Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πες μας και για την οθονη μην εχεις και εσυ τα σημαδια τα ροζ κατω απο τον ηλιο που αλλαζουν θεση οσο κουνας το κινητο.

Αν τα εχεις θα τα δεις αποκλειστικα σε ασπρο φοντο,με φουλ ενταση οθονης,κατω απο τον ηλιο.

 

:p

 

παντως αυτα ρα ροζ που λενε οτι εχουν μερικοι στο edge εγω τα εχω και στο Mx5 και στο Μ1 ΝΟΤΕ κατω απο τον ηλιο μονο που εδω ειναι ροζ μαυρα και αναλογα πως γυρνας το κινητο κατω απο τον ηλιο οποτε μαλλον εχει να κανει με το γυαλι και το φως του ηλιου και οχι με την οθονη.

 

Δημήτρη έξω στο φως της μέρας δεν φαίνεται καθόλου.

Είναι μάλλον παιχνίδια της αντανακλαστικής προστασίας που έχουν κάνει στο εξωτερικό γυαλί.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το εχω και εγώ από χθες σε χρυσό και πραγματικά είναι κόσμημα και φυσικα όλοι όσοι το βλέπουν έχουνε ενα επιφώνημα θαυμασμού για όλα του οθόνη κάμερα λειτουργίες απλά το edge + είναι με διαφορά ότι καλύτερο έχει βγάλει η Samsung ,δεν ξέρω αλλά είναι πιο ωραίο από το μικρό.Αυτα δεν χρειάζεται τίποτα άλλο και επειδή έχω τι βίδα να αλλάζω γρήγορα κινητά πιστεύω ότι μετά από αυτό δύσκολα θα βρω κάτι να με ενθουσιάσει για αλλαγη
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ετυχε αλλα οσα S6 εχω δει εχουν σαφως χειροτερη οθονη απο το S6 Edge Plus.

Λιγοτερο φωτεινη και σαφως πιο κιτρινη η οθονη σε ολα τα s6/s6edge που εχω δει σε σχεση με το Edge Plus.

 

Tο δικο μου τελικα ερχεται Δευτερα,δουλευα και εχασα το κουριερ ενω περασε απο το σπιτι.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ετυχε αλλα οσα S6 εχω δει εχουν σαφως χειροτερη οθονη απο το S6 Edge Plus.

Λιγοτερο φωτεινη και σαφως πιο κιτρινη η οθονη σε ολα τα s6/s6edge που εχω δει σε σχεση με το Edge Plus.

 

Tο δικο μου τελικα ερχεται Δευτερα,δουλευα και εχασα το κουριερ ενω περασε απο το σπιτι.

Πίκρα με courier, υπομονή!! Η οθόνη είναι απίστευτη, ειδικά η φωτεινότητα της είναι πραγματικά ότι χρειαζομασταν χρόνια τώρα αφού ακόμα και 50% auto ρύθμιση βλέπεις κάτω από τον ήλιο για πλάκα. Επιπλέον τα χρώματα είναι τόσο καλά ρυθμισμενα που δεν θυμίζουν σε τίποτα τις amoled του παρελθόντος.

 

Ένας γνωστός μου πήρε το μαύρο το οποίο σε φωτισμό γραφείου είναι μπλε σκούρο πάρα μαύρο, πολύ όμορφο και εντυπωσιακό. Απλά θέλουν θήκες τα τηλέφωνα ή πολύ πολύ προσοχή

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ετυχε αλλα οσα S6 εχω δει εχουν σαφως χειροτερη οθονη απο το S6 Edge Plus.

Λιγοτερο φωτεινη και σαφως πιο κιτρινη η οθονη σε ολα τα s6/s6edge που εχω δει σε σχεση με το Edge Plus.

 

Tο δικο μου τελικα ερχεται Δευτερα,δουλευα και εχασα το κουριερ ενω περασε απο το σπιτι.

Πάντως Δημήτρη το λευκό στο note 5 είναι πιο καλό επίσης και η φωτεινότητα είναι πιο καλή σε σχέση πάντα με το s6 edge.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πίκρα με courier, υπομονή!! Η οθόνη είναι απίστευτη, ειδικά η φωτεινότητα της είναι πραγματικά ότι χρειαζομασταν χρόνια τώρα αφού ακόμα και 50% auto ρύθμιση βλέπεις κάτω από τον ήλιο για πλάκα. Επιπλέον τα χρώματα είναι τόσο καλά ρυθμισμενα που δεν θυμίζουν σε τίποτα τις amoled του παρελθόντος.

 

Ένας γνωστός μου πήρε το μαύρο το οποίο σε φωτισμό γραφείου είναι μπλε σκούρο πάρα μαύρο, πολύ όμορφο και εντυπωσιακό. Απλά θέλουν θήκες τα τηλέφωνα ή πολύ πολύ προσοχή

Όλα σωστά. Ευθυμη μπας και έχεις δει από κοντά το ασημένιο Plus?

Το ζαχαρωνω φίλε, μπορεί να αλλάξω το μικρο με το Plus και το είδα στο Amazon που το έχουν προπαραγγελια στα 64 gb.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη ποιον φορτιστη χρησιμοποιεις;

 

Η παραγγελια εφυγε σε amazon.de

 

το χρυσο τελικα.

Αν δεν μου αρεσει μπορω να το αλλαξω με το titanium.

Όχι δεν μπορείς να αλλάξεις χρωμα.

Μονο αντικατάσταση με το ίδιο και σε χωρητικότητα και σε χρωμα,ειτε πίστωση χρημάτων και εκ νέου αγορά σε αλλο χρωμα που θες.

 

Βέβαια εγω αντικατάσταση προβαίνω πάντα μονο σε πρόβλημα(που μου έχουν τύχει αρκετα περιστατικά απο bt hands free εως τηλεόραση) και ποτε επειδή δεν μου αρεσει(ξέρω πάντα απο πριν αν θα μου αρεσει και με καλύψει έχοντας δει στην χειρότερη σε κατάστημα προηγούμενος)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νίκο δεν το έχω δει το ασημένιο δεν ξέρω γιατί δεν το έχουν φέρει ακόμα. Κι εγώ θέλω να το δω αλλά ακόμα τίποτα

Παρεμπιπτόντως η μπαταρία νομίζω ότι ακόμα και τώρα μετά από 3 εβδομάδες βελτιώνεται αφού βλέπω λιγάκι καλύτερους χρόνους. Τώρα για παράδειγμα έχω 5 ώρες οθόνη σε wifi και είμαι στο 22% πάντα φωτεινότητα κοντά στην μέση

Link to comment
Share on other sites

Πίκρα με courier, υπομονή!! Η οθόνη είναι απίστευτη, ειδικά η φωτεινότητα της είναι πραγματικά ότι χρειαζομασταν χρόνια τώρα αφού ακόμα και 50% auto ρύθμιση βλέπεις κάτω από τον ήλιο για πλάκα. Επιπλέον τα χρώματα είναι τόσο καλά ρυθμισμενα που δεν θυμίζουν σε τίποτα τις amoled του παρελθόντος.

 

Ένας γνωστός μου πήρε το μαύρο το οποίο σε φωτισμό γραφείου είναι μπλε σκούρο πάρα μαύρο, πολύ όμορφο και εντυπωσιακό. Απλά θέλουν θήκες τα τηλέφωνα ή πολύ πολύ προσοχή

Αφου κάνει αυτόματο ανέβασμα η φωτεινότητα οταν ειναι σε auto,δεν σημαινει οτι 50% ειναι αυτο που βλεπεις στην πράξη,διοτι χειροκίνητα αμα βάλεις στο 50% έξω με δυσκολία θα διακρίνεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νίκο δεν το έχω δει το ασημένιο δεν ξέρω γιατί δεν το έχουν φέρει ακόμα. Κι εγώ θέλω να το δω αλλά ακόμα τίποτα

Παρεμπιπτόντως η μπαταρία νομίζω ότι ακόμα και τώρα μετά από 3 εβδομάδες βελτιώνεται αφού βλέπω λιγάκι καλύτερους χρόνους. Τώρα για παράδειγμα έχω 5 ώρες οθόνη σε wifi και είμαι στο 22% πάντα φωτεινότητα κοντά στην μέση

Είναι τρομερή η μπαταρία φίλε. Επιτέλους έδωσαν τρομερές ναυαρχιδες. Είχαμε καιρό να δούμε τέτοια ολοκληρωμένη συσκευή. Design, οθόνη, μπαταρία, κάμερα. Όλα μαζί σε μια συσκευή κομμάτι δύσκολο, και όμως τα κατάφεραν.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλά, τρομερή δε τη λες.......Καλή Ναι. Δεν είναι και note

Δεν με αφήνει να ανεβάσω φωτογραφίες για να δεις χρόνους. Στο 50% και γράφει 3:20 λεπτά οθόνη σε 10 ώρες χρήσης με φωτεινότητα στο μισό και αυτόματη. Πολύ μα πολύ χρήση fb Twitter instagram Tapatalk Viber Chrome. Επίσης 45 λεπτά ομιλίας σε αυτές τις 10 ώρες. Νομίζω ότι τα νούμερα είναι εξαιρετικά. Οκ το note 5 έχω αλλά νομίζω ότι κάπου εκεί είναι και το edge plus.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αφου κάνει αυτόματο ανέβασμα η φωτεινότητα οταν ειναι σε auto,δεν σημαινει οτι 50% ειναι αυτο που βλεπεις στην πράξη,διοτι χειροκίνητα αμα βάλεις στο 50% έξω με δυσκολία θα διακρίνεις.

Στο 50% auto λέω ναι, αν την βάλεις 100% auto στραβωνει που λέει ο λόγος ακόμα και έξω

Είναι τρομερή η μπαταρία φίλε. Επιτέλους έδωσαν τρομερές ναυαρχιδες. Είχαμε καιρό να δούμε τέτοια ολοκληρωμένη συσκευή. Design, οθόνη, μπαταρία, κάμερα. Όλα μαζί σε μια συσκευή κομμάτι δύσκολο, και όμως τα κατάφεραν.

Νομίζω ναι πλέον βαδιζουμε σε καλό δρόμο lol

Καλά, τρομερή δε τη λες.......Καλή Ναι. Δεν είναι και note

Σε τι αναφέρεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφήνει να ανεβάσω φωτογραφίες για να δεις χρόνους. Στο 50% και γράφει 3:20 λεπτά οθόνη σε 10 ώρες χρήσης με φωτεινότητα στο μισό και αυτόματη. Πολύ μα πολύ χρήση fb Twitter instagram Tapatalk Viber Chrome. Επίσης 45 λεπτά ομιλίας σε αυτές τις 10 ώρες. Νομίζω ότι τα νούμερα είναι εξαιρετικά. Οκ το note 5 έχω αλλά νομίζω ότι κάπου εκεί είναι και το edge plus.

3000 μπαταρια στο ενα το ίδιο στο αλλο λογικό ειναι να βγάλουν πανω κατω το ίδιο με πολυ μικρές διάφορες.

Ίδιες ίντσες,ίδια ανάλυση οθόνης.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ότι η μπαταρία του note είναι κορυφή. Μου έβγαζε χαλαρά 1,5 ημέρα (αρι) Στο edge+ μου βγάζει μια ημέρα. Δε νομίζω ότι τα 220 παραπάνω χωρητικότητα του έδιναν τόσο παραπάνω χρόνο
Link to comment
Share on other sites

Όταν το ξεκλειδωνες το κινητό μερικές φορές σας κολλάει ? Εμένα μου το έκανε σήμερα 2 φορές και χθες μια φορά πάτησα το home Button για να δω την ώρα και δεν άναψε η οθόνη. Στο τρίτο πάτημα άναψε
Link to comment
Share on other sites

Όταν το ξεκλειδωνες το κινητό μερικές φορές σας κολλάει ? Εμένα μου το έκανε σήμερα 2 φορές και χθες μια φορά πάτησα το home Button για να δω την ώρα και δεν άναψε η οθόνη. Στο τρίτο πάτημα άναψε

 

Μήπως πάτησες χαλαρά η και στα πλαγιά και όχι απόλυτα κεντρικά;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει δυστυχώς είναι το scanner του αποτυπώματος που δημιουργεί το πρόβλημα. Βάλε ξεκλείδωμα με άλλο τρόπο και θα δεις ότι δεν θα κολλάει. Πρέπει να το διορθώσουν αυτό γιατί αν συνηθίσεις ξεκλείδωμα με fingerprint μετά δεν βολευεσαι αλλιώς
Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωμα με κύλιση έχω. Και την πρώτη φορά αλλά και μετά δυνατά στην μέση πάτησα και απόρησα. Σκέφτηκα στην αρχή μήπως δεν πάτησα καλά το κουμπί αλλά και οι επόμενες δύο φορές ήταν δυνατά στο κέντρο αλλά δεν άναψε
Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωμα με κύλιση έχω. Και την πρώτη φορά αλλά και μετά δυνατά στην μέση πάτησα και απόρησα. Σκέφτηκα στην αρχή μήπως δεν πάτησα καλά το κουμπί αλλά και οι επόμενες δύο φορές ήταν δυνατά στο κέντρο αλλά δεν άναψε

 

Προσωπικά το αποτύπωμα δεν το χρησιμοποιώ όχι μονο στο Samsung αλλα ουτε καν στο iPad μου.

Μου ειναι άχρηστο feature :p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το αποτύπωμα δεν το χρησιμοποιώ όχι μονο στο Samsung αλλα ουτε καν στο iPad μου.

Μου ειναι άχρηστο feature :p

Άχρηστο το ξεκλείδωμα με ένα πάτημα???!!!

Link to comment
Share on other sites

Άχρηστο το ξεκλείδωμα με ένα πάτημα???!!!

 

Για εμένα ναι:lol:

Ουτε απο περιέργεια το δοκιμάζω.

Πες οτι είμαι παλιών αρχών :p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και πριν με το note4 ποτέ δεν το είχα χρησιμοποιήσει το αποτύπωμα. Σε όλα τα κινητά κύλιση έχω...
Link to comment
Share on other sites

εγώ θα ήθελα ξεκλείδωμα τύπου oneplus 2. δηλαδή να μην χρειάζεται καν να πατας το κουμπί για να ανάψει η οθόνη. να ανοίγει κατευθείαν με το που ακουμπήσεις το home button... γιατί τώρα στην ουσία κάνεις 2 κινήσεις.
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Για μένα το καλύτερο όλων είναι της HTC.. με μια κίνηση από αριστερά στα δεξιά ξεκλειδώνει χωρίς πατήματα διπλά, μόνα ή home buttons μπροστά πίσω ή στο πλάι

 

@Alex, δεινοσαυρος κανονικά είσαι!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν επανέρχομαι στο θέμα της οθόνης, και στο θέμα της φωτεινότητας. (ύστερα από αναλυτικές δοκιμές)

για όποιον είχε το s6 edge, θα ξέρει ότι στο τέρμα φωτεινότητα, και χωρίς την επιλογή auto, το κινητό στον ήλιο λειτουργεί ακριβώς το ίδιο (ultra high brightness) σαν να δούλευε με την επιλογή auto. δηλαδή φωτίζει αρκετά παραπάνω για μικρό χρονικό διάστημα (όσο είσαι στον ήλιο)

ΟΜΩΣ

στην περίπτωση του s6 edge plus, αυτό δεν ισχύει. δηλαδή στο μάνουαλ τέρμα φωτεινότητα, δεν θα ανέβει το ίδιο (super brightness) όσο με την επιλογή auto στο τέρμα.

στο προηγούμενο πόστ μου, ενέφερα ότι η φωτεινότητα ήταν ελαφρά χαμηλότερη από το απλό s6. ισχύει, στο απόλυτο σκοτάδι.

στην samsung κάνανε την οθόνη του s6 edge plus στο μάνουαλ στο τέρμα φωτεινότητα, να προσαρμόζεται ελαφρά με το γύρω φως. είναι αρκετά ευαίσθητο και έχει σκαλοπατάκια. τι εννοώ. με ελαφρύ φως δωματίου (μια λάμπα απλή στην άκρη) ανέβηκε η φωτεινότητα στα ίδια επίπεδα. (με λίγο φως). μόλις άναψα το φως του δωματίου, πάντα μιλάμε για μάνουαλ φωτεινότητα στο τέρμα, η φωτεινότητα του s6 edge plus, ξεπέρασε ελαφρά αυτήν του s6. πιο καθαρά χρώματα, πιο όμορφα, αποτέλεσμα που σε κάνει να λες ουαουυυυ

 

συμπέρασμα: η οθόνη του s6 edge plus όταν δεν είσαι σε απόλυτο σκοτάδι (και καλύτερα)αλλά με απλό φως δωματίου είναι η καλύτερη που έχω δει μέχρι στιγμής (δεν έχω δει note 5).

αργότερα θα ανεβάσω screen shot με τα αποτελέσματα της μπαταρίας ύστερα από μία πλήρη φόρτιση.(στο αντίστοιχο θέμα) προς το παρών είμαι στο 58% με 3 ώρες και ένα τέταρτο. (καλά το s6 δεν συγκρίνεται με αυτό, αν και τελευταία με τις τελευταίες αναβαθμίσεις το έπιανα το 4άωρο σχεδόν πάντα)

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...