Jump to content

Lenovo K4 Note


_Dante_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας παραθέτω ποστ από το forum της lenovo από τεχνικό μέλος της lenovo σχετικά με επικείμενο update.

 

 

Lenovo Staff wangwei

Lenovo Staff

wangwei

Re: Ready to collect issues for K4 note M upgrade

Options

‎06-08-2016 01:54 AM

According to the information I get, the new OTA is under test and we will release it if the test result is OK.

 

Αντε να δούμε...

 

Εχει βγει ηδη αρχειο που αναβαθμιζει απο την S214 στην S217

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 198
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει βγει ηδη αρχειο που αναβαθμιζει απο την S214 στην S217

Λευτέρη αν μπορείς δώσε μου το λινκ αν μπορείς.

 

Επίσης είναι zip? Το κάνω update. zip?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν επιτρεπεται να βαλω εδω link στο στελνω με pm απλα το ονομα αλλαζεις ειναι ηδη zip
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι με την εκδοση s217 ειναι λιγο καλυτερα το κινητο οσο αφορα την μπαταρια. Δεν εχω παρατηρησει καποιο θεμα αλλου. Γενικα αξιζει πιστευω η αναβαθμιση.

 

Οσο αφορα την SD card: Φιλε μου στην αρχη με ρωτηση αν την θελω σαν internal ή σαν external. Και προφανως επελεξα external (οπως ητανε διαχρονικα δηλαδη) και δουλευει μια χαρα. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι σου κανει θεματα. Πιστευω ομως οτι ειναι αντισρεψιμη διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι με την εκδοση s217 ειναι λιγο καλυτερα το κινητο οσο αφορα την μπαταρια. Δεν εχω παρατηρησει καποιο θεμα αλλου. Γενικα αξιζει πιστευω η αναβαθμιση.

 

Οσο αφορα την SD card: Φιλε μου στην αρχη με ρωτηση αν την θελω σαν internal ή σαν external. Και προφανως επελεξα external (οπως ητανε διαχρονικα δηλαδη) και δουλευει μια χαρα. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι σου κανει θεματα. Πιστευω ομως οτι ειναι αντισρεψιμη διαδικασια.

Τη πέρασες μέσω OTA?

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά στο forum της lenovo μου απάντησαν από την ομάδα της lenovo ότι η αναβάθμιση S217 δεν διορθώνει το θέμα με το 4g. Θα υπάρξει άλλη αναβάθμιση σε κοντινό χρόνο (έτσι είπε τουλάχιστο) η οποία θα διορθώνει το θέμα.

 

Αντε να δούμε γιατί ένα εκνευρισμό τον έχω..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό είναι το τηλέφωνο στα 149 euro?το συγκεκριμένο δουλεύει ελλάδα?

http://eud.dx.com/product/lenovo-x3-lite-k51c78-android5-1-4g-phone-w-2gb-ram-16gb-rom-black-844433921

Link to comment
Share on other sites

Η s218 διόρθωσε το θέμα με το 4g το οποίο ήταν και το σημαντικότερο θέμα για εμένα.

 

Δεν διορθώθηκε το θέμα της κακής διαχείρισης της ram όμως. Ευελπιστώ σε επόμενο update.

Edited by Getapen
Link to comment
Share on other sites

Η s218 διόρθωσε το θέμα με το 4g το οποίο ήταν και το σημαντικότερο θέμα για εμένα.

 

Δεν διορθώθηκε το θέμα της κακής διαχείρισης της ram όμως. Ευελπιστώ σε επόμενο update.

 

Λες για την Voda? γιατι εγω και με την 217 ειχα μια χαρα 4G στην Wind

Link to comment
Share on other sites

Λες για την Voda? γιατι εγω και με την 217 ειχα μια χαρα 4G στην Wind

Ναι για την vodafone... Μέχρι και τη σημερινή αναβάθμιση ήμουν σε 3g/gsm mode ώστε να μπορώ να δέχομαι τηλεφωνικές κλήσεις. Τώρα όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι για την vodafone... Μέχρι και τη σημερινή αναβάθμιση ήμουν σε 3g/gsm mode ώστε να μπορώ να δέχομαι τηλεφωνικές κλήσεις. Τώρα όλα οκ.

 

Τουλαχιστον εχει καλη υποστηριξη κριμα που δεν εχει μεγαλυτερη οθονη δεν θα το πουλουσα.

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον εχει καλη υποστηριξη κριμα που δεν εχει μεγαλυτερη οθονη δεν θα το πουλουσα.

 

Η αλήθεια είναι ότι ήταν ευχάριστη έκπληξη το support.

Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν ξέρει?

Και στο δικό μου έτσι λειτουργεί. Εξήγηση δεν μπορώ να δώσω. Δεν μπορώ να πω ότι με ενοχλεί όμως

Μπορείς να καλέσεις στην εξυπηρέτηση πελατών lenovo.

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου έτσι λειτουργεί. Εξήγηση δεν μπορώ να δώσω. Δεν μπορώ να πω ότι με ενοχλεί όμως

Μπορείς να καλέσεις στην εξυπηρέτηση πελατών lenovo.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Άρα δεν είναι μόνο το δικό μου έτσι. Έπρεπε να υπήρχε η δυνατότητα να αλλάξεις την ρύθμιση αυτή.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας καμια εφαρμογη για να προβαλω τις φωτο και τα βιντεο απο τη συλλογη στην οθονη της tv?

Με ενα galaxy alpha που ειχα πριν απο το k4 ειχε εικονιδιο και το εκανε κατευθειαν

Για την ιστορια να πω κι εγω οτι ειμαι android 6 s218 εκδοση, ολα καλα οσον αφορα σημα εφαρμογες κτλ, το μονο θεμα μου ειναι οτι θα περιμενα καλυτερη αποδοση απο τη μπαταρια

Edited by george1999
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...