Jump to content

Destinator 3


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορω να βρω πουθενα ενα help αναλυτικο για την καινουργια εκδοση του Desti. :worry:

Σας παρακαλω θα ηθελα τα φωτα σας.... :confused:

 

Πως χρησιμοποιουμε και τη ακριβως κανει το "Αυτοματη ειδοποιηση 1 και 2" μεσα στα Αγαπημενα?????? :O :confused:

 

any help ??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό είπα και εγώ εξ αρχής, αλλά η απαντηση παρέμεινε το να ξανατρεξω το patch. Δηλαδή σε ολους τους υπόλοιπους δουλεύουν σωστά τα Toll roads;

:wacko:

Εμενα δουλεουν μια χαρα σε ενα Ipaq 4700

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Mia xara douleboun kai se emena me to MIO 168 :O

 

 

απο την στιγμη που η ιδια η ngi ξερει οτι υππαρχει προβλημα με τα fonts στην σελιδα των toll roads (και μονο σε αυτη) και ψαχνει να βρει τι φταιει και να το διορθωσει δεν μπορω να καταλαβω πως σε καποιους (και ειδικα με mio168) η συγγεκριμμενη σελιδα εμφανιζεται οκ.

εκτος και αν αναφερονται σε κατι αλλο και οχι στην συγγεκριμμενη σελιδα....

Link to comment
Share on other sites

Εγω δοκιμασα σε mio168 δυο φορες νεα εγκατασταση του χαρτη και ετρεξα και το patch αλλα τιποτα τα toll roads παντα τετραγωνακια :fool:

Μηπως μετα την τελευταια αυξηση των διοδιων εχουμε <<διαπλοκη>> μεταξυ κυβερνησεως και NGI για να μην αποφευγουμε τα διοδια; :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω και 'γω κάτι;

Πήρα ένα ΜΙΟ 168 μαζί με το Destinator καιέχω το εξής πρόβλημα, μετά από 20-30 λεπτά οδήγησης μου βγάζει μήνυμα ότι το storage memory ή το program memory ή και τα 2 μαζί! έχουν γεμίσει και "κρασάρει" το ppc, κάτι πού μου δημιουργεί σοβαρό πρόβλημα γιατί χάνει την διαδρομή, αλλά και δεν μπορώ να κάνω reset όταν είναι στην βάση του αυτοκινήτου :w00t:

Δεν έχω κανένα άλλο πρόγραμμα εγκατεστημένο εκτός από το resco keyboard για το πληκτρολόγιο. Εχώ μια κάρτα μνήμης sd, θα κερδίσω τιποτά εάν μεταφέρω το πρόγραμμα στην κάρτα ή μερικά λέπτα λειτουργιας παραπάνω.

Δεν έχω κατεβάσει ακόμα την νέα έκδοση του χάρτη, αξίζει;

 

EDIT: Το πρόβλημα αυτό εμφανίζεται και με πλοήγηση, αλλά και χωρίς να έχω επιλέξει διαδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω και 'γω κάτι;

Πήρα ένα ΜΙΟ 168 μαζί με το Destinator καιέχω το εξής πρόβλημα, μετά από 20-30 λεπτά οδήγησης μου βγάζει μήνυμα ότι το storage memory ή το program memory ή και τα 2 μαζί! έχουν γεμίσει και "κρασάρει" το ppc, κάτι πού μου δημιουργεί σοβαρό πρόβλημα γιατί χάνει την διαδρομή, αλλά και δεν μπορώ να κάνω reset όταν είναι στην βάση του αυτοκινήτου :w00t:

Δεν έχω κανένα άλλο πρόγραμμα εγκατεστημένο εκτός από το resco keyboard για το πληκτρολόγιο. Εχώ μια κάρτα μνήμης sd, θα κερδίσω τιποτά εάν μεταφέρω το πρόγραμμα στην κάρτα ή μερικά λέπτα λειτουργιας παραπάνω.

Δεν έχω κατεβάσει ακόμα την νέα έκδοση του χάρτη, αξίζει;

 

EDIT: Το πρόβλημα αυτό εμφανίζεται και με πλοήγηση, αλλά και χωρίς να έχω επιλέξει διαδρομή.

 

Αsizititi prepei na to baleis sthn SD, oso pio grhgorh malista einai afth toso to kalitero tha sou strwsei kai den tha sou kollaei sto meson ths diadromhs, sthn xeiroterh periptwsh tha sou oloklhrwnei kanonika thn diadrtomh alla den tha mporei na bgei apo to programma kai tha thelei reset ...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει expansion jacket ή expansion pack για το ipaq4150????????????

Κάπου διάβασα για αναβάθμιση της ram και της rom, γνωρίζει κανείς τίποτα????

 

Φ.Χ.

Grasteus

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω και 'γω κάτι;

Πήρα ένα ΜΙΟ 168 μαζί με το Destinator καιέχω το εξής πρόβλημα, μετά από 20-30 λεπτά οδήγησης μου βγάζει μήνυμα ότι το storage memory ή το program memory ή και τα 2 μαζί! έχουν γεμίσει και "κρασάρει" το ppc, κάτι πού μου δημιουργεί σοβαρό πρόβλημα γιατί χάνει την διαδρομή, αλλά και δεν μπορώ να κάνω reset όταν είναι στην βάση του αυτοκινήτου :w00t:

Δεν έχω κανένα άλλο πρόγραμμα εγκατεστημένο εκτός από το resco keyboard για το πληκτρολόγιο. Εχώ μια κάρτα μνήμης sd, θα κερδίσω τιποτά εάν μεταφέρω το πρόγραμμα στην κάρτα ή μερικά λέπτα λειτουργιας παραπάνω.

Δεν έχω κατεβάσει ακόμα την νέα έκδοση του χάρτη, αξίζει;

 

EDIT: Το πρόβλημα αυτό εμφανίζεται και με πλοήγηση, αλλά και χωρίς να έχω επιλέξει διαδρομή.

 

 

 

αν εχεις τις τελευταιες εκδοσεις σε software και χαρτες δεν υπαρχει τετοιο προβλημα οση ωρα και αν λειτουργει το προγραμμα.

για το keyboard μπορεις να βαλεις το προγραμμα infomanos που συνοδευει το πακετο για ελληνικα fonts.

το resco δεν ξερω τι διαχειρηση κανει στην μνημη , αν ειναι original ή "σπασμένο".

δοκιμασες να τρεξεις το destinator χωρις το resco φορτωμένο?

Link to comment
Share on other sites

επισης αν δεν εχεις φορτωμενα αλλα προγραμματα στην μνημη σαφως και αξιζει να τρεχεις το destinator απο την κεντρικη μνημη.

απλα στην διαχειριση της κυριας μνημης επελεξε περιπου 10-11Μb για εγκατασταση και τα υπολοιπα για τα προγραμματα που τρεχεις.

ετσι το προγραμμα πλοηγησης ειναι ταχυτατο και χωρις κανενα κολλημα .

και το δουλευω ολη μερα σχεδον.

Link to comment
Share on other sites

επισης αν δεν εχεις φορτωμενα αλλα προγραμματα στην μνημη σαφως και αξιζει να τρεχεις το destinator απο την κεντρικη μνημη.

απλα στην διαχειριση της κυριας μνημης επελεξε περιπου 10-11Μb για εγκατασταση και τα υπολοιπα για τα προγραμματα που τρεχεις.

ετσι το προγραμμα πλοηγησης ειναι ταχυτατο και χωρις κανενα κολλημα .

και το δουλευω ολη μερα σχεδον.

 

Δεν νομίζω ότι ο φίλος μας έχει αυτό το πρόβλημα, αλλά το παλιό καλό γνωστό πρόβλημα "απώλειας" μνήμης ;)

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις τις τελευταιες εκδοσεις σε software και χαρτες δεν υπαρχει τετοιο προβλημα οση ωρα και αν λειτουργει το προγραμμα.

για το keyboard μπορεις να βαλεις το προγραμμα infomanos που συνοδευει το πακετο για ελληνικα fonts.

το resco δεν ξερω τι διαχειρηση κανει στην μνημη , αν ειναι original ή "σπασμένο".

δοκιμασες να τρεξεις το destinator χωρις το resco φορτωμένο?

Δεν έχω την νέα έκδοση που βγήκε τώρα αλλά αυτή από το cd. προσπάθησα να αποφύγω να κατεβάσω από το internet λόγω dial-up και να περάσω να πάρω την καινούργια έκδοση σε cd. Το resco το έχω αγοράσει κανονικά (το πήρα από το μαγαζί μαζί με το mio και το destinator). Θα δοκιμάσω να το απεγκαταστήσω και να βάλω το destinator στην sd ή θα το εγκαταστήσω ξανά μήπως δω διαφορά μέχρι να πάρω την καινούργια έκδοση. Αυτό το «το παλιό καλό γνωστό πρόβλημα "απώλειας" μνήμης» τι είναι?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω την νέα έκδοση που βγήκε τώρα αλλά αυτή από το cd. προσπάθησα να αποφύγω να κατεβάσω από το internet λόγω dial-up και να περάσω να πάρω την καινούργια έκδοση σε cd. Το resco το έχω αγοράσει κανονικά (το πήρα από το μαγαζί μαζί με το mio και το destinator). Θα δοκιμάσω να το απεγκαταστήσω και να βάλω το destinator στην sd ή θα το εγκαταστήσω ξανά μήπως δω διαφορά μέχρι να πάρω την καινούργια έκδοση. Αυτό το «το παλιό καλό γνωστό πρόβλημα "απώλειας" μνήμης» τι είναι?

 

Μάλλον κάτι που δε σε αφορά (σπασμένο πρόγραμμα).

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι που δε σε αφορά (σπασμένο πρόγραμμα).

 

Αν όντως δεν σε αφορά τότε πεγκατέστησε και ξαναεγκατέστησε μετά από soft reset το GPS σου...

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

η ευγενεια απαιτει να πω πρωτα καλησπερα για αυτο καλησπερα σας

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα gps το οποίο θέλω να μου δίνει στίγμα (πλάτος, μήκος) και να συνδέεται με φορητο υπολογιστή. Σκεφτομουν να παρω ένα garmin και να κάνω τη δουλειά μου. Μέχρι που έπεσα πάνω στο destinator 3 και στο gps hollux. Θα 'θελα λοιπόν, αν ξέρει κανείς, να μάθω εάν είναι δυνατόν το gps hollux να συνδεθεί με καλώδιο στο φορητό μου ο οποίος δεν έχει blue tooth και αν είναι δυνατόν να τρέξει το σύστημα (πρόγραμμα και gps) σε ένα ipaq 1940.

siemens s25/ericsson r320e/Nokia 6210/Nokia 8310/Nokia 6610/Nokia 7110/nokia 6670/nokia 6680/Motorola RAZR2 V8/nokia 6220 classic/Μιο701/ HTC P3350/HTC Touch HD/nokia e66
Link to comment
Share on other sites

η ευγενεια απαιτει να πω πρωτα καλησπερα για αυτο καλησπερα σας

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα gps το οποίο θέλω να μου δίνει στίγμα (πλάτος, μήκος) και να συνδέεται με φορητο υπολογιστή. Σκεφτομουν να παρω ένα garmin και να κάνω τη δουλειά μου. Μέχρι που έπεσα πάνω στο destinator 3 και στο gps hollux. Θα 'θελα λοιπόν, αν ξέρει κανείς, να μάθω εάν είναι δυνατόν το gps hollux να συνδεθεί με καλώδιο στο φορητό μου ο οποίος δεν έχει blue tooth και αν είναι δυνατόν να τρέξει το σύστημα (πρόγραμμα και gps) σε ένα ipaq 1940.

καλησπέρα

μπορείς να συνδέσεις το holux με τον φορητό ασύρματα μέσω ενός usb bt dobgle αλλά το destinΑtor δεν τρέχει παρα μόνο σε ppc.Ένα πρόγραμμα που μπορείς να χρησιμοποιήσεις το holux για live tracking στο φορητό σου είναι το microsoft autoroute 2005 το οποίο ταυτόχρονα μπορεί να δολέψει και στο ppc(δεν συγκρίνεται όμως με το destinΑtor)

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ
siemens s25/ericsson r320e/Nokia 6210/Nokia 8310/Nokia 6610/Nokia 7110/nokia 6670/nokia 6680/Motorola RAZR2 V8/nokia 6220 classic/Μιο701/ HTC P3350/HTC Touch HD/nokia e66
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ρε παιδιά αλλά δεν μπορώ να βρω που μιλάτε για χάρτες χωρίς την χρήση gps hardware. Μπορεί να με παραπέμψει κάποιος? (Συγκεκριμένα θέλω να έχει και της Θεσσαλονίκης...)

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ρε παιδιά αλλά δεν μπορώ να βρω που μιλάτε για χάρτες χωρίς την χρήση gps hardware. Μπορεί να με παραπέμψει κάποιος? (Συγκεκριμένα θέλω να έχει και της Θεσσαλονίκης...)

 

ευχαριστώ

 

Το Destinator παίζει και χωρίς τη χρήση GPS σαν καλός χάρτης των περιοχών που καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

thanx Που βρίσκουμε trial???

 

Δυστυχώς από όσο ξέρω δεν υπάρχει trial της ελληνικής έκδοσης. Για τους ευρωπαϊκούς χάρτες και τους αμερικάνικους υπάρχει σε χαμηλή τιμή (γύρω στα $15) κάποια δοκιμαστική έκδοση από το buygpsnow.com .

Πάντως και για τους ελληνικούς χάρτες υπάρχει από την ngi ένα flash που περιγράφει με πολλά screenshots την λειτουργία του προγράμματος. Είμαι σίγουρος ότι και στην ngi μπορούν να σου κάνουν ένα demo του προγράμματος για να δεις αν σου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...