Jump to content

Κινητό μέχρι 400€


mihalis13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτοχος iPhone 5s ευχαριστημένος φουλ από το κινητό μου αλλά δύσκολα θα μπορέσω να ξαναγοράσω iPhone (900€ για κινητο ειναι πολλά-παντα 64gb-)

Οπότε είπα να δω τι παίζει και στην απέναντι πλευρά. Κάποια στιγμή θα χρειαστεί να το αλλάξω οπότε είπα να κοιτάω από τώρα δειλά δειλά τι παίζει με τα υπόλοιπα smartphones.

Οποιαδηποτε πρόταση θα είναι πολύ χρήσιμη

Link to comment
Share on other sites

LG G4 σιγουρα θα το ευχαριστηθεις μετα απο το iphone ειδικα σε θεμα μπαταριας!! Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος iPhone 5s ευχαριστημένος φουλ από το κινητό μου αλλά δύσκολα θα μπορέσω να ξαναγοράσω iPhone (900€ για κινητο ειναι πολλά-παντα 64gb-)

Οπότε είπα να δω τι παίζει και στην απέναντι πλευρά. Κάποια στιγμή θα χρειαστεί να το αλλάξω οπότε είπα να κοιτάω από τώρα δειλά δειλά τι παίζει με τα υπόλοιπα smartphones.

Οποιαδηποτε πρόταση θα είναι πολύ χρήσιμη

 

Εξαρτάται το από τώρα πως το βλέπεις.... Οι τιμές παίζουν αρκετά και βγαίνουν συνέχεια συσκευές αν είναι να αποφασίσεις για σε κάνα εξάμηνο...

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται το από τώρα πως το βλέπεις.... Οι τιμές παίζουν αρκετά και βγαίνουν συνέχεια συσκευές αν είναι να αποφασίσεις για σε κάνα εξάμηνο...

 

Αρχίζω και ψάχνω γενικά γιατί δεν ασχολιόμουν καθόλου με τα android τόσα χρόνια. Παρα μόνο ότι ακουγότανε samsung πχ που όμως δεν μου αρέσουν καθόλου.

Οπότε θέλω να δω τι παίζει αυτή την περιοδο ώστε να ξέρω πως να κινηθω.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγω για το G4

Αλλιώς εναλλακτική το P8 που θα εχεις εφαμιλη ποιότητα κατασκευης και premium αίσθηση με iPhone.

http://www.skroutz.gr/s/6870822/Huawei-P8-16GB.html

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Lg G4

Εκτός και αν έχεις εξειδικευμένες απαιτήσεις.

π.χ. το g4 δεν είναι μεταλλικό, που ειδικά προερχόμενος από iphone μπορεί να σου είναι απαραίτητο ή

δεν διακρίνεται για την αυτονομία του, που για κάποιους αυτός ο τομέας είναι θεμελιώδης, & είναι το μόνο πλην που μπορώ να του προσάψω.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγω για το G4

Αλλιώς εναλλακτική το P8 που θα εχεις εφαμιλη ποιότητα κατασκευης και premium αίσθηση με iPhone.

http://www.skroutz.gr/s/6870822/Huawei-P8-16GB.html

 

Δεν ξέρω για το Lg τα φοβάμαι λίγο μιας και παλαιότερα φίλοι είχαν κακές εμπειρίες.

Το huawei ωραίο αλλά μικρή χωρητικότητα.

Ξέχασα να πω πως θέλω 64gb χωρητικότητα (στο 5s έχω 32) και καλή κάμερα. Για μένα είναι απο τα πιο βασικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για το Lg τα φοβάμαι λίγο μιας και παλαιότερα φίλοι είχαν κακές εμπειρίες.

Το huawei ωραίο αλλά μικρή χωρητικότητα.

Ξέχασα να πω πως θέλω 64gb χωρητικότητα (στο 5s έχω 32) και καλή κάμερα. Για μένα είναι απο τα πιο βασικά.

Εχει υποδοχή micro sd το P8.

Και το P8 εχει απο τις κορυφαίες κάμερες σε android.

http://www.notebookcheck.net/Huawei-P8-Smartphone-Review.142140.0.html

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει υποδοχή micro sd το P8.

Και το P8 εχει απο τις κορυφαίες κάμερες σε android.

http://www.notebookcheck.net/Huawei-P8-Smartphone-Review.142140.0.html

 

Α δεν το πρόσεξα. Θα το έχω στα υπόψιν μου επομένως. Επίσης μου έχει γυαλίσει και το Oneplus. Με αυτό τι παίζει;; Καλό κινητό είναι;;

Link to comment
Share on other sites

Α δεν το πρόσεξα. Θα το έχω στα υπόψιν μου επομένως. Επίσης μου έχει γυαλίσει και το Oneplus. Με αυτό τι παίζει;; Καλό κινητό είναι;;

 

Προτιμώ το G4 έναντι του OnePlus στις ίδιες ίντσες και ειδικά που η διαφορά στην τιμή ειναι πολυ μικρη και ο 810 επεξεργαστής που φοράει το δεύτερο ειναι αποτρεπτικός παράγοντας.

Ειναι επιρρεπείς να ανεβάζει θερμοκρασίες και να ροκανίζει την μπαταρια πιο γρήγορα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Και από άποψη χωρητικότητας τι παίζει;; Παίρνει micro sd το G4 σε περίπτωση που τα 32 μου φανούν λίγα;;(στο iphone 2gb έχω ελευθερα αυτή τη στιγμη, μιας και περνάω πολύ μουσική)
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Και από άποψη χωρητικότητας τι παίζει;; Παίρνει micro sd το G4 σε περίπτωση που τα 32 μου φανούν λίγα;;(στο iphone 2gb έχω ελευθερα αυτή τη στιγμη, μιας και περνάω πολύ μουσική)

 

Παίρνει. Επίσης θα μπορούσες να έχεις υπόψη και το z3 (λένε ότι βελτιώθηκε η κάμερα στο αυτόματο) με καλή κατασκευή, αντοχή σε νερό σκόνη και πολύ καλή αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για το Lg τα φοβάμαι λίγο μιας και παλαιότερα φίλοι είχαν κακές εμπειρίες.

Το huawei ωραίο αλλά μικρή χωρητικότητα.

Ξέχασα να πω πως θέλω 64gb χωρητικότητα (στο 5s έχω 32) και καλή κάμερα. Για μένα είναι απο τα πιο βασικά.

Φίλε μου για ποια lg κινητά μιλάς και πόσο παλιά; Για το LG Cookie; Δεν μπορεις να γενικευεις και να λες "τα lg τα φοβαμαι" οταν η LG βγαζει απο κινητα των 100€ που φυσικα ειναι μαπα μεχρι κινητα των 600€. Αν οι φιλοι σου πηγαν και αγορασαν τα πιο φτηνα κινητα της αγορας και περιμεναν επιδοσεις iPhone που κανει 800€ τοτε δε φταιει η LG. Η εταιρεια απο το Optimus G και μετα βγαζει πολυ καλα κινητα-ναυαρχιδες. Κι εγω το G4 θα επαιρνα, ειναι παρα πολυ καλο κινητο και σε καλη τιμη αλλα βρισκω το design του (5.5 ιντσες, καμπυλο και με δερμα πισω) αποκρουστικο!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για ποια lg κινητά μιλάς και πόσο παλιά; Για το LG Cookie; Δεν μπορεις να γενικευεις και να λες "τα lg τα φοβαμαι" οταν η LG βγαζει απο κινητα των 100€ που φυσικα ειναι μαπα μεχρι κινητα των 600€. Αν οι φιλοι σου πηγαν και αγορασαν τα πιο φτηνα κινητα της αγορας και περιμεναν επιδοσεις iPhone που κανει 800€ τοτε δε φταιει η LG. Η εταιρεια απο το Optimus G και μετα βγαζει πολυ καλα κινητα-ναυαρχιδες. Κι εγω το G4 θα επαιρνα, ειναι παρα πολυ καλο κινητο και σε καλη τιμη αλλα βρισκω το design του (5.5 ιντσες, καμπυλο και με δερμα πισω) αποκρουστικο!

 

LG των 600€. Δεν θα μίλαγα για κινητά των 100€, αλλά δυστυχώς δεν θυμάμαι ονοματα. Ειχαν κυρίως προβλήματα με το GPS Και σε κάποιους μετά απο καιρό "κόλλαγε" λίγο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγω εχω το Lg G3 το 32αρι.Είμαι υπερευχσριστημενος σπο το κινητο.τουμπανο.τα εχει ολα.δεν του λειπει τιποτα.τωρα αυτη την στιγμή εχει γυρω στα 350 αν θυμαμαι καλα.Αξιζει την προσοχή σου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...