Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass (19 Απρ. 2004 , 16:44)

 

πηγαίνεις στο http://www.plaisio.gr και παίρνεις τηλέφωνο και ρωτάς σε ποιο μαγαζί το έχουν. απλό είναι :)

 

Το κινητό επίσημα ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει.Το Πλαίσιο όπως και άλλες φορές έφερε 300 κομμάτια με δική του εισαγωγή και που τελείωσαν σχεδόν.Μάλλον το τέλος της εβδομάδας αρχές της άλλης μαζί με το 7200.Θα σας ενημερώσω. :)

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Na sas rothsw kati..otan px valeis mia photo mesa sto kinhto kai einai megalh...ok leei oti den eparkei h mnhmh kai den thn vlepeis alla diati den mporeis na thn diagrapseis? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kinitoneidimonas (19 Απρ. 2004 , 23:04)

 

Το κινητό επίσημα ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει.Το Πλαίσιο όπως και άλλες φορές έφερε 300 κομμάτια με δική του εισαγωγή και που τελείωσαν σχεδόν.Μάλλον το τέλος της εβδομάδας αρχές της άλλης μαζί με το 7200.Θα σας ενημερώσω. :)

 

Kαι πως μερικα ΝΟΚΙΑ shops πουλουσαν ενω αλλα ελεγαν οτι δεν υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Από την ίδια εισαγωγή.οι κάτοχοι των Νοκια κλάμπ είναι ανεξάρτητοι επιχειρηματίες παιδιά, φρανσάιζ και εγώ εχω δώσει σε μερικούς κάποια κινητά...

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kinitoneidimonas (20 Απρ. 2004 , 00:09)

 

Από την ίδια εισαγωγή.οι κάτοχοι των Νοκια κλάμπ είναι ανεξάρτητοι επιχειρηματίες παιδιά, φρανσάιζ και εγώ εχω δώσει σε μερικούς κάποια κινητά...

 

Υπαρχει περιπτωση να αντιμετωπισουν προβλημα εγγυησης οσοι πηραν κινητο παραεισαγωγης?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GANA (20 Απρ. 2004 , 00:13)

 

Υπαρχει περιπτωση να αντιμετωπισουν προβλημα εγγυησης οσοι πηραν κινητο παραεισαγωγης?

 

Aπό τον Ιανουάριο του 2004 με νόμο της Ευρωπαικής Ενωσης ,δεν τίθεται θέμα εισαγωγής.Ο καθένας που έχει τις προυποθέσεις(εγγυητικές,μη κακό παρελθόν)μπορεί να εισάγει έλεύθερα από χώρες της ΕΟΚ,και φυσικά καμία αντιπροσωπεία δεν μπορεί να του αρνηθεί εγγύηση.Το μόνο ας πούμε για παράδειγμαπου μπορεί να υποστεί κάποιος,είναι όπως κάποιος συνάδελφός μου που εφερε 3660 και 6230 από Ιταλία να του χρεώσουν τα Ελλήνικά.Αν ομως για παράδειγμα κάποιος φέρει από την Γερμανία κινητά που είμαστε στο ίδιο <σετ>γλωσσών ΟΥΤΕ αυτό θα υποστούν. :)

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

ekama ke egw epanafora ergostasiakwn rythisewn ke terma to bug me tis omades ;)

 

kserei kaneis an vgike nea ekdosi fw?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sadiagraxa (20 Απρ. 2004 , 10:36)

 

Οι φωτογραφιες που αποθηκευονται;;;;; Στο κινητο η στην MMC;

 

 

Sto kinito.

 

Xeri kanis pos metaferonte stin MMC? ;opote pao pano stin ikona kai patao metakinisi dixni san na na ine adia i MMC . Bug?

Link to comment
Share on other sites

Ημιάσχετο:

Υπάρχει MMC reader που να μην χρειάζεται κανενος είδους driver ή εγκατάστασης;; Να δουλεύει όπως οι flash memories.

 

Papajohn

Link to comment
Share on other sites

Ωραιιιιος!

 

Οποτε πια είμαι σίγουρος. Εγώ θα πάρω έναν reader για τα mp3 αλλα και για να παίρνω αρχεία απο τη σχολή! ;)

 

O φόβος μου:

-Οι αχαρακτήριστες προσόψεις θα χαλαρώσουν υπερβολικα απο το swapping των MMC...

 

Και απορία:

Βρε παιδία ΤΑ ΠΗΡΑΤΕ ΟΛΑ! Αφηστε κανενα κινητακι και για μας... Στο πλαίσιο λένε πως τελείωσαν και είναι θέμα nokia ποτε θα έρθει ξανα. Δηλάδη πια θα κυκλοφορήσει κανονικα παντού ετσι;; ΠΟΤΕ ομως; Αντε, για να δουμε τιμες.

 

Papajohn

Link to comment
Share on other sites

η μπροστινή πρόσοψη είναι γερή ;)

 

για την πίσω απλά βάλε ένα διπλομένο χαρτονάκι ανάμεσα στην μπαταρία και στην πρόσοψη αν αρχίσει κάποτε να τρίζει.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο στα γρήγορα μιας και είσια μέσα:

Προβλημα κανενα στο κινητο, bug, υπάρχει;;

Οτι και να ναι, και ας το έχουν κι αλλα νοκια, μιας και δεν είχα ποτε να ξέρω.

 

Με βασανίζει το ενδεχόμενο να έχει κάποιο χτυπητό πρόβλημα και η νοκια να μη βγάζει αναβάθμιση, καθώς απ ότι ξέρω δεν το κάνει συχνα... Είναι της λογικής του i...

 

Α, και κατα την αναβάθμιση χάνεις δεδομένα;;;

 

Papajohn

Link to comment
Share on other sites

το μόνο 'bug' ήταν με τις ομάδες, αλλά λύνεται αμέσως όταν κάμεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (κατά την οποία δεν χάνεις τίποτε από το κινητό σου).

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια το πρόβλημα των ομάδων ξαναπαρουσιάζεται πότε - πότε. Τουλάχιστον σε εμένα έτυχε δύο φορές και φυσικά επανήλθε με reset. Μικρό το κακό αν και θα προτιμούσα να προσλάβουν στην Nokia κανένα δοκιμαστή και να τεστάρουν περισσότερο καιρό τα firmware editions αντί να ανακοινώνουν τα νέα κινητά με τις ...δεκάδες :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papajohn (20 Απρ. 2004 , 17:45)

Με βασανίζει το ενδεχόμενο να έχει κάποιο χτυπητό πρόβλημα και η νοκια να μη βγάζει αναβάθμιση, καθώς απ ότι ξέρω δεν το κάνει συχνα... Είναι της λογικής του i...

 

 

Παπατζόν, σε καταλαβαίνω απόλυτα! Και εμένα χρόνια τώρα ήταν η μεγαλύτερή μου πειφύλαξη με την Νόκια! Ωστόσο ξέρεις τι κουλό συμβαίνει με αυτό το κινητό; Τα έχει όλα! Δεν υπάρχει κάτι να του προσθέσει η Νόκια σε μια ενδεχόμενη "i" έκδοση! :eek: :eek:

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά αυτό συζητούσα με μια καλή παρέα το Σάββατο :)

 

τι και αν βγάλει το ί και το ί^2 κλπ κλπ, με καλύπτει το απλό και εδώ μένω ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, γι αυτό και θα το αγοράσω! Οι μόνες βελτιωσεις που παίρνει είναι megapixel camera και καλύτερη οθόνη, αλλα τότε δεν θα μιλάμε για i μοντέλο!

 

Το θέμα με τις αναβαθμίσεις το είπα όσων αφορά κάποια bugs που ίσως έχει το τηλέφωνο και όχι για extras. Αλλα αν δεν έχει κανένα απο την πρώτη στιγμή κυκλοφορίας του τόσο το πολύ καλύτερο! :)

Αυτό με τις ομάδες, εγώ δεν τις έχω χρησιμοποιήσει ποτε οπότε με αφήνει αδιάφορο! Σε τι είναι χρήσιμες;;

 

Α, απο αναμονή το κινητάκι πώς πάει; Στα χαρτια έχει την ίδια με το Τ39 μου, δηλαδή κρατάει 4 μέρες χωρίς mp3, με ελαφριά χρήση; 5 μυνήματα τη μερα ας πουμε και κανα 2λεπτο ομιλία. Αλλα τι λέω, ποιος απο αυτούς που το πήραν του κάνει τώρα ελαφριά χρήση! :D

 

Papajohn

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω πολλές ημέρες, αλλά δεν με ενθουσίασε όσον αφορά την διάρκεια της μπαταρίας του παρ'όλο που δεν έχω καμμιά σχέση με heavy user. Ίσως δεν έστρωσε ακόμα, είδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος biller (19 Απρ. 2004 , 17:34)

 

:alien: :alien: :alien: :alien: :alien:

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για το 6230 ...

Ξέρω ότι παλιότερα τα παρακάτω ερωτήματα έχουν απαντηθεί αποσπασματικά και από διάφορους χρήστες, αλλά το θέμα είναι ότι απαιτείται πάνω από ένα δίωρο για να "ξεκοκαλίσουμε" όλο το τόπικ του 6230 και πολλές απαντήσεις μας μπέρδεψαν...

Θα θερμοπαρακαλούσα κάποιον καλό γνώστη και κάτοχο του 6230 να μας γράψει συγκεντρωτικά κάποιες απαντήσεις , ώστε και οι νέοι κάτοχοι να μπορούν να έχουν μαζεμένα τα tips του κινητού αυτού.

 

1. Πόση ώρα και ποιά διαδικασία απαιτείται για την πρώτη φόρτιση με στόχο την βέλτιστη απόδοση της μπαταρίας??

 

2. Για την σύνδεση του 6230 με τον υπολογιστή ποιά η καλύτερη λύση εντέλη για κάθε ένα από τα mp3, photos, ringtones???? Bluetooth-Καλώδιο-Card Reader ??? Ποιά μοντέλα είναι συμβατα με το 6230, πόσο περίπου θα μας στοιχίσει το κάθενα και σε ποιά καταστήματα μπορούμε να τα βρούμε (όχι αγορά μέσω internet)???

 

3. Πού αποθηκεύοντε τελικά οι φωτογραφίες? Πού οι ήχοι?? Πού τα mp3??? Πόυ τα αποθηκευμένα τηλέφωνα?? Πού τα SMS και πού τα MMS??? Στην εσωτερική μνήμη του κινητού ή στην mmc. Εμείς μπορούμε να αλλάξουμε το μέρος αποθήκευσης, δηλαδή να τα βάζουμε όλα στην κάρτα mmc κι αν όχι ποιά απο αυτά??

 

4. Με τα 2 bugs που ανέφεραν κάποιοι κάτοχοι (πρόβλημα επαναρίθμηση της ώρας, πρόβλημα με τις ομάδες) τί γίνεται τελικά?? Τα παρουσιάζουν όλα τα 6230 ή απλά έτυχε σε κάποιους??? Κι αν υπάρχουν σε όλα τα 6230 πώς θα μπορέσουμε να τα διορθώσουμε????

 

5. Για τα MMS οι απαιτούμενες ρυθμίσεις βρίσκονται στο σάιτ της ΝΟΚΙΑ ή μας αποστέλλονται απ'αυτό σε κάποιο e-mail???

 

6. Ποιοι οι μυστικοί κωδικοί για να βλέπουμε ποιά έκδοση είναι το κινητό?? Ο κωδικός για format??

 

7. To cd της συσκευασίας ποιά προγράμματα και ποιούς drivers έχει, ποιά από αυτά χρειάζεται να εγκαταστήσουμε και με ποιά σειρά ώστε το bluetooth ή το καλώδιο να δουλεύουν κανονικά??? Είναι αναγκαίο να κατεβάσουμε επιπρόσθετα προγράμματα για την προβολή των video στον υπολογιστή μας ή για την μετατροπή των αρχείων *.3gp σε *.mpeg και αν ναί από ποιά σάιτ???

 

 

:!: :!:

Ξέρω ότι ζητάω πολλά, αλλά δυστυχώς στις προηγούμενες σελίδες σε πολλά από τα παραπάνω ερωτήματα που έχουν απαντηθεί, προσωπικά μπερδεύτηκα κάπως με τις πολλαπλές απαντήσεις.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων τον φίλο που θα λύσει συγκεντρωτικά τις απορίες, και σε εμάς του λιγότερο "σχετικούς" με το θέμα χρήστες. :whistle:

 

 

 

Εpanaferw ta erwtimata, an mporeite apantiste estw se kapoia...thanx

GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...