Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Prwta ap'ola kaloriziko stous neous katoxous tou 6230!!!

 

Twra kai mia erwthsh.Exei 3ekleidwtes IR kai BT? Dhladh 8a mporoume na stelnoume arxeia apo to 6230 meso IR kai BT se alla kin h sto PC mas? Giati egw me to 6100 den mporousa na kanw kati tetoio,mono na lavw mporousa.

----<<<<T H E R I S>>>>----
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wirelessly posted (SonyEricsson P900: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από christ-k

To πήραααααααααα.......!!!!! :up:

 

Πρώτες εντυπώσεις γιά την οθόνη άψογη όσον αφορά τα χρώματά της, ενώ η εικόνα από την κάμερα φαίνεται μικρή σε σχέση με την τεράστια του sagem....κι επίσης κάτι γνωστό, ότι το ζουμ δεν λειτουργεί άμεσα, αλλά μετα την αποθήκευση της εικόνας.... :o

 

Ακόμα να πω, πως κυκλοφορεί αρχικά μόνο στο ανθρακί χρώμα, με αποτέλεσμα να φαίνεται αρκετά μαύρο, λιγότερο όμως από το περίφημο και πανάκριβο 8910i.... :whistle:

 

Τώρα ΄μόλις είδα και το screen saver του ρολογιού που φαίνεται και διακρίνεται πεντακάθαρα, για πρώτη φορά σε έγχρωμο κινητό.... :)

 

Παιδιά περισσότερα αργότερα...., ενω γμτ χρειάζεται και δεκάωρη φόρτιση....να δούμε πότε!!!! :whistle:

 

Kaloriziko pappou!!! Opoios mporei na mou pei pos einai i anaparagogi ton mp3. Thanks!!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

1. καλορίζικο Χρήστο.

 

2. όλα τα 40άρια από το 3200 έχουν ξεκλείδωτο ΒΤ & υπέρυθρες ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Άντε φίλε christ καλορίζικο και τυχερό (από άποψη να μη σου πάθει τίποτα και μπλέκεις με ΑC)!! Για πες εντυπώσεις;; Καλά η οθόνη όταν βγάζει φώτο είναι όντως απελπιστικά μικρή. Οθόνη TFT γι' αυτό το ρολογάκι έτσι άψογο. Εντάξει μη το χαλάσεις άστο να φορτίζει και θαύμαζε το κλειστό καθώς φορτίζει θα ναι μεγαλύτερη η χαρά σου μετά!!

Για πείτε εντυπώσεις από αναπαραγωγή mp3 σε ανοιχτή ακρόαση, μπαίνουν σαν κουδούνισμα τελικά;; Ακούγονται δυνατότερα από τα κλασικά πολυφωνικά midi;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ....Ευχαριστώ.... :)

 

Λοιπόν δεύτερα σχόλια....

 

Οι φωτογραφίες φαίνονται πολύ καθαρές και είναι πραγματικά εξαιρετικές σε ποιότητα και χρώματα, ενώ δυστυχώς παρατηρείται αυτό που συμβαίνει και στο SX1, δηλ. αυτη η παραμόρφωση των άκρων της εικόνας κατα την μετακίνηση της κάμερας, κάτι που φυσικά δεν επηρρεάζει το τελικο αποτέλεσμα της φωτογραφίας....

 

Έπίσης κατά την αναπαραγωγή του video υπάρχει αρκετός και ενοχλητικός θόρυβος, ο οποίος εππηρρεάζει αρνητικά το τελικό αποτέλεσμα....

 

Το irda είναι όντως ανοιχτό αφού έλαβε φωτό από το sagem....

 

To τηλέφωνο είναι πολύ συμπαγές, με άριστη αίσθηση των πλήκτρων, με εξαίρεση ένα μικρό ανεπαίσθητο κενό, που δημιουργεί ένα ελαχιστο παλατζάρισμα στην δεξιά κάτω γωνία του τηλεφώνου, όταν αυτή πιεστεί....

 

Η αναφορά επιβεβαίωσης στα μηνύματα έρχεται σε μορφή φλας, και σβήνοντας παραμένει ο φάκελος....Αρκεί τριπλή επαφή με το κεντρικό πολυπλήκτρο για να μπεις στο μενού των μηνυμάτων και να διαγραφεί το φακελάκι (ακόμα και αν δεν έχεις διαγράψει την αναφορά)

 

Η αποστολή μηνύματος είναι άμεση με ελάχιστα κλικ (νομίζω τρία).

 

Όταν ληφθεί αναπάντητη κληση, δημιουργείται ένα σταθερό ποπ απ παραθυράκι στο κέντρο της οθόνης το οποίο παραμένει και όταν αυτή σβήσει....ενώ με την ενεργοποίηση του screen saver υπάρχει δίπλα στην ενδειξη της ώρας η ένδειξη της αναπάντητης κλήσης και είναι εύκολα ορατή (αλήθεια τι γίνεται σε σχέση με αυτό στο Τ630;;;...γιατί στο Τ610 δεν υπήρχε καμιά ένδειξη αναπάντητης κλήσης μετά το screen saver...)Πατώντας το κεντρικό πολυπλήκτρο (εφόσον ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο) έχεις άμεση ένδειξη των στοιχείων της αναπάντητης κλήσης ενώ με το αριστερό πλήκτρο μπορείς να στείλεις μήνυμα, να αποθηκεύσεις το νούμερο, αν αυτό δεν είναι περασμένο ή να το διαγράψεις από τη λίστα των αναπάντητων (γιά κάθε ενδεχόμενο... :whistle: )

 

Για να δεις ένα μήνυμα ή μια αναπάντητη κλήση πρέπει να ξεκλειδώσεις το τηλέφωνο....(Το sagem ξεκλείδωνει αυτόματα και εφόσον δεις το μήνυμα ή την κλήση ξανακλειδώνει. Βέβαια η κάθε επιλογή από τις δύο έχει τα αρνητικά αλλά και τα θετικά της σημεία...)

 

Το τηλέφωνο έχει πάρα πολλές λειτουργίες τις οποίες σιγά σιγά θα τις εξερευνώ και θα σας λέω τις εντυπώσεις μου.... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass ( 8 Απρ. 2004 , 00:46)

 

λογικό είναι. το 6220 το φέρνει η βόντα. όταν με το καλό φέρει και το 6230 η τιμή του 6220 θα πέσει. ;)

 

να ρωτησω απο vodaf ποτε ερχεται και αν θα εχει κανα αυτοκολιτακι vodaf;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και γερό να σας βγεί παιδιά.

Όποιος το φορτίσει και το ψάξει καλά θα ήθελα να μου απαντήσει στα εξής:

1. Έχει κάποιον ενσωματωμένο file explorer κάτι σαν αυτόν δηλαδή που είχε το 6600;

Αν οχι, ξέρετε αν υπάρχει κάποια java εφαρμογη ωστε να μπαίνει file explorer στο 6230;

2. Διαθέτει μενού έκθεση ωστε να μπορούμε να βλέπουμε ταυτόχρονα τα βίντεο και τις φωτο

που έχουμε τραβήξει; Το μενού της έκθεσης είναι αρκετά παραμετροποιήσιμο, δηλαδή

μπορείς να δημιουργείς νέους φακέλους και να κάνεις μεταφορα σε αυτούς οποιες φωτογραφίες

και βίντεο επιθυμείς ωστε να δημιουργείς τα δικά σου άλμπουμ; Γίνεται να μπούν στον ίδιο φάκελο

φωτογραφίες και βίντεο ή αυτά διαχωρίζονται λόγω διαφορετικής μορφής;

3. Το μενού είναι σε πλέγμα έτσι; Όπως δηλαδή τα series 60. Μπορείς όμως να κάνεις μετακίνηση ενός

μενού, να δημιουργήσεις δικό σου φάκελο και να κάνεις μετακίνηση ενός μενού μέσα σε άλλον φάκελο

ή πολλά ζητάω απο series 40 κινητό;

Link to comment
Share on other sites

1. 2. πολύ καλύτερο από το 6660, έχει έναν φάιλ εξπλόρερ + έκθεση (αλλά 6600) μαζί ;)

όπως το 7600.

 

3. έχει πλέγμσ αλλά όχι μετακίνηση. λογικό ειναι, 40άρι είναι ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα unicode ελληνικων χαρακτηρων στα

SMS (οπως 6600) δεν πιστευω να εχει ετσι? :worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

να με και εγώ:

 

1. ποιότητα Mp3 άριστη.

 

2. πολύ δυνατό μεγάφωνο ΚΑΙ στην αναπαραγωγή Mp3 με στέρεο (?) ήχο? για πείτε μου και εσείς τι ακούτε... :confused:

 

3. συγχρονισμός άριστος! (και με ΚΑΘΑΡΗ ΒΤ com αυτή τη φορά)

 

VIVE NOKIA :up:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricsson P900: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από Alexkass

να με και εγώ:

 

1. ποιότητα Mp3 άριστη.

 

2. πολύ δυνατό μεγάφωνο ΚΑΙ στην αναπαραγωγή Mp3 με στέρεο (?) ήχο? για πείτε μου και εσείς τι ακούτε... :confused:

 

3. συγχρονισμός άριστος! (και με ΚΑΘΑΡΗ ΒΤ com αυτή τη φορά)

 

VIVE NOKIA :up:

 

Kala re Alexi esy tha me kaneis na pouliso to p900. As akoustoun kiales apopseis. Eyxaristo! Ir xekleidotes bt omos?

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricsson P900: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από andrewvoda

ρε παιδια για δειτε εδω λιγοhttp://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=FutureMobilePhone&start=1

:eek: :confused: :worry: :cry: :wacko: :blink:

 

15/5 xa xa xa xa xa Kala einai kala oi anthropoi ekei sti vodafone??? Den pane kala!!!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass ( 8 Απρ. 2004 , 18:15)

 

σμς κανονικά ;) 160 char - greek

 

Υ.Γ, ποστάρω από ε800 @ gprs - 6230 ;)

 

 

Παλι καλα :) ,η Νοκια μαθαινει

απο τα λαθη της :D

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγκινήθηκα... τέτοιο κινητό έχει να βγάλει η νόκια από το 7650... :cry: :cry: :cry:

 

ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΓΑΦΩΝΟ ΣΕ MP3/AAC ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΣΕ ΚΙΝΗΤΟ!!! :cry:

 

Υ.Γ. συναγωνίζεται το ε800 σε ποιότητα (ίσως είναι και καλύτερο) και σεσε ισχύ απλά de best!!! :!:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass ( 8 Απρ. 2004 , 19:02)

 

παιδιά συγκινήθηκα... τέτοιο κινητό έχει να βγάλει η νόκια από το 7650... :cry:

 

ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΓΑΦΩΝΟ ΣΕ MP3/AAC ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΣΕ ΚΙΝΗΤΟ!!! :cry:

 

Υ.Γ. συναγωνίζεται το ε800 σε ποιότητα (ίσως είναι και καλύτερο) και σεσε ισχύ απλά de best!!! :!:

 

 

Καλά άλεξ, κόψε και κάτι!

 

Μην ξεχνάς ότι έχει οθόνη 4096 χρωμάτων! :blink: :wacko:

 

Δεν είναι ό, τι καλύτερο!@!!!! :lol: :lol:

 

Καλορίζικο και δικτυακώς, άντε και στα δικά μας!

Link to comment
Share on other sites

Αλέξη, το ξέρω ότι ίσως είμαι μέσα σε μια ονειρική σφαίρα της χαράς και της έξαψης αλλά δεν κάμω λάθος.

 

τα νόκια τα ξέρω καλά και με ξέρουν καλά, είμαι αρκετά αυστηρός μαζί τους... τώρα με το 6230 θα γίνω ακόμα πιο αυστηρός.

 

και πάλι... ΜΠΡΑΒΟ ΝΟΚΙΑ!!! :up:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass ( 8 Απρ. 2004 , 19:46)

 

Αλέξη, το ξέρω ότι ίσως είμαι μέσα σε μια ονειρική σφαίρα της χαράς και της έξαψης αλλά δεν κάμω λάθος.

 

τα νόκια τα ξέρω καλά και με ξέρουν καλά, είμαι αρκετά αυστηρός μαζί τους... τώρα με το 6230 θα γίνω ακόμα πιο αυστηρός.

 

και πάλι... ΜΠΡΑΒΟ ΝΟΚΙΑ!!! :up:

 

 

Ναι αλλά κάποιοι λένε ότι έχει 4096 χρώματα... :whistle: :whistle: :whistle:

Link to comment
Share on other sites

άσε τους να λένε. αν το 7600 με την ζωντανή του εικόνα είχε μέτρια εικονίδια, το 6230 έχει ΚΑΙ ζωντανά εικονίδια :!:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...