Jump to content

ZTE Blade V220


Guest Dimi_Arap
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι κάτοχος του κινητού αυτου..Το έχω 2 μέρες και μου άρεσε αρκετά..έχει πολύ καλή ανάλυση για τα λεφτά του και πολύ όμορφο design...

Έχει όμως τα κολλήματα του...Θα ήθελα να μάθω το dolby soround Που έχει τι είναι..??

Επίσης μπορώ να το κάνω ροοτ???

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του κινητού αυτου..Το έχω 2 μέρες και μου άρεσε αρκετά..έχει πολύ καλή ανάλυση για τα λεφτά του και πολύ όμορφο design...

Έχει όμως τα κολλήματα του...Θα ήθελα να μάθω το dolby soround Που έχει τι είναι..??

Επίσης μπορώ να το κάνω ροοτ???

 

Επειδη ενδιαφερομαι κι εγω για το κινητο, μπορεις να μου πεις τι κολληματα εχει ; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό την Παρασκευή απο αλυσίδα καταστημάτων στην Ελλάδα! Είμαι πολύ ευχαριστημενη! ωραίο design,οθόνη πολύ καλη,κάμερα! Εχω εγκατασταση facebook,messenger,viber,skype 2 εφαρμογες για internet banking και μια ακομη εφαρμογή! Μέχρι στιγμής το κινητο δεν εχει κανενα πρόβλημα (τουλάχιστον με την δική μου χρήση) όλη μέρα με ανοιχτό 4G η wifi και η μπαταριά κρατάει περιπου μιάμιση μερα! Πιστεύω για τα λεφτα του ειναι πολύ καλο κινητό! Έχει βγάλει και μια αναβάθμιση ισως ειναι η εκδοση 5 (το αγόρασα με 4.4) αλλα ακόμη δεν την εχω κανει μιας και δεν ειμαι τοσο της τεχνολογίας (κανω την δουλεια μου και με την 4.4 δεν χάλασε ο κοσμος) :p

Γενικά αν κάποιος δεν θελει να ξοδέψει πολλα χρήματα σε κινητό ας το ρίξει μια ματιά!

 

Υ.Γ ειδα στο xda οτι υπαρχει και το Kingroot για την συσκευή αν για κάποιους μετράει αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι κι εγώ να μάθω κάποιες λεπτομέρειες από εσάς που το πήρατε. 1ον πως τα πάει η κάμερα το βράδυ με φλας και 2ον τι αναβάθμιση έχει πάρει αυτή η συσκευή... (basoula_85 θα σου ήμουν υπόχρεος αν γράψεις τι λέει η αναβάθμιση που σου έβγαλε!)

Γενικά όποιος το έχει δουλέψει λίγο και δε βαριέται ας κάνει ένα μίνι review να δούμε τα θετικά και τ΄αρνητικά της συσκευής...

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό την Παρασκευή.....

 

απ οτι βλεπω ειχες το v967s πριν;

μια μινι συγκριση των 2 τους;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι κι εγώ να μάθω κάποιες λεπτομέρειες από εσάς που το πήρατε. 1ον πως τα πάει η κάμερα το βράδυ με φλας και 2ον τι αναβάθμιση έχει πάρει αυτή η συσκευή... (basoula_85 θα σου ήμουν υπόχρεος αν γράψεις τι λέει η αναβάθμιση που σου έβγαλε!)

Γενικά όποιος το έχει δουλέψει λίγο και δε βαριέται ας κάνει ένα μίνι review να δούμε τα θετικά και τ΄αρνητικά της συσκευής...

Δεν την έκανα την αναβάθμιση γιατι διαβάζω οτι πολλες συσκευές εχουν προβλημα με την εκδοση 5,για καμερα το βραδυ βγαζει μια χαρα φωτογραφιες

 

απ οτι βλεπω ειχες το v967s πριν;

μια μινι συγκριση των 2 τους;

σε συγκριση με το v967s εχει καλύτερη οθόνη,design και καμερα αρνητικο αν μπορείς να το πεις ειναι οτι δεν δεχεται δευτερη καρτα,αλλα προσωπικά δεν με απασχολη!

 

Ελπίζω να σας κάλυψα,για καποια αλλη απορία ρωτήστε με να σας πω

Link to comment
Share on other sites

Απλά ρώτησα για να σιγουρέψω ότι παίρνει την 5 και δεν είναι κάτι άλλο γιατί για εμένα είναι ένα συν να δίνει η εταιρία αναβάθμιση στα κινητά της. (Το LG μου πάντως που την πήρε δουλεύει μια χαρά.) Δεν έχω ξαναπάρει ZTE αλλά το ζαχαρώνω. Ευχαριστώ όπως και να'χει! Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Απλά ρώτησα για να σιγουρέψω ότι παίρνει την 5 και δεν είναι κάτι άλλο γιατί για εμένα είναι ένα συν να δίνει η εταιρία αναβάθμιση στα κινητά της. (Το LG μου πάντως που την πήρε δουλεύει μια χαρά.) Δεν έχω ξαναπάρει ZTE αλλά το ζαχαρώνω. Ευχαριστώ όπως και να'χει!

 

Aπο Design ειναι πολυ ωραίο και οσοι το έχουν δει στην αρχή δεν πιστεύουν οτι ειναι ZTE ούτε σε τι τιμη το πηρα!:p:p:p Οσο για την αναβαθμιση μου λεει να την κατεβασω στην καρτα μνημη για να την εγκαταστήσω και αν θυμάμαι καλα ίσως ειναι περίπου 600ΜΒ οποτε λογικά μάλλον η εκδοση 5 θα ειναι!

Σημερα δοκίμασα τους χάρτες και το gps αμεσως δουλεψε βεβαια ειχα ανοιχτο και το 4G που παει πολυ γρηγορα,απλα σκεφτηκα να το αναφέρω και αυτο τα θετικά του!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Χαιρετώ και εγώ την παρέα από σήμερα έχω και εγώ το τηλέφωνο στα χέρια μου θετικές οι πρώτες εντυπώσεις , ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος που μπορούμε να βρούμε καμιά θήκη για το τηλέφωνο .

Nokia:3330,2100,5210,5140i,5200,6233,6120c,6220c / Panasonic:VS2 / Sony Ericsson:K750,K618,S500,K850i,W595,Xperia X8 / Sony: Xperia Sole /Samsung:Galaxy y /ZTE: Blade V, Blade V220

Current device: Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χαιρετώ και εγώ την παρέα από σήμερα έχω και εγώ το τηλέφωνο στα χέρια μου θετικές οι πρώτες εντυπώσεις , ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος που μπορούμε να βρούμε καμιά θήκη για το τηλέφωνο .

 

Για θήκη και glass μονο παραγγελεια απο εξωτερικο. Εγω απο εκει πήρα . Εκτος και αν βολεύεσαι με universal θήκες.

 

 

Επισής εγω το έχω το κινητο κοντα στους 2 μηνες και δεν μου εχει βγάλει ενημέρωση για 5. Εχει βγάλει σε κανέναν απο εσας?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μαλλον δεν θα βγει καμια ενημερωση για το κινητο! Μεχρι στιγμης ουτε εμενα μου εχει ερθει κατι! Κριμα και ειναι ωραιο κινητο και συσκευη 2015 που επρεπε τουλαχιστον την 5 να την παρει! :(
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπερα να κανω μια ερωτηση εχει κανεις προβλημα με το wifi ή το 4G της συσκευης; παρατειρω το τελευταιο καιρο οτι οταν σβηνει η οθονη ειναι σαν να σταματαει το ιντερνετ,μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση ή καποια εφαρμογη για να δουλευει το ιντερνετ;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Και τα προβληματα συνεχίζονται. Πλέον κατα καιρους σταματάει να ανταποκρίνεται. Ουτε κλείνει ούτε ανοιγει, μετα απο κανα δίωρο επανερχεται. Αρχιζω να πιστεύω οτι ήταν κακή αγορα, δεδομένης της μηδενικής υποστήριξεις λογισμικού.
Link to comment
Share on other sites

Και τα προβληματα συνεχίζονται. Πλέον κατα καιρους σταματάει να ανταποκρίνεται. Ουτε κλείνει ούτε ανοιγει, μετα απο κανα δίωρο επανερχεται. Αρχιζω να πιστεύω οτι ήταν κακή αγορα, δεδομένης της μηδενικής υποστήριξεις λογισμικού.

 

Θα συμφωνήσω μαζι σου! Ενω η ΖΤΕ με το V967s με ικανοποίησε πολυ,με αυτο το κινητο απογοητευτικα! Ποτε ξανα ZTE!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...