Jump to content

Μετα το ΝΟΤΕ 4 τι?


gdamprxp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά τον θάνατο του ΝΟΤΕ 4 θέλω μια συσκευή που να είναι ΤΟΡ όπως αυτή και καλύτερη αλλα να ΜΗΝ είναι samsung. Τι μου προτείνετε ?
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είμαι χωρίς τηλέφωνο οποτε το να περιμένω δεν είναι καλή ιδέα. Δε θέλω να ξεφυγω πανω απο 550 ευρώ. Το g4 πιστεύετε πως είναι υποβάθμιση ή το nexus 6 της moto? Περιμένω να μου δώσουν καινούργιο note και λεω να το δώσω και να πάρω κάτι αλλο
Link to comment
Share on other sites

Το g4 δεν το λες καλύτερο.Ούτε και το ίδιο κατώτερο του νοτε είναι σίγουρα..Αυτή τη στιγμή δεν ξέρω τι μπορεί να σου δώσει την ίδια εμπειρία χρήσης με τα τηλέφωνα που υπάρχουν αυτή τη στιγμή.Πάντως αν σου το αντικαταστησουν από τη Samsung θα είναι διπλό τσεκαρισμένο το τηλέφωνο σε σχέση με αγορά παραεισαγωγης.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν σου το αντικαταστησουν από τη Samsung θα είναι διπλό τσεκαρισμένο το τηλέφωνο σε σχέση με αγορά παραεισαγωγης.

 

Δεν κατάλαβα τι θες να πεις ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη μονο το Ζ5 μου ερχεται στο μυαλο που να μην ειναι Samsung οπως ειπες.. αλλα ξεφευγει στη τιμη που εθεσες..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Αν έπεσες σε ελαττωματικό μοντέλο πριν..Τώρα που θα σου το στείλει η ίδια η Samsung θα το διπλοτσεκαρει,έρχεται μέσα από την εταιρεία οπότε η πιθανότητες να πέσεις σε ελαττωματικό είναι πολύ λίγες..Και για μένα ευκολία χρήσης και δυνατότητες phablet της Samsung δεν υπάρχουν σε σχέση με τα phablets άλλων εταιριών.
Link to comment
Share on other sites

Ο,τιδήποτε μετά το Note 4 είναι υποβάθμιση. Ακόμα και το Note 5. Μόνο το Note 6 με επιστροφή micro sd θα αξίζει. Τώρα αν έπεσες σε ελαττωματική συσκευή είναι κάτι που συμβαίνει ασχέτως εταιρίας, το θέμα είναι η αντιμετώπιση που είχες στο service.

 

Φοβάμαι βέβαια πως για να ρωτάς τι να αγοράσεις μετά το Note 4 δεν χρησιμοποιείς το software για το πενάκι και χρησιμοποιείς το Note ως άλλο ένα smartphone με μεγάλη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ο,τιδήποτε μετά το Note 4 είναι υποβάθμιση. Ακόμα και το Note 5. Μόνο το Note 6 με επιστροφή micro sd θα αξίζει. Τώρα αν έπεσες σε ελαττωματική συσκευή είναι κάτι που συμβαίνει ασχέτως εταιρίας, το θέμα είναι η αντιμετώπιση που είχες στο service.

 

Φοβάμαι βέβαια πως για να ρωτάς τι να αγοράσεις μετά το Note 4 δεν χρησιμοποιείς το software για το πενάκι και χρησιμοποιείς το Note ως άλλο ένα smartphone με μεγάλη οθόνη.

 

Κάθε άλλο.... Το πενάκι το χρησιμοποιώ συνέχεια απλά είμαι απογοητευμένος από το service. Αλλά τελικά μάλλον λέω να το κρατήσω τελικα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον. Είχα το c και μου το αντικαταστήσανε με f. Το κινητό το κράτησα τελικά γιατί δε νομίζω πως υπάρχει κάτι πιο αξιόλογο δυστηχώς….. Τώρα μιας και έχω εμπειρία και από τα 2 κινητά c & f να σας πω τις διαφορές που παρατήρησα αν και το f το έχω μόλις 4 ημέρες.

To c είναι λίγο πιο δυνατό και φαίνετε να λαγκάρει λιγότερο. Όσον αναφορά τα παιχνίδια δεν παρατήρησα διαφορά (βέβαια μόνο clan of clash παίζω). Μεγάλη διαφορά παρατήρησα στην μπαταρία. Εκεί που με το c φόρτιζα κάθε μέρα τώρα φορτίζω κάθε 2 ημέρες. Αν και νωρίς το c νομίζω είναι πιο smooth… βέβαια οι διαφορές είναι πολύ μικρές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...