Jump to content

αξιζει απο z3 σε s6?


imbalanced
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια εχω ενα z3 και σκεφτομαι να το δωσω να κολλησω 120 ευρω και να παρω s6 πιστευεται αξιζει η οχι?
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Τι κερδιζεις στο S6:

Πολυ καλυτερη κ γρηγοροτερη καμερα,

καλυτερο επεξεργαστη (καλυτερο απο z5 κ απο τα αλλα με τον 810).

Εντυπωσιακη θα ελεγα οθονη με υψηλη αναλυση, δηλαδη φαινονται πιο καθαρα τα γραμματα.

Updates στο μελλον.

Τι χανεις:

Αδιαβροχοτητα,

καπως χειροτερη μπαταρια

Ραδιοφωνο.

Μια παρατηρηση: Το touchwiz δειχνει να καταναλωνει αρκετη ram στο samsung , δλδ θα εχεις ~600-800 mb ελευθερα απο τα 3 gb με fb, viber running. Δεν ξερω αν θα επηρεασει τις επιδοσεις στο μελλον/ θα διορθωθει, παντως για ενα δυο χρονια δεν προκειται να σε απασχολησει

Εγω για +120€ θα το επαιρνα αν θες απλη απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Κουκουρουκου. Η Samsung παρουσίασε φέτος αυτό που έδωσε πέρσι η Σονυ.

Κράτα τα λεφτά σου φίλε μου, γιορτές έρχονται κάτι καλύτερο θα βρεις να τα κάνεις και ειδικά τέτοιες δύσκολες εποχές.

Μόνο κάμερα θα δεις διαφορά και πουθενά αλλού.

Η μπαταρία του Ζ3 είναι κατά πολύ καλύτερη από το s6, που γράφουν όλοι ότι να ναι εδώ μέσα.

Εμφάνιση είναι τα ίδια και ποιοτικά.

Στο δούλεμα είναι πολύ μικρή η διαφορά υπέρ του S6.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Mε 1000 ειδικα στα 425 που ειναι προχωρα αφοβα..κρατας μια αληθινη συσκευη.εχει κανει πολυ καλη δουλεια σε ολους τους τομεις.αν το παρεις πηγαινε σε χρυσο..θα τρελαθεις
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να δώσεις μόνο 120€ και θες απλά να αλλάξεις συσκευή προχώρα. Αν το κάνεις αργότερα ίσως χάσεις παραπάνω από την μεταπώληση του z και να μην πέσει άλλο το s6.

 

Από την άλλη εγώ θα κρατούσα το Sony. Πολύ καλή κατασκευή, αυτονομία, αντοχή σε νερά κ. α. Επίσης όσον αφορά την υποστήριξη μια χαρά υποστήριξη έχουν τα Sony. Το Z μέχρι πρότινος το υποστήριζε όταν τα αντίστοιχα της εποχής του είχαν μείνει πίσω.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας ηταν κατατωπιστηκοτατες! αν και το s6 ειναι τελειο κινητο λεω να μεινω και φετος με το z3 γιατι διαβασα οτι η μπαταρια του s6 ειναι πολυ μετρια . εδω το z3 το φορτιζω καθε βραδυ ... το μονο που με χαλαει στο z3 ειναι οι καμερες και ειδικα η μπροστα αλλα ενταξει δεν γινεται να τα εχουμε ολα δικα μας
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

:(

ευχαριστω για τις απαντησεις σας ηταν κατατωπιστηκοτατες! αν και το s6 ειναι τελειο κινητο λεω να μεινω και φετος με το z3 γιατι διαβασα οτι η μπαταρια του s6 ειναι πολυ μετρια . εδω το z3 το φορτιζω καθε βραδυ ... το μονο που με χαλαει στο z3 ειναι οι καμερες και ειδικα η μπροστα αλλα ενταξει δεν γινεται να τα εχουμε ολα δικα μας

 

Αν φορτιζεις το Ζ3 κάθε βράδυ δεν το αφήνεις σε ηρεμία δηλαδή. Στο ποσό % το φορτιζεις;το s6 θα θέλει χαλαρά 2 φορές την ημερα.Παντως με νορμάλ χρήση και όχι λιώσιμο βγάζει χαλαρά ως το βράδυ

Link to comment
Share on other sites

:(

 

Αν φορτιζεις το Ζ3 κάθε βράδυ δεν το αφήνεις σε ηρεμία δηλαδή. Στο ποσό % το φορτιζεις;το s6 θα θέλει χαλαρά 2 φορές την ημερα.Παντως με νορμάλ χρήση και όχι λιώσιμο βγάζει χαλαρά ως το βράδυ

 

περιπου καθε βραδυ στο 20-10 % το βαζω στη πριζα

με ψηνει πολυ το το s6 αλλα δεν ξερω αν αξιζει τα 120 ευρω παραπανω

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

περιπου καθε βραδυ στο 20-10 % το βαζω στη πριζα

με ψηνει πολυ το το s6 αλλα δεν ξερω αν αξιζει τα 120 ευρω παραπανω

 

Εσύ το λιωνεις το Ζ :lol: το s6 δεν πρόκειται να σε βγάλει μέρα με φουλ λιώσιμο.

Με το s6 θα έχεις καλύτερη κάμερα,και τα δύο έχουν καλή ποιότητα κατασκευής, οθόνη καλύτερη (κάποιους ίσως τους αρέσει της Sony καλύτερα. Γούστα είναι Αυτά) αλλά χειρότερη μπαταρία. Lag free είναι και τα δύο. Συν αδιάβροχο το Sony αν σε ενδιαφέρει αυτό. Τώρα αν αξίζει να κάνεις μετάβαση εσύ το ξέρεις.Αν δεν καιγεσαι για την καλύτερη κάμερα στο s6 δεν νομίζω να αξίζει.

(εγω προσωπικά θα την έκανα την αλλαγή αν ήμουν στην θέση σου)

Link to comment
Share on other sites

τελικα λεω να την κανω την αλλαγη τωρα μενει να πουλησω το z3 και να μην φαω τα λεφτα που εχω στην ακρη:p αν και εχω αμφιβολιες για την μπαταρια yolo
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

τελικα λεω να την κανω την αλλαγη τωρα μενει να πουλησω το z3 και να μην φαω τα λεφτα που εχω στην ακρη:p αν και εχω αμφιβολιες για την μπαταρια yolo

 

Μεν την μπατάρια μην έχεις αμφιβολίες Εγώ μια χαρά οικανοποιμηενος Είμαι δεν ξέρω τι λένε οι περισσότεροι αν θες τώρα με ενα screen shot σε επιβεβαιώνω ότι τα πάει πολύ αξιεπρεπος η μπαταρία με αρκετή χρήση....το φορτισα χθες το ααπόγευμα απο της 8 μέχρι τι μία το βράδυ έμπαινα φβ (οχ ι απο την εφαρμογή)

Διάβαζα Αθλητικά μίλησα στο τηλέφωνο και μονιμα στο what's app τσατ.Και σήμερα απο τις 9 το πρωί έως τώρα συνέχεια κάτι κάνω αλλα οχι

Παιχνίδια και εχω 5.15ώρες οθόνη και 32% φωτεινότητα στο αυτόματο και κ εξοικονόμηση ενέργειας .βγάζω άνετα άλλη μια ωρα οθόνη. Μεγάλο προβλημα με.την μπαταρια έχει σε σημεία που δεν υπάρχει σήμα και επειδή το εχω ζήσει οφείλω να στο πω εκεί τα πράγματα είναι τραγικά στο εξωχικο μου το σημα είναι άθλιο και ακριβώς με την ιδια χρήση σε λιγότερες ωρες αναμονής βγάζω τις μισές ώρες οθόνη 3 και με το ζορι.

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Μεν την μπατάρια μην έχεις αμφιβολίες Εγώ μια χαρά οικανοποιμηενος Είμαι δεν ξέρω τι λένε οι περισσότεροι αν θες τώρα με ενα screen shot σε επιβεβαιώνω ότι τα πάει πολύ αξιεπρεπος η μπαταρία με αρκετή χρήση....το φορτισα χθες το ααπόγευμα απο της 8 μέχρι τι μία το βράδυ έμπαινα φβ (οχ ι απο την εφαρμογή)

Διάβαζα Αθλητικά μίλησα στο τηλέφωνο και μονιμα στο what's app τσατ.Και σήμερα απο τις 9 το πρωί έως τώρα συνέχεια κάτι κάνω αλλα οχι

Παιχνίδια και εχω 5.15ώρες οθόνη και 32% φωτεινότητα στο αυτόματο και κ εξοικονόμηση ενέργειας .βγάζω άνετα άλλη μια ωρα οθόνη. Μεγάλο προβλημα με.την μπαταρια έχει σε σημεία που δεν υπάρχει σήμα και επειδή το εχω ζήσει οφείλω να στο πω εκεί τα πράγματα είναι τραγικά στο εξωχικο μου το σημα είναι άθλιο και ακριβώς με την ιδια χρήση σε λιγότερες ωρες αναμονής βγάζω τις μισές ώρες οθόνη 3 και με το ζορι.

 

ενταξει εχω και Power bank αν δω τα σκουρα ... τι χρωμα λες ειμαι αναμεσα σε μαυρο και χρυσο

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

καποιος ειπε,καπως χειροτερη μπαταρια.εγω θα πω ουτε καν.στα μισα του Ζ3 ειναι το 6

 

εγω ειχα S6 και το εδωσα για Ζ3.πολυ καλυτερο κινητο συνολικα,οχι πως το S6 ηταν ασχημο,ειδικα σε καμερα .

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

καποιος ειπε,καπως χειροτερη μπαταρια.εγω θα πω ουτε καν.στα μισα του Ζ3 ειναι το 6

 

εγω ειχα S6 και το εδωσα για Ζ3.πολυ καλυτερο κινητο συνολικα,οχι πως το S6 ηταν ασχημο,ειδικα σε καμερα .

 

γενικα τα z3 εχουν προβληματα ειδικα με την οθονη και το bleeding. εχω αλλαξει μια φορα την οθονη απτο service και εχει λιγοτερο bleeding αλλα και παλι εχει...

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

ενταξει εχω και Power bank αν δω τα σκουρα ... τι χρωμα λες ειμαι αναμεσα σε μαυρο και χρυσο

 

Και εγώ ανάμεσα σε αυτά τα ήμουν Τελικά κατέληξα σε χρυσό Γιατί με εεντυπωσίασε .θεμα γούστου είναι .αν υπάρχεις τροπος να τσεκαρεις και από κοντά πριν αποφασίσεις ακόμα καλύτερα ότι και να παρεις είναι όμορφο..Εγώ για κάποιο περίεργο λόγο θα ήθελα να ειχα και το blue topaz.

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ανάμεσα σε αυτά τα ήμουν Τελικά κατέληξα σε χρυσό Γιατί με εεντυπωσίασε .θεμα γούστου είναι .αν υπάρχεις τροπος να τσεκαρεις και από κοντά πριν αποφασίσεις ακόμα καλύτερα ότι και να παρεις είναι όμορφο..Εγώ για κάποιο περίεργο λόγο θα ήθελα να ειχα και το blue topaz.

 

εγω δεν ξερω δεν εχω δει το χρυσο απο κοντα παντως ασπρο δεν παιρνω δεν ειναι τοσο ωραιο

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου πω τα χαρακτηριστηκα που εκαναν εμένα (δεν εχουν για όλους τα ιδια πραγματα σημασία) να πάω προς το s6 edge (ειναι ακριβως τα ίδια εκτος απο την οθόνη).

 

Γενικά μου αρεσει η αισθηση που ειχε στο χέρι, πολύ premium τηλέφωνο. Η κάμερα ειναι απλά ενα θαύμα, βγάζω πολλές φωτογραφίες και έχω και dslr καμερα αλλα μιλάμε για μια φοβερη point and shoot καμερα στο κινητό σου. Το ίδιο και η οθόνη, απλά ασύγκριτη με οτιδήποτε υπάρχει στην αγορά αυτη τη στιγμή. Η μπαταρία για μένα δεν είναι θέμα, πιστεύω είναι ανάλογα με τη χρήση και το χρήστη, εγω την εξαντλώ γρήγορα αλλα δεν θα το αφήσω να μου σβήσει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που παρατηρησα παντως ειναι οτι το χρυσο ειναι 20 ευρω πιο ακριβο απο τα αλλα χρωματα
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

καποιος ειπε,καπως χειροτερη μπαταρια.εγω θα πω ουτε καν.στα μισα του Ζ3 ειναι το 6

 

εγω ειχα S6 και το εδωσα για Ζ3.πολυ καλυτερο κινητο συνολικα,οχι πως το S6 ηταν ασχημο,ειδικα σε καμερα .

 

Δηλαδή θες να μας πεις εγώ που με 50% wifi 50% data όσο είχα το s6 που έβγαζα 4ωρες οθόνης με το Ζ3 θα έβγαζα 8? Ας είμαστε ρεαλιστες, ναι έχει καλύτερη μπαταρία το Ζ3 αλλά όχι ότι του s6 είναι η μισή. Ο καθένας φυσικά χειρίζεται αλλιώς την συσκευή του

Link to comment
Share on other sites

γενικα τα z3 εχουν προβληματα ειδικα με την οθονη και το bleeding. εχω αλλαξει μια φορα την οθονη απτο service και εχει λιγοτερο bleeding αλλα και παλι εχει...

 

Εγω άλλαξα 6 z3(3 copper και 3 silver green) και ουτε 1 απο αυτα είχε ίχνος bleeding.

Γενικά σε κινητά bleeding δεν εχω συναντήσει καμία 15αρια την τελευταία 5ετια.

Μονο σε tablet εχω συναντήσει.

 

Τωρα για το αν αξίζει μονο αμα θες αλλαγή παράστασης(για το edge αυστηρά οχι το απλό που ξαναζεσταμένο φαγητό του s5 ειναι)και πιο ποιοτική κάμερα.

 

Εγω μετα ενα 10μηνο με το z3 παρέα πήγα αποκλειστικά μονο στο s6 edge λογω ντιζάιν και αλλαγή παράστασης αλλιως ανετα με κάλυπτε μια 2ετια minumum.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εχω αποφασισει παρω το s6 . ξερετε που μπορω να δω απο κοντα το χρυσο χρωμα ? ειμαι αναμεσα σε μαυρο και χρυσο
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

εχω αποφασισει παρω το s6 . ξερετε που μπορω να δω απο κοντα το χρυσο χρωμα ? ειμαι αναμεσα σε μαυρο και χρυσο

 

Στα καταστήματα του γερμανού εχω δει αρκετές φορές το χρυσο...ολο και κάποιος από τα γνωστα εκαταστηματα θα το εχει.

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Στα καταστήματα του γερμανού εχω δει αρκετές φορές το χρυσο...ολο και κάποιος από τα γνωστα εκαταστηματα θα το εχει.

 

ok ευχαριστω θα παω αυριο γερμανο και vodafone καμια βολτα να τσεκαρω

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...