Jump to content

Ulefone Paris


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο το βιντεο το τραβηξα σουρουπο απο το μπαλκονι του σπιτιου μου με το κινητο. Οποιος θελει μπορει να τσεκαρει.

Φιλια ΧΧΧ

ωραίο δήγμα , ευχαριστούμε

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 408
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενός συναδέλφου του έσβησε ξαφνικά. Με volume up και power μπαίνει σε επιλογή για recovery ή normal boot, κάνει δόνηση σαν να μπουτάρει, αλλά δεν...Καμμιά ιδέα? Άκυρο...του είχε ρουφήξει την μπαταρία και δεν έδειχνε ούτε ότι φορτίζει... Μπορεί και να το μάτιασα γιατί εμφανισιακά το βρήκα πολύ όμορφο! Edited by YanniZ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...μετα απο 2,5 μηνες χρησης χωρις να εχω κανενα παραπονο απο το κινητο ξαφνικα οσο ημουν στην δουλεια το βγαζω απο την τσεπη και βλεπω πολλες καθετες γραμμες στην αριστερη πλευρα (μαυρες μωβ κλπ) παχους 1εκατοστο και στην κατω πλευρα κατι γκριζες γραμμες παχους μισου εκατοστου και θυμαμαι πολυ καλα οτι πριν 5 λεπτα που το ειχα ξανα ανοιξει για να μιλησω δεν ειχε τιποτα...δεν μου εχει πεσει ποτε ουτε το εχω γρατζουνισει...τωρα αν πιεστηκε μεσα στην τσεπη ή να ακουμπησα καπου με δυναμη οσο το ειχα στην τσεπη χωρις να το καταλαβω μου φαινεται υπερβολικο....να επισημανω οτι πριν 3 μερες εκανα root το κινητο κ περασα την ''PERFECT ROM V2.0'' απο το xda.τωρα να ειναι προβλημα οθονης αυτο και αν ναι πως μπορω να την αλλαξω εδω στην ελλαδα ή καποιο bug της ROM που εβαλα;βρηκα οτι υπαρχει service εδω http://ulefone.com.gr/contact.html αλλα πρωτου αρχισω τα τηλεφωνα θα ηθελα την γνωμη σας.. Edited by guilberto77
Link to comment
Share on other sites

Ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Το Ibingo είναι ένα από τα δύο launcer της συσκευής το οποίο ζητάει πρόσβαση στα πάντα.... Επίσης με το NOD32 Antivirus βρήκα ένα trojan search.apk το οποίο δεν μπορεί να διαγραφεί. Από τότε που τρέχω το Launcher 3 δεν μου έχει ξανά πετάξει spam. Έχω βάλει την τελευταία ROM από το blog της Ulefone με εγκατάσταση από κάρτα μνήμης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειμαι ενας απο αυτους που το κινητο δεν περναγε το τελευταιο update...κατεβασα το ζιπακι αλλα οταν παω να το περασω απο τις ενημερωσεις>τοπικες ρυθμισεις κανει ρισταρτ ξεκιναει να περναει καποια αρχεια αλλα μετα απο λιγο βγαζει σφαλμα κ αναγκαζομαι να βγαλω την μπαταρια για να ξεκολησει..ανοιγει βεβαια κανονικα μετα αλλα χωρις το update (σημειωση*μετα απο 2 μηνες χρηση δεν εχω φορτισει ποτέ την συσκευη πριν περασει ενα 24ωρο, συνηθως μου κραταει μιαμιση μερα)...το προσπαθησα κανα 2 φορες ακομα αλλα τιποτα.δεν θελω ακομα να το κανω root πρωτου περασω το update...δεν ξερω αν γνωριζει κανεις γιατι το κανει αυτο...κ ενα αλλο θεματακι που εχω αναφερει κ παλιοτερα ειναι οτι οταν φευγω απο το σπιτι κ επανερχομαι μετα απο ωρα δεν μπορει να βρει την IP κ αναγκαζομαι να το βαλω σε λειτουργια πτησης για 1 δευτερολςπτο κ μετα την βρισκει κανονικα.υπαρχει λυση γιαυτο?

Κατα τα αλλα το κινητο πεταει!!!!

 

Πιθανόν να μην έχεις κάνει αποσυμπίεση τον φάκελο. Μετά την πρώτη αποσυμπίεση θα δεις ένα συμπιεσμένο αρχείο με την ROM. Αυτό να χρησιμοποιήσεις για την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Το Ibingo είναι ένα από τα δύο launcer της συσκευής το οποίο ζητάει πρόσβαση στα πάντα.... Επίσης με το NOD32 Antivirus βρήκα ένα trojan search.apk το οποίο δεν μπορεί να διαγραφεί. Από τότε που τρέχω το Launcher 3 δεν μου έχει ξανά πετάξει spam. Έχω βάλει την τελευταία ROM από το blog της Ulefone με εγκατάσταση από κάρτα μνήμης.

 

ο λογος που περασα την custom rom ηταν γιατι και εγω ειχα ενα trojan που αποτι φαινεται υπαρχει σε ολα τα paris απο κατασκευαστικο λαθος της ulefone και περναει σαν εφαρμογη του android που δεν μπορεις να απεγκαταστησεις εκτος και αν το κανεις root, τουλαχιστον ετσι διαβασα στο xda και προσπαθουν να το διορθωσουν...θεωρεις λοιπον οτι δεν ειναι προβλημα της οθονης και οτι αν ξαναπερασω την τελεταια εκδοση απο το blog της ulefone θα εξαφανιστουν οι γραμμες;παντως αυτες τις βλεπω ακομα και οταν μπαινω σε recovery mode...παρολαυτα αυτα καποιο αλλο προβλημα δεν υπαρχει λειτουργουν ολα κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...μετα απο 2,5 μηνες χρησης χωρις να εχω κανενα παραπονο απο το κινητο ξαφνικα οσο ημουν στην δουλεια το βγαζω απο την τσεπη και βλεπω πολλες καθετες γραμμες στην αριστερη πλευρα (μαυρες μωβ κλπ) παχους 1εκατοστο και στην κατω πλευρα κατι γκριζες γραμμες παχους μισου εκατοστου και θυμαμαι πολυ καλα οτι πριν 5 λεπτα που το ειχα ξανα ανοιξει για να μιλησω δεν ειχε τιποτα...δεν μου εχει πεσει ποτε ουτε το εχω γρατζουνισει...τωρα αν πιεστηκε μεσα στην τσεπη ή να ακουμπησα καπου με δυναμη οσο το ειχα στην τσεπη χωρις να το καταλαβω μου φαινεται υπερβολικο....να επισημανω οτι πριν 3 μερες εκανα root το κινητο κ περασα την ''PERFECT ROM V2.0'' απο το xda.τωρα να ειναι προβλημα οθονης αυτο και αν ναι πως μπορω να την αλλαξω εδω στην ελλαδα ή καποιο bug της ROM που εβαλα;βρηκα οτι υπαρχει service εδω http://ulefone.com.gr/contact.html αλλα πρωτου αρχισω τα τηλεφωνα θα ηθελα την γνωμη σας..

 

Αν το πρόβλημα με τις κάθετες γραμμές εμφανίστηκε αμέσως μετά την αναβάθμιση τότε είναι λάθος οι drivers της οθόνης. Διαφορετικά κατά πάσα πιθανότητα είναι πρόβλημα στο flex της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Το Ibingo είναι ένα από τα δύο launcer της συσκευής το οποίο ζητάει πρόσβαση στα πάντα.... Επίσης με το NOD32 Antivirus βρήκα ένα trojan search.apk το οποίο δεν μπορεί να διαγραφεί. Από τότε που τρέχω το Launcher 3 δεν μου έχει ξανά πετάξει spam. Έχω βάλει την τελευταία ROM από το blog της Ulefone με εγκατάσταση από κάρτα μνήμης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πιθανόν να μην έχεις κάνει αποσυμπίεση τον φάκελο. Μετά την πρώτη αποσυμπίεση θα δεις ένα συμπιεσμένο αρχείο με την ROM. Αυτό να χρησιμοποιήσεις για την αναβάθμιση.

 

οταν ειχα το trojanτο πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να περασω την ROM από το blog της Ulefone αφου ειχα αποσυμπιεση το αρχικο αρχειο το εβαλα στην sdcard και περασε κανονικα αλλα δεν εξαφανιστηκε το trojan γιαυτο και αναγκαστηκα να το κανω root...η perfect rom που περασα στην συνεχεια γινεται κατευθειαν install απο το sptool δεν χρειαζεται να μπεις σε recovery mode και δουλεψε μια χαρα....οι γραμμες εμφανιστηκαν 2,3 μερες μετα .τωρα αν ειχε παραμεινει κατι μεσα και δημιουργησε αυτο το προβλημα δεν μπορω να το ξερω..το μονο που μου μενει να κανω ειναι να το φορμαρο και να περασω την αναβαθμισμενη ROM από το blog της Ulefone...οι γραμμες ειναι καθετες στην αριστερη πλευρα και οριζοντιες στο κατω μερος σχηματιζοντας ενα ''Γ''....μου φαινεται περιεργο δηλαδη να εχουν δημιουργηθει απο καποιο χτυπημα...οπως και να χει καταλαμβανουν ενα πολυ μικρο μερος της επιφανειας και δεν το καθιστουν αχρηστο αλλα παρολαυτα για καινουργιο κινητο να εχω αυτο το θεμα ειναι αρκετα ενοχλητικο.

Link to comment
Share on other sites

το εχω μια εβδομαδα ,εν αναμονη letv x600 , και μετα θα το παρει η κορη μου. Οι εντυπωσεις μου :

Κάμερα πολυ καλη

ταχυτητα σε εφαρμογες αψογη

ταχυτητα σε wifi αριστη

ταχυτητα σε 4g πολυ καλη

μπαταρια ετσι κι ετσι (πιστευω θα στρωσει με περισσοτερες φορτισεις) .Από το πρωι χωρις wifi, ή 4g με αρκετες κλησεις και λίγο σκάλισμα είναι στο 85% ,αλλα το 13% όντως της μπαταριας χρησιμοποιήθηκε όταν το τηλέφωνο ήταν σε αναμονή,χωρις να κανω τιποτα.

Στα χρήματα που το αγόρασα 105 ευρώ δεν υπάρχει κατι καλύτερο συνδυαστικά σε όλα τα χαρακτηριστικά του (καμερα ,ποιοτητα κατασκευης ,updates , κλπ) ,με την τιμη της Ελλάδας 170 ευρώ όμως μπορεί και να υπάρχει. Προσωπικά όμως δεν θα το άλλαζα για κανένα επωνυμο , διοτι θα πάρει και android 6 που κανένα από τα επώνυμα στην τιμη αυτη δεν θα πάρει.

σε σχέση με κινέζικα αυτής της τιμής θεωρώ ότι είναι το καλύτερο αυτή τη στιγμή. Δεν είναι τυχαλιο ότι στο kimovil του δίνουν 9,4, Υπερβολικό; μπορεί , αλλά πόσο κάτω από 9,4 να είναι

Γενικα πολυ ικανοποιημένος και μακάρι η ulefone να συνεχίσει σε αυτή την κατεύθυνση .

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια σκεφτομαι να κανω τη μεταβαση απο lg g2 στο paris μιας και φαινεται πανεμορφο και εχει 2 σιμ γιατι τωρα κουβαλαω 2 κινητα. θα ηθελα να σας ρωτηαω αν βγηκε το update που βελτιωνε τη μπαταρια γιατι διαβασα παραπονα για αυτην. απο ποιο σατ προτείνετε να το πάρω;;; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

οχι update για την μπαταρια δεν βγηκε ακόμα. Σε λίγο ομως όπως είπαν θα πάρει android 6 οπότε μπορεί να βελτιωθεί και η μπαταρία. Το πιο άσχημο δεν ειναι η μπαταρια αλλά η αργη φόρτιση
Link to comment
Share on other sites

καμια αλλη αξιολογη προταση σε 5αρα οθονη μεταλλικο περιβλημα και 2 σιμ υπαρχει η να παρω το paris παιδια;;;
Link to comment
Share on other sites

καμια αλλη αξιολογη προταση σε 5αρα οθονη μεταλλικο περιβλημα και 2 σιμ υπαρχει η να παρω το paris παιδια;;;

 

Παιδιά το κινητό το έχω πάρει για τη γυναίκα μου εδώ και ένα μήνα. Με την τελευταία ενημέρωση του Ιανουαρίου η μπαταρία έχει βελτιωθεί σημαντικά. Εντάξει δεν έχει και από τις μεγαλύτερες μπαταρίες αλλά βγάζει τη μέρα. Σαν κινητο είναι φοβερό, γρήγορο, πανάλαφρο και πανέμορφο. Και η οθόνη του άψογη. Είναι πολύ ικανοποιημένη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει βρει κανείς θήκη σιλικόνης για το τηλέφωνο;

Στην Ελλάδα δεν έχει .....στο aliexpress έχει δες εκεί...

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να πω και εγώ την γνώμη μου για το Paris.... Το έχω 2 μήνες και το τηλέφωνο σύμφωνα με τα λεφτά του τα σπάει,παρα πολύ καλό ....φυσικά αμα το δουλευεις με 4g σχεδόν όλη την ημερα και με δυο καρτες πανω η μπαταρία βγάζει δεν βγάζει την ημερα ...αλλα αμα το γυρίσεις σε 3g σε παει άνετα απο το πρωι μέχρι το βράδυ ...προσωπικά εγώ το έχω στο 3g ίντερνετ όλη την ημερα και με χρηση στο φουλ.....κατα τα αλλά ούτε ενα πρόβλημα δεν με έχει βγάλει είναι παρα πολύ γρήγορο και φυσαει ...περιμένουμε και το 6 Android όπως μας υποσχέθηκε η ulefone....

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω για Ελλάδα φίλε μου, αλλά ούτε και εξωτερικό δεν μπορώ να βρω. Μόνο πλαστικές και μετά αυτές που κλείνουν με καπάκι αλλά δεν την βολεύουν τη σύζυγο τέτοιες...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
εχει ανεβασει καποιος φωτο (φως, ημιφως, νυχτα εξω) για δειγμα? θενκς :)

 

Φίλε το κινητό το έχει η γυναίκα μου. Αν και δεν είμαστε πολύ απαιτητικοί σε θέματα κάμερας, μόλις βρω λίγο χρόνο μπορώ να βγάλω 2-3 φωτογραφίες σε διάφορες συνθήκες και να τις ανεβάσω να τις δεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ξέρω για Ελλάδα φίλε μου, αλλά ούτε και εξωτερικό δεν μπορώ να βρω. Μόνο πλαστικές και μετά αυτές που κλείνουν με καπάκι αλλά δεν την βολεύουν τη σύζυγο τέτοιες...

 

Τελικά μετά από αρκετό καιρό (μάλλον τώρα άρχισαν να βγάζουν) βρήκα θήκη σιλικόνης στο Ebay:

 

http://www.ebay.com/itm/Soft-Thin-Clear-Silicone-TPU-Case-For-Ulefone-Be-Touch-2-3-Paris-X-Tracking-NO-/262351719087?var=&hash=item3d15618aaf:m:m9TEDXP1BfL8W79pAfXlpXg

 

Το γράφω εδώ μήπως κάποιος ενδιαφέρεται...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το κινητό το έχει η γυναίκα μου. Αν και δεν είμαστε πολύ απαιτητικοί σε θέματα κάμερας, μόλις βρω λίγο χρόνο μπορώ να βγάλω 2-3 φωτογραφίες σε διάφορες συνθήκες και να τις ανεβάσω να τις δεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι σε ευχαριστω φιλε, περιμενω

 

Οι προδιαγραφες της καμερας ακουγουνται ικανοποιητικοτατες

OmniVision, OV13850,

Resolution 13.2MP, Optical Format 1/3.06", Frame Rate Full @ 30 fps , Pixel Size 1.12 µm

Link to comment
Share on other sites

To Redmi 3

 

Αισθητήρας: Samsung Unknown -

Διάφραγμα f/ 2.2

 

 

To Paris

Mγaλυτερο διαφραγμα¨f/1,8

Αισθητήρας. OmniVision

 

Φίλε μου σου ανέβασα μερικές φωτό εδώ: https://mega.nz/#!bJtTwQIA

Δεν είναι τίποτα φοβερό στο αυτόματο είναι όλες.

Μια νυχτερινή και μια ημέρας είναι και με HDR.

Ελπίζω να σε βοηθήσουν...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σου ανέβασα μερικές φωτό εδώ: https://mega.nz/#!bJtTwQIA

Δεν είναι τίποτα φοβερό στο αυτόματο είναι όλες.

Μια νυχτερινή και μια ημέρας είναι και με HDR.

Ελπίζω να σε βοηθήσουν...

 

"Enter decryption key

To access this folder/file, you will need its Decryption key.

If you do not have the key, contact the creator of the link." :wacko:

 

Cant see anything, sorry. θελει password

Link to comment
Share on other sites

"Enter decryption key

To access this folder/file, you will need its Decryption key.

If you do not have the key, contact the creator of the link." :wacko:

 

Cant see anything, sorry. θελει password

 

Συγνώμη φίλε δεν έχω ανεβάσει ξανά εδώ. Αύριο το πρωί θα τις ανεβάσω κάπου αλλού...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους......Καλή Ανάσταση.......ειμαι νεος κατοχος Paris και στην προσπαθεια να περασω την TWRP 3.0.1 δεν εκανα backup με αποτελεσμα να χασω την εργοστασιακή μου recovery. Μπορει καποιος να μου πει που μπορω να ξαναβρω την εργοστασιακή recovery για να μπορώ να έχω OTA updates.

Καλή Ανάσταση......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...