ανταλλακτικό που σημαίνει ότι σε μια ατυχές πτώση, φθορές αλλάζουν! (κόστος λιγότερο από 20€...)

 

Και τώρα στο θέμα μπαταρίας (που ήταν το μόνο που είχα ενδοιασμούς αφού έβλεπα 2050mha μπαταρία και μάλιστα μη αποσπωμενη) απλά η διαχείριση που γίνεται είναι φανταστικη! Όχι μόνο βγάζει μέρα αλλά ίσως με κάπως συντηρητική χρήση να βγάλει και δεύτερη!! (εγώ την έβγαλα!! :) )

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160812/876dac1e16b7ea6e374321ed2fa263ca.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160812/924be0f16363ecf4cde739eac3793e7d.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160812/606153af179eaff58c319f384256fe9b.jpg

 

Αυτά τα ολίγα και προσωπική γνώμη κάποιος που θέλει μια πανέμορφη συσκευή, φθηνή, βολική (άνετα μπαίνει στην μπροστινή τσέπη παντελονιου) και αξιοπρεπεστατη (ας είναι χροσισμενη στα 1.2, έχω πάνω 59 εφαρμογές μαζί με τις χαζομάρες της Google και πάει σφαίρα) μην το διαστάσει ΚΑΘΟΛΟΥ!!

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όπως τα λέει ο φίλος από πάνω...εξαιρετική συσκευή! Από τον Μάϊο που έκανα την αγορά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Μου κάνει εντύπωση που δεν συζητιέται περισσότερο εδώ μέσα. Πραγματικά, είχα καιρό να πιάσω στα χέρια μου τόσο ποιοτικό smartphone που εκτός από όμορφο να είναι τόσο εύχρηστο και (για εμένα τουλάχιστον) να μην του λείπει τίποτα. Στο σκρούτζ υπάρχουν αρκετά σχόλια και κριτικές που μπορούν να πείσουν και τον πιο δύσπιστο.

 

Ωστόσο, θα επισημάνω κάποιες αλλαγές που με έκαναν να προτιμήσω την έκδοση 5,1 από την 6,0...

1) Εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο. Στην 5,1 μπορείς να έχεις μια συντόμευση που σε στέλνει κατευθείαν σε αυτό το μενού, ενώ στην 6,0 πρέπει να ενεργοποιήσεις κρυφό μενού (για προγραμματιστές) και μερικά κλικ παραπάνω για να κάνεις αυτή τη δουλειά.

2) Απόκρυψη των πλήκτρων αφής. Στην 5,1 υπάρχει επιλογή να κρύβονται αυτόματα σε όποια εφαρμογή θέλεις και να εμφανίζονται με σύρσιμο προς τα πάνω. Είναι πολύ βολικό σε κάποιες εφαρμογές (ειδικά browser & games) αλλά πλέον δυστυχώς δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα στην 6,0. Μπορείτε όμως να κατεβάσετε κάποια εφαρμογή που να κάνει hide, αν και εμένα δεν με εξυπηρετεί αυτή η λύση. Τρέχει μια επιπλέον εφαρμογή στο παρασκήνιο που δεν χρειάζεται πάντα και πρέπει πάλι να κάνεις μερικά κλικ παραπάνω για άνοιγμα/κλείσιμο.

3) Στην 5,1 υπάρχει περισσότερη ελεύθερη ram από ότι στην 6,0 αν και πρακτικά δεν είδα κάποια διαφορά. Ίσως στην 6,0 να γίνεται καλύτερη διαχείριση της ram, παρόλο που μένει πιο λίγη ελεύθερη.

 

Σε κάθε περίπτωση πάντως η συσκευή τρέχει απροβλημάτιστα και είναι από τις πιο συμφέρουσες αγορές που μπορεί να κάνει κάποιος! Έχει καλή κατασκευή, καλές κάμερες, ελάχιστο bloatware με αρκετή παραμετροποίηση και αναβαθμίσεις (έχει πάρει 3 έως τώρα) που δεν υπάρχουν σε άλλες συσκευές με αυτά τα χρήματα.

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Και πάρα πολύ καλές σελφι.... Αρκετά άσχημες όμως φωτογραφίες στη κυρια κάμερα.....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Άσχημες από ποιά άποψη; Εγώ μια χαρά τις βρίσκω. Είναι βέβαια και τι απαιτήσεις έχει ο καθένας. Έχουν περάσει από τα χέρια μου φωτογραφικά κινητά (όπως το αξέχαστο N8) και εννοείται ότι δεν κάνω σύγκριση με αυτά, αλλά νομίζω ότι για την κατηγορία του είναι αξιοπρεπέστατο στις λήψεις. Παραθέτω δείγματα:

20160809_195624_HDR.jpg 20160809_203434_HDR.jpg 20160630_202713_HDR.jpg 20160630_204119_HDR.jpg

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσες κι αν έβγαλα καμία δεν βγήκε "καλη", αντιθέτωςε την μπροστινη που ήταν πάρα πολύ καλές!!!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Σε σκοτεινό περιβάλλον δε βγαίνουν και πολύ καλές αλλά είναι λογικό. Είχα και το Moto G3 πριν από αυτό και δεν τα πήγαινε καλύτερα στις βραδυνές. Είναι όμως κάτι αναμενόμενο σε αυτή την κατηγορία τιμής. Εξάλλου πρόκειται για κινητό γενικής χρήσης και όχι φωτογραφικό.

 

Δηλώνω απόλυτα ικανοποιημένος από τη συσκευή αυτή. Α και η μπαταρία μου βγάζει άνετα 2-3 μέρες με κανονική χρήση και 4G αλλά χωρίς να είναι ανοιχτά συνέχεια τα δεδομένα.

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα μηπως εχει κανεις το μανησιο λογισμικο του LG Zero H650Ε ψαχνω το 5.1.1 και δεν μπορω να το βρω πουθενα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μηπως εχει κανεις το μανησιο λογισμικο του LG Zero H650Ε ψαχνω το 5.1.1 και δεν μπορω να το βρω πουθενα...

 

Τελικά βρήκες κάτι; Ψάχνω κι εγώ να βρω kdz αλλά τίποτα.

 

Edit: Βρήκα το V10C Lollipop update από το server της LG:

http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FWEAM2X452YCAKMB63DCLYF/H650E10C_00_0202.kdz

 

Ψάχνω τώρα να βρω την ΜΜ... έβαλα το lg bridge και βρήκε έκδοση v20B και την κατέβασε... και τώρα έχω το kdz... θα το ανεβάσω κάπου να το έχουν όλοι. Είναι περίπου 1.1GB σε μέγεθος

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...