Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εαν θελεις να αυξησεις τον εσωτερικο χωρο, ειναι πολυ καλη επιλογη να ενοποιησεις την καρτα sd, αλλα..... θα πρεπει η sd να ειναι πολυ γρηγορη, δλδ U3 για να μπορει να πλησιαζει σε ταχυτητα την εσωτερικη μνημη η οποια ειναι emmc5 , αλλιως το κινητο θα σου πηγαινει πιο αργα κατα το read/write και ειναι λογικο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ποιο skroutzoμαγαζο τα λεει αυτα? δωσε ενα Link. Και φυσικα δεν ευσταθουν.....

 

Δεν τα λεει σκρουτζομαγαζο ενας αξιολογητής το γραφει

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατι εκανα και εβγαλα το διπλο ταπ ταπ που το βρισκω τωρα οεο;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κατι εκανα και εβγαλα το διπλο ταπ ταπ που το βρισκω τωρα οεο;

 

Ρυθμίσεις δυνατότητας

Παιδιά το ξαναρωταω... μπορούμε να αλλάξουμε τελικά την γραμματοσειρά στα εικονίδια?

Edited by Athens16
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου διπλο κεραυνο βγαζει παντα σε οποιο σημειο και να ειναι ο διακοπτης οταν βαλεις αλλο φορτιστη αναβει ενας κεραυνος.Και φυσικα θα αστειευεσαι που καιει μπαταρια ενω κοιμασαι δεν καταναλωνει τιποτα γελοια πραγματα,καθως επισης δε χρειαζεται να κλεινης τιποτα ενα ενα πατα μια το σκουπακι και καθαρισες.Προφανως δεν εχεις το κινητο τι να πω;Σου ζητω συγγνωμη δεν ειρωνευομαι αλλα αυτα που λες με την γαϊδουρινη αυτονομια του κινητου αυτου δεν ευσταθουν.Σορυ και παλι.:)

 

Αν έχεις ανοιχτό Bluetooth, GPS και WiFi ανοιχτά το βράδυ πιστεύεις ότι δεν καταναλώνουν μπαταρία και πως κλείνουν με το σκουπάκι;

Αν έχεις ανοιχτές 10 εφαρμογές που βγάζουν αβέρτα ειδοποιήσεις όλο το βράδυ, πιστεύεις ότι δεν καταναλώνουν μπαταρία;

Ας σκεφτόμαστε λίγο πριν βιαστούμε να πούμε την εξυπνάδα μας.

 

Δύο άνθρωποι γράφουνε ότι το βρίσκουν βολικό το κουμπάκι. Εσύ δεν το βρίσκεις. ΟΚ. Σεβαστή η άποψη σου, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο προσπαθείς να μας την επιβάλεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά είναι και οι 2 θέσεις sim 4g?

Ναι και οι 2 είναι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι και οι 2 θέσεις sim 4g?

 

Και οι δύο υποδοχές sim υποστηρίζουν 4g. Μόνο η κύρια κάρτα δεδομένων μπορεί να υποστηρίξει υπηρεσίες δεδομένων 4g. Που σημαίνει επιλέγεις πια από τις δύο υποδοχές κάρτας θες να χει 4g κατά περίσταση.

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο υποδοχές sim υποστηρίζουν 4g. Μόνο η κύρια κάρτα δεδομένων μπορεί να υποστηρίξει υπηρεσίες δεδομένων 4g. Που σημαίνει επιλέγεις πια από τις δύο υποδοχές κάρτας θες να χει 4g κατά περίσταση.

Συγνωμη, αλλα αυτο που λες είανι σε αντιφαση...αν και οι2 υποστηριζει 4γ τοτε γιατι λες οτι μονο η κυρια καρτα μπορει να εχει 4γ? σορρυ αλλα δε το καταλαβαμπορεις να το γραψεις λιγο καλυτερα? μηπως ενοεις οτι δεν το κανουν ταυτοχρονα....αυτο ειναι λογικο... μια απο τις 2 αναλογα την επιλογη αυτο εννοεις ε?

ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη, αλλα αυτο που λες είανι σε αντιφαση...αν και οι2 υποστηριζει 4γ τοτε γιατι λες οτι μονο η κυρια καρτα μπορει να εχει 4γ? σορρυ αλλα δε το καταλαβαμπορεις να το γραψεις λιγο καλυτερα? μηπως ενοεις οτι δεν το κανουν ταυτοχρονα....αυτο ειναι λογικο... μια απο τις 2 αναλογα την επιλογη αυτο εννοεις ε?

ευχαριστω

 

Ναι αυτό εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ανοιχτό Bluetooth, GPS και WiFi ανοιχτά το βράδυ πιστεύεις ότι δεν καταναλώνουν μπαταρία και πως κλείνουν με το σκουπάκι;

Αν έχεις ανοιχτές 10 εφαρμογές που βγάζουν αβέρτα ειδοποιήσεις όλο το βράδυ, πιστεύεις ότι δεν καταναλώνουν μπαταρία;

Ας σκεφτόμαστε λίγο πριν βιαστούμε να πούμε την εξυπνάδα μας.

 

Δύο άνθρωποι γράφουνε ότι το βρίσκουν βολικό το κουμπάκι. Εσύ δεν το βρίσκεις. ΟΚ. Σεβαστή η άποψη σου, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο προσπαθείς να μας την επιβάλεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι και οι 2 είναι.

Με παρεξηγησες κατασρχην που να ξερω οτι εσεις τα εχετα ανοιχτα ολο το βραδυ οταν κοιμαστε δηλαδη gps για να ξερουν που εισαι;μπλε δοντι μιλας στον υπνο σου η το εχεις στο αυτι;οσο αφορα το wifi και εγω το εχω ανοιχτο οπως επισης mesenger email gmail facebook viber καιρος συγχρονιζονται ολα και φυσικα να ερχονται ειδοποιησεις σε ολα στο αθορυβο το εχω ετσι και αλλιως.

Δεν λεω εξυπναδες μιλαω για πραξη ΝΑΙ gps και μπλε δοντι καταναλωνουν οπως και το wifi "αστεια καταναλωση" Αν εχεις τοοοοοοοσο θεμα με τις καταναλωσεις κλειστο φιλε μου να μην καταναλωνει τπτ ουτως η αλλως το ξυπνητηρι λειτουργει.

Σου ζητω συγγνωμη και παλι αν θιχτηκες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρυθμίσεις δυνατότητας

Παιδιά το ξαναρωταω... μπορούμε να αλλάξουμε τελικά την γραμματοσειρά στα εικονίδια?

 

Σε ευχαριστω να εισαι καλα .

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ανοιχτό Bluetooth, GPS και WiFi ανοιχτά το βράδυ πιστεύεις ότι δεν καταναλώνουν μπαταρία και πως κλείνουν με το σκουπάκι;

Αν έχεις ανοιχτές 10 εφαρμογές που βγάζουν αβέρτα ειδοποιήσεις όλο το βράδυ, πιστεύεις ότι δεν καταναλώνουν μπαταρία;

Ας σκεφτόμαστε λίγο πριν βιαστούμε να πούμε την εξυπνάδα μας.

 

Δύο άνθρωποι γράφουνε ότι το βρίσκουν βολικό το κουμπάκι. Εσύ δεν το βρίσκεις. ΟΚ. Σεβαστή η άποψη σου, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο προσπαθείς να μας την επιβάλεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι και οι 2 είναι.

Eισαι λιγο υπερβολικος , ποιος εχει το βραδυ ανοιχτο το wifi bt gps μονιμα? για ποιο λογο δηλαδη? Εγω προσωπικα οταν παω για υπνο ειμαι τοσο κομματια απο κουραση λογο δουλειας που αν μου ερχοντουσαν "αβερτα" ειδοποιησεις θα το ειχα σπασει το κινητο..... Δεν λεει "εξυπναδες" ο φιλος...... Οσο για το κουμπακι, μαζι σου ειμαι, ειναι πραγματι πολυ χρησιμο.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! Προχθές αγόρασε ένας φίλος το p1 με κινέζικη ρομ. Διάβασα κάτι οδηγίες εδώ και πέρασα την ευρωπαϊκή. Το θέμα είναι πως ξέχασα να αφαιρέσω το google account και τώρα θέλει αυτό που είχαμε βάλει άλλα δεν το θυμόμαστε. Υπάρχει κάποιος τρόπο να προσπερασουμε το google account?
Link to comment
Share on other sites

Με παρεξηγησες κατασρχην που να ξερω οτι εσεις τα εχετα ανοιχτα ολο το βραδυ οταν κοιμαστε δηλαδη gps για να ξερουν που εισαι;μπλε δοντι μιλας στον υπνο σου η το εχεις στο αυτι;οσο αφορα το wifi και εγω το εχω ανοιχτο οπως επισης mesenger email gmail facebook viber καιρος συγχρονιζονται ολα και φυσικα να ερχονται ειδοποιησεις σε ολα στο αθορυβο το εχω ετσι και αλλιως.

Δεν λεω εξυπναδες μιλαω για πραξη ΝΑΙ gps και μπλε δοντι καταναλωνουν οπως και το wifi "αστεια καταναλωση" Αν εχεις τοοοοοοοσο θεμα με τις καταναλωσεις κλειστο φιλε μου να μην καταναλωνει τπτ ουτως η αλλως το ξυπνητηρι λειτουργει.

Σου ζητω συγγνωμη και παλι αν θιχτηκες.

 

Φίλε μου μπορεί κάποια στιγμή πριν να πέσεις να κοιμηθείς να τα έχεις ανοίξει και να μείνουν ανοιχτά. Με ένα κουμπάκι τα κλείνεις όλα χωρίς καν να χρειαστεί να ξεκλειδώσεις την οθόνη και ταυτόχρονα απενεργοποιείς και τις ειδοποιήσεις από τις εφαρμογές να μη σε ζαλίζουν.

Εμένα αυτό με βολεύει. Αν εσένα δε σε βολεύει μην το χρησιμοποιείς.

Δεν έχει όμως νόημα να προσπαθείς να πείσεις κι εμένα ότι δε με βολεύει.

 

Oι καταναλώσεις που λες αστείες όλες μαζί εμένα μου τρώνε ως και ένα 10-15% της μπαταρίας το βράδυ αν μείνουν ανοιχτά. Με το κουμπάκι καταναλώνει 1-2%.

Δεν είναι όμως μόνο η κατανάλωση. Είναι και η ευκολία που τα κλείνεις όλα με τη μία.

 

Να το κλείσω το τηλέφωνο δεν θέλω γιατί θέλω αν με καλέσουν ή αν έρθει SMS να χτυπήσει.

 

 

Δεν θίχτηκα και δεν χρειάζονται συγνώμες :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eισαι λιγο υπερβολικος , ποιος εχει το βραδυ ανοιχτο το wifi bt gps μονιμα? για ποιο λογο δηλαδη? Εγω προσωπικα οταν παω για υπνο ειμαι τοσο κομματια απο κουραση λογο δουλειας που αν μου ερχοντουσαν "αβερτα" ειδοποιησεις θα το ειχα σπασει το κινητο..... Δεν λεει "εξυπναδες" ο φιλος...... Οσο για το κουμπακι, μαζι σου ειμαι, ειναι πραγματι πολυ χρησιμο.

 

Δεν λέω να τα έχεις όλα ανοιχτά σκόπιμα.

Αν τα έχεις σκόπιμα δεν χρειάζεσαι και το κουμπάκι.

 

Να τα ξεχνάς ανοιχτά λέω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! Προχθές αγόρασε ένας φίλος το p1 με κινέζικη ρομ. Διάβασα κάτι οδηγίες εδώ και πέρασα την ευρωπαϊκή. Το θέμα είναι πως ξέχασα να αφαιρέσω το google account και τώρα θέλει αυτό που είχαμε βάλει άλλα δεν το θυμόμαστε. Υπάρχει κάποιος τρόπο να προσπερασουμε το google account?

 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και να βάλεις καινούργιο λογαριασμό???

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου μπορεί κάποια στιγμή πριν να πέσεις να κοιμηθείς να τα έχεις ανοίξει και να μείνουν ανοιχτά. Με ένα κουμπάκι τα κλείνεις όλα χωρίς καν να χρειαστεί να ξεκλειδώσεις την οθόνη και ταυτόχρονα απενεργοποιείς και τις ειδοποιήσεις από τις εφαρμογές να μη σε ζαλίζουν.

Εμένα αυτό με βολεύει. Αν εσένα δε σε βολεύει μην το χρησιμοποιείς.

Δεν έχει όμως νόημα να προσπαθείς να πείσεις κι εμένα ότι δε με βολεύει.

 

Oι καταναλώσεις που λες αστείες όλες μαζί εμένα μου τρώνε ως και ένα 10-15% της μπαταρίας το βράδυ αν μείνουν ανοιχτά. Με το κουμπάκι καταναλώνει 1-2%.

Δεν είναι όμως μόνο η κατανάλωση. Είναι και η ευκολία που τα κλείνεις όλα με τη μία.

 

Να το κλείσω το τηλέφωνο δεν θέλω γιατί θέλω αν με καλέσουν ή αν έρθει SMS να χτυπήσει.

 

 

Δεν θίχτηκα και δεν χρειάζονται συγνώμες :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν λέω να τα έχεις όλα ανοιχτά σκόπιμα.

Αν τα έχεις σκόπιμα δεν χρειάζεσαι και το κουμπάκι.

 

Να τα ξεχνάς ανοιχτά λέω.

 

Σωστός!!!!

Link to comment
Share on other sites

10. Κοιτάξτε Αν Υπάρχει Στο "Device Manager --> COM PORTS --> "Qualcomm HS-USB QD Loader 9008 (Comx)"

 

το παραπανω που θα το βρουμε ρε παιδια ??στο τηλεφωνο η στον υπολογιστη?? που θα δουμε δηλαδη το device manager ? ευχαριστω!!! προσπαθω να καταλαβω τη διαδικασια ,καθοτι δεν κατεχω και πολλα,και μάλλον την αλλη εβδομαδα θα παραλαβω απο κινα και να το περασω κατευθείαν την ευρωπαικη ρομ να τελειωνω!!!! θα ερθει μετη P1C58 με ελληνικα απο οτι μου ειπε ο κινεζος ,αλλα φανταζομαι θα θελει αλλαγη. αυτο ειναι το τηλεφωνο

https://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-Vibe-P1-5000mah-MSM8939-Octa-core-Android-6-0-OS-16G-5-5-inch/32656631631.html?spm=2114.13010608.0.0.o07kFH

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τωρα που το ειδα το ακρίβυνε και 3 ευρω..........

Link to comment
Share on other sites

Το device manager των windows εννοεί. Θα πας στον "ο Υπολογιστής μου" θα πατήσεις "Ιδιότητες συστήματος" και μετά "Διαχείριση συσκευών" όπου θα ανοίξει ένα παράθυρο και εκεί θα δεις το COM PORTS --> "Qualcomm HS-USB QD Loader 9008 (Comx).

 

Ρίξε μια ματιά και στο δικό μου post, για να είσαι προετοιμασμένος για το τι θα αντιμετωπίσεις, όταν πας να εγκαταστήσεις τον driver. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6930676#post6930676

Να θυμάσαι όταν συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή, όπως λέει στη σελίδα 19 στο βήμα 6, θα αφήσεις τα windows να βρουν ότι χρειάζεται και μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία, θα πας στο "ο υπολογιστής μου" και εκει που βλέπεις τον σκληρό σου και ότι άλλο συνδέεις με τον υπολογιστή , θα δεις να γράφει lenovosuite. Εκεί θα πατήσεις και θα κάνεις ότι γράφω στο post μου, στην περίπτωση που βγει και σε σένα στα κινέζικα ο οδηγός εγκατάστασης του driver.

 

Θυμήσου να μην συνδέσεις το κινητό με κάποιον google λογαριασμό προτου κάνεις την διαδικασία, γιατί ήδη δυο άτομα αντιμετώπισαν πρόβλημα με αυτό μετά το φλασάρισμα.

 

Ολα καλά θα πάνε!!

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολύ για τη βοηθεια !!!!! μολις ερθει θα το κανω και αμα χρειαστω βοηθεια τα ξαναλεμε!!!!! παντως σε ερωτηση που εκανα στο κινεζω μου ειπε οτι μπορει να κανει αναβαθμηση κανονικα εδω στην ευρωπη και οτι αν θυματε καλα η ρομ που εχει ειναι μαλον η s285 .υπαρχει τετοια rom η ηθελε να μου πει s288 και μπερδευτηκε??θα δουμε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολύ για τη βοηθεια !!!!! μολις ερθει θα το κανω και αμα χρειαστω βοηθεια τα ξαναλεμε!!!!! παντως σε ερωτηση που εκανα στο κινεζω μου ειπε οτι μπορει να κανει αναβαθμηση κανονικα εδω στην ευρωπη και οτι αν θυματε καλα η ρομ που εχει ειναι μαλον η s285 .υπαρχει τετοια rom η ηθελε να μου πει s288 και μπερδευτηκε??θα δουμε!!!!!

υπαρχει κ 285.λογικα θα σου βγαλει αμεσως αναβαθμιση για την 288

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς αυτόματα, χωρίς τι διαδικασία που λέγαμε με το υπολογιστή? Μακάρι να είναι έτσι!! Στην s288 δουλεύει το nfc οταν το τηλέφωνο είναι το p1c58 η μονο αν είναι το a42?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Εγκατεστησα ότι εφαρμογή κατέβασα στην εσωτερική μνήμη κ τώρα που κουμπωσα κ μια εξωτερική δε μπορώ να τις μεταφέρω εκεί γιατί δεν υπάρχει σχετικό κουμπακι στις ρυθμίσεις / εφαρμογές κτλ. Το τηλ έχει android 6 ευρωπαϊκή ρομ
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Αγόρασα το Vibe p1 στην Ελλάδα αλλά προφανώς από παράλληλη εισαγωγή χωρίς εγγύηση αντιπροσωπίας.

Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν υπάρχει εφαρμογή ραδιοφώνου ενώ απ' ότι ξέρω το τηλέφωνο έχει αυτή τη δυνατότητα.

Μπορεί κανείς να μου προτείνει λυση; Δεν βρίσκω στο play καμμιά εφαρμογή ραδιοφώνου.

Ή ακόμα καλύτερα μήπως μπορεί κάποιος να μου στείλει την εφαρμογή (apk) της μαμάς του;

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς αυτόματα, χωρίς τι διαδικασία που λέγαμε με το υπολογιστή? Μακάρι να είναι έτσι!! Στην s288 δουλεύει το nfc οταν το τηλέφωνο είναι το p1c58 η μονο αν είναι το a42?

Η αναβαθμιση θα ερθει με ΟΤΑ.την κατεβαζεις αφου σε ενημερωσει κ την κανει εγκατασταση.αν δεν ολοκληρωθει ,δεν την παρει δηλαδη, πρεπει να κανεις εσυ την διαδικασια που λεγαμε παραπανω εξαιτιας του κινεζικου recovery.για τα υπολοιπα θα απαντησω σε καμια βδομαδα ποιυ θα το εχω στα χερια μου

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Αγόρασα το Vibe p1 στην Ελλάδα αλλά προφανώς από παράλληλη εισαγωγή χωρίς εγγύηση αντιπροσωπίας.

Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν υπάρχει εφαρμογή ραδιοφώνου ενώ απ' ότι ξέρω το τηλέφωνο έχει αυτή τη δυνατότητα.

Μπορεί κανείς να μου προτείνει λυση; Δεν βρίσκω στο play καμμιά εφαρμογή ραδιοφώνου.

Ή ακόμα καλύτερα μήπως μπορεί κάποιος να μου στείλει την εφαρμογή (apk) της μαμάς του;

Σας ευχαριστώ.

 

Ποια ρομ έχει περασμένη? Πάντως με την Α42 το ραδιόφωνο δουλεύει κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ έχει περασμένη? Πάντως με την Α42 το ραδιόφωνο δουλεύει κομπλε.

 

Το τηλέφωνο είναι το P1c58 με android 6.01. Το ζήτημα δεν είναι ότι δεν δουλευει το ραδιόφωνο, αλλά ότι δεν υπάρχει καν η εφαρμογή. Γι' αυτό ζητάω να μου στείλετε το apk.

Link to comment
Share on other sites

PANKAN πρέπει να του αλλάξεις rom και να του περάσεις την ευρωπαϊκή. Από την P1c58 λείπουν πολλά.

 

Μετά θα έχεις και ράδιο και απ όλα.

Δες τις οδηγίες της σελίδας 19 και διάβασε και το δικό μου ποστ #666 όπως και το link που έχω εκεί.

 

 

 

 

Στάλθηκε από κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...