Jump to content

Doogee X6 / X6 Pro


kwnana
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσοι εχετε το μαυρο,αφηνει δαχτυλιες στο πισω καπακι??Ειναι τυπου ματ??

 

Ναι δαχτυλιές υπάρχουν μα δε φαίνονται εύκολα. Τι εννοείς με το ματ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λέτε να το ρουτάρω και να κάνω swap; γιατί με πετάει από κάπια παιχνίδια που βαρένουν πολύ αν μπεις σε servers και τετοια κι εγώ μπαίνω όλη την ώρα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 279
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι δαχτυλιές υπάρχουν μα δε φαίνονται εύκολα. Τι εννοείς με το ματ;

Mατ,ναι δεν το εγραψα καλα,σαν γομα φαντασου,η ειναι γυαλιστερο?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε το μαυρο,αφηνει δαχτυλιες στο πισω καπακι??Ειναι τυπου ματ??

 

Κωστα απο εμενα +1. Το βλεπω για καλη αγορα. Προχωρα ! ;)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Κωστα απο εμενα +1. Το βλεπω για καλη αγορα. Προχωρα ! ;)

Ναι πηρα ενα και απο αυτο σε λευκο στα 99$,και δυο Leagoo Elite 5 μαυρα στα 119$ εκαστος.....:)

 

@Ntouris3

Ευχαριστω φιλε μου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι πηρα ενα και απο αυτο σε λευκο στα 99$,και δυο Leagoo Elite 5 μαυρα στα 119$ εκαστος.....:)

 

@Ntouris3

Ευχαριστω φιλε μου.

 

Παιδιά έχω δοκιμάσει 4 android και 3 pc apps για root και κανένα δε πέτυχε... Καμία λύση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δοκιμάσει 4 android και 3 pc apps για root και κανένα δε πέτυχε... Καμία λύση;

Για τσεκαρε απο το doogee x5 μηπως κανεις κατι,με δικια σου ευθηνη παντα εαν μπρικαρει η συσκευη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για τσεκαρε απο το doogee x5 μηπως κανεις κατι,με δικια σου ευθηνη παντα εαν μπρικαρει η συσκευη.

 

Θα δω αλλά θα δοκιμάσω μόνο εφαρμογές... Μακρία αν έχει μπλέξιμο με recovery και τέτοια! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τσεκαρε απο το doogee x5 μηπως κανεις κατι,με δικια σου ευθηνη παντα εαν μπρικαρει η συσκευη.

 

Το λες επιδή έχουν τον ίδιο επεξεργαστή έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Θα δω αλλά θα δοκιμάσω μόνο εφαρμογές... Μακρία αν έχει μπλέξιμο με recovery και τέτοια! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το λες επιδή έχουν τον ίδιο επεξεργαστή έτσι;

Eαν θυμαμαι καλα ναι,ιδια ειναι σαν spec.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η διαδικασία χωρίς recovery που δούλεψε και σε άλλα κινητά εκτος του x5 pro http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6404129#post6404129 αλλά ήταν mtk67xx ενώ εσένα είναι mtk6580
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η διαδικασία χωρίς recovery που δούλεψε και σε άλλα κινητά εκτος του x5 pro http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6404129#post6404129 αλλά ήταν mtk67xx ενώ εσένα είναι mtk6580

 

Αυτό εδώ εννοείς; Screenshot_2016-01-14-17-28-30.png?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Το εδώ που παραπέμπει; Γιατι δεν υπαρχει καποιο λινκ..

 

Έστειλα και εικόνα.. Δεν τη βλέπεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά ο υπολογιστής μου δεν αναγνωρίζει το κινητό όταν πάω να φλασάρω κάτι (δηλαδή χωρίς μπαταρία) μόνο αν κρατάω το κουμπί που δυναμώνεις την ένταση, τότε το αναγνωρίζει αλλά μόνο για 5-10 δευτερόλεπτα... Τι κανω τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε φαίνεται κάποια εικόνα.Ξαναβάλε τους drivers και δοκίμασε και με την μπαταρία μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δε φαίνεται κάποια εικόνα.Ξαναβάλε τους drivers και δοκίμασε και με την μπαταρία μέσα.

 

Γίνεται μήπως να φλασάρω τη recovery μέσω adb;

Link to comment
Share on other sites

Ναι λογικά γίνεται μέσω fastboot εντολών.Σε fastboot μπαίνει και απο την εκκίνηση πατώντας power + volume up -->fastboot και μετά αφου το αναγνωρίσει το pc πληκτρολογείς fastboot flash recovery -->όνομα recovery.img.Δεν το έχω δοκιμάσει σε mtk συσκευή.

Και επίσης αν το recovery που θέλεις να φλασάρεις είναι αυτό http://www.needrom.com/download/twrp-2-8-7-3-megthebest-4/ παίζει ρόλο και ποια ρομ έχεις γιατι στα σχόλια διαβάζω ότι δεν παίζει με την ρομ του ιανουαρίου.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ναι λογικά γίνεται μέσω fastboot εντολών.Σε fastboot μπαίνει και απο την εκκίνηση πατώντας power + volume up -->fastboot και μετά αφου το αναγνωρίσει το pc πληκτρολογείς fastboot flash recovery -->όνομα recovery.img.Δεν το έχω δοκιμάσει σε mtk συσκευή.

Και επίσης αν το recovery που θέλεις να φλασάρεις είναι αυτό http://www.needrom.com/download/twrp-2-8-7-3-megthebest-4/ παίζει ρόλο και ποια ρομ έχεις γιατι στα σχόλια διαβάζω ότι δεν παίζει με την ρομ του ιανουαρίου.

 

Δυστιχώς έχω του Ιανουαρίου... :(

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι λογικά γίνεται μέσω fastboot εντολών.Σε fastboot μπαίνει και απο την εκκίνηση πατώντας power + volume up -->fastboot και μετά αφου το αναγνωρίσει το pc πληκτρολογείς fastboot flash recovery -->όνομα recovery.img.Δεν το έχω δοκιμάσει σε mtk συσκευή.

Και επίσης αν το recovery που θέλεις να φλασάρεις είναι αυτό http://www.needrom.com/download/twrp-2-8-7-3-megthebest-4/ παίζει ρόλο και ποια ρομ έχεις γιατι στα σχόλια διαβάζω ότι δεν παίζει με την ρομ του ιανουαρίου.

Εντομεταξύ δεν υπάρχουν οι drivers αυτού του επεξεργαστή στη σελίδα της mediatek!

Link to comment
Share on other sites

Αφου έχεις του ιανουαρίου δεν έχεις recovery..Δες μήπως έχουν βγάλει τίποτε απο ρωσσία μεριά δηλαδή 4pda forum
Link to comment
Share on other sites

Αφου έχεις του ιανουαρίου δεν έχεις recovery..Δες μήπως έχουν βγάλει τίποτε απο ρωσσία μεριά δηλαδή 4pda forum

 

Ήθελα τη συγκεκριμένη γιατί από αυτήν μπορείς να βάλεις root, αλλά αφού δεν μπορώ να την φλασάρω από το κινητό δοκίμασα από τον υπολογιστή αλλά δεν το αναγνωρίζει οπότε πρέπει να βρω τους κατάλληλους drivers . Ααα κάτι που ξέχασα να αναφέρω. Ο υπολογιστής το κινητό το αναγνωρίζει μια χαρά όταν είναι ανοιχτό ...

Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε στο myphone http://www.myphone.gr/d/doogee/x6.593/hands-on/ hands on απο τον mythozz.Γενικά καλά σχόλια βλέπω αλλά μου κάνει εντύπωση αυτό που λέει για τις 4 ώρες οθόνη όταν αυτές τις έβγαζε άνετα το x5 με μπαταρία 2400mah-->πραγματικά κοντά στα 2000

Φίλε ntouris3 μήπως έχεις καμμιά ζυγαριά κουζίνας ακριβείας να ζυγίσεις την μπαταρία για να δουμε πόσα γραμμάρια είναι;

Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε στο myphone http://www.myphone.gr/d/doogee/x6.593/hands-on/ hands on απο τον mythozz.Γενικά καλά σχόλια βλέπω αλλά μου κάνει εντύπωση αυτό που λέει για τις 4 ώρες οθόνη όταν αυτές τις έβγαζε άνετα το x5 με μπαταρία 2400mah-->πραγματικά κοντά στα 2000

Φίλε ntouris3 μήπως έχεις καμμιά ζυγαριά κουζίνας ακριβείας να ζυγίσεις την μπαταρία για να δουμε πόσα γραμμάρια είναι;

 

Δυστυχώς όχι, μα από την εμπειρία μου μπορώ να σου πω, πως με το dg310 όταν έπαιζα mcpe η μπαταρία από 100% στο 15% πήγαινε μέσα σε δύο ώρες, ενώ με αυτό μέσα σε 4-6 ώρες..... Έχει μεγάλη διαφορά :)

Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε στο myphone http://www.myphone.gr/d/doogee/x6.593/hands-on/ hands on απο τον mythozz.Γενικά καλά σχόλια βλέπω αλλά μου κάνει εντύπωση αυτό που λέει για τις 4 ώρες οθόνη όταν αυτές τις έβγαζε άνετα το x5 με μπαταρία 2400mah-->πραγματικά κοντά στα 2000

Φίλε ntouris3 μήπως έχεις καμμιά ζυγαριά κουζίνας ακριβείας να ζυγίσεις την μπαταρία για να δουμε πόσα γραμμάρια είναι;

 

Ειναι και πενταμισαρι αυτο....

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...