Jump to content

Μια Βοήθεια παρακαλώ


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω στην κατοχή μου ένα thl w100 το οποίο μετά από 2 χρόνια λέω να το αλλάξω το κινητό μου βγήκες σκυλί. Αφού 6-7 κοντινοί μου το αγοράσανε και αυτοί!!

Απο κει και πέρα έχω μπλεχτεί πολύ με την επιλογή του καινούριου που θέλω διάβασα πολλές σελίδες εδώ απέρριψα πολλά αλλά χρειάζομαι μια βοήθεια. Η αγορά θα γίνει από minideal(λογικά)... Δεν έχω σκοπό να το πειράξω αρχικα΄τουλάχιστον αργότερα ίσως οπότε προτιμώ κάτι που να μην θέλει γραψε/σβησε. ΕΠίσης έχω μπερδευτεί με αυτά τα stock in greece...in spain κλπ, τι σημαίνει?

Οπότε χαρακτηριστικά στανταρ 16gb/2gb:

 

http://www.minideal.net/stock-in-spain-xiaomi-redmi-2s-red-rice-2s-4g-fdd-lte-msm8916-quad-core-2gb-ram-16gb-rom-dual-sim-white-2203.html

 

http://www.minideal.net/original-zte-grand-s2-s-ii-s291-quad-core-qualcomm-snapdragon-801-android-4-3-lte-4g-mobile-phone-5-5-inch-2g-ram-16gb-rom-13mp.html

 

http://www.minideal.net/new-asus-zenfone-5-a500cg-5-android-4-3-16gb-smartphone-purple.html

 

http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-2-red-rice-2-4g-fdd-lte-1280-720p-2gb-ram-16gb-rom-dual-sim-msm8916-quad-core-black.html

 

http://www.minideal.net/dual-sim-original-xiaomi-hongmi-redmi-note-2-4g-fdd-lte-snapdragon-410-1-2ghz-64-bit-2gb-ram-16gb-rom-5-5-inch-hd-ips-13-0mp-3200mah.html

 

Αν έχετε κάποια άλλη πρόταση ευχαρίστως...

Edited by stormknight
Link to comment
Share on other sites

Κανείς κάποια απάντηση? το ΖΤΕ δεν βρήκα πολλές πληροφορίες. για τα άλλα κάτι βρηκα διάβασα και όλα οκ το θέμα ποιες οι διαφορές τους? Το ΖΤΕ ειναι του 2014 ενώ τα υπόλοιπα το 2015
Link to comment
Share on other sites

Ας ξεκινήσουμε από τα βασικά... Μπορείς να αγοράσεις από το εξωτειρκό αυτή την στιγμή;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας ρωτώντας ψάχνοντας κατέληξα:

-Lenovo k3 (ΜΤΚ)

-XIAOMI Redmi 2S (Snapdragon 410)

-Original ZTE Grand S2 (Snapdragon 810)

-ASUS ZenFone 5 (Intel Atom Z2580)

 

Το Lenovo το βρίσκω καλή επιλογή και καινούριο κινητό αλλά με επεξεργαστή ΜΤΚ

Το ΧΙΑΟΜΙ δεν ξέρω τι και πως αλλά κάπου κολάω

Το ΖΤΕ και το ASUS δυνατά κομμάτια αλλά είναι μοντέλα αρχές του 2014

 

Μια βοήθεια παρακαλώ....να παραγγείλω άμεσα γιατί δεν έχω τηλ

Link to comment
Share on other sites

Για το Lenovo βρήκα καλά reviews στο φορουμ αν και φιλος μου λέει μακριά απο ΜΤΚ.

Για το Asus δεν άκουσα τα καλύτερα για τον intel που φοράει.

Για το ΖΤΕ δεν βρίσκω reviews αν και ειναι 32bit και όχι 64 για να του βάλω την 5άρα έκδοση

Το xiaomi είναι αυτό που τα χει όλα νομίζω

 

Συμφωνεί κανείς με τα πραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

Για το Lenovo βρήκα καλά reviews στο φορουμ αν και φιλος μου λέει μακριά απο ΜΤΚ.

Για το Asus δεν άκουσα τα καλύτερα για τον intel που φοράει.

Για το ΖΤΕ δεν βρίσκω reviews αν και ειναι 32bit και όχι 64 για να του βάλω την 5άρα έκδοση

Το xiaomi είναι αυτό που τα χει όλα νομίζω

 

Συμφωνεί κανείς με τα πραπάνω?

 

τι ακριβως ακουσες για τον intel γιατι εγω ακουω τα καλυτερα γι αυτον της asus του zenfone 2 τουλαχιστον

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

ότι δεν είναι πολύ καλός και προτείνει το xiaomi ασαν καλύτερη λύση. Όπως κατάλαβες έχω μπλοκάρει και περιμένω απο κανέναν έμπειρο να μου πει που να κοιτάξω περισσότερο. Με ανησύχισε αυτό με τα 64bit. Και δεν αναφέρουν αν είναι ή όχι
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρεις μέχρι πόσα λεφτά διαθέτεις αρχικά.

 

έπειτα κάπου είδα να αναφέρεις να περάσεις σε κάποιο κινητό την 5άρα. τα κινητά δεν είναι υπολογιστές. αν δεν έχει βγάλει η εταιρεία αναβάθμιση επίσημη συγκεκριμένα για την συσκευή δεν μπορείς να βάλεις στο κινητό ανεξάρτητα αν είναι 32 ή 64 bit ο επεξεργαστής. αν έχει ασχοληθεί κάποιος ανεξάρτητος developer υπάρχει περίπτωση να έχει κάνει port την cm 12 αλλά και πάλι αν δεν έχει βγάλει η εταιρεία drivers κτλ πολλά μέρη του κινητού θα υπολειτουργούν ή δεν θα δουλεύουν καθόλου.

 

η lollipop (5) δουλεύει και σε 32 και σε 64 να ξέρεις

 

πάμε τώρα στις προτάσεις.

 

θα πρότεινα να κοιτάξεις κανένα Meizu m1 note ή meizu m2 note που ακούγονται καλά λόγια γενικά, από αυτά που λες το xiaomi θα πρότεινα την έκδοση όμως με τα 2gb ram.

 

Τέλος αυτά τα spain που διαβάζεις είναι ότι στο στέλνουν από μια αποθήκη που έχουν Ισπανία. για να μην έχεις φόβο τελωνείου. συνήθως όμως δεν συμφέρει γιατί τα χτυπάνε σε τιμές.

 

από Ελλάδα μπορείς να κοιτάξεις το huawei p8 lite που σε cosmote,germano,vodafone παίζει στα 169 και είναι μια πολύ καλή προσφορά

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρεις μέχρι πόσα λεφτά διαθέτεις αρχικά.

 

έπειτα κάπου είδα να αναφέρεις να περάσεις σε κάποιο κινητό την 5άρα. τα κινητά δεν είναι υπολογιστές. αν δεν έχει βγάλει η εταιρεία αναβάθμιση επίσημη συγκεκριμένα για την συσκευή δεν μπορείς να βάλεις στο κινητό ανεξάρτητα αν είναι 32 ή 64 bit ο επεξεργαστής. αν έχει ασχοληθεί κάποιος ανεξάρτητος developer υπάρχει περίπτωση να έχει κάνει port την cm 12 αλλά και πάλι αν δεν έχει βγάλει η εταιρεία drivers κτλ πολλά μέρη του κινητού θα υπολειτουργούν ή δεν θα δουλεύουν καθόλου.

 

η lollipop (5) δουλεύει και σε 32 και σε 64 να ξέρεις

 

πάμε τώρα στις προτάσεις.

 

θα πρότεινα να κοιτάξεις κανένα Meizu m1 note ή meizu m2 note που ακούγονται καλά λόγια γενικά, από αυτά που λες το xiaomi θα πρότεινα την έκδοση όμως με τα 2gb ram.

 

Τέλος αυτά τα spain που διαβάζεις είναι ότι στο στέλνουν από μια αποθήκη που έχουν Ισπανία. για να μην έχεις φόβο τελωνείου. συνήθως όμως δεν συμφέρει γιατί τα χτυπάνε σε τιμές.

 

από Ελλάδα μπορείς να κοιτάξεις το huawei p8 lite που σε cosmote,germano,vodafone παίζει στα 169 και είναι μια πολύ καλή προσφορά

 

 

Αρκετά κατατοπιστικός. Αυτό που είπα για την 5άρα υποθέτω ότι θα βγει αναβάθμηση. Όσο για το xiaomi το red 2s ήθελα να γράψω που έχει 16Gb/2gb, αλλά και συ το xiaomi πρότεινες. Όσο για τα spain Που ρώτησα μίλησα με Minideal και μου εξηγήσανε αυτό που είπες.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά κατατοπιστικός. Αυτό που είπα για την 5άρα υποθέτω ότι θα βγει αναβάθμηση. Όσο για το xiaomi το red 2s ήθελα να γράψω που έχει 16Gb/2gb, αλλά και συ το xiaomi πρότεινες. Όσο για τα spain Που ρώτησα μίλησα με Minideal και μου εξηγήσανε αυτό που είπες.

 

καλά μην βάλεις και το χέρι σου στην φωτιά για την αναβάθμιση. πολλά κινητά δεν αναβαθμίζονται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...