Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Huawei Nexus 6P


djkostas20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Blacked Out. Δεν έχω κανένα θέμα.

 

Swift Style & Swift Dark όλα μια χαρά

Ευχαριστώ πολύ παλικάρια

"It's nice to be important but it's more important to be nice"

Nexus 6P Graphite Black 64gb

HTC Nexus 9

Link to comment
Share on other sites

Faded black ,deep darkness που είναι και το κορυφαίο θέμα με τα πιο πολλά themed apps
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Faded black ,deep darkness που είναι και το κορυφαίο θέμα με τα πιο πολλά themed apps

Το deep darkness μου έκανε fc στα Settings>memory και Settings >battery γι αυτό και το απεγκατεστησα.

Thanks πάντως!

"It's nice to be important but it's more important to be nice"

Nexus 6P Graphite Black 64gb

HTC Nexus 9

Link to comment
Share on other sites

Το deep darkness μου έκανε fc στα Settings>memory και Settings >battery γι αυτό και το απεγκατεστησα.

Thanks πάντως!

Τι να σου πω φίλε μου εμένα δεν μου έκανε ποτέ πρόβλημα σε οτιδήποτε ,your welcome πάντως!

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Το deep darkness μου έκανε fc στα Settings>memory και Settings >battery γι αυτό και το απεγκατεστησα.

Thanks πάντως!

 

Αν δοκίμασες πολλά θέματα είναι λογικό να στο έκανε. Όταν αλλάζεις θέματα καλό είναι να χρησιμοποιείς το Theme Rebuilder έτσι ώστε να μηδενίσεις τα fc

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η cm13 εξακολουθεί να μου παρουσιάζει το πρόβλημα που δεν ανοιγοκλεινει η οθόνη από το power button. Το καλό είναι πως παρουσιαζεται πολύ σπάνια και φτιάχνει μόνο του μετά από λίγη ώρα. Τι να πω?
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι και ο μοναδικός που χρησημοποιεί cm ενώ υπάρχουν τόσες απροβληματιστες ρομ
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι και ο μοναδικός που χρησημοποιεί cm ενώ υπάρχουν τόσες απροβληματιστες ρομ

 

Και η Pure Nexus που είχα βάλει μου έκανε το ίδιο. Και την ξήλωσα την ίδια στιγμή. Δεν έχω κανένα άλλο πρόβλημα. Το μόνο κακό είναι πως ξέχασα να κάνω decrypt το χώρο αποθήκευσης και είναι λίγο αργός. Τώρα το τριήμερο θα το κάνω. Δεν έχω κανένα άλλο πρόβλημα. Σε σχέση με την 12.1 που είχα πριν στο Note4 είναι άλλη ROM. Ούτε battery drain ούτε πρόβλημα με το σήμα. Άρα δεν έχω λόγο να την αλλάξω.

 

Στο Note πάντα είχα ταχύτητα αλλά ταυτόχρονα την αίσθηση ότι κάτι θα σκάσει. Εδώ καμία σχέση. Λες και αγόρασα iPhone. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και η Pure Nexus που είχα βάλει μου έκανε το ίδιο. Και την ξήλωσα την ίδια στιγμή. Δεν έχω κανένα άλλο πρόβλημα. Το μόνο κακό είναι πως ξέχασα να κάνω decrypt το χώρο αποθήκευσης και είναι λίγο αργός. Τώρα το τριήμερο θα το κάνω. Δεν έχω κανένα άλλο πρόβλημα. Σε σχέση με την 12.1 που είχα πριν στο Note4 είναι άλλη ROM. Ούτε battery drain ούτε πρόβλημα με το σήμα. Άρα δεν έχω λόγο να την αλλάξω.

 

Στο Note πάντα είχα ταχύτητα αλλά ταυτόχρονα την αίσθηση ότι κάτι θα σκάσει. Εδώ καμία σχέση. Λες και αγόρασα iPhone. :lol:

Τότε το πρόβλημα είναι δικό σου και όχι των Ρομ

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πήγα να πω και εγώ... Δεν έω δοκιμάσει και πολλές ρομ. Purenexus, Cataclysm και τώρα πάλι Purenexus. Σε καμία δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα! Όλες με Elemental kernel.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πρώτου να βγεί η Ν preview είχα βάλει Krexus ROM ,για οποίον θέλει μια σταθερή και απροβληματιστη στοκ ρομ την συνιστω ανεπιφύλακτα
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Πρώτου να βγεί η Ν preview είχα βάλει Krexus ROM ,για οποίον θέλει μια σταθερή και απροβληματιστη στοκ ρομ την συνιστω ανεπιφύλακτα

 

Και ελληνική, να στηρίζουμε και τους δικούς μας λίγο. :D

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανένας την Ν να μας πει εντυπώσεις? Πόσο ασταθες να είναι άραγε.. Θα την δοκιμαζα αλλά χρησιμοποιώ το nexus σαν βασική συσκευή αυτή τη στιγμή και δεν είμαι για πειράματα!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω βάλει έχει κάποια μικρό bugs χωρίς όμως να επηρεάζουν την γενική λειτουργία του τηλεφώνου
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Την έχω βάλει κ γω. Όπως είπε κ ο Στέφανος όλα τρέχουν καλά μέχρι ώρας. Βέβαια δεν με ικανοποιεί εμένα οπότε θα γυρίσω. Έχει αρκετή δουλειά το ξέρουμε. Πάντως θα απογειώσει τη συσκευή αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Μπαταρία σε μένα δεν πήγε καθόλου καλά πάντως. Περίπου 3.30 4 ώρες εβγαλα. Πάντως για ημερήσια χρήση δεν θα βρείτε κάποιο πρόβλημα. Δοκιμαστε τη είναι πολύ ωραία και αν δεν σας κάνει Γυρίστε.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Την έχω βάλει κ γω. Όπως είπε κ ο Στέφανος όλα τρέχουν καλά μέχρι ώρας. Βέβαια δεν με ικανοποιεί εμένα οπότε θα γυρίσω. Έχει αρκετή δουλειά το ξέρουμε. Πάντως θα απογειώσει τη συσκευή αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Μπαταρία σε μένα δεν πήγε καθόλου καλά πάντως. Περίπου 3.30 4 ώρες εβγαλα. Πάντως για ημερήσια χρήση δεν θα βρείτε κάποιο πρόβλημα. Δοκιμαστε τη είναι πολύ ωραία και αν δεν σας κάνει Γυρίστε.

Έτσι ακριβώς Μήτσο δεν δίνει κάτι το ουσιαστικό παραπάνω αυτή τη στιγμή εγώ γύρισα πίσω σε mm αλλά άφησα το 5x στην Ν για να μας λέει τα νέα....

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς Μήτσο δεν δίνει κάτι το ουσιαστικό παραπάνω αυτή τη στιγμή εγώ γύρισα πίσω σε mm αλλά άφησα το 5x στην Ν για να μας λέει τα νέα....

Πως γυρίζουμε πίσω στεφ? Σε fastboot κάνουμε την διαδικασία ε?

Link to comment
Share on other sites

Απλά κανείς unenrolled την συσκευή σου από το beta program και σου έρχεται ota αναβάθμιση στην τρέχουσα version της mm
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλή σαρακοστή παιδάκια !

 

Ποια Ρομ να περάσω έτσι ώστε να έχω σταθερότητα και να μπορώ να δουλεύω screen mirroring ;

Link to comment
Share on other sites

Sos. Έβαλα την twrp και προσπάθησα να βάλω πάλι κάποια rom. Το προβλημα ειναι πως ενώ ολοκληρώνεται κανονικά η εγκατάσταση το /system εχει μονο φακέλους.
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά έκδοση είσαι twrp και σε ποιά ρομ ησουν

 

Είχα την N και την twrp 2.8.6. Πέρασα την recovery και όταν πήγα να flash την νέα ROM δεν έγραφε κανένα αρχείο στο /system. Παρ' όλα αυτά η εγκατάσταση γινόταν κανονικά. Χωρίς λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει η twrp σωστά στην Ν ποσο μάλλον η 2.8.6 πέρασε την 3.0.0.1 και δες ξανά
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...