Jump to content

Κωδικοί και ασφάλεια


DjNanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας, είχα ένα ερώτημα αυτές τις μέρες που το ψάχνω χωρίς αποτέλεσμα.

Εδώ και κάτι μέρες είχε χαλάσει το smartphone μου και χρησιμοποιούσα ένα παλιό, το θέμα είναι πως όταν ήμουν έξω για καφέ κλπ, ήταν μια κοπέλα η οποία συνέχεια μου ζήταγε να μπώ απο το κινητό της στο facebook να κάνω check in κλπ και μου μπήκαν περίεργες ιδέες, δεν πάτησα το κωδικό αλλά θέλω να ρωτήσω, υπάρχει τρόπος αν πάταγα τον κωδικό μου, να τον αποθήκευε κάπως; ή αν έκανα log out μετά θα ήμουν ασφαλής;

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω αν κάνεις logout δεν τα κρατάει, ωστόσο για να είσαι σίγουρος μπορείς στη συνέχεια να πας ρυθμίσεις-εφαρμογές- Facebook και να κάνεις διαγραφή όλων των δεδομένων. Αυτό θα διαγράψει όποιον κωδικό έχει αποθηκεύσει η εφαρμογή. Αν ήταν iPhone τότε πρέπει να πας ρυθμίσεις και να διαγράψεις τους αποθηκευμένους κωδικούς του Facebook
Galaxy s6 edge+
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πολύ απλά δεν αλλάζεις τον κωδικό σου και ταυτόχρονα τικάρεις την επιλογή αποσύνδεση από άλλες συσκευές;
Link to comment
Share on other sites

και τι αυτ΄τη δουλειά θα κάνω;...θα αλλάζω τον κωδικό και θα αποσυνδέω απο τις συσκευές συνέχεια; ενω πολύ απλά μπορώ να ξέρω αν ανησυχώ τζάμπα γιατι δεν υπάρχει κάτι; (αν ειναι έτσι)
Link to comment
Share on other sites

και τι αυτ΄τη δουλειά θα κάνω;...θα αλλάζω τον κωδικό και θα αποσυνδέω απο τις συσκευές συνέχεια; ενω πολύ απλά μπορώ να ξέρω αν ανησυχώ τζάμπα γιατι δεν υπάρχει κάτι; (αν ειναι έτσι)

 

η λύση όμως είναι μόνο αυτή ! και δεν χρειαζετε να το κανείς συνέχεια 1 φορά και είσαι οκ να σου φύγει από το μυαλό

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια φορά θα το κάνεις και θα ησυχάσεις. Αλλιώς σκέψου συνεχώς μην τυχόν σου πήρε τον κωδικό και μπει Facebook.

Πάντως αν δεν είσαι διατεθειμένος να το κάνεις, δεν βλέπω το λόγο που ζητάς την γνώμη μας, από τη στιγμή μάλιστα που άλλη λύση δεν βλέπω να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...