Jump to content

Αγορα οχι ενα αλλα δυο κινητα


SV7QNP
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγορα οχι ενα αλλα δυο κινητα ενα για εμενα και ενα για την γυναικα μου ....Τωρα κοιταζω για Android τουλαχιστων 5αρι σε οθονη 4πυρινο η 8πυρινο καταλαβατε πιστευω 1.5-2Ghz ...τωρα για την τιμη κατι εως 100-170 το πολυ ....Τωρα σοβαρα κοιταζω κατι γιατι εχω χασει την μπαλα με τα διαφορα σχολια απο διαφορους φιλους εδω που παρακολουθω σχολια .Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S3 Neo http://www.skroutz.gr/s/5066415/Samsung-Galaxy-S3-Neo-16GB.html είναι 4.8" και δεν έχει μεγάλη διαφορά με τις 5"

Motorola Moto G 2nd Gen http://www.skroutz.gr/s/6484312/Motorola-Moto-G-4G-2nd-Gen-8GB.html

LG G3S http://www.skroutz.gr/s/5467135/LG-G3-S-8GB.html

Αν θες από Κίνα υπάρχει το Xiaomi Redmi Note 2 http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-2-prime-2-2ghz-2gb-32gb-smartphone-4g-fdd-lte-mtk-helio-x10-octa-core-5-5-inch-fhd-13-0mp.html αλλά λόγω cc δεν γίνεται αγορά από εξωτερικό μόνο με κάρτες εξωτερικού νομίζω.

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Θα ελεγα οχι Samsung

Oxi αξιολογο vfm.

Κοιτα αν μπορεις να βρεις το P8 lite σε τιμη κατω απο 200(ελλαδα),

Αλλιως κινα, οπου οι καλες επιλογες ειναι απειρες κυριολεκτικα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Μη νομίζεις ούτε εγώ πολύ χωνευω τα Samsung αλλά για το συγκεκριμένο έχω ακούσει από γνωστό μου πολύ καλά λόγια. Όντως το P8 Lite είναι πολύ καλό αλλά έχει 200€ καινούργιο και μεταχειρισμενο το τσιμπανε γιατί οι περισσότεροι το έχουν πάρει 169€ από την προσφορά που ήταν το καλοκαίρι και το πουλάνε όσο κάνει καινούργιο. Edited by Alex_90
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε το LG και το Motorola αφού δεν θες κινέζικα παρόλο που τα κινέζικα δεν είναι αυτά που ήταν κάποτε, οι πιο αξιόπιστες μάρκες κινεζικων είναι Huawei, Xiaomi, Meizu, ZTE, Asus κλπ
:chair:
Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι δεν θελω κινεζικο απλα δυσκολευομαι στο θεμα τις αγορας απο εκει με τα θεματα που εχουμε στη χωρα μας .... απλα κανω ερευνα αγορας και κοιταζω να βρω κατι αξιοπιστο .αλλα δεν εχω την εμπειρια ετσι και βρισκομε εδω για να μου δωσετε τα φωτα σας ..Συγνωμη αν σας ζαλιζω ..ετσι οπως ειπα θελω να παρω δυο κινητα αν υπαρχουν και αλλες επιλογες θα ηθελα να τις δω και απο εκει μετα θα επιλεξω ενα η δυο τρια ωστε να μου πρωτηνετε το καλυτερο .....
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας ζαλιζεις καθόλου έτσι κι αλλιώς το φόρουμ για αυτή τη δουλειά είναι. Καταρχήν για τι χρήση τα θες; browsing, gaming, σαν απλά τηλέφωνα ; Για μένα να πας να δεις σε κάποιο κατάστημα το καθένα από κοντά και από κει και πέρα τα συμπεράσματα δικά σου.
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα Samsung Galaxy J5. Αν μπορείς να δώσεις κάτι παραπάνω δες Meizu M2 και Huawei P8 Lite που κοστίζουν κάτω από 200€ αυτή τη στιγμή. Πιο φθηνά αλλά με 1GB Ram δες LG Spirit 4G και Motorola Moto g 2 4g.
Link to comment
Share on other sites

Alex 90 Βασικα το ονομα μου ειναι Παναγιωτης κοιταξε εχω ενα κινητο αυτη τι στιγμη το οποιο το εχω εδω και 3-4 χρονια ενα samsung η χρηση του τωρα καθαρα για ιντερνετ τηλεφωνα και καποιες ελαυριες εφαρμογες πουεκανα χρηση στο χομπυ μου .. τωρα για την γυναικα μου καθαρα σαν μπιζου θα το εχει κλασικα οπως η περισοτερες οχι πλακα κανω ....απλα δεν ειμαι απο τα ατομα που θα παρω τωρα και σε ενα χρονο θ το αλαξω για καποιο αλλο εφοσον μου κανει την δουλεια μου .. πες μου μερικα εσυ σε τεχνικα οπως σου ανεφερα ποιο πανω τουλαχιστων να ειναι κατι γρηγορο και μετα θα βγαώ δυο τρια θα κανω την δκια μου συγκρισει και θα ζητησω και παλι την γνωμη σου ,σας ..........Για τα htc ., lenovo ποια η γνωμη σου
Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη τα HTC και τα Lenovo είναι κινέζικα αλλά αξιόπιστα, το μόνο κακό που έχουν αρκετά Lenovo είναι οι διάφορες κινεζικες άχρηστες εφαρμογές και ότι για να βγουν χρειάζονται πειραγματα με root, custom roms κτλ. Για τη χρήση που μου λες ότι κάνεις πιστεύω ότι το Samsung Galaxy J5 που λέει και ο madman099 είναι vfm και θα σε καλύψει σίγουρα και στο νήμα του έχω διαβάσει ότι έχει πολύ καλή μπαταρία οπότε εγώ σε αυτά τα λεφτά θα πήγαινα ή στο J5 ή στο LG G3S τώρα εσύ θα κρίνεις. Τώρα για το 2ο κινητό πάρε το LG Spirit.
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελληνικη αγορα τα Huawei ειναι κορυφαια vfm...

Δε χαλανε, δεν κολλανε...

Δευτερη παγκοσμια δυναμη η Huawei, πισω αποτα Samsung, με +60%! αυξηση πωλησεων....

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην Ελληνικη αγορα τα Huawei ειναι κορυφαια vfm...

Δε χαλανε, δεν κολλανε...

Δευτερη παγκοσμια δυναμη η Huawei, πισω αποτα Samsung, με +60%! αυξηση πωλησεων....

 

Η LG, εχει μονο χασουρα στα κινητα...

Δες το Ρ8,

Το 4Χ, το Ρ8lite, Huawei G4 κτλ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ πολυ καλα αυτα αλλα φευγουν κατα πολυ απο αυτα που μπορω να δωσω και οπως ειπα θελω δυο

Στην Ελληνικη αγορα τα Huawei ειναι κορυφαια vfm...

Δε χαλανε, δεν κολλανε...

Δευτερη παγκοσμια δυναμη η Huawei, πισω αποτα Samsung, με +60%! αυξηση πωλησεων....

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η LG, εχει μονο χασουρα στα κινητα...

Δες το Ρ8,

Το 4Χ, το Ρ8lite, Huawei G4 κτλ

Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia E4 Για το συγκεκριμενο κινητο σε σχεση με το σαμσουνκγ j5 τι εχετε να πειτε για την γυναικα μου γιατι για εμεναεγω ακομα δεν αποφασισα εχω μπερδευτη αφανταστα:!:
Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia E4 Για το συγκεκριμενο κινητο σε σχεση με το σαμσουνκγ j5 τι εχετε να πειτε για την γυναικα μου γιατι για εμεναεγω ακομα δεν αποφασισα εχω μπερδευτη αφανταστα:!:

 

Γενικα θα σου μιλησω. Και Lg, Samsung, Nokia, περασαν απο τα χερια μου και πιστευα οτι ειχα καλα κινητα. Οταν ανακαλυψα τα κινεζικα δεν πιστευα στα ματια και στα χερια μου. Πολλοι με ελεγαν κινεζικο και γελουσαν, και οταν τους ελεγα ποσο κανει και τι κανει, τους κοπηκε το γελιο.

Πιστευω 150-200 οχι πολυ θα βρεις κινητο απο Κινα, και θα εχεις στα χερια σου κατι παραπανω απο αξιοπρεπη συσκευη. Και απο καταστημα μεχρι στιγμης το ποιο αξιοπιστο για μενα το Vickmall.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...