Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιώ εδώ και 1 περίπου μήνα την έκδοση GTV-5.12.24 Σε γενικές κανένα πρόβλημα.

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος χρησιμοποιεί τις καινούριες ρομ 6.x.x

Η πιο πρόσφατη είναι η 6.1.21

Χρησιμοποιώ την τελευταία 6.1.21 και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Και μπορώ να πω ότι από την 6.1.7 και μετά το τηλ δουλεύει πιο smooth.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι στης κάμερας αναφερόμουν γι αυτό ρώτησα αν καποιος έχει δοκιμάσει το manual camera tester γιατί σου βγάζει με τικ ή χ ότι μπορείς/δε μπορείς να ρυθμίσεις. Άρα του λείπει το άνοιγμα διαφράγματος. Ελπίζω να έχει καλή αυτόματη επιλογή σ'αυτό..

 

Δεν βρήκα εφαρμογή με αυτό το όνομα στο play store κι έβαλα μια που λέγεται manual camera compatibility η οποία προφανώς δεν είναι συμβατή με το τηλέφωνο ή την ΜIUI και τα βγάζει όλα κόκκινα, πράγμα που φυσικά δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

μεσο paypal η αγορα η με αλλον τροπο ρωταω γιατι θελω να κανω και εγω αγορα αλλα δεν ξερω πως?

 

Μεσω paypal με τους γνωστούς πλέον τροπους. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα εφαρμογή με αυτό το όνομα στο play store κι έβαλα μια που λέγεται manual camera compatibility η οποία προφανώς δεν είναι συμβατή με το τηλέφωνο ή την ΜIUI και τα βγάζει όλα κόκκινα, πράγμα που φυσικά δεν ισχύει.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Αυτήν εννοούσα την είχα γράψει λάθος. Στο stock app είναι όλα παραμετροποιήσιμα δηλαδή; Αν δεν είναι κόπος κατέβασε το app (manual camera σκέτο) να ξέρουμε αν είναι συμβατό το κινητό με τα apps που χρησιμοποιούν το api της lollipop. Θα σου αρέσει πιστεύω εμένα μ'αρέσει το ui της :D

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω κατι για ενα προβληματακι που ισως βρηκα τροπο να λυσω τωρα αλλα το ειχα απορια εδω και καιρο και ξεχνουσα να ρωτησω.

Σε ενα xiaomi mi4 που ειχα παλιοτερα υπηρχε επιλογη στις ρυθμισεις της συσκευης να διαλεγουμε αν θελουμε να δουλευουμε το κινητο σε performance η balanced mode.

 

Αυτη η επιλογη ομως δεν υπαρχει στο xiaomi mi4c, αλλα ανακαλυψα πως μπορουμε να φτιαξουμε στα προφιλ της μπαταριας ενα δικο μας οπου εκει διαλεγουμε σε ποιο απο τα δυο modes θελουμε να δουλευουμε την cpu.

Εχει δοκιμασει κανεις το balanced Mode να μας πει αν υπαρχουν διαφορες κυριως στο θεμα της αυτονομιας?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μεσω paypal με τους γνωστούς πλέον τροπους. ;)

 

δυστυχως εγω δεν μπορω να το κανω ...δεν μπορεσα να καταλαβω πως γινετε:(

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Αυτήν εννοούσα την είχα γράψει λάθος. Στο stock app είναι όλα παραμετροποιήσιμα δηλαδή; Αν δεν είναι κόπος κατέβασε το app (manual camera σκέτο) να ξέρουμε αν είναι συμβατό το κινητό με τα apps που χρησιμοποιούν το api της lollipop. Θα σου αρέσει πιστεύω εμένα μ'αρέσει το ui της :D

 

Σ αυτό δε θα μπορέσω να βοηθήσω, είμαι πλήρως ικανοποιημένος με τη stock εφαρμογή και δε βλέπω το λόγο να διαθέσω 3,5€ για τη manual camera.

Link to comment
Share on other sites

Σ αυτό δε θα μπορέσω να βοηθήσω, είμαι πλήρως ικανοποιημένος με τη stock εφαρμογή και δε βλέπω το λόγο να διαθέσω 3,5€ για τη manual camera.

 

Στο άρθρο που είχα διαβάσει για εναλλακτικά apps δεν είχα δει να λέει ότι είναι επί πληρωμή :X

 

Αν το ήξερα προφανώς και δε θα ζητούσα να πληρώσεις για να ικανοποιήσεις την περιέργειά μου!! Ευχαριστώ για την πρόθεση και το ψάξιμο πάντως, το εκτιμώ! :)

 

Μια που το ανέφερες, είσαι ευχαριστημένος απ'την κάμερα? Τη χρησιμοποιείς αρκετά?

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω δουλέψει πολύ ακόμα, το mi4c το έχω μια βδομάδα μόνο. Πριν είχα mi4i απ του οποίου την κάμερα ημουν αρκετά ικανοποιημένος μπορώ να πω, δεν είμαι βέβαια shutterbug, αλλά όπου τη χρειάστηκα με κάλυψε απόλυτα.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την τελευταία 6.1.21 και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Και μπορώ να πω ότι από την 6.1.7 και μετά το τηλ δουλεύει πιο smooth.

Ευχαριστώ! Μάλλον και εγώ προς τα εκεί με βλέπω.

 

Το GPS δουλεύει κανονικά; Έχω το navigon από προσφορά του amazon.de, χάρτης Ελλάδος, με ανοιχτό και το data σε ανοιχτό ορίζοντα και δε βλέπει δορυφόρους. Καμιά πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Μάλλον και εγώ προς τα εκεί με βλέπω.

 

Το GPS δουλεύει κανονικά; Έχω το navigon από προσφορά του amazon.de, χάρτης Ελλάδος, με ανοιχτό και το data σε ανοιχτό ορίζοντα και δε βλέπει δορυφόρους. Καμιά πρόταση;[/quote

 

Και γω το Navigon έχω και κλειδώνει τους δορυφόρους σε δευτερόλεπτα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός για root επάνω στην τελευταία ελληνική Ρομ ? Γνωρίζει κάποιος;

 

Τελευταία ελληνική stable ή τελευταία ελληνική developer; Οι developer έχουν ήδη, απλά πας Security -> Permissions -> Root Access και δίνεις δικαιώματα στην εφαρμογή που σ ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Developer πέρασα. Δεν μπόρεσα να βρω αυτό που μου λες. Που ακριβώς βρίσκεται μπορείτε να μου πείτε; Edited by stylatos
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Μάλλον και εγώ προς τα εκεί με βλέπω.

 

Το GPS δουλεύει κανονικά; Έχω το navigon από προσφορά του amazon.de, χάρτης Ελλάδος, με ανοιχτό και το data σε ανοιχτό ορίζοντα και δε βλέπει δορυφόρους. Καμιά πρόταση;[/quote

 

Και γω το Navigon έχω και κλειδώνει τους δορυφόρους σε δευτερόλεπτα

 

Δική μου χαζομάρα τελικά δεν είχα δώσει permissions στο navigon να κάνει χρήση του GPS....

Όντως μόλις το διόρθωσα κλείδωσε σε δευτερόλεπτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Developer πέρασα. Δεν μπόρεσα να βρω αυτό που μου λες. Που ακριβώς βρίσκεται μπορείτε να μου πείτε;

 

Αν πας Security -> Permissions δεν βλέπεις Root Access επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα παραγγελεία προχθές mi4c από everbuying κι ακόμα δεν έχει αποδεχτεί την πληρωμή. Δε μπορούμε να αγοράσουμε από εκεί μέσω paypal κανονικά; Από vickmall ψωνίζω χωρίς πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Προσφορά 186$ (2/16 GB) για όποιον ενδιαφέρεται...

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_241902.html?utm_source=tt

 

Μα αυτή την τιμή, γίνεται ανταγωνιστικότερο, ιδίως σε σχέση με τις νεες συσκευές της xiaomi που με τις παλιές τιμές καθιστάτε ασύμφορο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν δεν φτιαχτεί το πρόβλημα με το touch screen και το multi touch του η xiaomi όχι μόνο δεν με ξαναβλέπει αλλά οποίος ρωτάει θα του λέω μακρυά.

 

Πάνε πόσοι μήνες από όταν βγήκε το κινητό, όχι μόνο λύση δεν έχει δώσει αλλά ούτε καν αναφορά ή μια απάντηση για αυτό δεν δίνει.

 

Δεν παίζει ρόλο τι μάρκα οθόνη φοράει το πρόβλημα υπάρχει σε όλα τα mi4c.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι για την έκδοση με τα 3GB RAM. Υπάρχει κάποιος που το πήρε πρόσφατα να μου προτείνει αξιόπιστο-φτηνό μαγαζί και αν πρέπει να προσέξω κάτι πριν το πάρω, πχ να μου περάσουν κάποιο λογισμικό-root-play store; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γιά ποιό πρόβλημα αναφερεσαι συγκεκριμένα; Εξήγησε μου αν θέλεις .

 

Μικρότερο touch area όταν ακουμπάει περισσότερα από ένα δάχτυλο στην οθόνη. Χάνεις από γύρω γύρω λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...