Jump to content

Doogee X6 / X6 Pro


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Πήρα και εγώ το doogee X6 απο το vickmall με αρκετή καθυστέριση.

Έχω πρόβλημα με το μικρόφωνω . Όταν παίρνω εγώ με ακούνε καλά , όταν με παίρνουν οι

αλλοι δεν με ακούνε πολύ δυνατά . Αυτό δεν είναι σταθερό , άλλες φορές πάει κανονηκά.

Και το φιλαράκι μου που το πήρε πριν λίγο καιρό έχει ακριβώς το ίδιο θέμα.

Τι μπορώ να κάνω ? Να αλάξω κάτι? Υπάρχει κανα πρόγραμμα?

 

Πάντως το κινητό είναι πολύ καλό για τα χρήματά του.

 

Εγω στο pro δεν εχω τετοιο θεμα ουτε καποιος μου εκανε παραπονο. απλα καμια φορα εγω δεν τους ακουω καλα αν εχει φασαρια αλλα οκ... Εσυ με την αφη εισαι οκ? (δες λιγο πιο πανω το ποστ μου)

 

Επισης εγω αυτο που διαπιστωσα με τον αισθητηρα φωτος ειναι οτι εαν το βαλω στο αυτοματο και το εχω χαμηλομενο πιο κατω απο τη μεση, δεν δινει καθολου φως στην οθονη... Αλλα αν πατησω 2 με 3 φορες το home επανερχεται και μπορεις να ανεβασεις τη φωτεινοτητα προς τη μεση. (λογικα σε αναβαθμιση θα το διορθωσουν)

κατα τα αλλα οπως ειπες για τα λεφτα του ειναι κομπλε!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 279
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ δεν είχα καποιο πρόβλημα με την οθόνη,την αφή της.

Απλά το ανέφερε κ κάποιος παραπάνω οτι εχει πρόβλημα, δεν τον ακουν οι αλλοι καλα, ακούγετε χαμηλοφονα.

Αυτο δεν ειναι στάνταρ ομως. Αμα κλείσω και με ξαναπαρουν ακουγομαι καλα. Πιστευω ειναι κατι που κανει αυτοματα το τηλλεφωνο Και το προσαρμοζει αυτοματα. Ίσως με καμια καινούρια rom να λυθεί. Θα έρθει ο καιρος που θα το πειράξω και αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα καποιο πρόβλημα με την οθόνη,την αφή της.

Απλά το ανέφερε κ κάποιος παραπάνω οτι εχει πρόβλημα, δεν τον ακουν οι αλλοι καλα, ακούγετε χαμηλοφονα.

Αυτο δεν ειναι στάνταρ ομως. Αμα κλείσω και με ξαναπαρουν ακουγομαι καλα. Πιστευω ειναι κατι που κανει αυτοματα το τηλλεφωνο Και το προσαρμοζει αυτοματα. Ίσως με καμια καινούρια rom να λυθεί. Θα έρθει ο καιρος που θα το πειράξω και αυτο...

 

Κ γω πιστευω με καποιο update να λυθουν αυτα τα προβλήματα. Παντος καλα θα ηταν να μας απαντουσε καποιος για το απλο στο δικο σου προβλημα και με pro σγο δικο μου. Τουλαχιστον να ξερουμε αν ειναι προβλημα της συσκευης ή λογισμικου....

(εγω παντος εστειλα ενα μηνυμα στην doogee μεσω fb, να δουμε αν απαντησουν..)

ξερετε τι παιζει απο service Ελλαδα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια. Εχω μερικες μερες το pro. Ενα προβληματακι με την οθονη. Δεν πιανει καλα την αφη με αποτελεσμα αλλα να παταω κ αλλα να κανει. Οταν εβγαλα το εργοστασιακο φιλμ ολα ηταν σχετικα καλα. Τωρα εβαλα τζαμακι κ παλι τα ιδια... Αλλα κυριος το κανει με τον δικτη, με τον αντιχειρα δουλευει μια χαρα... Εχετε κανα θεμα εσεις?

Και μια εικονα απο με το προβλημα μου. Αυτο ειναι στην ζωγραφικη με ενα αγγιγμα απο αριστερα προς δεξια... Σαν να χανει την επαφη... Αλλα εαν ασκησω περισσοτερη δυναμη στο ιδιο σημειο κανει κανονικη γραμμη ( το ιδιο ισχυει και κατα την χρηση).

 

http://i930.photobucket.com/albums/ad147/tasos_vl/sketch-1459714234825.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδία εμένα το πρόβλημα που είχα με το μικρόφονο και το ηχείο,

που δεν άκουγα καλά και δε με ακούγα λύθηκε με μια αναβάθμιση

που μου ζήτησε το κινητό να κάνω και μετά όλα κομπλέ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ναι η αναβάθμηση που έγινε τέλη Ιανουαρίου-αρχές Φλεβάρη έφερε προβλήματα στο κινητό. Τους έχω ρωτήσει κάπου στις τρεις φορές για το android 6. Το καλό είναι πως αυτή η αναβάθμηση έχει επιβεβαιωθεί , αλλά δεν ξέρουμε το πότε θα βγει :/
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα μήνα είμαι με 6.0 , και μάλιστα έχει γίνει και το πρώτο update, πάντα από το needrom βέβαια, όχι OTA. Μια χαρά τα πάει, αν είχε καλύτερη κάμερα δεν θα το άλλαζα (για το PRO μιλάω).
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα μήνα είμαι με 6.0 , και μάλιστα έχει γίνει και το πρώτο update, πάντα από το needrom βέβαια, όχι OTA. Μια χαρά τα πάει, αν είχε καλύτερη κάμερα δεν θα το άλλαζα (για το PRO μιλάω).

 

Εγώ για το απλό μιλάω... Η μπαταρία κτλ πως είναι με το 6.0;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και ένα μήνα είμαι με 6.0 , και μάλιστα έχει γίνει και το πρώτο update, πάντα από το needrom βέβαια, όχι OTA. Μια χαρά τα πάει, αν είχε καλύτερη κάμερα δεν θα το άλλαζα (για το PRO μιλάω).

 

Οταν ειχες την 5.1 ειχες θέματα με την αφη, οπως εχω εγω το προβλημα στο προηγούμενο post μου? Τωρα με την 6.0 εχεις θεματα? (με το glass εμενα δεν εχει καλη αφη στη 5.1)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ για το απλό μιλάω... Η μπαταρία κτλ πως είναι με το 6.0;

 

Αν δεν κανω λαθος, το απλο δεν πρεπει να υποστηριζει την 6.0 λογο του επεξεργαστη. Ούτε στo needrom δεν υπαρχει κατι αν θυμαμαι καλα...

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα δεν είχα με το touch, ούτε με την 5.1 ούτε με την 6.0 , πάντα χωρίς ζελατίνα, την βγάζω πάντα κι από παντού. Το μόνο μου παράπονο είναι για την φωτογραφική, αναγκάστηκα να αγοράσω το ΗΤ7 pro .Τώρα το Χ6pro εκτελεί χρέη GPS.
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχες την 5.1 ειχες θέματα με την αφη, οπως εχω εγω το προβλημα στο προηγούμενο post μου? Τωρα με την 6.0 εχεις θεματα? (με το glass εμενα δεν εχει καλη αφη στη 5.1)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν δεν κανω λαθος, το απλο δεν πρεπει να υποστηριζει την 6.0 λογο του επεξεργαστη. Ούτε στo needrom δεν υπαρχει κατι αν θυμαμαι καλα...

 

Φίλε μου θα σε διαψεύσω σε αυτό γιατί το x5 max τρέχει το 6

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα δεν είχα με το touch, ούτε με την 5.1 ούτε με την 6.0 , πάντα χωρίς ζελατίνα, την βγάζω πάντα κι από παντού. Το μόνο μου παράπονο είναι για την φωτογραφική, αναγκάστηκα να αγοράσω το ΗΤ7 pro .Τώρα το Χ6pro εκτελεί χρέη GPS.

 

Με την εργοστασιακη ζελατινα ειχα θεμα.. Οταν την εβγαλα ολα κομπλε. Με το που εβαλα το glass παλι τα ιδια... (λετε να εχει θεμα το touch?) ανοιξα την συσκευη, εβγαλα κ ξανα εβαλα τις καλωδιοταινιες, τις καθαρισα αλλα παλι τα ιδια... Τωρα για την φωτογραφικη δεν καιγομαι να σου πω την αληθεια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου θα σε διαψεύσω σε αυτό γιατί το x5 max τρέχει το 6

 

Μπορει... Αλλα πιθανοτατα να μην ειναι stock rom... Θα φανει στο μελλον οπως κ για το pro.

Link to comment
Share on other sites

Με την εργοστασιακη ζελατινα ειχα θεμα.. Οταν την εβγαλα ολα κομπλε. Με το που εβαλα το glass παλι τα ιδια... (λετε να εχει θεμα το touch?) ανοιξα την συσκευη, εβγαλα κ ξανα εβαλα τις καλωδιοταινιες, τις καθαρισα αλλα παλι τα ιδια... Τωρα για την φωτογραφικη δεν καιγομαι να σου πω την αληθεια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπορει... Αλλα πιθανοτατα να μην ειναι stock rom... Θα φανει στο μελλον οπως κ για το pro.

 

Την rom δεν την βρήκα στο needrom, αλλά το είδα στην σελίδα της Doogee οπότε μάλλον δεν θα είναι custom. Τους έκανα και παράπονα χτες και τώρα περιμένω να δω αν θα λύσουν τα θέματα που τους είπα

Link to comment
Share on other sites

Την rom δεν την βρήκα στο needrom, αλλά το είδα στην σελίδα της Doogee οπότε μάλλον δεν θα είναι custom. Τους έκανα και παράπονα χτες και τώρα περιμένω να δω αν θα λύσουν τα θέματα που τους είπα

 

Λοιπον στο official site http://www.doogee.cc στα specification το x5 max το δίνει android 6.0 οποτε το αγορασες με 6.0. Εμας με τα x6 pro τα δινει με 5.1 αλλα στο needrom λεει οτι ειναι official update (εχει 2) και υπαρχει και ενα custom. Τωρα κατα ποσο ειναι official δεν το γνωρίζω. Για το touch εστειλα και γω report σε e-mail facebook kai feedback αλλα δεν πηρα πουθενα απαντηση.... Απλα δεν ξερω αν εχει προβλημα το touch και τι γινετε με θεμα service στην Ελλάδα (να το πιάνει η εγγυηση δλδ).

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον στο official site http://www.doogee.cc στα specification το x5 max το δίνει android 6.0 οποτε το αγορασες με 6.0. Εμας με τα x6 pro τα δινει με 5.1 αλλα στο needrom λεει οτι ειναι official update (εχει 2) και υπαρχει και ενα custom. Τωρα κατα ποσο ειναι official δεν το γνωρίζω. Για το touch εστειλα και γω report σε e-mail facebook kai feedback αλλα δεν πηρα πουθενα απαντηση.... Απλα δεν ξερω αν εχει προβλημα το touch και τι γινετε με θεμα service στην Ελλάδα (να το πιάνει η εγγυηση δλδ).

1) Έχω το X6

2) Για το θέμα του touch δοκίμασε να βάλεις μία άλλη rom

3) Τα παράπονά μου ήταν για την έλλειψη των official rom των X6 αλλά και του pro από τα αρχεία λήψης της doogee αλλά και για την κακή υποστήριξη

Link to comment
Share on other sites

1) Έχω το X6

2) Για το θέμα του touch δοκίμασε να βάλεις μία άλλη rom

3) Τα παράπονά μου ήταν για την έλλειψη των official rom των X6 αλλά και του pro από τα αρχεία λήψης της doogee αλλά και για την κακή υποστήριξη

 

Θα συμφωνησω απολυτα σε ολα. Ρομ εχω κατεβασει εδω κ καιρο απο needrom αλλα δεν προλαβα να καθισω να την περασω... Αν προλαβω Κυριακη την περναω κ σας λεω τα νεα! (πρεπει επιτελους να το κανω).

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω απολυτα σε ολα. Ρομ εχω κατεβασει εδω κ καιρο απο needrom αλλα δεν προλαβα να καθισω να την περασω... Αν προλαβω Κυριακη την περναω κ σας λεω τα νεα! (πρεπει επιτελους να το κανω).

 

Οκ φίλε καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε καλή επιτυχία!

 

Κοιτα δω τωρα....

 

Description:

ROM Mobile Doogee X6 Pro – ROM Android 6.0

 

ONLY MT6735M

 

Update Official ROM Doogee X6 Pro version: DOOGEE_X6pro_Android6.0_20160411 – X2605_DG_A40T_M_V1.1.3_S160411 – x5602_fxkj_k20-user 6.0 MRA58K

Εμενα φοραει τον MT6735P. Τωρα τι να κανω....? Κ ενας αλλος απο κατω αυτο ρωταει, αλλα δεν πηρε ακομα απαντηση...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, παρακολούθησα όλη τη συζήτηση...

 

Προ ημερών αγόρασα ένα Doogee X6 Pro αλλά δεν κατάφερα ακόμη να το συνδέσω με υπολογιστή (με USB) για να μεταφέρω αρχεία, παρόλο που δοκίμασα σχεδόν τα πάντα (πάνω από 10 διαφορετικά driver/software σε 3 pc, 1 desktop με Win7, 1 desktop κι ένα λάπτοπ με Win-XP).

 

Στα Win-7 ακούγεται κανονικά ο ήχος που συνοδεύει σύνδεση USB device, αλλά πέραν αυτού... ουδέν. Στα Win-XP όταν (με πολλές προσπάθειες) κατάφερα να το αντιληφθούν σαν removable disk, δεν επιτρέπουν την πρόσβαση με μήνυμα "εισάγετε μέσο" κλπ.

 

Η πρώτη μου ερώτηση είναι λοιπόν...

-έχει καταφέρει κανείς να το συνδέσει με υπολογιστή και ΠΩΣ?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, παρακολούθησα όλη τη συζήτηση...

 

Προ ημερών αγόρασα ένα Doogee X6 Pro αλλά δεν κατάφερα ακόμη να το συνδέσω με υπολογιστή (με USB) για να μεταφέρω αρχεία, παρόλο που δοκίμασα σχεδόν τα πάντα (πάνω από 10 διαφορετικά driver/software σε 3 pc, 1 desktop με Win7, 1 desktop κι ένα λάπτοπ με Win-XP).

 

Στα Win-7 ακούγεται κανονικά ο ήχος που συνοδεύει σύνδεση USB device, αλλά πέραν αυτού... ουδέν. Στα Win-XP όταν (με πολλές προσπάθειες) κατάφερα να το αντιληφθούν σαν removable disk, δεν επιτρέπουν την πρόσβαση με μήνυμα "εισάγετε μέσο" κλπ.

 

Η πρώτη μου ερώτηση είναι λοιπόν...

-έχει καταφέρει κανείς να το συνδέσει με υπολογιστή και ΠΩΣ?

 

Επιδη επιχειρησα να flashαρω την ρομ χωρις επιτυχία, απο κει που κατεβασα την ρομ ειχε μεσα κ drivers. Μπες εδω http://www.needrom.com/download/doogee-x6-pro-6-0/ κανε εγγραφη (το password θα σου ερθει στο e-mail) και κατρβασε το αρχειο απο το λινκ το Flash SPMDT και μεσα θα βρεις τον φακελο που λεει Windows drivers, το ανοιγεις και κανεις εγγατασταση (σου λεει οτι δεν ειναι ασφαλης τα αρχεια αλλα εσυ κανεις εγκατασταση παρ ολα αυτα). Καλα ειναι να πας διαχειριση συσκευων κ να δεις πως βλεπει την συσκευη. (πριν περασεις τα drivers συνδεσε το κιν κ κανε καταργιση συσκευης κ μετα περνα τα.) εμενα παντος δουλεψε κομπλε.

Εσυ με το touch ολα κοπλε? Εχεις πανω το φιλμ προστασιας?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα δω τωρα....

 

Description:

ROM Mobile Doogee X6 Pro – ROM Android 6.0

 

ONLY MT6735M

 

Update Official ROM Doogee X6 Pro version: DOOGEE_X6pro_Android6.0_20160411 – X2605_DG_A40T_M_V1.1.3_S160411 – x5602_fxkj_k20-user 6.0 MRA58K

Εμενα φοραει τον MT6735P. Τωρα τι να κανω....? Κ ενας αλλος απο κατω αυτο ρωταει, αλλα δεν πηρε ακομα απαντηση...

 

Είσαι σε δίλλημα τώρα... Αν θες κάνε μία δοκιμή και αν δεν τα καταφέρεις βάλε πίσω την stock

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε δίλλημα τώρα... Αν θες κάνε μία δοκιμή και αν δεν τα καταφέρεις βάλε πίσω την stock

 

Η πλακα ειναι οτι η stock παλι λεει για mt6735m και οχι για mt6735p. Εψαξα στο ιντερνετ κ κανενα x6 pro δεν φοραει τον mt6785m... Επισης κολλησα στο σημειο πριν την φλασαρω βγαζοντας σφαλμα για την θηρα com οτι δεν την βρισκει. Τωρα τι παιζει δεν βγαζω ακρη... Που θα βρω την stock; δεν υπαρχει στο official site, μονο στο needrom.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σϊγουρα mtk6575p?

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι σϊγουρα mtk6575p?

 

Ωπ! Λάθος! Mtk6735p

Link to comment
Share on other sites

Είναι σϊγουρα mtk6575p?

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ωπ! Λάθος! Mtk6735p

Ναι το κοιταξα απο την εφαρμογη z - devise test και ειναι ο mt6735p. Μα και στα spect σε site δεν υπαρχει x6 pro με m. Τον mt6735m τον φοραει το χ5 pro. https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.devicespecifications.com/en/comparison/d55f501ae&ved=0ahUKEwimoObt0NzMAhUB6RQKHTN8CBoQFggiMAI&usg=AFQjCNEW3EPxBXJR5Z1_93uMPsnRJiW2yA

Link to comment
Share on other sites

Ναι το κοιταξα απο την εφαρμογη z - devise test και ειναι ο mt6735p. Μα και στα spect σε site δεν υπαρχει x6 pro με m. Τον mt6735m τον φοραει το χ5 pro. https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.devicespecifications.com/en/comparison/d55f501ae&ved=0ahUKEwimoObt0NzMAhUB6RQKHTN8CBoQFggiMAI&usg=AFQjCNEW3EPxBXJR5Z1_93uMPsnRJiW2yA

 

Εγώ λέω να δοκιμάσεις. Έχω ακούσει και το ότι εΐναι δύσκολο να καταστρέψεις τους mediatek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...