Jump to content

Meizu MX4 vs HTC One M8s


giorgio2g
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω ποια απο τις παρακατω συσκευες θεωρειτε την καλυτερη. Meizu MX4 & HTC One M8s. Βρηκα το ΜΧ4 καινουργιο, την 32gb εκδοση με 304€ και το Μ8s καινουργιο, την 16gb εκδοση με 350€. Το meizu δεν παιρνει καρτα sd ενω το htc δινει αυτη τη δυνατοτητα. Εσεις ποιο θα διαλεγατε και γιατι; Επισης αν σκεφτειτε κατι καλυτερο εως 350€, ειμαι ανοιχτος σε προτασεις.
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

καμερα -> ΜΧ4

 

Για ολα τα αλλα το Μ8

 

ποια άλλα?δεν μιλάει για Μ8 αλλά για M8s

Link to comment
Share on other sites

M8s εννοουσα απλα βαριομουν να αλλαξω σε αγγλικα το πληκτρολογιο
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

M8s εννοουσα απλα βαριομουν να αλλαξω σε αγγλικα το πληκτρολογιο

 

m8s χειρότερη κάμερα,επεξεργαστή,μπαταρία,είναι μεγαλύτερο,βαρύτερο με μικρότερη οθόνη,τι άλλο μένει για το "Για ολα τα αλλα το Μ8"?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας αλλα σημερα απεκτησα και 3η επιλογη. LG G3 32gb ελαφρως μεταχειρισμενο, σε αριστη κατασταση με 18 μηνες ακομα εγγυηση, 280€. Νομιζω οτι αυτη ειναι τελικα η προφανης επιλογη. Τι λετε και εσεις;
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο σέρνεται απλά. Καλυτερα το g2 χωρίς κανένα ίχνος ειρωνείας

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο σέρνεται απλά. Καλυτερα το g2 χωρίς κανένα ίχνος ειρωνείας

 

Γιατί το λες αυτό; Δεν το εχω δουλέψει προσωπικά αλλα απο τα reviews που εχω διαβάσει (πιο πρόσφατο αυτο του myphone), αποκόμισα πολυ θετικές εντυπώσεις.

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

m8s χειρότερη κάμερα, επεξεργαστή, μπαταρία, είναι μεγαλύτερο, βαρύτερο με μικρότερη οθόνη, τι άλλο μένει για το "Για ολα τα αλλα το Μ8"?

 

Ειπα οτι το ΜΧ4 εχει καλυτερη καμερα, μπαταρια τα ιδια, επεξεργαστη εχει καλυτερο μεν το ΜΧ4, σερνεται δε, οποτε σε εμπειρια χρησης το Μ8 περναει ΠΟΛΥ μπροστα, δεν συγκρινεται το software στα 2 κινητα το sense ειναι κατι χρονια μπροστα και φυσικα γρηγοροτερο, μικροτερη οθονη=γουστα ειναι αυτα υποκειμενικο τελειως, επισης το Μ8 εχει καλυτερης ποιοτητας οθονη;)

Επισης οι μεταφρασεις ειναι για γελια στις ρομ και δεν ειναι και καθολου σταθερες, φιλος μου ακομα προσπαθει με την τελευταια i ρομ να παιξει candy crush lol.

 

Κατι αλλο, αν εχετε polarize γυαλια ηλιου να ξερετε το ΜΧ4 ΔΕΝ θα βλεπετε τιποτα οταν θα κοιτατε την οθονη του με τα γυαλια, θα πρεπει να βγαζετε :lol:

 

Βαρυτερο δεν θα το ελεγα, εκτος και αν το χερι σου εχει ενσωματομενη ηλεκτρονικη ζυγαρια και καταλαβαινεις τα 13 γραμμαρια που ειναι βαρυτερο το Μ8, μεγαλυτερο που λες ειναι μεν το Μ8 αλλα στο χερι καθτεια ΠΟΛΥ καλυτερα απο το μεγαλο σε πλατος ΜΧ4 που με την 5:3 οθονη.

 

Εν κατακλειδι, εγω που εχω πιασει και τα 2 προτεινα στο παιδι να παρει το Μ8 αν δεν τον νοιαζει η καμερα, αυτο εχω να πω και καλα ψωνια

Edited by navi55
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό; Δεν το εχω δουλέψει προσωπικά αλλα απο τα reviews που εχω διαβάσει (πιο πρόσφατο αυτο του myphone), αποκόμισα πολυ θετικές εντυπώσεις.

 

 

 

Το 32gb έχει 3gb ram...

 

 

 

Το τηλέφωνο το έχω δουλέψει το 32αρι και όχι μόνο.Το 16αρι δε ξέρω τι κάνει. Ειναι απαράδεκτο. Το έχει ο κολλητός. μέχρι και επανεγκατάσταση ρομ κάναμε με flash tool για να δούμε αν όντως τρεχει τίποτα.

Ειναι απλά πίσω σε σβελτάδα από g2 και η οθόνη τους επίσης κιτρινίζει σε σχέση με του g2. Τα βλέπω σχεδόν καθημερινά το ένα δίπλα στο αλλο. Για να μη πω για την πολύ μέτρια μπαταρία του G3.

Μ8 όχι το s η z3. Τα καλυτερα περσινά τηλέφωνα.

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...